Öneri Ana kart, işlemci ve ekran kartı kombinasyonu

Bu konuyu okuyanlar

Don Butcha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese selam, bir önceki açtığım konu üstüne yaptığınız yorumlar ve önerdiğiniz bileşenler doğrultusunda bütçeme en uygun olan birkaç ana kart, işlemci ve ekran kartı incelemesi yaparak alabileceklerim listesini oluşturmuş ve son aşamaya gelmiş bulunmaktayım. Fakat bundan sonrasında da sizlerin yorumlarına, önerilerine ihtiyacım var. Eğer bir önceki açtığım konuyu okumadıysanız, güncel sistemim gerek çok yavaş, gerekse çok eski olduğu için beni birkaç seneliğine idare edecek, ikinci ellerden oluşan bir kombinasyon yapmaya çalışıyorum. Bu kombinasyonun amacı ise hem işim gereği müzik prodüksiyon işlemlerimi daha hızlı ve verimli bir şekilde halletmek, hemde çok eskimemiş oyunları low/medium ayarlarda da olsa alıp oynayabilmek. Sizlerden tek ricam, buraya yazacağım bileşenler bütçeme uygun fiyatlı bileşenler oldukları için yazdıklarımın haricinde önerilerde bulunup kafamı karıştırmayın.. Çünkü bilgisayar dünyası ve bileşen detaylarından çok uzak birisiyim. Bu oluşturduğum listeyi bile günlerce sorup soruşturarak oluşturdum. Bu oluşturduğum listedeki bileşenler arasından sizlerce en iyi kombinasyonu oluşturup sebebini yazabilirseniz bana çok yardımcı olmuş olursunuz. Herkese saygılar.

Ana Kart:
*Gigabyte B450M S2H = İkinci el fiyatları 1.800TL'den başlayıp, 1.450TL'ye kadar düşmekte.
*MSI B450 Gaming Plus AM4 = İkinci el 2.200TL.
*MSI B450 Tomahawk Max DDR4 S GL AM4 ATX = SIFIR 1.600TL.

İşlemci:
*AMD Ryzen R5 2600 = İkinci el fiyatları 1.650TL'den, 1.150TL'ye kadar düşmekte.
*AMD Ryzen 7 1700 = İkinci el fiyatları 1.850TL'den, 1.400TL'ye kadar düşmekte.

Ekran Kartı:
*MSI, ASUS, XFX, Gigabyte, Sapphire, Power Color, Aorus markalarının RX580 8GB Ekran kartı modeli.
İkinci el fiyatları, markaya göre 1.890TL'den, 1.400TL'ye kadar düşmekte.