Güncelleme Geldi (Optimus Black 2.3.4 v20N)

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
ben android 2.3'ten memnun değilim... şarjım çok çabuk bitiyor... @technomind duyurulur :)

Junkbuster diye bir uygulama olması lazımdı onu kullanmanı tavsiye ederim, markette bulabilirsin bulamaz isen yardımcı olurum..

--- Mesaj Güncellendi ---

ben guncelleme yaptim... yine de fabrika ayarlarina dönüyim mi?

Dönersen muhtemelen sorun ortadan kalkıcaktır.. İnşallah :) Olmazsa Bır dahakı maça hallederik :D

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
Junkbuster diye bir uygulama olması lazımdı onu kullanmanı tavsiye ederim, markette bulabilirsin bulamaz isen yardımcı olurum..

Dönersen muhtemelen sorun ortadan kalkıcaktır.. İnşallah :) Olmazsa Bır dahakı maça hallederik :D

tesekkurler.... deniyeyim haber veririm....

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18

fabrika ayarlarına döndüm... düzeldi black... teşekkürler

JazzLe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
technomind kardeş ben Lg Mobile Update den 2.3.4 yükledim telefon hakkında yazan yerde 2.3.4 yazıyor.Telefonda ufak tefek değişikliklerde oldu fakat arkadaş Huawei ideos x5 e 2.3.4 yükledi onun telefondaki herşey baya değişdi ben black de fazla değişiklik görmedim sizlerne ne gibi değşiklikler oldu ?

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
technomind kardeş ben Lg Mobile Update den 2.3.4 yükledim telefon hakkında yazan yerde 2.3.4 yazıyor.Telefonda ufak tefek değişikliklerde oldu fakat arkadaş Huawei ideos x5 e 2.3.4 yükledi onun telefondaki herşey baya değişdi ben black de fazla değişiklik görmedim sizlerne ne gibi değşiklikler oldu ?

Dediğinde çok haklısın bende pek bir fark göremedim biraz hızlanmış , radyomuz yok mesela en basitinden , attığım radyo apk si ile radyo kullanılamıyor...
Sonrasında şarjı sanki düzelmemiş . yada bana öyle geldi kurcalıyorum sürekli diye.. daha kısa zamanda şarjı bitiyormuş gibi hissettim..
Dediğin gibi ekran arası geçişleri daha hızlı
ve uygulamaları marketten daha hızlı download ediyor falan :S zeus rom daha güzel :D kanımca :D

JazzLe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediğinde çok haklısın bende pek bir fark göremedim biraz hızlanmış , radyomuz yok mesela en basitinden , attığım radyo apk si ile radyo kullanılamıyor...
Sonrasında şarjı sanki düzelmemiş . yada bana öyle geldi kurcalıyorum sürekli diye.. daha kısa zamanda şarjı bitiyormuş gibi hissettim..
Dediğin gibi ekran arası geçişleri daha hızlı
ve uygulamaları marketten daha hızlı download ediyor falan :S zeus rom daha güzel :D kanımca :D

Aynn banada şarj hızlı bitiyo gibi geldi zeus rom nasıl onu yüklicem gzl se aklımda ıcs yi beklemek var ama oda ne zaman gelir bilinmez

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Aynn banada şarj hızlı bitiyo gibi geldi zeus rom nasıl onu yüklicem gzl se aklımda ıcs yi beklemek var ama oda ne zaman gelir bilinmez

Dur bea :) 2.3.4 ümüzü yeni aldık ICS ye ne hacet :)

zeus rom güzel ona geçiş yapıcam bende akşama kısmetse :) şarjı falan iyi gidiyor. hem ekran geçişleri daha hızlı.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Evet oradakiyle aynısı , pek bir farkı varmı ben halen kestiremedim :)

alihsan33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese slmlar,foruma yeni üye oldum.Kısa bi süredir optimus black kullanıyorum.Daha önce 2.2 v10c olan versiyonumu lg pc suite ile 2.3 v20a ya yükselttim ve format attım.Daha önce çalışan tuş ışıkları yanmaz oldu.Şarjı da çok çabuk bitmeye başladı.Bu konu da ne yapabilirim.Eski versiyonuma dönmek istesem yapabilirmiyim.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
ışıklar çalışır fakat eski sürüme göre daha kısa yanar ve sonra söner. güncellemeden sonra yapılmış bir şey bu değiştiremiyorsun.

alihsan33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni sürüm de ışıklar yanıp tamamen sönüyo,eski sürüm de yanıyodu ve kısa süre sonra daha kısık bi şekilde yanmaya devam ediyodu..Biraz karanlıkta yeni sürüm bu yönden büyük dezavantaj taşıyo ve maalesef değişmiyosa da büyük sıkıntı bana göre..bilginize..

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
zaten topu topu 4 tane tuş var. ne işe yaradıklarını da biliyorum. isterse zifiri karanlık olsun istediğim tuşa zorlanmadan basabiliyorum. kişiye göre değişen bir şey. biraz daha kullanınca gözün kapalı da kullanırsın. bilginize..

alihsan33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
önemli olan 4 tuşu olup gözü kapalı kullanmak değil bana göre,sorun olan bişeyi giderebilmek..göz kapalı açık her şekilde kullanılıyo olabilir sorun çözülmemişse bişey ifade etmez..saolun verdiğinz öneri için..

canki1903

Asistan
Reaksiyon puanı
0
SSSSSSS.JPG:

BEYLER BENDE BU EKRANDA TAKILI KALIO YARDIM EDİN

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Windows enabler çalıştırıyormusnuz ?

fiftycent86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zaten 20A yı yüklemeye çalışıyorsun. telefonun kendi güncelleme programıyla yapsana kdz güncellemesi yapacağına ?

http://csmg.lgmobile.com:9002/client/app/B2CAppSetup.exe
dostum benim takıldığım bişey var şuan 2.3.4 v20a kullanıyorum başlıkta ise v20n yazmıştı benimki neden 20a?birde ben telefonu 2.2.2 ye çevirmek istiyorum sonra rootlayıp zeus rom yüklemek istiyorum,geçen akşam denedim bütün adımları telefonu açtım baktım yine 2.3.4 hiçbişi değişmemiş?ben nerde hata yapıyorum acaba?

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
v20n almanya için çıkan sürümdür. ilk çıkan 2.3.4 sürümü olduğu için bazı kullanıcılar türkiye için çıkmasını beklemeden almanya sürümünü yükledikleri için onlar v20n kullanıyor. ama türkiyeden alınan telefon için güncelleme kontrolü yaptığın zaman normalde 20a yüklenmekte. diğer mesaj yazdığın konuda önce 2.2.2 ye dönmeni sonra zeus'a geçmeni önerdim. 2.2.2 ye dönmek için şuradaki metodu uygulayabilirsin, normal dönme çalışmaları işe yaramaz çünkü bu durumda

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1448803

fiftycent86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
v20n almanya için çıkan sürümdür. ilk çıkan 2.3.4 sürümü olduğu için bazı kullanıcılar türkiye için çıkmasını beklemeden almanya sürümünü yükledikleri için onlar v20n kullanıyor. ama türkiyeden alınan telefon için güncelleme kontrolü yaptığın zaman normalde 20a yüklenmekte. diğer mesaj yazdığın konuda önce 2.2.2 ye dönmeni sonra zeus'a geçmeni önerdim. 2.2.2 ye dönmek için şuradaki metodu uygulayabilirsin, normal dönme çalışmaları işe yaramaz çünkü bu durumda

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1448803
dostum verdiğin linkteki anlatım ingilizce türkçesi yokmu?çok şey istedim farkındayım kusura bakmayın ya

canki1903

Asistan
Reaksiyon puanı
0
almanya romunu yüklemiştim ben türkiye romuna çevirmek istiyorum lg yazılımıyla yapılmıyor olmadı hata veriyor.. kdz yle yapmam gerek...

kardeş peki kablo takılıyken rom yükleme ekranındayken nasıl kapatıp açıosun ? içinde batarya yok power tuşuyla kapanıyo mu?

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Yaw bende göremedim güncelleme Şuan 20A kullanıyorum , bide Ram sorunu var anlamadığım bir şekilde 50-100 MB kalıyor ana ekranda ekran boşken taskkiller ile temizliyorum yine aynı . Herkestemi var bu sorun yoksa versiyonla ilgilimi.

fiftycent86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaw bende göremedim güncelleme Şuan 20A kullanıyorum , bide Ram sorunu var anlamadığım bir şekilde 50-100 MB kalıyor ana ekranda ekran boşken taskkiller ile temizliyorum yine aynı . Herkestemi var bu sorun yoksa versiyonla ilgilimi.
bende 20a kullanıyordum orjinal rom benim ram 70-80 arası kalıyodu ve telefonu acaip yoruyordu,telefonu 2.2 ye çevirdim v10a ya uygalamar temizlendi ama ram 130 civarıydı zeus rom attım şuan onu kullanıyorum ram 200 lerde :) kasma yok bi tonda program yükledim acaip seri :)

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bende de vardı ram problemi. hatta 30-50 mb kalıyordu. memory optimizer kurdum. sonra yazılımı kaldırmama rağmen ram yüzdesi 85-130 mb civarında geziyor.
Olmadı bende rom atacağım.

fiftycent86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de vardı ram problemi. hatta 30-50 mb kalıyordu. memory optimizer kurdum. sonra yazılımı kaldırmama rağmen ram yüzdesi 85-130 mb civarında geziyor.
Olmadı bende rom atacağım.
dostum rom atınca telefon bi rahatlıyorki,takılma donma derdi yok,menü geçişlerindeki anlık takılmalar yok,ve gayette hızlı,orjinal roomda bi ton ıvır zıvır rami kaplayan uygulamar mevcut ama rom atarken öyle değil uygulamaların çalışmasını siz yönetiyorsunuz ve şuan için 195 mb ram var bende :)

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
dostum rom atınca telefon bi rahatlıyorki,takılma donma derdi yok,menü geçişlerindeki anlık takılmalar yok,ve gayette hızlı,orjinal roomda bi ton ıvır zıvır rami kaplayan uygulamar mevcut ama rom atarken öyle değil uygulamaların çalışmasını siz yönetiyorsunuz ve şuan için 195 mb ram var bende :)

Garanti işi birz zorluyor ama ama bakıcaz arıtık , Ya arkadaşta Huwaie ideos x5 var adamda 2.1 yüklü bi baktım herifte 200 mb + ram var utandım valla :)

fiftycent86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Garanti işi birz zorluyor ama ama bakıcaz arıtık , Ya arkadaşta Huwaie ideos x5 var adamda 2.1 yüklü bi baktım herifte 200 mb + ram var utandım valla :)
rom yüklerken dediğin gibi acaip yer açılıyor ram için,ben 2.3.4 e güncelledim bi baktım 70-80 arası ram kalmış ve arada telefonda takılmalar oluyordu,geçişlerde falan birde uygulamaları açarken ağır çalışıyordu şimdi hiç öyle bir derdim kalmadı öneririm sana,aslında rom yüklediğin zaman memnun kalmazsan eski romuna orjinale dönebiliyorsun bence ice cream çıkana kadar orjinal olmayan rom ile takıl çıkınca bende ice cream yüklicem orjinali güncelleyip :)

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Şuan sen hangi Rom'u kullanıyorsun ?