Mail ve Cloud Önerileri / Araştırma

Bu konuyu okuyanlar

ecesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamlar, bir kaç konuda pimpirikli olduğum için çok düşünüyorum ve işin içinden çıkamıyorum :). Sizlerden de fikir almak istiyorum.

1. Sizce hangi mail uzantısı daha güvenli? Hangisini önerirsiniz? (Gmail, Yahoo ve Outlook vs.) İsim ve soyad olarak alabildiğim tek yer Yahoo ne yazık ki. Gmail'de güzel ve profesyonel bir şey alamadım ama seviyorum mail adresimi. Öneriniz nedir?
  2. Sizce bir kişisin kendi adına domain alıp Gsuite'de ücretli bir abonelik yapması gerekli mi? Yoksa mail trafiği çok olmayan insan için gereksiz midir? Gsuite dışında ki Yandex Mail gibi alternatifleri pek sevmediğim için sadece Gsuite örneği verdim.
  3. Cloud konusunda öneriniz nedir acaba? Hangisi güvenli acaba? Gmail kullanırken Google Photos ve Drive çok başarılı gibi geliyor ama herkes Amazon öneriyor? Sizce hangisi güvenlidir, neyi kullanmalıyım acaba?
  4. iPhone ve MacBook kullanıcısı birisinin iCloud hesabı olarak kendi kişisel mail adresini mi kullanması daha güvenli? Yoksa @icloud.com uzantılı bir hesap açmak mı daha iyidir? Hangisini önerirsiniz? Siz nasıl yapıyorsunuz?
Cevaplar ve bilgiler için şimdiden teşekkürler! :)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Bence en güvenlisi Gmail

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
  1. Kesinlikle Gmail.
  2. Kurumsal iş yapmıyorsan gerek yok.
  3. Google iyidir. Amazon için bir deneyimim yok.
  4. iCloud uzantılı hesap açmana gerek yok. Gmail hesabınla kullan.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
  1. Kesinlikle Gmail.
  2. Kurumsal iş yapmıyorsan gerek yok.
  3. Google iyidir. Amazon için bir deneyimim yok.
  4. iCloud uzantılı hesap açmana gerek yok. Gmail hesabınla kullan.
Katılıyorum kesinlikle ama Amazon hakkında bir çok kişi Amazon'a yakışmadığını söylüyor ve indirilme sayısı çok düşük.

ecesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Son mesajlar