Google'dan İki Güncelleme

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Google'ın mobil cihazlara yönelik sunduğu Google Maps uygulaması ile Youtube istemcisi güncellendi. İki uygulamaya dair detaylar yazımızda...

Google tarafından; Symbian, Windows Mobile, Android, iPhone OS gibi popüler mobil işletim sistemlerine yönelik geliştirilen, harita uygulaması Google Maps, güncellenen 3.2.0 sürümüyle birlikte yeni özelliklere ve daha stabil bir yapıya kavuştu.
google_g%C3%BCncelleme_haber_21248360271.jpg

Yeni sürüm S60 5.sürüm cihazlarla sorunsuz çalışıyor.
Özellikle konumlara bilgi atayabilme yeteneğinin bu versiyonla birlikte getirilmiş olması en dikkat çeken özellik konumunda. Ayrıca konumları aramak ve konumlara gitmek için geliştirilen tarama özelliği de oldukça başarılı. Wikipedia'dan alınabilen layer bilgisinin yanı sıra, kişisel bilgiler de girebiliyorsunuz.
Uygulamanın yeni versiyonunu buradaki Google sayfasından telefon modelinizi seçerek indirebilirsiniz.

Youtube
Yeni Youtube istemcisii özellikle yeni nesil dokunmatik ekranlı Symbian'ları ilgilendiriyor. Zira Nokia'nın yeni amiral gemisi N97 ve Samsung'un Symbian'lı HD telefonu i8910 için bu güncelleme ilk resmi Youtube uygulaması.
google_g%C3%BCncelleme_haber_11248360253.jpg

Youtube yasaklı olsa da Symbian'ların proxy desteği sorunu çözüyor.
Uygulamanın dokunmatik ekran için optimize edilen arayüzüne ve daha stabil yapısına karşın beklenen YouTube hesabınıza giriş özelliğinin bulunmuyor olması hayal kırıklığı yaratıyor. Birçok widget dahi bu özelliği sağlarken resmi bir uygulama ile mesajlarınızı okuyamamanız yahut favori videolarınızı izleyememeniz biraz üzücü.
Uygulamanın yeni versiyonunu yine buradaki bağlantıdan telefon modelinizi seçerek indirebilirsiniz.
:: Google'ın mobil uygulamalarını kullanıyor musunuz?
Yazan: Ahmet Gözütok
SDN - http://shiftdelete.net

savawar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu "Symbianların Proxy destegi sorunu çözüyor" lafını biraz daha aça bilirmisiniz Bunun için bir programmı yüklemem gerek yoksa telefonun kendi içindeki ayarlarından bunu yapabilirmiyim.

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Şu "Symbianların Proxy destegi sorunu çözüyor" lafını biraz daha aça bilirmisiniz Bunun için bir programmı yüklemem gerek yoksa telefonun kendi içindeki ayarlarından bunu yapabilirmiyim.

Telefonun kendi içindeki ayarlardan DNS suncusu girebilirsiniz. Erişim noktalarındaki gelişmiş ayarlar seçeneğinde.

burhan03

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Google Mobile sitesinde tercih edilen dili ingilizce yaptıktn sonra genişleyen yelpazeden yükledim youtube uygulamasını gayet güzel :) ama gerçekten hesabımıza girememek büyük eksik, umarım düzeltilir. google ın cep telefonu programlarına ağırlık vermesini diliyorum. başka önerdiğiniz kullanışlı google mobile uygulaması var mı acaba?

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
ben opendns giriyorum ama olmuyor. hangi dns adresini girdiniz acaba ?

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Kullanmıyorum şuan..:)