Gnome' a Elma Geliyor: Macbuntu

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Macbuntu
GNOME için Mac OS X Dönüşüm Paketi

Macbuntu , Gnome ortamını Mac OS X arayüzüne dönüştüren bir dönüşüm paketidir.

Ubuntu / Debian tabanlı sistemlerde ve Gnome Masaüstü ortamı için tasarlanmıştır.

Masaüstü simgeleri dahil bütün Masaüstü ortamı yeni ve hoş bir görüntüye kavuşuyor.

dbimage.php

dbimage.php

dbimage.php

Macbuntu 10.04 indirme bağlantıları

Macbuntu-10.04.tar.gz 42,2MB 23.08.2010
Macbuntu-10.10.tar.gz
linux.png
42.0 MB 13.10.2010

Macbuntu | Download Macbuntu software for free at SourceForge.net

Not:
Test edildi onaylandı :)

mustaf83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öznel bir şey ama ben hiç beğenmiyorum Mac'in arayüzünü. İnsanlar neden bu kadar hayran onu da anlayamıyorum. Gnome, KDE hatta Windows 7 bence çok daha güzel.

Reaksiyon puanı
188
Öznel bir şey ama ben hiç beğenmiyorum Mac'in arayüzünü. İnsanlar neden bu kadar hayran onu da anlayamıyorum. Gnome, KDE hatta Windows 7 bence çok daha güzel.

Renkler ve zevkler meselesi bu :) Siz sevmeyebilirsiniz ama bir başkası sever :) Sorgulayabilme şansınız pek yok sanırım :)

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Test edildi, onaylandı:

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174

Mac arayüzü, Mac bilgisayarlarla gayet uyumlu hem donanım olarak hem görünüm olarak. bu sebeple diğer bilgisayar ve işletim sistemlerindeki görüntü sizi yanıltmasın.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Bak işte bende bunu indiririm. Uzun zamandır şöyle MAC arayüzünu doğru düzgün kullanabilen bi linux sürümü arıyordum. Bu temayı görmem iyi oldu.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Ben de yaptım, iyi yapmışlar valla.

---------- saat 11:58 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:57 eklenmişti ----------

Bak işte bende bunu indiririm. Uzun zamandır şöyle MAC arayüzünu doğru düzgün kullanabilen bi linux sürümü arıyordum. Bu temayı görmem iyi oldu.

Bu bir Linux dağıtımı değil. Mevcut kurulumunu özelleştirmen için yapılmış bir betik bu.

---------- saat 12:03 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:58 eklenmişti ----------

Valla bayıldım ben buna. Çok sağlam bir betik olmuş. Kaldırdım, sorunsuz kaldırdı. Çünkü diğer oturumumda Firefox'taki yazı tipleri filan etkilenmişti, rahatsız olup kaldırdım. 10 numara olmuş. :)

Bir de yükleme bitince oturumu kapatıp açın tüm yeniliklerin olması için.

Aerop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende indirdim ama nasıl kuracağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :)
Sistem: Ubuntu 10.04 :)

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar bende indirdim ama nasıl kuracağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :)
Sistem: Ubuntu 10.04 :)

Dediklerimi adım adım yaparsan 2 dakikada kurabilirsin.

Önce indirdiğin sıkıştırılmış dosyayı aç.

Sonra uçbirimi çalıştır(Uçbirimi nasıl çalıştıracaksın? Uygulamalar>>>Donatılar>>>Uçbirim )

Uçbirimin içinde "cd" komutunu kullanarak o açmış olduğun klasörün içine git.

Bu kadarını yaptın mı geriye sadece "./install.sh"
yazıp enterla sana şifre soracaktır, şifreni gir ve ondan sonra sana sürekli bir takım şeyler için onay amacıyla sorular soracak hepsine "y" tuşuna basarak enterla. 2 dakikada kurulum bitecek ve kullanıma hazır hale gelecek. Bu kadar.

Uyarayım; bu yazıyı yazarken aynı zamanda yükleme yapıyordum. Yükleme bitti. Bende şuan yazı karakteri sorunu yarattı bilginize.

Yazı karekteri bozulanlar temalrdan başka birini seçerek yazı tipi kısmndanda rasgele bir yazı tip seçerek (Ön izlemeden takip ederek yapın)bu durumdan kurtulabilirler.

Aerop

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Sonra uçbirimi çalıştır(Uçbirimi nasıl çalıştıracaksın? Uygulamalar>>>Donatılar>>>Uçbirim )

yazıp enterla sana şifre soracaktır, şifreni gir ve ondan sonra sana sürekli bir takım şeyler için onay amacıyla sorular soracak hepsine "y" tuşuna basarak enterla. 2 dakikada kurulum bitecek ve kullanıma hazır hale gelecek. Bu kadar.

Uyarayım; bu yazıyı yazarken aynı zamanda yükleme yapıyordum. Yükleme bitti. Bende şuan yazı karakteri sorunu yarattı bilginize.

Yazı karekteri bozulanlar temalrdan başka birini seçerek yazı tipi kısmndanda rasgele bir yazı tip seçerek (Ön izlemeden takip ederek yapın)bu durumdan kurtulabilirler.

Teşekkür ederim kurulumu yaptım.

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Teşekkür ederim kurulumu yaptım.

Güle güle kullanın. Programı kaldırmak isterseniz ; aynı yöntemlerle klasörün içine kadar geldikten sonra "./uninstall.sh" komutunu verdikten sonra kaldırmak için sizden onaylar isteyecektir. Yine önceki gibi "y" harfine basmanız yeterli. Sistemi sorunsuz kaldırıp ilk kurulum ayarlarını yapar ve siz tekrar istediğiniz gibi sistemi özelleştirebilirsiniz.

Not:

Programın yükleme ve kaldırma gibi işlemler için açmış olduğunuz klasörün içinde yönergeler "install yada readme türünde dosyalar" vardır. Onları takip ederek sizde bu işlemleri öğrenebilirsiniz.

WaylandIZMIR

Asistan
Reaksiyon puanı
69
GNOME 3'e kadar yapacağınızı yapın, sonra hiç bir temaya ihtiyacınız kalmayacak :)

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
dbimage.php

Maverick uyumlu Macbuntu dönüşüm paketi ilk mesaja eklendi.

Macbuntu-10.10.tar.gz
linux.png
42.0 MB 13.10.2010​

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16

Peki bu "./install.sh" komutu butun "tar.gz" uzantili dosyalari kurmak icin gecerli mi?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Kendimiz ayrıca indirmeye gerek kalmaksızın;
Ubuntu 10.10 için aşağıdaki satırları uçbirimde çalıştırarak kurabiliriz.

Kod:
wget https://downloads.sourceforge.net/project/macbuntu/macbuntu-10.10/v2.3/Macbuntu-10.10.tar.gz -O /tmp/Macbuntu-10.10.tar.gz tar xzvf /tmp/Macbuntu-10.10.tar.gz -C /tmp cd /tmp/Macbuntu-10.10/ ./install.sh

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Panel ses ve simgeler dahil bir bütün halindedir.