GTX 1050Ti kasama olur mu ve tavsiye

Ekran Kartı Kasama olur mu ? Lütfen katılın

• Evet, Ekran kartı bu kasaya olur. Kasa toplamana gerek yok

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır, Bu ekran kartı kasana olmaz. Teknosa vs yerlerden yeni kasa alıp ona ekleme yap

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Anakart ve bilgisayar modelim HP Compaq 8100 Elite SFF PC modeli. Bilgisayarımda Intel I5 vPro 650 işlemci bulunmakta. Ana kartım maksimum 1333 MHz DDR-3 RAM destekliyor.

Size sorum şu olacak: Ben özellikle FSX ve Adobe Photoshop için kullanıyorum bilgisayarı arada bazı oyunları da oynuyorum. Arkadaşımın önerisi ekran kartı olarak GeForce GTX 1050Ti modeli oldu. Aklıma bu ekran kartının işlemcim ile uyum sağlayıp sağlamayacağı, ana karta olup olmayacağı sorusu geldi. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olabilirler mi ?

Tavsiye isteğim ise yukarıdaki sorunun cevabının olumsuz olma ihtimaline dayanıyor. Eğer bu ekran kartı anakart ya da işlemcime uymaz ise mecbur yeni bilgisayar toplamam gerekecek adam akıllı oyun vs oynayabilmek için fakat işlemci fiyatlarına baktığımda sadece işlemci 2 bin 3 bin TL arası. Benim maksimum bütçem olabilecek miktar 2000-2500 TL arası bir miktar. Eğer şu an elimde olan kasadan bi cacık olmaz ekran kartı takılmaz (SFF olduğu için küçük kasalardan) derseniz yeni bilgisayar toplamayı düşünebilirim ama burada da sıfırdan PC toplamak yerine Teknosa ya da Vatan gibi yerlerde satılan hazır Asus veya HP kasalardan alıp ona RAM ve Ekran kartı takviyesi mi yapayım yoksa direk kendim sıfırdan mı toplayayım? Eğer sıfırdan topla derseniz işlemci öneriniz ne olur

AIDA64 Sistem Bilgisi alıntıları:

adsiz-1-png.243315
adsiz-2-png.243316
adsiz-3-png.243317
adsiz-png.243318

Yardım eden herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Bence sıfırdan topla fakat hazır PC alma, toplama PC daha iyidir.

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Ekran kartında parçalarla uyum söz konusu değil. Sadece işlemci ile ekran kartı darboğaz yapabilir ve işlemcin 1050Ti'a darboğaz yapar. Önerim DDR4 yeni bir sistem toplaman. Eğer toplayacaksan ayrı bir konu açarsan yardımcı oluruz.