Göz ameliyatı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim 2,5. 19 yaşındayım. doktor ilerlemesi durması lazım dedi. ve 22 yaşından önce hiç bir doktor risk alıp ameliyat etmez dedi.
-
ameliyatta daha şuana kadar kör olan kişilere rastlanmamış, internette araştırdım. ama çok mu sağlıklı bu ameliyat? hayır sanırsam. bu kadar lazer olmayan doktor yanılıyor olamaz. vardır bir şeyi.

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
benim 2,5. 19 yaşındayım. doktor ilerlemesi durması lazım dedi. ve 22 yaşından önce hiç bir doktor risk alıp ameliyat etmez dedi.
-
ameliyatta daha şuana kadar kör olan kişilere rastlanmamış, internette araştırdım. ama çok mu sağlıklı bu ameliyat? hayır sanırsam. bu kadar lazer olmayan doktor yanılıyor olamaz. vardır bir şeyi.
yaşınız daha çok genç..şayet gözlükle idare edebiliyorsanız ben gözlükle devam derim..
hiçbirşey aslı kadar iyi olamaz...
arkadaşın şikayetini iyi okumadığınız anlaşılıyor..biraz komplike bir durum onunkisi ..öyle tahmin ediyorum..yanii normal göz kusurundan öte..uzmanlar(tahmin ettiğim rahatsızlıksa) 40 yaşında düzeleceğini söylüyor.
sonsöz;ana organlarınızla gidebildiğiniz yere kadar gidin..takma-yapma hiçbir organ aslı kadar olmuyor..amma gerekiyorsada onarım kaçınılmazdır....

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
3 ün üzerinde olsa mantıklı ama 1.25 ilerlemiş bir numara değil. bence hiç gerek yok. Benim 4.5 şu anda mesela :D ben bile düşünmüyorum.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Çok rahatsız değilsen bence olma dostum. Benim de gözümde rahatsızlık mevcut ve ben de lazer olayının artılarını eksilerini araştırdım. Artısı şu. Sorunsuz bir ameliyat geçirirsen ne elde edeceğini hepimiz biliyoruz. Eksileri ve yan etkilerine gelirsek en kötü tarafı gece görüşün zayıflıyor. Bu çok genel bir durum. Ameliyatın sorunlu gitmesi falan değil. Lazer ameliyatı yaptıran herkes karanlıkta eskisine göre daha kötü görüyor. Aylarca damla kullanmak zorundasın. 2 hafta ile 1 aya kadar gözünde hassasiyet, aşırı sulanma vs olabiliyor. Olur da ameliyatın başarısız geçerse bir ömür sert lens kullanman gerekebiliyor. Beni en çok soğutan şey bu oldu. Belki ihtimal düşük der doktorlar ama benim için %50. Ya sorunsuz geçer ameliyat ya da sorunlu. Açıkçası son yıllardaki gelişmelere bakarak ben bekleme kararı aldım. Senin kararın senin hayatın sonuçta. Yaptırıp memnun da kalabilirsin. :)

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Allah şifa versin ne diyeyim.
Benim de göz tansiyonum var. Geç fark ettim. Göz sinirlerimin %50'sinden fazlasını kaybetmişim.

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Gözlerimin ikiside bozuk biri 1.50 biri 1.25 numaralı sizce ameliyat olsam kör olurmuyum yada riskleri nedir ? nasil düzelir gözlerim..

Göz numaraların zaten düşük. Ameliyat 15 dakika sürüyor. Sonra kalkıp işine gücüne gidiyorsun. Kör olman için epey insan üstü çaba gerek.

debir

Asistan
Reaksiyon puanı
2
öncelikle geçmiş olsun, doktorun ne diyorsa o... gerisini düşünme bile...

kendi akrabamdan biliyorum ameliyat daha önce olmadığı için çok pişmandı, birde trafikte araba kullanıyordu...+

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
lens takacagina ben gibi gozlerini lazerle cizdir
18 yasimdaydim veya 19 oldugumda 1.5 felandi en fazla o bile rahatsizlik veriyordu
ne lensi
bakimiyla mi ugrasacaksin
ol kurtul
mis gibi goruyorum Allaha sukur

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
Benimde 1.5 ve 1.25. Ameliyat olmak aklımda var ,18i bekliyorum.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bende de 0.75'e 1 miyop var, 2 yıl önce gözlük yazdı doktor aldım ama takmadım hiç. 2 ay önce numarama baktırdım hala 0.75'e 1

yakın bi arkadaşım ameliyat olmayı düşünüyordu, onun söylediklerinden hatırladığım kadarıyla bi riski yok

xdangerx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yorumları okumadım belki aksini veya aynısını yazmışlardır ama ben de fikrimi söyleyeyeyim: ben de ameliyat olmak istiyordum ama detaylı bir araştırma yapınca 15-20 sene sonra gözüne ne olacağı, görüp göremeyeceğin meçhul... doktorlara sorduğunda da çok ufak bir ihtimal de olsa görmeme veya göze zararı var gibisine bir şeyler söylerler...

bu arada lensler de sürekli takıldığında zararlı oluyor göz hava almadığından... detaylı araştırma yapın...

tipitip

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar mantık yürüterek veya sağdan soldan duyduklarıyla yorumlarda bulunmuşlar. Ben bundan 5 sene evvel oldum yaşım 21 di. Çok araştırdım. Bildiğim bikaç bilgiyi paylaşiyim;

Bazı arkadaşlar demişki optisyen doktor bile gözlük kullanıyo madem zararsız neden kendileri olmuyorlar diye. Şöyle cevap veriyim; Herkes olamıyor bu ameliyatı öncelikle belirli bi kontrolden geçiriliyorsun, göz haritan çıkarılıyor, kornea kalınlığı vs.. Birde her yaştaki hastayı ameliyat etmiyorlar, belirli bi yaşa kadar göz büyürmüş, gözünün büyümesi 20-21 yaşında (erkekler için) dururmuş, durduktan sonra (ayrıca derecesi de durmalı) ameliyat ediliyor.

Ayrıca şimdi nasıl bilmiyorum ama belirli bi derece aralığındakiler ameliyat oluyor, yani senin derecen atıyorum en az 2,5 olmalıki ameliyat olabil. Düşük dereceli gözler ameliyat edilmiyor(Benim zamanımda böyleydi). Bu yüzden düşük derecedeki doktorlar veya hastalar bu ameliyatı olamazlar, tabi her ameliyatın bi riski vardır bu yüzden de olmak istemeyen olabilir.

Ben 5 senedir ne gözlük ne lens derdinden kurtuldum ve de gözlerim cillop gibi hiçbir problemim yok çok şükür..

tapuli75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşım göz numara değerlerin çok yüksek değil,ameliyat olduğunda kornea tabakası inceldiği için ışığa karşı aşırı hassasiyet başlar ve ne yazıkki 2 sene içerisinde göz değerlerin eski numarasına dönüyo, eğer göz değerlerin miyop 8.00 -9.00 numara felan olsaydı yapmanı önerirdim ama bu düşük değerlerde tavsiye etmem

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ben de miyop'um -1.50 ye -1.50 25 yaşına gelmeden ve göz numaran 3'ü geçmeden lazer ameliyatı tavsiye edilmiyor şuan olursan diğer arkadaşların dediği gibi ışığa duyarlılığın artacak ve 4 5 yıl için de %80 yeniden çıkacak ben 6 yıldır lens kullanıyorum ve 6 yıldan beri göz kusurum olduğunu unuttum piyasada çok kaliteli lensler var düzgün kuralına göre kullanırsan gözünün bir parçasıymış gibi hissediyorsun.

thex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
en kısa zamanda sağlığına kavuşursun inş