Ergenekona Bu Partiden Başlayın

Bu konuyu okuyanlar

olympus41

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"Yunanistan’ın bir tane küçük bir komünist partisi var. Bu Doğucularla, karanlık Aydınlık Grubuyla, ipsizlerle toplanıyorlar. Efendim biz kardeş olalım, kardeş örgüt. Kardeş örgüt olduğumuzda anlaşma yapalım. Kardeş örgüt anlaşması yapacağız. Fakat Yunanistan’daki partinin bir şartnamesi var. Ege Adaları ne olacak? (�) Üç gün toplantı sürüyor, görüşmeler başka ülkede. Görüşmeler yapıyorlar. Doğu sonunda diyor ki Hasan Yalçın Bey’e, “İmzala Hasan” diyor.” Bu sözler Ergenekon operasyonlarının en kilit ismi olarak bilinen 'gizemli' gazeteci Tuncay Güney’e ait. Yaşadığı Kanada’da TVNET Haber Editörü Bedir Acar’a konuşan Tuncay Güney’in çarpıcı iddialarla dolu röportajının geniş hali “Tuncay Güney Anlatıyor” isimli kitapta yayınlandı. Terör Örgütü Ergenekon’un lider kadrosunda yer aldığı ifade edilen İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Yunanistan’da faaliyet gösteren komünist partisi ile iktidara geldikten sonra işbirliği yapma antlaşmasına vardığını ileri süren Güney röportajında çarpıcı iddialarda bulundu.

CHP'Lİ KOÇ GÜNEY İLE GÖRÜŞTÜ MÜ?
Ergenekon’da bugün gelinen noktanın buz dağının sadece görünen yüzü olduğunu belirten Güney, çete aleyhine uzlaşma arayışlarına başlandığını, bu doğrultuda da, “Cesur Hırsızlar Partisi” diye tanımladığı bir siyasi parti üyesinin AK Parti aleyhinde konuşması için kendisi ile görüşme talebinde bulunduğunu söylüyor. Güney'in bu doğrultuda Gazeteci Bedir Acar'ın kendisine yönelttiği; "Ergenekon’un avukatlığını üstlenen bir partinin bir üyesinin; Ali Topuz’un Kanada’ya geldiğini ben biliyorum, öğrendim ve sizinle de görüşmek istediğini bazı kaynaklarım bana söyledi. Sizinle görüştü mü Ali Topuz? Ya da Ali Topuz’la görüştünüz mü?" sorusuna verdiği cevapta, bu kavgada yer almak istemediğini, bunu kendisi ile görüşmeye gelenlere de söylediğini belirtiyor.

Güney ayrıca İşçi Partisi’nin kendine bir aracı göndererek Ergenekon aleyhine ulusalcı kanallara çıkıp Ergenekon aleyhine yaptığı konuşmaları yalanlamasını istediğini söyledi. Ergenekon’un tam anlamıyla çözülebilmesi için ‘Cesur Hırsızlar Partisi’nin mutlaka deşifre edilmesi gerektiğini öne süren Güney, ‘Bugün birileri Ergenekon adına avukatlık görevini üstlenmiş. Niye? Borç alan emir almaya da alışır da ondan’ diye konuşuyor.
TVNET Haber Editörü Bedir Acar'ın Kanada'daki evinde görüştüğü ve bir kısmı TVNET'de yayınlnanan röportajın tamamı ve Güney'in İstanbul Emniyetî'nde verdiği ilk ifadenin tutanağının da yer aldığı Timaş Yayınları'ndan çıkan kitap 256 saydan oluşuyor. PERİNÇEK 'İÇ DARBE' YAPACAKTI
Tuncay Güney’in ifadelerine göre İşçi Parti Lideri Doğu Perinçek Ergenekon içinde yönetimi ele geçirmek için darbe girişiminde bulundu. ‘İpi dışarıda olan karanlık adamlar aydınlıkta gezmeye devam ediyor’ diye konuşan Güney, ayrıca İşçi Partisi’nin bir başka ülke partisiyle yaptığı ‘kardeşlik anlaşması’ gereğince Ege adalarını güya nasıl sattığını anlatıyor.
"MERHAMET DİLENDİM AVUCUMDA SİGARA SÖNDÜRDÜLER"
Tuncay Güney, Timaş yayınlarından bugün piyasaya çıkan kitapta bir ‘çorba parasına’ Türkiye’den nasıl ve kimler tarafından kaçırıldığını da anlattı. İşkence altında alındığını iddia ettiği ifadelerinin doğru olduğunu ancak kabul etmediğini söyleyen Tuncay Güney avcunda sigara söndürüldüğünü şöyle anlatıyor: "İki grup arasında kaldım. İşkence ile ruhumu kararttılar. Avucumu açtım merhamet dilendim; elimde sigara söndürdüler"
BU KİTAP TUNCAY GÜNEY BİLMECESİNİ ÇÖZER Mİ?Gazeteci Bedir Acar, Tuncay Güney’le yaptığı görüşmenin tüm ayrıntılarını ve Tuncay Güney’in İstanbul Emniyeti’nde verdiği ilk ifadenin tutanağını ilk kez “Tuncay Güney Anlatıyor” isimli kitapta yayınladı.

BAYKAL KİME MESAJ GÖNDERİYOR?
Sabancı cinayetinden Susurluk’a, Sedat Peker’den Veli Küçük’e kadar birçok kişi ve olay hakkında daha önce kimsenin ortaya atmadığı iddialarda bulunan Tuncay Güney ve aşağıdaki soruların cevaplarını veriyor:
- CHP Milletvekili Ali Topuz Kanada’ya gidip Ergenekon hakkında konuşmaması için Tuncay Güney’i tehdit etti mi?

- Deniz Baykal, “Ben Ergenekon’un avukatıyım” diyerek kime, nasıl bir mesaj gönderdi? Baykal’ın mesajının arkasında hangi gerçekler var?

- Türkiye’de, yabancı misyon şeflerine para karşılığında özel raporlar hazırlayanlar kimler? Büyük bir ihanet şebekesi tarafından hazırlanan raporlar, büyükelçilere ve konsoloslara nasıl servis ediliyor?

- “Ergenekon, iki Mehmet’in kavgasıdır” demek ne anlama geliyor?

- Ergenekon’un ekonomik ayağına neden hamle yapılamıyor? Yeni operasyonlar ne zaman ve kimler için başlayacak?

- Ergenekon meselesi bu dönem böyle kapanacak mı yoksa devam edecek mi?

- 28 Şubat’ın arkasında da Ergenekon var mı?

- Ali Kalkancı nasıl bir projeydi. Sakalları nerede kesildi? Hangi iş adamının ödünç kravatı ile ekrana çıktı?

- Tuncay Güney’e göre Erbakan nasıl biri. Fikirlerini benimsiyor mu?

- Tuncay Özkan’ın kolunu kim tutuyor ve Özkan’ı kimler kolluyor?

- Ergenekon’a vefa borcu olanlar mı var Türkiye’de?

- ’Avukat’ın Ergenekon’a vefa borcu mu var?

- Güney’e göre bu işin çözülmesi için başlangıç noktası neresi olmalı?

(Haber 7)
http://www.haber7.com/haber/20081023/Ergenekona-bu-partiden-baslayin.php

_megavisor_

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bu tuncay güney ne sahtekar ne yalancı bir adam ya..

AYT@C

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Nie Padişahinizi Keyfinden etti diyemi :D