Gülen cemaatiyle ilgili ilginç itiraflar!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kadkaf

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
sen tuncay'ı sayıyormusun?
pardon ozaman kardeşim özür dilerim... Ben gereksiz bi adam olarak görüyorumda karşımdakilerinde benim gibi düşündüğünü zannediyorum gerçekten özür dilerim...

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
idealterror dedi ki:
kim hocam o bilgili kulturlu modern insanlar, gecenlerde fatih altayli'nin programina cikan gibi mi?

gulen cemaati, zimbawwe'de filan okul acacagina boyle bilgili kulturlu insanlar yaratacagina, yarattigi ekonominin kucuk bir bolumunu tubitak'a filan akitsa, herhalde simdi finanse edilmemis akademik calisma kalmazdi ortada...

partiler konusuna gelince de, orasini ben bilemem, her hangi bir parti taraftari degilim. dogru soyluyor olsaniz bile(ki dogru soyluyorsunuz katilmamak elde degil...) bu gulen cemaatinin ne yaptigini hakli cikarmaz.

ayrica oturun da siz ogrenin biraz mantigi. elinize mantik kitabi aldiginiz bile supheli iken....

Komik olmayın, Altaylı'ya çıkan İnsanların Gülen ile alakası olmadığı çok açık, Çünkü Bu İnsanların Siyasi Kanadı yok(Erbakan gibi) Ayrıca Tübitak konusuna gelirsek Ortaya Sanki birşey koymuşlarda kaynak bulunamadığından projeler gerçekleşmiyor değil mi? Güldürmeyin kendinize ! Hükümet Bilim adına ne yapılıyorsa Sonuna kadar arkasında destekçi ! Hatta Erdoğan bizzat Kendisi Arkasında Örnek Olarak Nano Teknoloji İçin erdoğan bizzat destekçisi Ancak Bu Ülkede ki Ne yazık ki Üniversitelerde Bilim Adına en ufak birşey yok ! İşleri Güçleri Siyaset olmuş Akademisyenlerin Rektörlerin ! Hatta bir grub kendini bilmez Akademisyen Şöyle Diyordu " Baş Örtüsü İle Öğrenciler Derse Girerse bizde dersten çıkarız girmeyiz " Lan Sen kim oluyorsunda Devletin Koyduğu kurallara karşı geliyorsun ha? Girmezsen Girme ! Zaten Aldığınız Paralar Size Haram ! Şu ülkede Kaç tane bilim adamı yetiştirdiniz ha? Ama yook Onlar Bilim değil Siyaset Üretiyorlar, Yürüyüş Düzenliyorlar hatta yürüyüşe katılmayanları dersten bırakıyorlar...

Alper Kut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ottomans1453 dedi ki:
PcMaSTeR dedi ki:
orcagada dedi ki:
Daha çok daha çok daha çok okuyun ve öğrenin.Gözleriniz kızarsın kafanız ağrısın.Kendinizi,ailenizi,sevdiklerinizi bu pisliklere kaptırmamayı görev edinin.

Sen heralde kendini anlatıyosun. :) Milliyetçilik T.Özkan gibi eşşek eşşek bağırmakla olmuyo icraatla oluyo. Dünyanın her tarafındaki Türk okulları bak bakaılm kimin adına hizmet veriyo.

Eşşek eşşek yazmaklada olmuyor

( Mod paşalar senin eşşeğine birşey demiyorlarsa benimkine de demezler di mi nasıl olsa )

Dünyanın birçok tarafında Amerikan uşağı Saros okulları finans kuruluşları ve dernekleri de benzeri hizmet! veriyor. Tıpkı Gülen gibi....

Aslında tek ortak yanları ABD ye hizmet değil bunların
İkiside ABD de yaşıyor
Ama Amerikalı değiller nedense

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
kaynağı görünce anladım :D tamam boşverin geçin

metintek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
M
Alper Kut dedi ki:
Ottomans1453 dedi ki:
PcMaSTeR dedi ki:
orcagada dedi ki:
Daha çok daha çok daha çok okuyun ve öğrenin.Gözleriniz kızarsın kafanız ağrısın.Kendinizi,ailenizi,sevdiklerinizi bu pisliklere kaptırmamayı görev edinin.

Sen heralde kendini anlatıyosun. :) Milliyetçilik T.Özkan gibi eşşek eşşek bağırmakla olmuyo icraatla oluyo. Dünyanın her tarafındaki Türk okulları bak bakaılm kimin adına hizmet veriyo.

( Mod paşalar senin eşşeğine birşey demiyorlarsa benimkine de demezler di mi nasıl olsa )

Dünyanın birçok tarafında Amerikan uşağı Saros okulları finans kuruluşları ve dernekleri de benzeri hizmet! veriyor. Tıpkı Gülen gibi....

İkiside ABD de yaşıyor
Mod paşalar mı?
Mod ABİler mi? :p

idealterror

Asistan
Reaksiyon puanı
0
PcMaSTeR dedi ki:
Komik olmayın, Altaylı'ya çıkan İnsanların Gülen ile alakası olmadığı çok açık, Çünkü Bu İnsanların Siyasi Kanadı yok(Erbakan gibi) Ayrıca Tübitak konusuna gelirsek Ortaya Sanki birşey koymuşlarda kaynak bulunamadığından projeler gerçekleşmiyor değil mi? Güldürmeyin kendinize ! Hükümet Bilim adına ne yapılıyorsa Sonuna kadar arkasında destekçi ! Hatta Erdoğan bizzat Kendisi Arkasında Örnek Olarak Nano Teknoloji İçin erdoğan bizzat destekçisi Ancak Bu Ülkede ki Ne yazık ki Üniversitelerde Bilim Adına en ufak birşey yok ! İşleri Güçleri Siyaset olmuş Akademisyenlerin Rektörlerin ! Hatta bir grub kendini bilmez Akademisyen Şöyle Diyordu " Baş Örtüsü İle Öğrenciler Derse Girerse bizde dersten çıkarız girmeyiz " Lan Sen kim oluyorsunda Devletin Koyduğu kurallara karşı geliyorsun ha? Girmezsen Girme ! Zaten Aldığınız Paralar Size Haram ! Şu ülkede Kaç tane bilim adamı yetiştirdiniz ha? Ama yook Onlar Bilim değil Siyaset Üretiyorlar, Yürüyüş Düzenliyorlar hatta yürüyüşe katılmayanları dersten bırakıyorlar...

bilmiyorsunuz ve de ayip ediyorsunuz,
bugun universitede arastirma yapilamiyorsa kaynak bulunamadigi icindir. Eskiden doner sermayeden bir sekilde yaratilabiliyordu. ama ona da hukumet el koydu saolsun.

kimse bir arastirmayi cebinden hakli olarak finanse etmek istemez. bunun icin kimi fonlarda para biriktirilir veya tubitak bilimler akademisi gibi yerlerden proje bazli olarak para koparilmaya calisilinir. tubitak'a proje begendirmek de birazcik politik bir olaydir... eger kaynak olmassa proje de olmaz. kaynagi koparmak bayagi hoca da biter biraz da projede.

kisa kesmek gerekirse, demek istedigim, arastirma bilim filan derken ben, siz tutmus aldiklari para haram diyorsunuz.
meydanlarda az genc dovulmedi universitede ozerkligi savunan, yok kaldirilsin diyen. universite ozerkligi olsaydi, isler daha farkli olurdu. muhtemelen universitede turban sorunu 10 sene once filan da cozulmus olurdu. biz de gulen cemaati ulkeyi modernlestirip muhafazakarlastiracagina tubitak'a akitsin o paralari madem modernlik uygarlik medeniyet filan bu kadar onemli.
ben derslere girmem diyen profesor de ayrica denyodur...

bu ulkede bilime para ayrilmadikca bilim adami asla yetismez. cunku abd basta olmak uzere bir cok batili ulke bilime abartisiz iyi yatirim yapmakta. Bilimi de yapacak olanlar bizim gibi bilimi hice sayan bagnaz yobaz ulkelerden bilime hevesli gencleri alir onlarin akademik hayatina yatirim yapar, boylece onu bilim insani haline getirir. bu kadar yatirim yaptigi insani da elinden kacirmak istemez, kaldigi ulkede bilim yapmaya devam etmesi icin her turlu olanagi saglar. hali vakti yerinde olan birazcik da idealist olanlar da geri doner, boyle sizin gibi seviyesizerden laf yer.
turkiye'de ise inadim inad bilim yapilmasin diye kasiliyor. aldiklari paralar haram olsun demeniz de bunu oyle guzel ifade ediyor ki...
universite'ye mi gitmediniz yoksa bana kor cahili mi oynuyorsunuz? birincisi ise olabilir, herkes okuma sansina sahip degil. ama ikincisi ise yazik....

konudan sapmamak uzere, hadi gulen cemaati bilim uretmiyor diyelim...
gulen cemaati'nin siyasi kanadi nedir? ne gibi siyasi amaclara hizmet eder? ne gibi bir siyaset uretir?
Siyaset bilimi de en az diger bilimler kadar onemli gelistirilmesi gereken konu...

Not: turkiye esasinda kucuk bir tiyatro arenasi. herkes rol sirasina gore cikar olayi kendine gore dramatize eder.
bir insanin abd'de yasiyor olmasi onu abd yanlisi yapmaz. ama bir insan bir yandan anti-semitizm gibi fikirleri savunup masonlara siyonist deyip onlari hedef gosteriyorsa sonra siyonist bir yahudi kurulusundan odul aliyorsa(ayni kurulustan hem gulen hem erdogan aldi-zamanda bile haberi var:)) sakirtlarina papanin filan elini opuyorsa orada bu ne iki yuzluluk bu ne riyakarlik derim. son paragrafimi yanlislayan biri ama biri ciksin, cehennemliktir, cunku yalan soyluyordur. (L)

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
idealterror dedi ki:
PcMaSTeR dedi ki:

bilmiyorsunuz ve de ayip ediyorsunuz,
bugun universitede arastirma yapilamiyorsa kaynak bulunamadigi icindir. Eskiden doner sermayeden bir sekilde yaratilabiliyordu. ama ona da hukumet el koydu saolsun.

kimse bir arastirmayi cebinden hakli olarak finanse etmek istemez. bunun icin kimi fonlarda para biriktirilir veya tubitak bilimler akademisi gibi yerlerden proje bazli olarak para koparilmaya calisilinir. tubitak'a proje begendirmek de birazcik politik bir olaydir... eger kaynak olmassa proje de olmaz. kaynagi koparmak bayagi hoca da biter biraz da projede.

kisa kesmek gerekirse, demek istedigim, arastirma bilim filan derken ben, siz tutmus aldiklari para haram diyorsunuz.
meydanlarda az genc dovulmedi universitede ozerkligi savunan, yok kaldirilsin diyen. universite ozerkligi olsaydi, isler daha farkli olurdu. muhtemelen universitede turban sorunu 10 sene once filan da cozulmus olurdu. biz de gulen cemaati ulkeyi modernlestirip muhafazakarlastiracagina tubitak'a akitsin o paralari madem modernlik uygarlik medeniyet filan bu kadar onemli.
ben derslere girmem diyen profesor de ayrica denyodur...

bu ulkede bilime para ayrilmadikca bilim adami asla yetismez. cunku abd basta olmak uzere bir cok batili ulke bilime abartisiz iyi yatirim yapmakta. Bilimi de yapacak olanlar bizim gibi bilimi hice sayan bagnaz yobaz ulkelerden bilime hevesli gencleri alir onlarin akademik hayatina yatirim yapar, boylece onu bilim insani haline getirir. bu kadar yatirim yaptigi insani da elinden kacirmak istemez, kaldigi ulkede bilim yapmaya devam etmesi icin her turlu olanagi saglar. hali vakti yerinde olan birazcik da idealist olanlar da geri doner, boyle sizin gibi seviyesizerden laf yer.
turkiye'de ise inadim inad bilim yapilmasin diye kasiliyor. aldiklari paralar haram olsun demeniz de bunu oyle guzel ifade ediyor ki...
universite'ye mi gitmediniz yoksa bana kor cahili mi oynuyorsunuz? birincisi ise olabilir, herkes okuma sansina sahip degil. ama ikincisi ise yazik....

konudan sapmamak uzere, hadi gulen cemaati bilim uretmiyor diyelim...
gulen cemaati'nin siyasi kanadi nedir? ne gibi siyasi amaclara hizmet eder? ne gibi bir siyaset uretir?
Siyaset bilimi de en az diger bilimler kadar onemli gelistirilmesi gereken konu...

Not: turkiye esasinda kucuk bir tiyatro arenasi. herkes rol sirasina gore cikar olayi kendine gore dramatize eder.
bir insanin abd'de yasiyor olmasi onu abd yanlisi yapmaz. ama bir insan bir yandan anti-semitizm gibi fikirleri savunup masonlara siyonist deyip onlari hedef gosteriyorsa sonra siyonist bir yahudi kurulusundan odul aliyorsa(ayni kurulustan hem gulen hem erdogan aldi-zamanda bile haberi var:)) sakirtlarina papanin filan elini opuyorsa orada bu ne iki yuzluluk bu ne riyakarlik derim. son paragrafimi yanlislayan biri ama biri ciksin, cehennemliktir, cunku yalan soyluyordur. (L)

siyasi kanadı yoktur diyen de son paragrafın son cümlesi gibi olsun ! +1 kardeşim. bunların içini dışını gördüm geçirdim ne yalan söyliyeyim. okullarının öğretmenleri ajan diye rusya kovdu bunları. He başkası neden kovmadı derseniz rusya dirayetlidir. sana bana benzemez. keşke bana benzemiş olsaydı dirayeti ile ama olmamış. Daha çoook semer taşırız.

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bilimi de yapacak olanlar bizim gibi bilimi hice sayan bagnaz yobaz ulkelerden bilime hevesli gencleri alir onlarin akademik hayatina yatirim yapar, boylece onu bilim insani haline getirir. bu kadar yatirim yaptigi insani da elinden kacirmak istemez, kaldigi ulkede bilim yapmaya devam etmesi icin her turlu olanagi saglar. hali vakti yerinde olan birazcik da idealist olanlar da geri doner, boyle sizin gibi seviyesizerden laf yer.

Seviyemi Ölçeme hakkını nerden buluyorsunuz? Ben Ülkede Bilim Üreten Kime Laf etmişim ? Aldığı Paranın hakkını vermeyen Herkese Aldığı O para haram olmazmı ?

Arkadaşım Yök'te Toplanan, Üniversitelerde Toplanan Parayı Adın Gibi biliyorsundur. O parayı Cebe İndirdiklerinide Biliyorsundur umarım. bilmiyorsan Aşağıda haberi oku;

Rektörlerin maaşı devlet sırrı gibi

Cumhurbaşkanı, başbakan, Genelkurmay başkanı, milletvekilleri ve üst düzey bürokratların maaşları şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşılırken, rektörlerin aylık kazancı sır gibi saklanıyor. Üniversite yöneticilerinin gelirleri arasında, 3 bin 680 yeni liralık maaşın yanı sıra, döner sermaye, geliştirme ödeneği, makam, temsil ve görev tazminatları yer alıyor. Ancak hangi rektörün döner sermayeden ne kadar pay aldığını YÖK ve Maliye Bakanlığı bile bilmiyor. Çünkü trilyonlarla ifade edilen döner sermayenin bölüşümünü üniversite yönetimleri kendisi yapıyor ve bu oran gizli tutuluyor. Kanuna göre rektörlerin, üniversitenin kazandığı gelirden (döner sermaye) maaşlarının 10 katına kadar para alması mümkün. Geliştirme ödeneği gibi diğer unsurlar da eklenince aylık kazanç 50 bin YTL'yi bulabiliyor. Alınan paranın üniversitenin büyüklüğüne göre değiştiğini belirten Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kor Yereli, "Biz küçük üniversiteyiz, rektörümüz ortalama 7 bin 500 YTL alıyor. Büyük üniversitelerde bu rakam 40 bin YTL'yi aşıyor." diyor. Miktarın gizli tutulmasını ise şöyle yorumluyor: "Çok aldıkları için göze batmasından çekiniyorlar."

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İzge Günal, "Rektörün 70 bin YTL döner sermaye payı aldığını duydum." diyor. Oysa cumhurbaşkanı 15, başbakan 9, milletvekilleri 8, müsteşar ise 4 bin yeni lira maaş alıyor. Rektörlerin yüklü miktarda döner sermaye almasına tepki gösteren eğitim çevreleri ise yeni bir düzenleme yapılmasını istiyor. 2007 yılında 54 kamu üniversitesinde toplam 528 milyon YTL, 2008'in ilk üç ayında 134,9 milyon YTL döner sermaye dağıtıldı.

Maliye Bakanlığı, 2005 yılında yayımladığı Yükseköğretim Kanunu ve Yükseköğretim Personel Kanunu Genel Tebliği ile rektörlere ödenecek döner sermaye oranlarını tekrar belirledi. Üniversiteler, kanuni sınıra göre döner sermayeden aldıkları payı artırabiliyor. Rektörler, döner sermaye gelirine saat 14.00'ten sonra katkı koymaları halinde, bir ayda alacakları aylık (ek gösterge dahil), ödenek (geliştirme ödeneği hariç) ve her türlü tazminat (makam, temsil ve görev tazminatları hariç) toplamının on katına kadar tazminat alabiliyor. Döner sermayeye katkı koymayan rektörler ise 4 kat döner sermaye alma hakkına sahip. Bu haklardan rektör yardımcıları ile gelirin elde edildiği fakültelerin dekan ve dekan yardımcıları ile başhekim ve başhekim yardımcıları da yararlanabiliyor. Üniversitelerde döner sermayeden kimin ne kadar pay alacağını ise üniversite yönetim kurulları belirliyor. YÖK Kanunu'na göre rektörler hiç çalışmadan maaşlarının 5 katına kadar döner sermaye alabiliyor. Hükümet bu konuda bir kanun tasarısı hazırladı ve rektörlerin aldıkları payı 'maaşının iki katı artı yüzde 10' ile sınırlıyor.

Geçen yıl dağıtılan toplam 528 milyon 109,5 bin YTL'lik döner sermayeden en fazla payı 46,8 milyon YTL ile İstanbul Üniversitesi aldı. 2007'de Harran Üniversitesi 9, Düzce Üniversitesi 8, Niğde Üniversitesi 6, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile Balıkesir Üniversitesi 4'er ay döner sermaye dağıtmadı. Bu yılın ilk üç ayında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Niğde ve Harran üniversiteleri 2'şer ay döner sermaye dağıtmadı.

Zaman'ın yaptığı araştırmaya göre, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semra Öncü, maaşı dışında her ay 7 bin 500 YTL döner sermaye alıyor. Maaş ve diğer ek gelirlerle birlikte bu rakam daha da büyüyor. Celal Bayar'ın küçük bir üniversite olduğunu belirten üniversiteden bir yetkili, iki yıl önce Dokuz Eylül Üniversitesi rektörünün 52 bin YTL döner sermaye aldığına dikkat çekiyor. 2005'te çıkan mevzuatla rektörlere döner sermayeden yüksek pay alma hakkı verildiğine işaret eden Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kor Yereli ise şunları aktarıyor: "Üniversitenin döner sermayesi, büyüklüğüne göre değişiyor. Biz küçük üniversiteyiz. O yüzden bizde dağıtılan kısım az. Rektörümüz aylık ortalama 7 bin 500 YTL alıyor." Büyük üniversitelerde bu rakamın 30-40 bin YTL'leri bulduğunu söyleyen Yereli, rektörlerin aldığı döner sermayenin gizli tutulmasını ise şöyle yorumladı: "Çok aldıkları için göze batmasından çekiniliyor ve bu yüzden saklıyor olabilirler." Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İzge Günal da öğretim üyelerinin ne aldığını bildiklerini ifade etti. DEÜ'de bazı basit bilgileri almak için bilgi edinme hakkını kullanmak gerektiğine dikkat çeken Günal, rektörün yakın çevresindeki üç kişiden başkasının rakamları bilmesinin mümkün olmadığını vurguladı. Rektörün 70 bin YTL döner sermaye aldığını duyduğunu anlatan Günal, şöyle konuştu: "Döner sermaye gelirleri üniversitenin misyonuna uygun dağıtılmalı. Öyle bir dal vardır, para kazandırmıyordur. Ama üniversitenin işi para kazanmak değil. Adam anatomisttir, fizikçidir, hasta bakmadığı için bu bire bir paraya dönüşmüyordur. Öyle bir buluşun peşindedir ki, bunun sayesinde Türkiye'ye itibar kazandıracaktır. Döner sermaye dağıtımının bundan dolayı yeniden düzenlenmesi lazım. Piyasa ağırlıklı değil, eğitim, bilim ağırlıklı dağıtılmalı."

'Herkes eşit faydalanmalı'

Rektörlerin yüklü miktarda döner sermaye alması eğitim çevrelerinin tepkisini çekiyor. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, döner sermaye dağıtımında keyfi uygulamalardan vazgeçilmesini ve sendikaların görüşleri de alınarak yeni bir düzenleme yapılmasını önerdi. "Ülkemizde bilimsel çalışmaların ve rasyonelliğin beslendiği ana damar olan üniversitelerde şeffaflığın her zaman hüküm sürmesi gerektiğini düşünmekteyim." diyen Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı Başkanı Mehmet Emrah Nalçacı da cumhurbaşkanının, başbakanın ve üst düzey bürokratların aldıkları maaşlar bilinirken sadece bilimsel çalışmalar ve öğretim konusunda özerk olması gereken üniversitelerin bu konudaki gizliliğini anlamadıklarının altını çizdi. Dokuz Eylül Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Eyüp Akpınar ise rektörün ne kadar döner sermaye aldığını bilmediğini ifade etti. ABD'de bütün öğretim üyelerinin maaşlarının internet sitesinde yayınlandığını da kaydetti.

Döner sermaye nedir?

Genel bütçe içinde idare olunan hastane, mesleki okullar, darphane gibi kuruluşların faaliyetlerinde etkinlik sağlamak için bunlara döner sermaye veriliyor. Bunların mal ve hizmet üretimleri sonucunda sağladıkları paralar, döner sermayeye gelir olarak kaydediliyor. Harcamaları da yine döner sermayeden yapılıyor. Buraya başlangıçta tahsis olunan ödenek, diğer normal ödeneklerde olduğu gibi yok olmamakta, gelir-gider akımı içinde devamlı olarak kullanılabiliyor. Faaliyetleri sonucunda elde ettikleri gelirleri de genel bütçeye değil döner sermayeye gelir kaydediliyor, böylece ilgili kamu kurulunca sermayenin tekrar tekrar kullanılması imkânı doğuyor.

2007'de en fazla döner sermaye dağıtan üniversiteler

Üniversite D.Sermaye*

1- İstanbul 46,8

2- Hacettepe 33,9

3- Ege 29,1

4- Dokuz Eylül 26,2

5- Ankara 25,3

6- Gazi 24,8

7- Anadolu 21,8

8- Akdeniz 19,3

9- Çukurova 19,3

10- Uludağ 18,0

Ocak-Mart 2008'de en fazla döner sermaye dağıtan üniversiteler

Üniversite D.Sermaye*

1- Hacettepe 9,4

2- İstanbul 9,2

3- Ankara 7,9

4- Dokuz Eylül 7,7

5- Gazi 7,4

6- Anadolu 5,8

7- Akdeniz 5,6

8- Selçuk 5,7

9- 19 Mayıs 5,6

10- Ege 5,5

Eğer gerçekten bilim üretilse desteklenir, ancak bu ülke yolsuzluklardan çektiği kadar hiç birşeyden çekmemiştir, Bu yüzden temkinli davranılıyor olabilir. Dediğim Gibi İlgili kurumlar bu işin hakkını vermiyorlar ne yazık ki, bu yüzden lafı uzatmaya gerek yok...

Düzenleme: "siyasi kanadı yoktur diyen de son paragrafın son cümlesi gibi olsun !"
Bir Erbakan Gibi ve ya bir RTE Gibi ve ya Haydar Baş gibi bir tane içlerinden siyasetçi çıkmışmıdır ? Buyrun Gösterin

tek1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alper Kut dedi ki:
Ottomans1453 dedi ki:
PcMaSTeR dedi ki:
orcagada dedi ki:

İkiside ABD de yaşıyor
Hoca efendimizin Saroz ile ne alakası var ya
adam eşşek yazıyor hale bak önce sen insan olmayı öğren sonra Hocaefendimize kelam etmeye kalk

deryanur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alper Kut dedi ki:
Ottomans1453 dedi ki:
PcMaSTeR dedi ki:
orcagada dedi ki:

İkiside ABD de yaşıyor
Eeeeee doğduğun yer mi
Doyduğun yer mi

Ya bi de neden hizmet kelimesini turuncu renkte yazdın?

idealterror

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bilim ile icli disli oldugum bu kadar sure icerisinde kimse sen ne anlarsin len bilimden tubitak'tan filan dememisti bana :)
gayet yaratici projeler var ama ne yaparsin para yok... pcmaster'in nano teknoloji hakkinda dedikleri ise dogru sayilir. turkiye cunku nano teknoloji cagini yakaliyabilecek gucte, tabi yine parasi olursa. tabi erdogan sozde kalan destegini gercekten kuvvetle maddiyata cevirirse bu da harika olur.

ama ote yandan abi valla basketci yapalim bunlari, harcaniyorlar burada, nba'e gonderelim, cok guzel atiyorlar. ucluk smac ne gelirse bombaliyorlar.
surada adam gibi keyifle tartisamadigimi hissediyorum. kimi zatlar gercegi carpitarak vermeye cok musait veya kendini hakli cikarmak icin kel alaka konulara girmeye.
evet forum guzeldir, fikir paylasmak lazimdir. ama burada kim hakli kim haksiz muhabbeti yapildigi surece daha cok kutuplasma olur. ben istiyorum ki insanlar sevgi olmasa bile bir saygi cercevesinde birbirlerinden BIRSEYLER OGRENEBILSINLER.

PCmaster benden akademik isleyisin kismen nasil oldugunu ayrintisiyla ogrenmistir insallah, ben de pcmaster'dan birseyler ogrenmek isterim. bana bir adet bilmedigim bisi soylesin.
ama "seviyemi olcme hakkini nereden buluyorsunuz" diyene kadar benim mantigimin egriligini duzlugunu nasil irdeledigine cevap versin. bana duz mantikli derseniz aynen boyle lafi yer oturur aglarsiniz.
burada yolsuzlukla anilacak bir yonetim varsa buna altyapi sagladigi icin akp hukumetidir. daha once de dsp mhp hukumeti idir. ondan once anapti, ondan once dyp filandi.
gonderdiginiz yazi ise universitedeki doner sermaye dagitiminin hala esit kosullara gore dagitilmadiginin bir gostergesidir. yoksa doner sermayden ogretim uylerinin para almasi gayet legaldir. fakat birilerinin oburlerinden 100 kat daha fazla para almasi kritik olcude esitsizligi dogurur.(fakat yine de igrenc bir sekilde legal) ama buna hukemetin el koymasi gayet illegaldir.

ama anlatamadigim su ki, profesorun aldigi para esit degildir bir projeye ayrilan para... ayrica abd'de bir rektorun aldigi parayi duysaniz herhalde bir universite okuyup doktora ogrencisi filan olurdunuz. rektorluge oynardiniz... abd'deki ilk ondaki herhangi bir devlet universitesinde bir bolumde projeler icin toplanan para, turkiyedeki en genis sermayeli universitenin topladigi paradan daha buyuk. bunun suclusu bilime destek vermeyen hukumettir, yanlis isleyen kurum degil.

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
deryanur dedi ki:
Ya bi de neden hizmet kelimesini turuncu renkte yazdın?

aslında basit amerika'ya hizmetten bahsedilmiş..
değiştirilmiş hali !..

Ottomans1453 dedi ki:
Gülen gibi... Dünyanın birçok tarafında Amerikan uşağı Saros okulları finans kuruluşları ve dernekleri de benzeri hizmet! veriyor. ...

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Neden Söylenmemiş Sözleri Söylenmiş gibi Gösteriyorsun ? Sana senin tabirin ile "sen ne anlarsin len bilimden tubitak'tan" diyen oldumu ? Sen Kalkmış Bilim üretmek için Falan kişi okul açana kadar bilime para yatırsın diyorsun. O kişinin Açtığı okullardan Okuyan Çoğu Kişi Tübitaktan bir sürü ödül aldı. Dershanelerinde okuyanlar Öss de ilk binde Çoğunluk oldu. Sonuçta bu İnsan Eğitime yatırım yapıyor, İnsana yatırım yapıyor. Neticesi ne olacak peki bu yatırımların ? Bilim adamları, Üreten İnsan olacak.

Pcm bana birşey Öğretsin demişsin, Saygılı ve Seviyeli olmanı öğretmek isterdim ancak bunu benim öğretmem değil senin Öğrenmen lazım. Çünkü Yazarken bile Konuşmak için değil Laf sokuşturmaca oynadığını zannediyorsun Örn:"bana duz mantikli derseniz aynen boyle lafi yer oturur aglarsiniz."

Hükümetin Desteği Ortada Ancak İşinize gelmediği için konuşmuyorsunuz. Desteği Görmek İçin bu sayfadaki haberi inceleyiniz.

Neyse Sözü uzatmaya gerek yok, Saygılar...

idealterror

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sok sok
pcmaster:"sana soyle soyle diyen oldu mu" diyerek ayni forum kullanicisini durmadan yalancilikla itham ediyor. yalan icinde bogulmus sinsi fare idealterror daha fazla gercegin isigina dayanamadi, balciklari akti, ne kadar sahtekar bir insan oldugu ortaya cikti. pcmaster bu gercegi aciga cikardigi icin kendisine binlerce tessekurler.
idealterror sadece su yorumu yapabildi:"laf sokmak benim isyanimdi"

filizbaki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alper Kut dedi ki:
Ottomans1453 dedi ki:
PcMaSTeR dedi ki:
orcagada dedi ki:

İkiside ABD de yaşıyor
Saros - Gülen elele
Türkiye'yi bölmeye

Çok iyi cevap verilmiş. Bakan körlere...

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Fethullah Gülen kimdir diye merak edeniniz varsa buyursun okusun ... İnsanları tanımadan anlamadan atıp tutmayın .. eleştiri yapmadan önce birazda araştırsanız tanımaya çalışsanız .. :)

Fethullah Gülen

Fethullah Gülen (27 Nisan 1941 Pasinler, Erzurum), emekli vaiz, yazar ve düşünür. 30'u aşkın kitabı ve çeşitli dergilerde makaleleri yayınlanmıştır. Farsça ve Arapça bilmektedir. Hiç evlenmemiştir. Görüşleri ekseninde oluşan Gülen Hareketi'nin fikri önderidir.

Hayatı

Erzurum'un Pasinler ilçesi Korucuk Köyü'nde doğan Gülen'in babası Ramiz cami imamı, annesi Rafia ev hanımıdır. Gülen, altısı erkek, ikisi kız, sekiz kardeşin ikincisidir. İlkokul, ortaokul ve İmam Hatip Lisesini dışarıdan bitiren Gülen, Osman Bektaş'tan din eğitimi almıştır.
Askerlik öncesi ve sonrasında olmak üzere Edirne Üç Şerefeli Camii'nde toplam 4 yıl imamlik yaptı. Ankara Mamak ve İskenderun'da askerliğini yaptı. Edirne sonrası Kırklareli'ne tayin olup bir yıl da burda vaizlik yaptı. 1966'da İzmir'e vaiz atanan Gülen, Kestanepazarı Camii'nde vaaz verirken Kur'an Kursu idarecilik görevinde de bulundu. Gezici bölge vaizi statüsü ile Ege Bölgesi'nin değişik il ve ilçelerinde dolaşarak 1971 yılına kadar vaaz ve sohbetlerde bulundu.
İlk olarak 1971 yılında İslami düşünce ve faliyetlerinden dolayı, 12 Mart muhtırasındaBalıkesir'in Edremit ilçesi ve Manisa ilinde vaizlik görevlerini sürdüren Gülen, takiben İzmir Bornova ilçesi vaizliğine atandı. mahkemeye çıkarıldı, 3 yıl hapis cezası aldı. 7 ay tutukluktan sonra serbest kaldı.
1980 Askeri darbesi döneminde askeri yönetim tarafından hakkında çıkarılan tutuklama emri dolayısıyla resmi kurumlardan uzak durdu; 1986'da Devlet Güvenlik Mahkemesi'nce takipsizlik kararı verildi. Bu dönemde devletle olan resmi ilişkisi kesilen Gülen 1989'da İstanbul ve İzmir'de "fahri" olarak vaazlara yeniden başladı ve 1992 yılına kadar bu vaazlarını sürdürdü.
1 Ağustos 2000 yılında Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, "İslami esaslara dayalı devlet kurabilmek için yaşadışı örgüt kurduğu" gerekçesiyle Fethullah Gülen’in 10 yıla kadar ağır hapse mahkûm edilmesi istendi. Gıyaben tutuklama kararının gerek görülmediği davanın, kesin hükme bağlanması, 2003 Mart ayında 4616 sayılı Şartla Salıverilme Yasası’nın 1/4. maddesi uyarınca 5 yıl süresince ertelendi. Bu süre içinde Fethullah Gülen'in aynı cins veya daha ağır bir suç işlemesi durumunda yargılamanın yeniden başlaması kararlaştırıldı. 5 Mayıs2006'da AKP hükümetinin 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nda yaptığı değişiklikler, dikkate alınarak beraatine karar verildi.
Gülen, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek Mart 1999'den beri Pennsylvania ABD'de yaşamaktadır.

Röportajları

Fethullah Gülen'in, aralarında Bulgar Trud Gazetesi ve Varna Televizyonu, Hollanda Televizyonu, Time Dergisi, Rus ORT Televizyonu'nun olduğu yabancı; Aksiyon ve Aktüel Dergileri, ATV, NTV, Show Tv, TRT, Kanal D, STV Televizyonları, Zaman, Cumhuriyet, Milliyet, Radikal Gazeteleri'nin olduğu Türk basın-yayın kuruluşlarında röportajları yayınlanmıştır.

Aldığı Ödüller

1995 - Türk Ocakları Vakfı " Nihal Atsız Türk Dünyası Hizmet Ödülü"

1995 - Mehmetçik Vakfı " Teşekkür Beratı "

1996 - Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı " (TÜSİAV) Hoşgörü Ödülü "

1997 - Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı (TÜRKSAV) " Türk Dünyasına Hizmet Ödülü "

1997 - Türk Eğitim-Sen " 24 Kasım Eğitim Özel Ödülü "

1998 - " Türk 2000'ler Vakfı Ödülü "

1998 - " Hamdullah Suphi Tanrıöver Türk Ocakları Kültür Armağanı "

1998 - " İpekyolu Vakfı Ödülü "

2001 Türkiye Yazarlar Birliği " Üstün Hizmet Ödülü "

Eserleri

Gülen'in çeşitli konuları elen alan çok sayıda kitap, makale ve şiirleri mevcuttur. Eserlerinde dini öğretisinin etkisini görmek mümkündür ve genellikle kişisel dini felsefe ve bakış açısını konu almaktadırlar. Eserleri başta İngilizce, Arapça, Almanca, İspanyolca ve Rusça olmak üzere değişik dillere çevrilmiştir.
Kitaplarından bazıları:

1. Asrın Getirdigi Tereddütler 1-4, (1983 - 2002)
2. Çağ ve Nesil, (1982)
3. Buhranlar Anaforunda İnsan, (1986)
4. Yitirilmis Cennette Dogru, (1988)
5. Işığın Göründüğü Ufuk, (2000)
6. Fatiha Üzerine Mülahazalar, (1998)
7. Ila-yi Kelimetullah veya Cihad, (1996)
8. İnancin Gölgesinde 1-2, (1991 - 1992)
9. Kırık Testi, (2002)
10. Kitap ve Sünnet Perspektifinde Kader,
11. Ölçü ve Yoldaki İşaretler 1-4, (1985 - 1992)
12. Sonsuz Nur 1-3, (1993 - (1994)
13. Çekirdekten Çınara, (2002)
14. Mealli Dua Mecmuası, (2000)

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
arkadaşım bu sadece standart bi biyografidir..
adam kötüleniyosa yaptığı ülke karıştırma amerikan yandaşçılığı ve senin benim bilmediğim örgüt mensuplarıdır..

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
filizbaki dedi ki:
Saros - Gülen elele
Türkiye'yi bölmeye

Ülkeyi Böldüğüne dair bir tane Kanıt Göster, Eyvallah diyeceğim... Ama Esaslı ve kabul edilebilir bir kanıt gösterecen !

Bu İnsan Hakkında ki Tüm bu Suçlamalardan, Mahkeme kararlarından beraat etmiştir. Ne Konuştuğunuzu bilmşiyorsunuz bile !

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
RadoN dedi ki:
adam kötüleniyosa yaptığı ülke karıştırma amerikan yandaşçılığı ve senin benim bilmediğim örgüt mensuplarıdır..

Ne örgütüden bahsediyorsunuz :(

Fethullah Gülen kendisini Allah'a ve İnsanlığa adamış değerli bir şahsiyettir ..

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
bu adamın yararı, zararına eşit gibi.bu nedenle bu adamı damlatan bir musluğa benzetiyorum, suyu tuttuğu gibi, damlamasına izin veriyor ama bir yandan 9ytl lik faturaları 16 liraya çıkartabiliyor.Kısa ve güncel bir değerlendirmeyle iyi adam denebilir ama uzun uzadıya bir bakarsak, ülkeye zararı, yararından daha fazladır.

paşazede

Doçent
Reaksiyon puanı
3
BaRY dedi ki:
bu adamın yararı, zararına eşit gibi.bu nedenle bu adamı damlatan bir musluğa benzetiyorum, suyu tuttuğu gibi, damlamasına izin veriyor ama bir yandan 9ytl lik faturaları 16 liraya çıkartabiliyor.Kısa ve güncel bir değerlendirmeyle iyi adam denebilir ama uzun uzadıya bir bakarsak, ülkeye zararı, yararından daha fazladır.
ne zararrı kardeşim bana deki şöyle şöyle zararları olmuştur ülkenin milli servetini alıp kendi zimmetine gecirmiştir yadaa nebiliim benzer bişey söyle bana yararları küçümsenmeyecek kadar çok ama onu çekemeyenler hatta kendi kurdukları
abuk subuk sahtekarlığa dayalı düzenin bozulmasından endişe duyanların zararı daha çok
be bugüne kadar hiç bir zararını duymadım sizde kulaktan duyma blgilerle hareket etmeyin önce araştırın anlayın
gençlerin allaha kitaba yönelip gerçek bir mümlüman evladı olarak
vatana millete hayırlı birer geç olmaları bence zarar değildir aksine kaar dır zaten biri adam gibi bi iş yapsa kesin laikllik düşmanı gerici şeriatçı diye itham edilip aalaşşa edilmeye çalışılıyo

Alper Kut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PcMaSTeR dedi ki:
filizbaki dedi ki:
Saros - Gülen elele
Türkiye'yi bölmeye

Ülkeyi Böldüğüne dair bir tane Kanıt Göster, Eyvallah diyeceğim... Ama Esaslı ve kabul edilebilir bir kanıt gösterecen !

Bu İnsan Hakkında ki Tüm bu Suçlamalardan, Mahkeme kararlarından beraat etmiştir. Ne Konuştuğunuzu bilmşiyorsunuz bile !

Şeyh uçmaz
Müritleri uçurur

Memlekette aklanan aklanana
Yak
Kır
Çal
Böl
Yalan söyle
Yetim hakkı ye
Kral dan hediye al üstüne yat
Ev fiyatı yüzükler taksın hanımın
Gemicikler feda olsun trafik kazası kaçkını askerlik yapmayan çoçuklara
ABD fonları ile ülkeyi böl varlıklarını talan et
Ve daha niceleri...

Hiç fark etmez
Bu ayak takımının yönettiği kaos ortamında bir tek kara kargalar aklanmaz birader

Kanıt
Neyin kanıtı?
Rüşvetin belgesi olur mu gibi yani

Gelsin memleketinde yaşasın
Ne diye işgalci ABD de yaşıyor o zaman
Üstelik sex ve alkol de gırla orda
Günah yuvası

Alimallah insan uzun süre bir yerde durursa alışır derler

solarcoaster

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Alemci_Dayı dedi ki:
RadoN dedi ki:
Ne örgütüden bahsediyorsunuz :(

Fethullah Gülen kendisini Allah'a ve İnsanlığa adamış değerli bir şahsiyettir ..

anayasa mahkemesinde kurulmuş asıl örgüt arkadaşım . herşeye at gözlüğüyle bakmayın. memleketi asıl mahvedenleri göremiyorsunuz yada görmek işinize gelmiyor. din deyince mideniz bulanır olmuş. allah islah etsin.

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
paşazede dedi ki:
BaRY dedi ki:
ne zararrı kardeşim bana deki şöyle şöyle zararları olmuştur ülkenin milli servetini alıp kendi zimmetine gecirmiştir yadaa nebiliim benzer bişey söyle bana yararları küçümsenmeyecek kadar çok ama onu çekemeyenler hatta kendi kurdukları
abuk subuk sahtekarlığa dayalı düzenin bozulmasından endişe duyanların zararı daha çok
be bugüne kadar hiç bir zararını duymadım sizde kulaktan duyma blgilerle hareket etmeyin önce araştırın anlayın
vatana millete hayırlı birer geç olmaları bence zarar değildir aksine kaar dır zaten biri adam gibi bi iş yapsa kesin laikllik düşmanı gerici şeriatçı diye itham edilip aalaşşa edilmeye çalışılıyo

tanı: objektif düşünememe
tedavi: yok, umutsuz vaka.

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Alper Kut dedi ki:
PcMaSTeR dedi ki:
filizbaki dedi ki:
Saros - Gülen elele
Türkiye'yi bölmeye

Şeyh uçmaz
Müritleri uçurur

Memlekette aklanan aklanana
Yak
Kır
Çal
Böl
Yalan söyle
Yetim hakkı ye
Kral dan hediye al üstüne yat
Ev fiyatı yüzükler taksın hanımın
Gemicikler feda olsun trafik kazası kaçkını askerlik yapmayan çoçuklara
ABD fonları ile ülkeyi böl varlıklarını talan et
Ve daha niceleri...

Hiç fark etmez
Bu ayak takımının yönettiği kaos ortamında bir tek kara kargalar aklanmaz birader

Kanıt
Neyin kanıtı?
Rüşvetin belgesi olur mu gibi yani

Gelsin memleketinde yaşasın
Ne diye işgalci ABD de yaşıyor o zaman
Üstelik sex ve alkol de gırla orda
Günah yuvası

Alimallah insan uzun süre bir yerde durursa alışır derler

Yukarda Kalın Punto İle Yazılanların hangisi F. Gülen ile alakalı Anlamış değilim. ? :^) bu Saydıklarından bir tanesini İspatlamak görevin Eğer itham ediyorsan tabi, Ama yok İtham etmiyorsan o zaman sırf laf kalabalığı olsun diye yazıp iftira ediyorsun demektir.

Aklanan Aklanana demişsin, Hani hukuk Üstündü? Hani Yargıçların Hakimlerin verdikleri kararlar doğruydu? Aa tabi bu ülkede AKP için Aleyhte verilen kararlar tartışılmaz derecede doğru, geriye kalan kararlar yanlış öylemi? Kendinizle Çelişiyorsunuz ! Çamur At izi kalsın, Nasıl olsa bu izleri çıkaran bir deterjan icat edilmedi.

Rüşvetin kanıtı olur mu ? Bal gibi olur. Arena veya haberözel veya deşifre programlarını hayatında bir kez izlemişsen Rüşveti nasıl ortaya Çıkardıklarını görmüşsündür.

Ve klasik Laflar neden Amerikada yaşıyor? Sanane, Adamın canı orda yaşamak istiyor belkide, buraya gelipte Senin gibilerle uğraşmak istemiyor belkide? ha ne dersin ?

idealterror

Asistan
Reaksiyon puanı
0
f. gulen ilgili bir soru sormustum,

gulen'in siyasi amaclari nedir?
bu amaclari arkasinda ne gibi ulkeye fayda sagliyacak seyler vardir?

yani birisi gulen kotu bir insan degildir derken aldigi odullere mi referans vermektedir?
mesela orhan pamuk gulen'in asla alamiyacagi nobel baris odulunu almistir. ama milletini de satmistir(sahsi fikrim). simdi nobel aldi diye benim gozumde o. pamuk iyi bir insan degildir.

insanlarin gulen algisi soyle: abdde yasiyor=abd yanlisi (katilmiyorum)
said nursi'yi destekliyor=hem kurt hareketine deger veriyor hem de dini yeniden yorumlama heveslisi (hem de hayvanlar gibi katiliyorum)
gulen iyi bir hatip=millet hungur hungur agliyor, buna literaturde topluluk histerisi deniliyor. (simdi birisi cikar, nasil yani sen milletimize histerik mi diyosun, savundugun seylere bakilirsa kim histerik ortada diyerek ortalara duser)

gulen cemaatinin algisi:
bizim amacimiz ne=yok ki amac, amac inanmak
niye bu insanlar bize dusman=inancsizlar, hem de ahlaksizlar
nasil yapacagiz=yavas yavas, sinsi sinsi ama agzimizdan bir tane kufur cikmadan tatli dille ?!?! (youtubedaki bir konusmasindan)

peki gulen cemaati genel insan algisina karsi nasil cevap veriyor: buna verilebilecek tek cevap > hurriyet igrenc bir gazetedir, inonu de milletine dusmandir, m. kemal vatan topragi satmistir. gulen de kotu bir insan degildir...

paşazede

Doçent
Reaksiyon puanı
3
BaRY dedi ki:
paşazede dedi ki:
BaRY dedi ki:

tanı: objektif düşünememe
tedavi: yok, umutsuz vaka.
tanı :algılama yeteneği bitmiş sıfırın altına inmiş
tedavi :var beynini kullnamayı öğrenmesi gerekiyo
ilaçlar:eek:kumak önyargısız davranmak objektif düşüncenin kelime anlamını iyice anlayıp uygulamak
laf olsun diye konuşmamak

metintek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yahu adam sürgünde işte yaw daha neyi savunuyorsunuz

SÜRGÜN

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...