Giovani Dos Santos Galatasaray'da!

karavanasam

Öğrenci
22 Ocak 2010
5
0
0
arkadaşlar pazar günüde açıklanmıcak. nonda pazar günü kadroda olacak. jo hazır olmayabilir diye. gerçi nonda hiç hazır deil ama.. sonuçta pazar sabahı yada pazartesi.. dos santos gelir..

bu arada jo opsiyonsuz gelmiş. yani sene sonu burda tutamayız onu gibi geliyo..

PRoMeTuS

Profesör
17 Mayıs 2007
1,617
5
218
Arkadaslar, yeni gelismeler su sekilde ;

Kewell'in sakatlanmadan once, tek saglikli forvet olarak kalan Shabani Nonda'nin sozlesmesi fesh edilecekti. Ancak beklenmedik bir sekilde gerceklesen Kewell'in sakatligi amcamin soyledigine gore yoneticileri tekrar dusundurmeye itti. Simdilik daha kesin bir dusunceleri yok ama bir karar verip harekete gecmeleri an meselesi. Amcam, "Tasin altina elimizi koymamiz gerektigini biliyoruz, ama en iyi alternatifi ariyoruz." dedi. Bu alternatifleri sordugumda tane saydi :
1) Risk alarak bir an once Nonda'nin sozlesmesini fesh edip, Dos Santos'u alabiliriz.
2) Nonda'nin az cok piyasasi var, sozlesmesini fesh etmek yerine takasta biraz ustune para koyup takasa girisebiliriz. (Mustafa Pektemek)
3) Baros'un sozlesmesinin askiya alinma ihtimali var, cunku iyilesmesi uzun surucek. Bu surede Nonda'dan yararlanabiliriz. (Nonda UEFA'ya kayitli yegane forvet oldugu icin.)

Bunlarla beraber yarinki macimizin ertelenme ihtimalinin yuksek olmasinin onlara zaman kazandirabilecegini belirtti.

Dos Santos konusunda ise kulubu ve kendisiyle herhangi bir puruzun kalmadigini, sadece kontenjanin nasil acilacagini dusunduklerini soyledi. En buyuk sorunun bu oldugunu bildirdi. Bu konuda en cok Rijkaard'in dusuncelerinin yon verecegini belirtti.

Ayrica Ali Turan konusunda ise cikan son puruz haberi dogrudur. Nedeni tamamen Kayserispor'lu yoneticilerin CINGENELIGINDEN kaynaklandigini belirtti, ve dedi ki Ali Turan bizim icin diger takimlardan gelen teklifleri reddetti ve kararliligini gosterdi. Bizde onu yuzustu birakmayip tabiki almak istiyoruz, ama Kayserispor yoneticileri cingene pazarligi pesindeler. Elbet bitirmeye calisicaz. Ama biraz daha zaman gerekiyor. Bizde bitti diyorduk, hatta Ali Turan'a bile haber verilmisti ...

Yeni gelismeler aldikca bildiricem,

Saygilarimla,

sağolasın da leonun kalmasına üzüldüm işin açığı onu göndersek kayseriye üstüne para alsak, bide ali turanı alsak olmaz mı..
1 hem kontenjan açılacak
2 eli turanı alıcaz
3 uefaya kayıtlı nonda elde kalıcak sezon sonu istediği yere gider
4 üstüne para bile kazanabiliriz..
5 askıya almaya gerek kalmıyacak..
benim düşüncem bu yönde bunu da iletirseniz sevinirim.. Eminim birçok taraftar benim gibi düşünüyor.. Rijkaardında aykuta güvenebileceğini düşünüyorum..
(Zamanında kontanjan sorunu yüzünden rüştüden formayı alıp valdese vermişti nede olsa ;) )

Juggernaut

Profesör
2 Mayıs 2007
3,323
41
0
arkadaşlar pazar günüde açıklanmıcak. nonda pazar günü kadroda olacak. jo hazır olmayabilir diye. gerçi nonda hiç hazır deil ama.. sonuçta pazar sabahı yada pazartesi.. dos santos gelir..

bu arada jo opsiyonsuz gelmiş. yani sene sonu burda tutamayız onu gibi geliyo..

Hayır. Jo alım opsiyonu var.

judgment666

Asistan
21 Ocak 2010
156
1
0
Bu gece açıklanacak yarın 1 gibi istanbula inicek içimde öyle bir his var. Buarada eğerki fenerbahçe bir transfer yaparsa bunu bastırmak içinde bekleniyor olabilir..

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Demek ki sabah aldığım haber doğruymuş. :D Nonda'nın gidişi Kewell'ın sakatlanmasıyla forvetsiz kaldığımız anlamına geliyor çünkü.

En akıllı düşünce Baros'un sözleşmesinin askıya alınması.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Dos Santos'tan iyiyse hemen alalım. :D

Sanmıyorum başkasının geleceğini. :)

PRoMeTuS

Profesör
17 Mayıs 2007
1,617
5
218
bence yetmez dos santos çünkü, her an bi sakatlık çıkabilir :D bir yerli şart
Doktorlara güvenemiyom ki...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Yerli olarak Berkin, Cem Sultan, Anıl Dilaver filan yeter bize. :D

thesummoner

Öğrenci
24 Ocak 2010
19
0
0
Sırf şu adamı görünce heyecanlanıp üye oldum siteye:)
Yıllardır fm de her sene milyon eurolara kıyıp galatasaraya aldığım adamdır, gerçekten de gelecek mi?
Gelirse kiralık mı bonservisiyle mi gelecek?
Bir de geleceğinden nasıl bu kadar eminsiniz?

PRoMeTuS

Profesör
17 Mayıs 2007
1,617
5
218
Bu sene uefayı alalımda başka bişey istemem :D
5 kupa hayalimiz önceden yaptık yine yaparız...

Sırf şu adamı görünce heyecanlanıp üye oldum siteye:)
Yıllardır fm de her sene milyon eurolara kıyıp galatasaraya aldığım adamdır, gerçekten de gelecek mi?
Gelirse kiralık mı bonservisiyle mi gelecek?
Bir de geleceğinden nasıl bu kadar eminsiniz?

çok üzülerek söylüyorum ki önceki 22 sayfayı okuman gerek :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Adam geldi bile. :) Tek sıkıntı yabancı kontenjanının dolu olması.

O sorun çözüldüğü an resmi siteye düşer haber. :)

judgment666

Asistan
21 Ocak 2010
156
1
0
evt geldi adam saklıyolar polat otelde :w00t:

---------- saat 03:00 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:49 eklenmişti ----------

yeni bir güne dos santosla girmek ümidiyle iyi geceler renktaşlar..

thesummoner

Öğrenci
24 Ocak 2010
19
0
0
Ya bişi soracağım, dos santos forvette de oynayabiliyor, uefada da oynayabilecek, o zaman neden nondayı göndermeye çekiniyorlar ki, dos santos forvette oynar uefa maçlarında, ligde de jo oynar?

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Dos Santos'un asıl bölgesi orta saha olduğu için risk olur.

Ama ben yine de Nonda gitsin diyorum. :D

thesummoner

Öğrenci
24 Ocak 2010
19
0
0
Yani Dos Santos gibi futbolcuyu alma şansın doğmuşsa risk alacaksın gerekirse bence..
Ayrıca Nonda olsa da son maçlarda olup olmadığı belli olmuyor maalesef. Bu kadar gönderilmeye çalıştıktan sonra kadroda tutsak da fayda alacağımızı sanmıyorum.
Baros da Mart ayında sahalara dönecek, ligler Mayısın sonunda bittiğine göre 3 ay faydalanabiliriz ondan, o yüzden sözleşmesinin askıya alınması çok mantıksız olur, ki Baros'un da buna pek sıcak bakacağını sanmıyorum zaten.
Cidden Leo gönderilse keşke.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Hayır Baros Mart ayında sahalara dönmüyor. En son bir açıklama yapılmıştı 6-8 hafta arası yok. Nisanın ortalarına kadar sahalara dönemez.

thesummoner

Öğrenci
24 Ocak 2010
19
0
0
Hayır Baros Mart ayında sahalara dönmüyor. En son bir açıklama yapılmıştı 6-8 hafta arası yok. Nisanın ortalarına kadar sahalara dönemez.

Off Dos Santos gelsin de nonda gönderilsin işte ya her ne kadar esas yeri forvet olmasa da nondanın şu anki performasından 10 kat iyidir. Kafayı yerim gelmezse kaç gündür rüyalarıma giriyo:tt1:

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Pazartesi hem Dos Santos'un hem de Ali Turan'ın durumu belli olur. Biraz daha beklememiz lazım. :)

thesummoner

Öğrenci
24 Ocak 2010
19
0
0
Aslında mustafa pektemek alınabilirse iyi olur, nondayı da gönderebilirz böylece. Bakalım işalla istediğimiz olur.

---------- saat 04:25 eklendi ---------- önceki mesaj saat 03:38 eklenmişti ----------

Bi de hürriyette okuduğum habere göre tottenham bonservisi için opsiyon vermeye yanaşmıyormuş, bu konu hakkında bilgisi olan var mı?