Güncelleme Geldi (Optimus Black 2.3.4 v20N)

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
geçen gün bayağı bir uğraştım sen güncelleme geldi diyince. girmediğim yabancı bloglar, siteler kalmadı. yok olmadı. pc suiti açtığım vakit yeni güncelleme var diyor sn. suit lakin mobil update e yönelince sisteminiz güncel diyor. hangisine güveneceğimi şaşırdım pc suit mi? mobile update mi? işin garibi ikisi de telefona bağlanıp bakıyor sistem güncel mi değil diye. fatal error yakındır sanırım. :)

son ihtimalim nova rom yükleyip öyle denemek olacak. o zaman da olmazsa yatacak yerin yok. @technomind. :D

Kaçıyorum o zaman ben :D

__Toprak__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2.3.4 olarak gözüküyor bende, lakin kimse yükliyemiyor anlamış değilim :) bende nova rom kuruluydu, üzerine güncelleme gelmişmi diye bakayım dedim lgmobiletoolstan.. yükseltmeyi başlat çıkınca dedim güncelleme çıktı :)

Şuan kullanıyorum cm7 lerde görmeye alıştığım özellikler , sadece biraz daha hızlı olduğunu söyliyebilirim :)

Dün aklıma gelmedi fakat şöyle bir ihtimal var; imeiniz yurtdışı kayıtlı olabilir, dolayısıyla sistem update var diye görüp güncellemiş olabilir zira avrupaya ginger çoktan çıktı :D bir arkadaşın başına geldi ondan söylüyorum, yalnız nasıl kontrol edileceğini anımsayamıyorum şuanda :s bir saniye hazır mesajı yazıyorken ona da bakayım da paylaşayım; http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/...000000000000&model=LGP970&country=ID&Region=A bunu kopyalayıp adres çubuğuna yapıştırdıktan sonra buradaki esn=000 olan yerdeki tüm sıfırları silip yerine imeinizi yazıp entera basıyorsunuz. Size cihazınızın ve içinde gelen romun orjinini veriyor. LGP970 ATURTL 106KPDT351610 20110602 V10C_00 benzeri birşey çıkacak, buradaki ATURTL önemli kısım, TUR Türkiye anlaşıldığı gibi..bu kısaltma sizde başka çıkarsa anlayın ki orjin farklı. bir deneyin derim, çünkü ginger henüz çıkmadı hocam :) bahsettiğim arkadaşın da DEU yazıyor, Almanya yani :D o da ginger update aldı bildiğimiz Lg update ile, aklıma sizde de aynı durum olabileceği geldi aklıma. O da Türkiye'den garantili olarak almış cihazı fakat nasıl oluyorsa paralel ithalat ve imei/rom almanya kayıtlı..

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
benim bcdtools inatla v10c ye güncelledi bende zeus 2.1 kurdum. quadrant performans iyi desede çok memnun olduğumu söyliyemem. cm7'ye göre çok ağır kalıyor. tek tesellim radyosunun sorunsuz olması

Optimus Brain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cm7 nin üzerinden Güncellemeyi Yükledim Güncelleme bitti telefon ekranına Lg logosu geldi sonra siyah ekran geldi ve ilerlemiyor.

edit alttaki tuslar yanıp sönüyor..Sürekli.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
cm7 nin üzerinden Güncellemeyi Yükledim Güncelleme bitti telefon ekranına Lg logosu geldi sonra siyah ekran geldi ve ilerlemiyor.

Aha , en zor durumdasın , [MENTION=45352]orcnd[/MENTION] :) hemen yardımcı olur sana :))

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255

- power tuşuna bas
- hemen ardından Clockworkmod ekranı gelene kadar ses kısma tuşuna sürekli bas bırak

gelen sayfada gezebilmek işçin ses açma kapama tuşlarını seçim yapmak için arama tuşu geri çıkmak için geri tuşunu kullanıyorsun.

menüden advanced'a gir oradaki wipe dalvik cache'i uygula daha sonra geriye çıkıp ana menüden reboot system now'u seç

yine çalışmazsa wipe'lı gördüğün ne varsa yap daha sonrada install zip'den cm7'yi tekrar kur

yine olmazsa mounts and storage'e girip sd card dışındaki formatları uygula(bu işlem telefondaki ayarları temizler)

yine olmazsa v10b'ye dönmen lazım onun rehberi forumda var.

oluşacak dosya kaybından sorumlu değilim ona göre :D

Optimus Brain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam dosya kaybı sorun deilde Power tusana batarya takılıykenmi bascam :D Takılıyken basıyorum sonra salıp elımı direk ses yükseltmeye basıyorum olmuyor

:D clorkworkmoda gitmiyor

--- Mesaj Güncellendi ---

- power tuşuna bas
- hemen ardından Clockworkmod ekranı gelene kadar ses kısma tuşuna sürekli bas bırak

gelen sayfada gezebilmek işçin ses açma kapama tuşlarını seçim yapmak için arama tuşu geri çıkmak için geri tuşunu kullanıyorsun.

menüden advanced'a gir oradaki wipe dalvik cache'i uygula daha sonra geriye çıkıp ana menüden reboot system now'u seç

yine çalışmazsa wipe'lı gördüğün ne varsa yap daha sonrada install zip'den cm7'yi tekrar kur

yine olmazsa mounts and storage'e girip sd card dışındaki formatları uygula(bu işlem telefondaki ayarları temizler)

yine olmazsa v10b'ye dönmen lazım onun rehberi forumda var.

oluşacak dosya kaybından sorumlu değilim ona göre :D

Hocam dosya kaybı sorun deilde Power tusana batarya takılıykenmi bascam :D Takılıyken basıyorum sonra salıp elımı direk ses yükseltmeye basıyorum olmuyor

Hocam Forumda Bulamıyorum V10b ye geri Dönmeyi Bi Link atarmısınız.Tesekürler.

@orcnd @technomind Hala Yapamadım Eger Bos Vaktiniz oLursa Bana Yardımcı Olabilirmisniz..

Teamviewer 7 - Veya
Ammyy ile Baglanıp . Cevabınızı Bekliyorum.Tesekürler.

Neyse Ben Garantiye Veriyorum . İyi Aksamlar Teşekürler Dikkatli oLun Sizde benim gibi yanmayın .d

Ha bu arada Söyle bi sorun var v10b ye dönemiyorsun çünki Lg mobile KDZ DEN SONRA read phoneye gecince otomatik olarak cuk 2.3.4 yı buluyor kuramıyorsunuz .d Dikkatli olun söylemekte fayda var.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74

@orcnd @technomind Hala Yapamadım Eger Bos Vaktiniz oLursa Bana Yardımcı Olabilirmisniz..

Teamviewer 7 - Veya

Neyse Ben Garantiye Veriyorum . İyi Aksamlar Teşekürler Dikkatli oLun Sizde benim gibi yanmayın .d

Ha bu arada Söyle bi sorun var v10b ye dönemiyorsun çünki Lg mobile KDZ DEN SONRA read phoneye gecince otomatik olarak cuk 2.3.4 yı buluyor kuramıyorsunuz .d Dikkatli olun söylemekte fayda var.

Neden dönemiyelim döneriz ayıp ediyorsun :) sen şimdi garantiye yolluyormusun ? yolladın mı yada :)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255

Teamviewer 7 - Veya

ses açma değil ses kısma tuşuna sürekli bas bırak yapıcaksın pil takılı olacak usb takılı olmayacak

Optimus Brain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam Ses acma Kısma Tuslarıyla recovery moda gecemyorum. Yani ikiside İşe yaramıyor. @orcnd

Daha Garantiye Yollamadım Hocam Yarın Kısmetse Yollicam.Teknosa garantisi var zaten :D @technomind

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=210708]Optimus Brain[/MENTION]

Power tuşu ile ses tuşlarına birlikte basacaksınız. Birine basıp bırakıp diğerine basarak değil. Gelen menüde Wipe data/cache yapıp telefonu açmayı deneyin. Bu şekilde mevcut tüm ayarlar silinir ve telefon yeni alınmış gibi açılır.

Optimus Brain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam denedim ama malesef işe yaramadı . Yeni konu actım çözümünü buldum yardım icin Tesekürler.

@bLaCkSouL

Hocam denedim ama malesef işe yaramadı . Yeni konu actım çözümünü buldum yardım icin Tesekürler.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8

@bLaCkSouL

Zaten bahsettiğim işlem eğer sistemde bir sorun yoksa fakat bir önceki sürüme ait olan ve şu anki sürümün açılışını engelleyen bir ayar/program var ise onu silmek için kullanılıyor. Genelde CM vb ROM'lar kurarken ya da telefonu sıfırlamak için yapılır. Sizde işe yaramadığına göre telefonunuzdaki 2.3.4 sürümünde sorun var demektir. Sanırım yeni konu açmışsınız çözüm ile ilgili. Bulduklarınızı yardımcı olması açısından paylaştığınız için teşekkürler. :)

Optimus Brain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten bahsettiğim işlem eğer sistemde bir sorun yoksa fakat bir önceki sürüme ait olan ve şu anki sürümün açılışını engelleyen bir ayar/program var ise onu silmek için kullanılıyor. Genelde CM vb ROM'lar kurarken ya da telefonu sıfırlamak için yapılır. Sizde işe yaramadığına göre telefonunuzdaki 2.3.4 sürümünde sorun var demektir. Sanırım yeni konu açmışsınız çözüm ile ilgili. Bulduklarınızı yardımcı olması açısından paylaştığınız için teşekkürler. :)

Ben cok aradım arkadaslar'da arayıp canlarını sıkmasınlar .

@bLaCkSouL Yardım icin Teşekürler.

Optimus Brain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@technomind Hocam Ben 2.3.4'e Yükseltmeyi Deniyorum Ve Yüklüyor Bi güzel Telefon acılıyor Kapanıyor. Bi bakmısın Alttaki Rom Hala aynı . 2.2.2 =) Yardımını Bekliyorum.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
@technomind Hocam Ben 2.3.4'e Yükseltmeyi Deniyorum Ve Yüklüyor Bi güzel Telefon acılıyor Kapanıyor. Bi bakmısın Alttaki Rom Hala aynı . 2.2.2 =) Yardımını Bekliyorum.

Öncelikle Diğer açmış olduğun smartflash konusunu başarılı buldum teşekkürler.. en son çare olarak bende o uygulamaya başvuruyorum :)
Lakin oradaki romun hali hazırda v10a eu olması canımı sıkıyor.. diğer linklerdede türkçe yok malesef ki..
Bunun üzerine sürekli eu dan devam edıyoruz.. :)

sonrasında güncelleme yapmak ıstedıgımızdede v20n cıkıyor karşımıza bir türlü v20a ya ulaşamıyoruz...
bunun için v10a yaptıktan sonra turkce olan v10c a b c i ne varsa kurmayı deneyebilirsiniz..
ki sonrasında guncelleme yapmaya çalıştığınızda sorun yaşamıyacaksınız..

yada eğerki farklı bir custom rom ile güncellemeyi deniyorsanız. sistemsel olarak bazen sorun çıkartabiliyor ve dediğin gibi hani nerde benim 2.3 'üm diyebiliyorsun :)

Bu guncelleme olayına zaten bır kargaşadır gidiyor.. Ben guncellıyorum fakat başka arkadaşların güncellenmiyor. :) Banamı torpil yapıyorlar ne :)

Sizlerin sorununun kısaca çözümü..

Smartflash ile telefonunuzu sıfırladıktan sonra "yedeklerinizi almayı unutmayın" v10c kurup güncelleme yapmak olucak hepsi bu ;)
bende de aynı sorun var @technomind hocam :)

Aynı şekilde seninde angel :)

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
yani kısaca sen bana kurma diyorsun [MENTION=138307]technomind[/MENTION]... uğraşamam ben öyle :)

Optimus Brain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@technomind T.ederim Düşüncen icin ve Yardım icin

o zaman ben Smartflash ile telefonumu sıfırlayıp üzerine v10c Turkiye romunu kuruyorum ardındada Güncelleme yapıyorum

Bi deniyim bakalım Ne olcak.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Arkadaşlar 20N Avrupa ve 20A Türkiye rom kullanan varsa aradaki farkı söyleyebilirmi?
Benim için en önemli kıstas rami, 20A da boş ram ne kadar kalıyor Avrupa ile aynı ise yüklemeye değmez!!!

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Arkadaşlar 20N Avrupa ve 20A Türkiye rom kullanan varsa aradaki farkı söyleyebilirmi?
Benim için en önemli kıstas rami, 20A da boş ram ne kadar kalıyor Avrupa ile aynı ise yüklemeye değmez!!!

2kk18.png

Bende 170 MB boş alan bırakıyor, Lakin çok gereksiz uygulamalar var....

2kk38.png

Ve radyomuz yine yok !!!

tamam hızlı ama radyo olmaması :S kötü be bir fark göremedim radyo dışında ... birde gereksiz uygulamalar dışında...

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Sağol technomind Avrupada kalayım ben arada sırada da olsa radyo dinliyorum vede gereksiz uygulamalar yok ;)

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
ben android 2.3'ten memnun değilim... şarjım çok çabuk bitiyor... [MENTION=138307]technomind[/MENTION] duyurulur :)

JazzLe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herhangi bir sorun yok karakter olarak , herşey normal gelen ve giden mesajlarda sorun yok test ettim...

2838r.png
Ya Lg Mobile Uptade den update ederken birden eror verdi ve kapandı fakat telefon ekranında S/W Upgrade altındada Please wait while upgrading... yazıyor acill yardım

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Ya Lg Mobile Uptade den update ederken birden eror verdi ve kapandı fakat telefon ekranında S/W Upgrade altındada Please wait while upgrading... yazıyor acill yardım

KDZ ile rom yüklemeyi dene ;)

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
dun gece black' i ucus moduna aldim... alis o alis artik hic cikmiyor o moddan... ne yapabilirim sizce?

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
[MENTION=158637]angel75[/MENTION] sen güncelleme yapmışmıydın ? Yoksa herhangi bir rom mu kullanıyordun ? Hatırladığım kadarıyla sende rom vardı.. fabrika ayarlarına dön eğer ki sorun devam eder ise roma geri dönüş yaparsın ;)

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
@angel75 sen güncelleme yapmışmıydın ? Yoksa herhangi bir rom mu kullanıyordun ? Hatırladığım kadarıyla sende rom vardı.. fabrika ayarlarına dön eğer ki sorun devam eder ise roma geri dönüş yaparsın ;)

ben guncelleme yaptim... yine de fabrika ayarlarina donuyim mi?