Soru Gmail Outlook ve SMS'te Kişi'ye Adres'e Özel Bir Bildirim Oluşturmak

Bu konuyu okuyanlar

MeReKGs67

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Selamün aleyküm dostlar :) Konu nereden peydah oldu açıkça şöyle izah edeyim ki konu daha rahat anlaşılsın. MHRS randevu sisteminden bir polikinlikten randevu alacaktım lakin hiç randevu yok sadece talep oluşturuyorsun birisi randevuyu iptal ederse veya bir şekilde yer açılırsa sana mesaj ve eposta geliyor (mesaj kısmına en son değinecem şimdi epostayı halledelim) Şimdi ben bu outlook, gmail işlerinden çok anlamıyorum anca işte kod geliyor onun için giriyom falan outlook da bayrak ekle falan var ne anlama geliyor bilmiyorum yani pek anlamıyorum. Şimdi yazacağım şey için kendi başıma 1 2 saat uğraştım ama olmadı hatta ChatGPT'ye bile sordum ama o da 2021 ve öncesi verilerini sahip olduğundan bazı şeyleri yanlış söylüyor olmadı yani. O yüzden yaptıklarımı anlatmıyorum direk siz biliyorsanız yardım edebilirsiniz. Diyelim ki MHRS'nin emaili [email protected] olsun (daha önceden başka işlemlerden dolayı mhrs'den email geldiği için gerçek email adresini biliyorum ama yer açıldığında da aynı email adresinden mi haber ederler bilmiyorum) Ben istiyorum ki artık ne kadarı oluyorsa mümkünse alarm bile çalsın bu adresten bana email geldimi benim haberim olsun. Tabii bunu gmail ve outlook mobil uygulaması için istiyorum ama bilgisayar için de nasıl yapılıyor biliyorsanız öğrenmek isterim çünkü normal gmailin ve outlook'un sitesiyle uygulamasının kullanımı arasında farklar olabiliyorlar ayarlar açısından vs vs.

(mesaj kısmına en son değinecem) demiştim. Bu MHRS'den SMS olarak da bildirim geliyor. Bu MHRS'den gelen mesajlar için özel bir bildirim, alarm herhangi bir şey oluşturmanın bir yolu var mı? MHRS'yi kişilere ekleyemiyorum çünkü numara olarak mesaj gelmiyor "ifade" diye adlandırılan isim şeklinde geliyor TURKCELL, Vodafone gibi dolayısıyla numarası belli değil.

Son olarak biraz fantazi olarak şunu sorayım bu yazılımla ilgili ama olsun. Üstte saydıklarım normal elimizde olan imkanlarla yapmaya çalıştığımız şeylerdi diyelim ki yukarıdakilerden hiçbiri mümkün değil. Telefon için şöyle bir program yazılamaz mı işte "xxx"'ten SMS geldi mi şu müziği çal, [email protected]'dan [email protected] adresine mesaj geldi mi şu müziği çal, aynı şekilde [email protected]'dan [email protected] adresine mesaj geldi mi şu müziği çal şeklinde bir şey yapılabilir mi? Hatta daha da ileri gidiyim. Anında bize gelen mesajdan randevu için yer açıldığını anlayıp telefonu kilitleyip bizim için mhrs uygulamasına girip randevu alan bir program yazılabilir mi? Konuyu yazarken biraz zorlandım uzun sürdü nasıl anlaşılır anlatabilirim diye umarım anlatabilmişimdir :D