Grub Rescue Hatası

Windows_7

Profesör
Merhabalar no such partition grub hatası alıyorum,Format atacağım fakat benim bilgisayarımda cd rom yok birde usb ile atmam lazım ama bilgisayar ın grub da yeniden başlatılması gerekiyor.Grub rescue de yeniden başlatma komutu varsa söyleyebilir misiniz?Nasıl düzelteceğim bilgisayarımı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

edit: Yoksa boot menüsünde flash gözükmüyor.

Windows_7

Profesör
Is komutunu yazınca Unknown command diyor

Birde No such partition hatası veriyor.Linux Lite yi tekrar kurmak istiyorum,Bununla uğraşmak istemiyorum.Ne yapıcam

bud

Profesör
Yasaklı
Is komutunu yazınca Unknown command diyor

Birde No such partition hatası veriyor.Linux Lite yi tekrar kurmak istiyorum,Bununla uğraşmak istemiyorum.Ne yapıcam

Siteminiz UEFI desteği varsa birden fazla işletim sistemi kullanımının daha kolay olması için UEFI kurulum yapın o zaman.

CoderxL

Doçent

Su adımları Uygularmısın, Ayrıca Linux Yanında Windows Varmıydı ? Windows varsa Daha kolay sekılde Komut verecegım..

• Beğen
Reactions: bud

CoderxL

Doçent
Windows 10 kullanıyorsan veya Hangi kullanırsan Kullan Hepsınde Aynıdır..

Gerekenler : Windows 10 usb.
Usb Bios Üzerinden secip Baslatıyoruz ve Bilgisayarı Onar Değip Komut Sistemine Ulasıyoruz.
Komut Satırında : C: Yazip C ye Gecmesını Saglıyoruz..
Daha Sonra Yapman Gerekenler ise

Bootrec /FixMbr
Bootrec /Fixboot
Bootrec RebuildBcd

Bunları Yazip Onyukleme Kaydını Onarıyoruz, Daha Sonra Windows acılmıs Olacaktır, Hangisi Uzerınde Onemli verılerın var Bılmıyorum ama Oncelıkle Grup Kaydını Bu sekılde kolaydan Onaralım sana, daha sonra
Linux ıcın Usb yapıp Recovery Komutları ile sana Grubu yazdırabılırız..

Windows_7

Profesör
Şuan Lubuntu kurmaya çalışıyorum

Çözüm: DD modunda yazdırmak USB yi sonra format atmak.Konu kilitlensin.