Günaha girmek İstemeyenler için dev arşiv oluşturuyoruz

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Yukarıda muhtemelen birileri "Şimdi Linux'çular damlar konuya." gibi bir ifadede bulunmuşlardır. Onu tahmin ederek yazıyorum bu mesajı.

Amacınız çok güzel, konu çok yararlı olabilirdi. Ancak gerçekten bu işe dini açıdan bakıyor ve günaha girmemek için crack kullanımından uzaklaşıyorsanız, önce işletim sistemlerinizi özgünleştirin. :) Binanın temelini sağlam yapmazsanız, isterseniz binada en sağlam tuğlaları kullanın; bir işe yaramaz. Sizin yaptığınız da bu hesap. Kalkıp da sizlere "Linux dağıtımlarını tercih edin." demeyeceğim çünkü dengesiz birkaç kişinin vereceği cevabı biliyorum. O sebeple önce işletim sistemlerinizi boynunuzun günahı olmaktan çıkarın. Yoksa bu yaptığınızın hiçbir anlamı yok. "Hiç yoktan..." diye başlayan cümleler de kurmayın. Günah günahtır, değil mi? :)

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Yukarıda muhtemelen birileri "Şimdi Linux'çular damlar konuya." gibi bir ifadede bulunmuşlardır. Onu tahmin ederek yazıyorum bu mesajı.

Amacınız çok güzel, konu çok yararlı olabilirdi. Ancak gerçekten bu işe dini açıdan bakıyor ve günaha girmemek için crack kullanımından uzaklaşıyorsanız, önce işletim sistemlerinizi özgünleştirin. :) Binanın temelini sağlam yapmazsanız, isterseniz binada en sağlam tuğlaları kullanın; bir işe yaramaz. Sizin yaptığınız da bu hesap. Kalkıp da sizlere "Linux dağıtımlarını tercih edin." demeyeceğim çünkü dengesiz birkaç kişinin vereceği cevabı biliyorum. O sebeple önce işletim sistemlerinizi boynunuzun günahı olmaktan çıkarın. Yoksa bu yaptığınızın hiçbir anlamı yok. "Hiç yoktan..." diye başlayan cümleler de kurmayın. Günah günahtır, değil mi? :)
:) :) :)

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Arkadaşlar gerçekten iyi bir arşiv olşturduk.:) Her kese tekrar teşekkürler:)

Bu arda benim indirdiğim programlar: CCleaner,AIMP2 programları (şimdilik)

ihtiyac duydukça alternatiflere bir göz atmayı unutmayın:)

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Sonunda Linux için görsel yazılımlama uygulaması buldum.

winstoncash

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Günaha girmemek için lisanslı yazılım kullanın.Buda bir çözüm

Çok zekice bir çözüm. Finansmanı da buldun mu iş tamamdır. Sen mi ürettin bu çözümü? Harcanıyorsun buralarda.

---------- saat 19:18 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:16 eklenmişti ----------

Artık birçok firma bilgisayarla birlikte lisanslı Windows da veriyor. Bütün Windows kullananlar korsan kullanıyordur gibi bir izlenim vermek yanlış.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Bugün bir konu açtım ama fazla rağbet olmadı. KDE uygulamalarını Windows'ta çalıştırabiliyoruz. Orada bir çok uygulama var. Konunun Linki burada. Belki incelemek ve buraya faydası olabilecek programları eklemek istersiniz

Aquamenti

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar ben de bir LimeWire alternatifi program tavsiye edeyim.Programın adı Cabos
http://www.inndir.com/program.php?id=37672
LimeWire'dan hiç bir eksiği yok,çok sade bir arayüzü kolay kullanımı ve Türkçe dil desteği var.Üstelik LimeWire kadar da sistemi yormuyor.Program açık kaynak olduğundan kimse de günaha girmez:) Tavsiyemdir, bunu keşfettikten sonra artık LimeWire kullanmadım desem yeridir.:)

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Windows lisanssız olduktan sonra alayı freeware olsa kaç yazar :D

totleben

Asistan
Reaksiyon puanı
0

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
ben günah işlemeye devam edicem :D Adobe cs4 serisi, zend , windows 7, office 2007 hep korsan :D

Ama bi bakıma da suçsuz görüyorum kendimi vista premium um, oyunlarımın cogu ., ftp programım, livehelp programı orijinal millette bu kadarıda yoktur sanırım :)

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
Sağolun toplam 222mb küsür bi katkısı oldu programlarıma :D:D

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
elimdeki nero express ile Ashampoo burning room istediğim sıraya göre yazmıyo. alfabetik sıraya göre yazıyo müzik dosyalarını .
bana bi öneriniz varmı acaba çok acil ve önemli

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Günahı bir tarafa, emek hırsızlığı kötü bir şey. Lisanslı yazılım kullanmaya özen gösteriyorum.

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Malesef kolay erişim sağlanan herşeyi biz kendimize ait sanıyoruz ve ben onu aramak için çok çaba gösterdim avuntusu ile kendimizi kandırarak kull hakkını yemeyi hakk olarak görüyoruz. Bu yanlıştan millet olarak dönmenin tam zamanıdır. Yaşasın free software...

Bircan83

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar. Korsan program konusu çoktandır benim de kafamı kurcalıyordu. Diyanet İşleri Başkanlığına e-posta ile konuyu sordum. Soru ve cevabı aynen veriyorum.

Soru:
İyi akşamlar. Bilgisayarımızda korsan diye tabir edilen, orjinal olmayan, internetten vb gibi yerlerden temin ettiğimiz programları kullanmak caiz midir? Teşekkürler...

Cevap:

İslâm emeğe büyük önem vermiştir. Yüce Allah, "İnsan için ancak çalıştığı vardır" (Necm, 53/39) buyurarak emeğin insan için ne denli bir önemi haiz olduğuna işaret etmiş, Hz. Peygamber de emeğin hakkının verilmesi gerektiğini değişik hadislerinde ifade etmişlerdir. Ayrıca kul hakkının ihlalinin mağdur edilenler affetmedikçe Allah tarafından affedilmeyeceği belirtilmiştir. Hakkı ihlal edilenin Müslüman olmaması sonucu değiştirmez. Bu nedenle orijinal bir kitabın veya CD'nin korsan olarak basılıp piyasaya sunulması, Windows ve Office gibi bilgisayar programlarının lisans izni alınmadan kullanılması emeğin hakkına büyük bir saygısızlık olduğu gibi, kul hakkı ihlalinin de en kötü örneklerinden biridir. Diğer yandan bu tür davranışlar, ilim adamları ve müellifleri ekonomik yönden sıkıntıya sokacağı ve üzerlerinde caydırıcı rol oynayacağı için ilme vurulmuş bir darbedir de. Yukarıda kısaca izah ettiğimiz gerekçelerden dolayı Windows ve Office gibi bilgisayar programlarının lisans izni alınmadan yada üretici firmanın herkes tarafından kullanılabileceğine ilişkin açık bir beyanı olmadan kullanılması veya orijinal bir bilgisayar programının sözleşme şartlarına aykırı olarak birden fazla bilgisayara yüklenmesi, bir kitap ve CD'nin korsan olarak basımı, çoğaltılması, kopyalanması, piyasaya arzı, kiralanması ve bunların, bile bile satın alınması, satın alınmış böyle bir CD'nin kullanılması caiz görülmemektedir. Ancak müellifleri izin verirlerse o takdirde caiz olur.
Orijinal bir kitaptan fotokopi çekmek, kitap veya CD'nin korsan olarak basılıp/çoğaltılıp piyasaya sürülmesi gibi değerlendirilebilir. Ancak, not alma imkânı bulamama gibi zorunlu hallerde kamuya mal olmuş ve te'lif hakkı bulunmayan veya basımı yapılmadığı için elde edilemeyen kitapların tümünün veya piyasada orijinali bulunan kitapların ilgili bölümünden belli sayıda sayfasının ilmi çalışmalarda istifade edilmek amacıyla fotokopisinin yapılmasında sakınca yoktur.
Internette dolaşan bir kısım müzik, film ve oyunların korsan oldukları ve sahipleri tarafından kullanımına izin verilmediği kesin biliniyorsa, bu tür müzik, film ve oyunlardan yararlanılması caiz olmaz. Şayet böyle bir bilgiye sahip değilsek, Internette dolaşan müzik, film ve oyunların kullanılması caizdir. Çünkü bu ortamda korsan olanların bulunması mümkün ise de genel itibariyle korsan olduğu söylenemez. Şu kadar var ki, bu tür müzik, film ve oyunların kopyalanarak satılması caiz değildir.

Bu cevap üzerine derhal bilgisayarımda bulunan korsan (Windows dahil) ne kadar program varsa hepsini sildim. İnşallah bu konuda milletçe daha bilinçli hale geliriz.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Güzel çalışma yardımcı olan herkese teşekkürler bir de bunları topluca bir arayüze entegre eip oradan yükleme yapılabilse tadından yenmez :)

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
brave 3 yıllık bedava antivirüs vs kampanyasıda vardı kampanya bitene kadar istersen onuda listeye koy 3 yıl ücretsiz ama tek fark açıkkaynak değil.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
brave 3 yıllık bedava antivirüs vs kampanyasıda vardı kampanya bitene kadar istersen onuda listeye koy 3 yıl ücretsiz ama tek fark açıkkaynak değil.

Aslında güzel fikir ama bir süre sonra kampanya bitebilir:)Kampanya ne zamana kadar devam edecek biliyor musun?

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Gom Player, KMPlayer, MPlayer, SMPlayer, VLC Media Player, Media Player Classic / Windows Media Player alternatifleri.

foobar2000 / Winamp alternatifi.

VirtualBox / VMware alternatifi. (Sanal PC yazılımları ya da işletim sistemi emulatörleri)

Defraggler, Auslogics Disk Defrag, MyDefrag, UltraDefrag / Raxco PerfectDisk ya da Diskeeper alternatifleri. (Disk birleştirme yazılımları.)

Merhaba,
Bir süre önce alıntıladığım yazılımları önermiştim ama.:)

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Merhaba,
Bir süre önce alıntıladığım yazılımları önermiştim ama.:)
Bu dediklerinden hangileri lisanslı? Bu başlıkta lisanslı ürünlere alternatif olacak ücretsiz yazılımlardan paylaşalım istedikJ. Yanılmıyorsa Windows Media Player,Winamp gibi yazılımlar zaten ücretsiz.
Paylaştığın listede Hangileri alternatifler, lisanslı bir ürüne alternatifse onlar ekleyelim hocam:)

theturkish

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. Korsan program konusu çoktandır benim de kafamı kurcalıyordu. Diyanet İşleri Başkanlığına e-posta ile konuyu sordum. Soru ve cevabı aynen veriyorum.

Soru:
İyi akşamlar. Bilgisayarımızda korsan diye tabir edilen, orjinal olmayan, internetten vb gibi yerlerden temin ettiğimiz programları kullanmak caiz midir? Teşekkürler...

Cevap:

İslâm emeğe büyük önem vermiştir. Yüce Allah, "İnsan için ancak çalıştığı vardır" (Necm, 53/39) buyurarak emeğin insan için ne denli bir önemi haiz olduğuna işaret etmiş, Hz. Peygamber de emeğin hakkının verilmesi gerektiğini değişik hadislerinde ifade etmişlerdir. Ayrıca kul hakkının ihlalinin mağdur edilenler affetmedikçe Allah tarafından affedilmeyeceği belirtilmiştir. Hakkı ihlal edilenin Müslüman olmaması sonucu değiştirmez. Bu nedenle orijinal bir kitabın veya CD'nin korsan olarak basılıp piyasaya sunulması, Windows ve Office gibi bilgisayar programlarının lisans izni alınmadan kullanılması emeğin hakkına büyük bir saygısızlık olduğu gibi, kul hakkı ihlalinin de en kötü örneklerinden biridir. Diğer yandan bu tür davranışlar, ilim adamları ve müellifleri ekonomik yönden sıkıntıya sokacağı ve üzerlerinde caydırıcı rol oynayacağı için ilme vurulmuş bir darbedir de. Yukarıda kısaca izah ettiğimiz gerekçelerden dolayı Windows ve Office gibi bilgisayar programlarının lisans izni alınmadan yada üretici firmanın herkes tarafından kullanılabileceğine ilişkin açık bir beyanı olmadan kullanılması veya orijinal bir bilgisayar programının sözleşme şartlarına aykırı olarak birden fazla bilgisayara yüklenmesi, bir kitap ve CD'nin korsan olarak basımı, çoğaltılması, kopyalanması, piyasaya arzı, kiralanması ve bunların, bile bile satın alınması, satın alınmış böyle bir CD'nin kullanılması caiz görülmemektedir. Ancak müellifleri izin verirlerse o takdirde caiz olur.
Orijinal bir kitaptan fotokopi çekmek, kitap veya CD'nin korsan olarak basılıp/çoğaltılıp piyasaya sürülmesi gibi değerlendirilebilir. Ancak, not alma imkânı bulamama gibi zorunlu hallerde kamuya mal olmuş ve te'lif hakkı bulunmayan veya basımı yapılmadığı için elde edilemeyen kitapların tümünün veya piyasada orijinali bulunan kitapların ilgili bölümünden belli sayıda sayfasının ilmi çalışmalarda istifade edilmek amacıyla fotokopisinin yapılmasında sakınca yoktur.
Internette dolaşan bir kısım müzik, film ve oyunların korsan oldukları ve sahipleri tarafından kullanımına izin verilmediği kesin biliniyorsa, bu tür müzik, film ve oyunlardan yararlanılması caiz olmaz. Şayet böyle bir bilgiye sahip değilsek, Internette dolaşan müzik, film ve oyunların kullanılması caizdir. Çünkü bu ortamda korsan olanların bulunması mümkün ise de genel itibariyle korsan olduğu söylenemez. Şu kadar var ki, bu tür müzik, film ve oyunların kopyalanarak satılması caiz değildir.

Bu cevap üzerine derhal bilgisayarımda bulunan korsan (Windows dahil) ne kadar program varsa hepsini sildim. İnşallah bu konuda milletçe daha bilinçli hale geliriz.

pfff :bored: hayat günah olmuş be baba yaşamak zor artık...