Rehber site hızınız kaç (PageSpeed Insights) Benim 98 Sitenizi nasıl hızlandırırsınız

Bu konuyu okuyanlar

panep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, internet üzerinden para kazanmak için tercih edilen ürünlerden biri olan bloggerlık revaşta ve popüler hale geldi. Bu platformda çok güzel çalışmalar, yaratıcı siteler olduğu gibi, çalıntı ve feyk sitelerde mevcut. Bu kadar site içerisinde öne çıkmak, sitenizde reklam yayınlamak, kullanıcılara ulaşmak için neler yapıyorsunuz, yada neler yaptınız da olmadı, bu yazıda sizlere seo ile ilgili bir bilgi aktarmayacağım, ben neler yapmak gerektiğinden çok dikkat etmemiz gerekenleri ve olmazsa olmazları paylaşmak istiyorum.

Olaya tamamen amatör yaklaşırsanız sanırım hiçbir zaman profesyonel olamayacaksınız, bu yüzden ilk olarak tamamen hobi olarak mı bu işi yapmak istiyorsunuz yoksa yazılarıma değer verilsin herkes okusun ve bende bu yolla para kazanayım noktasında mısınız, eğer tercihiniz ikincisi ve profesyonelleşmek istiyorsanız biraz kesenin ağzını açmanız gerekir. ilk başlangıcınızda yapacağınız projelerinizi, konularınızı ve site tasarımlarınızı ileriye dönük ve bir ihtiyacı karşılayıcı olarak seçmelisiniz, ve sizin olana değer verip çok çalışmalı gerekli seo çalışmalarını göstermelisiniz..

Şimdi eğer tamamen hobi olarak bu işe başlamayacaksanız ve profesyonel düşünüyorsanız ilk olarak tavsiyem Bir hosting ve Domain edinmeniz olacaktır, piyasada bulunan ve sizlere tamamen ücretsiz siteler kurmayı vadeden ve kendi domainlerini alt domain olarak kullandıran bağımlı bir tasarım sizi bu yolda yarıda bırakacaktır, işte bu yüzden kendinize ait bir hosting ve site isminizi taşıyacak seo uyumlu bir domain seçmeniz ŞART, ikinci olarak bir yazılımcı iseniz yada biraz masraf yaparım diyorsanız mutlaka sitenizi size özgü tasarımıyla kendiniz oluşturmalı yada bir başkasına yaptırmalısınız, bu mümkün değil diyorsanız birkaç platformdan site temanızı seçebilir ve hostingine yükleye biirsiniz ben Wordpress kullanıyorum , ücretli ücretsiz temalar var ve yeterince iş görüyor buraya kadar her şey tamam, sitenizi hazırladınız, yazılarınızı girdiniz, seo çalışmalarını yaptınız, tema eklentileri ile sitenizi optimize ettiniz fakat PageSpeed Insights ile sitenizin hızın kontrol ettiğinizde düşük bir hız , sayfa açılım oranı ,vs. görüyorsunuz, farklı değişik eklentiler size hız sözü veren kodlar ama hiç biri olmuyor olmazda, bu noktada size page speed in önemli olmadığını seo nun kalitesinin siteye yeteceğini söyleyenler olacaktır ama işin aslı o değil çünkü google ısrarla hız diyor hızlı olmayan sayfayı ön plana çıkarmıyor..

Bu noktada, Kendi sitem Kısa hikayeler için yapmadığım şey kalmadı fakat anladım ki bir işten para kazanmak için önce para harcamalısınız, kurulumun 5. ayında WP Rocket isimli eklentiyi araştırdım ve faydalı olan bir sürü yorumdan sonra yaklaşık 40$ lık bir masraf ile siteme kurdum şimdi mobil page speed oranım 98 açılış hızım vs hepsi arttı, aylık 50.000 oturum ve Tıklanma alıyorum, şimdilerde 3 aylık sitem Sağlıklı Türkiye içinde bu eklentiyi kurmak istiyorum.

Uzun lafın kısası profesyonel olmak için yapacağınız tüm çalışmalardan sonra biraz parada harcamanız gerekecek yoksa.... yoksa olmuyor maalesef
Eğer yorumlarda sorarsanız Kısa hikayeler sitem için yıllık harcamamı ve kazancımı sizlere söyleye bilirim.... okuduğunuz için teşekkürler, bu platformda fikrinizi söylemeniz ücretsiz ve serbest yorumlara yaza bilirsiniz.