GNU /Linux Konuları Hakkında

Sizce GNU/Linux rehberleri tek konu altında toplanmalı mı?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Forumda son zamanlarda kafasına esen çoğu kişi büyük kısmı kopyala-yapıştır olan Linux konularından açıyor. Tamam içerikler ile birlikte forum gelişiyor ama direkt alıntı çoğu.

Çoğu da her bilgi için ayrı konu açılıyor. Bunun yerine benim önerim "[GENEL REHBER KONUSU] GNU/Linux" adında bir konu açılması ve rehber paylaşmak isteyenlerin onun altına paylaşması.
Atıyorum Ubuntu ile ilgili bir rehber paylaşacak:
"Ubuntu
Ubuntuyu nasıl kuracağınızı, ubuntunun nasıl bir dağıtım olduğunu anlatacağım." tarzında konu başlığı bölümlerini mesajın başına yazarak hem konu kirliliği azalır hem de bu konularda yardıma ihtiyacı olanlar tek bir yerden yardım alabilir,tüm bilgiler elimizin altında olur.

Bu 1-2 haftadır anasayfamız Linux konuları ile dolduğu için bu öneriyi vermek istedim umarım böyle bir şey olabilir.

Anketi oylamayı unutmayın.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Forumda son zamanlarda kafasına esen çoğu kişi büyük kısmı kopyala-yapıştır olan Linux konularından açıyor. Tamam içerikler ile birlikte forum gelişiyor ama direkt alıntı çoğu.

Çoğu da her bilgi için ayrı konu açılıyor. Bunun yerine benim önerim "[GENEL REHBER KONUSU] GNU/Linux" adında bir konu açılması ve rehber paylaşmak isteyenlerin onun altına paylaşması.
Atıyorum Ubuntu ile ilgili bir rehber paylaşacak:
"Ubuntu
Ubuntuyu nasıl kuracağınızı, ubuntunun nasıl bir dağıtım olduğunu anlatacağım." tarzında konu başlığı bölümlerini mesajın başına yazarak hem konu kirliliği azalır hem de bu konularda yardıma ihtiyacı olanlar tek bir yerden yardım alabilir,tüm bilgiler elimizin altında olur.

Bu 1-2 haftadır anasayfamız Linux konuları ile dolduğu için bu öneriyi vermek istedim umarım böyle bir şey olabilir.

Anketi oylamayı unutmayın.
Genel rehber konusunun olmasına kesinlikle karşıyım,bütün konuların birleştirilmesi biraz saçma olmuş ama gereksiz konuların artması konusunda size hak veriyorum.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Şimdi konuyu yanlış anlayan arkadaşlar "sen kimsin linux kötülüyorsun" diyerek dalarlar buraya. Adam içerik üretme konusundan bahsetmiş anlamayanlar için.
Öyle birinin çıkacağını sanmıyorum ama GNU/Linux konularının tamamının birleştirilmesi baya saçma bir teklif bence,o mantıkla [GENEL KONU]donanım tavsiyesi diye konu açılması ve herkesin orada PC toplama hakkında bilgi edinmeye çalışması ile aynı mantık bence bu,arama motorlarından bir rehbere ulaşmak isteyen insanların işini gerçekten de gereksiz yere zorlaştıracağını düşünüyorum.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Öyle birinin çıkacağını sanmıyorum ama GNU/Linux konularının tamamının birleştirilmesi baya saçma bir teklif bence,o mantıkla [GENEL KONU]donanım tavsiyesi diye konu açılması ve herkesin orada PC toplama hakkında bilgi edinmeye çalışması ile aynı mantık bence bu,arama motorlarından bir rehbere ulaşmak isteyen insanların işini gerçekten de gereksiz yere zorlaştıracağını düşünüyorum.
Katılıyorum. Ya da benzer konular birleştirilebilir.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
çok haklısınız,windows fanboyu iron man işleri zorlaştırnaya çalışmış
Ben burada kimsenin böyle bir amaç güttüğünü sanmıyorum sadece ortaya atılan teklifin bana göre neden mantıksız olduğunu açıkladım,sanırım Umut abimizinde böyle bir amacı yoktur diye düşünüyorum.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Burada linux Windows kavgası yapmıyoruz.
evet zaten yapmıyoruz ama böyle bir birleştirmenin sadece linux için yapılmasını istemek fanboyluk tan başka birşey değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben burada kimsenin böyle bir amaç güttüğünü sanmıyorum sadece ortaya atılan teklifin bana göre neden mantıksız olduğunu açıkladım,sanırım Umut abimizinde böyle bir amacı yoktur diye düşünüyorum.
normalde kendisi yardımcı olan iyi birisidir ama şuan fanboyluk yaptığını düşünüyorum fanboy iron man

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
evet zaten yapmıyoruz ama böyle bir birleştirmenin sadece linux için yapılmasını istemek fanboyluk tan başka birşey değil
Öyle olduğunu düşünmüyorum. Linux da bu böyle yapılır bu şöyle yapılır diye birsürü konu açılırsa forumda dağınıklık oluşur. Örnek vereyim @Ram_kafasi, nın tema kurma konusu vardı ona ek olarak lxde ortamına nasıl tema kurulur vb. Bir konu açılırsa bu dağınıklık olur. Bunları tek bir "linux tema kurulumu [rehber]" adlı konuda toplamayı önermek fanboyculuk değil.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Benim demek istediğim şey bu bütün konuların toplanması hem üyeler adına hem de bir sorunun çözümünü arayan kişinin işini gereksiz zorlaştırır ama bu gereksiz konular meselesi doğru bazı konular cidden gereksiz olmuş ama bu bütün konuların genel sorunu olduğundan dolayı sırf forumun bu bölümünün işaret edilmesi bana göre yanlış bir davranış olmuş.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Öyle olduğunu düşünmüyorum. Linux da bu böyle yapılır bu şöyle yapılır diye birsürü konu açılırsa forumda dağınıklık oluşur. Örnek vereyim @Ram_kafasi, nın tema kurma konusu vardı ona ek olarak lxde ortamına nasıl tema kurulur vb. Bir konu açılırsa bu dağınıklık olur. Bunları tek bir "linux tema kurulumu [rehber]" adlı konuda toplamayı önermek fanboyculuk değil.
arkadaş hepsini birleştirelim demiş

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Bunun gibi konular olabilir ama bütün konuları birleştirip tek bir konu yapmak bence hiç mantıklı olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...