Rehber Google adsense 3. başvurum da kabul oldu. Google Reklam ala bilmek için Neler yaptım?

Bu konuyu okuyanlar

panep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba, Google adsense hesabı açmak, bir sitenizi adsenseye bağlamak ve o site için adsenseden reklam almaya çalışıyorsanız ve google adsense sitenizi onaylamıyor kabul etmiyorsa ilacı burada... Yazımızı okumadan önce Eğer sitenizde paylaştığınız makale ve yayınlar size ait değil ise bu yazıyı okuma zahmetine girmeyin google alıntı (çalıntı) yazıları kolaylıkla tesbit etmekte.....

web dünyasına iki tane nur topu gibi site kazandırdım, ilki " Kısa hikayeler " farklı kategorilerde ve konularda hikaye , öykü ve masallar paylaşıyorum, açalı yaklaşık 1 sene oldu ama şuan okunma oranı çok şükür iyi. bu sitem için başvuru yaptığımda kurallar çok sıkı değildi konuları işlemeye başladıkça 3 hafta kadar sonra baş vuru yaptım ilk başvurumda kabul edildim...

İkinci sitem "Sağlıklı Türkiye" sağlık hakkında genel bilgilerin verildiği, hastalıklar, teşhis ve tedavilerin paylaşıldığı, tavsiye niteliğinde bilgilerin sunulduğu sağlık platformu bu siteyi kuralı yaklaşık 3 ay oldu. 1. aydan başlıyarak her ay başvuru yaptım gelen uyarılar genel ve anlaşılması zor şeylerdi, araştırmalar yaptım konuları detaylı araştırdım ve 3. ayda kabul edildi ....

Neler yaptığımı kısaca vereceğim

net olarak söylemeliğim ki aslında basit şeyler insanın başına gelmeyince anlamıyor....
1) makale ve konularınız özgün ve size ait olacak ( Bu zaten bilindik)
2) makale ve konularınızın içeriği anlamsız ve değersiz olmamalı ve geneli en az 300 kelimeden fazla olmalı sadece trafik sağlamak için anahtar kelimelerden oluşmamalı...
3) siteniz kuruluşu en az 2 ay ile 3 ay lık olmalı aşşağısını mümkün değil kabul etmiyor.
4) sitenizde EN AZ 20 ve daha fazla konu makale olmalı
5) sitenizin hızına önem veriyorlar bu yüzden android uyumlu ve düzelenmiş hız optimasyonu yapılmış olmalı
6) EN ÖNEMLİ MADDE sitenizde MUTLAKA VE MUTLAKA gizlilik politikası ve Çerez politikaları ile lgili bunun yanında iletişim, hakkımda, menüleri olacak, Footerde olursa daha görsel olarak iyi olur, koymadığınız takdirde google reklam vermiyor.
7) EN ÖNEMLİ MADDE ilginçtir sitenize trafik istiyorlar, ama bunu satın aldığınız botlarla yaparsanız banlana bilirsiniz hatta adsenseniz iptal edile bilir o yüzden, sitenize trafk sosyal medya , doğrudan yada organik olacak .....Şimdi bu maddede neler yapıla bilir işte zaten konunun can alıcı tarafı bu madde düşünün yeni bir site açmışsınız ve 3 ayda hemen trafik istiyorlar.. Bunu da Google ADS ile çözüyoruz yani sitemize uygun anahtar kelimeler ile sitemizin reklamını veriyoruz ve sitemize trafik sağlıyoruz , ben Sağlıklı Türkiye sağlık sitem için 3 günlük bir reklam verdim 3. başvurumun 2. haftasında reklam verdikten 2 gün sonra sitem kabul edildi.... bu arada iyi bir strateji, anahtar kelime ve konularla 100 tl ye reklamlardan yaklaşık 3000 tıklanma aldım. buda google nin hoşuna gitti, aslında biraz parayı veren düdüğü çalar misali,

Unutmayın tüm maddeleri yapsanız da trafik de takıla bilirsiniz sitenizin 2. ayında hemen reklama çıkın ........

Arkadaşlar önerimi uygulayanlar vey dha önce bu türden şeyler yaşıyanlar yorum yazarlarsa sevinirim....

Reklam vermenin bir sürü avantajıda var verdiğiniz anahtar kelime üzerine sayfalarınız indexleniyor bu da ileride raiplerinizin önüne çıkmanızı sağlıyor....