Google News Kayıtlı Haber sitelerinden tanıtım yazısı

Bu konuyu okuyanlar

fiizodijital

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba SDN Ailesi,

Organik sebze ve meyve satışı yaptığımız online bir eticaret sitemiz var. Sizce yerel ve haber sitelerinden tanıtım yazısı almak organik trafiğimizi arttırır mı?

Son düzenleme:

AlperSR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Satışlara devam ediyorsanız yerel haber sitemizde tanıtım yazınızı çok uygun bir ücretle yayınlayabiliriz. Detayları mesaj olarak atabilirim.

obeldecom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba,

Satışlara devam ediyorsanız yerel haber sitemizde tanıtım yazınızı çok uygun bir ücretle yayınlayabiliriz. Detayları mesaj olarak atabilirim.

Haber siteniz nedir? Google Haberler'e kayıtlı mı?

epsilos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Trafiğinizi doğrudan artırmaz. Nereye nasıl eklediğiniz ile ilgili. Manşet haberler kısmında belirli bir süre kalırsa elbette sitenin ziyaretçi trafiğine göre siz de bir pay alırsınız. Fakat news kayıtlı sitelerdeki tanıtım yazıları genelde bu amaçla yapılmıyor. Alexa istatistiklerini artırmak (görece) ve backlink sağlamak adına yapıyorlar. Site sıralamanız için faydalı olur. Fakat web sitenize doğrudan ilişkili trafik getirmezler.

Bunun için ilgili web sitesiyle görüşüp belirli bir süre göz önündeki alana ekletmelisiniz.
Youtube'da tanıtım videosu ile "ilgili kişilere reklam" göstermek daha mantıklı olur. Eğer amacınız backlink ise elbette fayda görürsünüz.

SEO çalışması amacıyla hareket edecekseniz olağan optimizasyonları şu makaledeki gibi yapabilirsiniz. Tıklayın