Golden Retviever mı Alman Kurdu mu?

Bu konuyu okuyanlar

Yahya Furkan

contravolta
Reaksiyon puanı
2,294
Merhaba arkadaşlar. Bir köpek sahipleneceğim. Bahçede besleyeceğim. Ama istiyorum ki köpeğimle hem oyun oynayayım , hem başkaları ile iyi anlaşsın hem enerjik/atletik olsun hem de beni korusun. Bu yüzden sizce Alman Kurdu mu Golden mı ? (İlk köpeğim olacak)

serdarbro1023

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Alman kurdu almanı tercih ederim sadık ve sahiplerine dişkün bir köpek türüdür küçük yaşta alıp eğitirsen daha da düşkün olur ve seni koruma riskine girer.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Iki cinste akilli ve egitime uygun. Ancak tecrubeniz yoksa alman kurdu saldirgan olabilir.
Golden erkekleri biraz sapik olabiliyor. Yanlis egitimde en fazla sizede kerkinir bacaginizdan indirmeniz gerekir. ?

2 cinside besledim. Golden daha enerjik ve oyuncu. Tecrube yoksa golden secin.

serdarbro1023

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Iki cinste akilli ve egitime uygun. Ancak tecrubeniz yoksa alman kurdu saldirgan olabilir.
Golden erkekleri biraz sapik olabiliyor. Yanlis egitimde en fazla sizede kerkinir bacaginizdan indirmeniz gerekir. ?

2 cinside besledim. Golden daha enerjik ve oyuncu. Tecrube yoksa golden secin.
Eğitilirse sadece köpeğe bir şey kızdırdığında olur.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Tecrübesiz ise golden ama tecrübe az da olsa olacağını sanıyorum
Aynen bende oyle dedim iste ? En azından sosyallestirme ve zincirde yurume öğretebilmesi yararına olur umarım vardır tecrübesi veya yanında deneyimli biri.
Alman kurdu kas olarak güçlü ve zaptetmesi daha zor olur, Golden herşeyle oyun oynamak ister merak eder atlaya zıplaya çeker ? anılarım depresti ?

Konu Sahibi arkadaş için yazıyorum bu kısmı.
Sosyallestirme için insanlarla hayvanlarla oynatman lazım zaman ayırmak şart. Zincirde önden giderek cekmemesi için patronun sen olduğunu bilmesi hep yanında yürütmen zinciri sıkı tutman gerek.
Kolay şeyler ama yavruyken canı yanmasin. Yok zorlamiyor diyerek tecrübesiz biri çok iyimser davranabiliyor ileride eğiticem diye yırtınıyor. Eğitim 2 3 aylıkken verilmeye başlanır. O masum tatlı bakışlar eğitim de sizi etkilemesin ?

Son düzenleme:

Frieza

Asistan
Reaksiyon puanı
87
Eğer eğitim verebileceğine inanıyorsan Alman kurdu derim zeki,atletik ve oyuncu bir köpek ama fazla bir oyunculuğunu bekleme golden’dan daha sakin olur, Alman kurtları çok zeki köpekler komutları hemen anlarlar ama dediğim gibi sadece alman kurdu için değil her iki köpeği de iyi bir şekilde eğitmen şart mamasını vereyim uzakta dursun dersen sokak köpeğinden farkı kalmaz. Sonucu ne olursa olsun sahipleneceğin köpeğe sağlıklı bir şekilde bakman dileğiyle şimdiden hayırlı olsun diyeyim.