Gereksiz Maillerden / Spamdan Nasıl Kurtulabilirsiniz? | Hayalcin

Bu konuyu okuyanlar

gezgin02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.jpg

Maili adresi olan ve kullanan kişilerin başlıca sorunu oradan buradan hatta hiç duymadıkları sitelerden gelen reklamlı,dolandı-rıcılık amaçlı, virüslü maillerdir.Bazen öyle bir noktaya gelir ki gereksiz mesajları sil sil bıkarsınız artık mailinizi sırf o mesajlardan dolayı açmak istemezsiniz.Bir takım önlemler alırsınız sürekli size mail gönderen mail adreslerini engellersiniz;ama kurtulamazsınız özellikle bu durum başta hotmailde olmak üzere bir çok mail sisteminde sıkıntıdır.

Bu sıkıntınızı gidermek için sizlere kesin sonuç verecek bir kaç önerim olacak.

2.jpg

Öncelikle mail olarak hotmail kullanıyorsanız bir an önce bırakınız derim.Neden mi ben uzun süre kullandım o kadar önlem aldım mailleri engelledim yine çözüm olmadı zırt pırt ordan burdan mail yağdı biri görse o mailleri halim harap o sitelerle bağlantım var sanacak

En iyi mail gördüklerimden ve kullandıklarımdan Gmail ile Yandex Mail bu ikisinden hangisi iyi derseniz görsellik ve kullanım açısından gmail yandexten önde,yandexte gerçekten güzel ama tasarımlarını düzenlemeleri şart.Spam koruması da çok güçlü bu iki mailin örenğin gmailde bir yerden spam mesajı geldi o mesajı için Spam seçeneği seçtiğinizde artık o siteden hiç bir mail gelen kutunuza gelemiyor ve zaten normal şartlarda kolay kolay spam gelmiyor gelse de spam koruması direk tespit ediyor.Birde diğer yeni çıkan adı henüz duyulmayan bir sürü mail hizmeti var ama onlarda spamdan öte sıkıntılar var ya sitelere üyelikte mail adresi kabul edilmiyor ya da mail gönderirken hata oluşuyor.Bu yüzden mail için kesinlikle gmail ya da yandex mail kullanınız derim.

Bilgisayarınızda kullandığınız antivirüsünüz kesinlikle kaliteli olsun yatan değil virüs kovalayıp yakalayandan olsun.

İnternette bir çok siteye üye oluyorsanız eğer; güvenmediğiniz ve sık sık ziyaret etmediğiniz sitelere üye olurken sadece site üyelikleri için kullanacağınız bir mail adresi alıp o maille üye olunuz.Bazı siteler veya hostlar kayıtlı üyelerin mail adreslerini bir takım reklam kuruluşlarına dağıtabilir.

Son olarak önemli bir nokta daha var,internette herhangi bir yerde mail adresinizi birçok kişinin görebileceği şekilde yazmanız gerektiğinde hayalcin@mesutzeytin.com olarak değil hayalcin[at]mesutzeytin[nokta]com şeklinde yazınız.Kısacası @ ve ”. (nokta)”simgesini yazı ile yazınız.Artı olarak isterseniz Artı ve nokta simgelerini yazı ile yazmaya ek olarak sitenizdeki iletişim sayfasında ve forumlarda mail adresinizi resim üzerine yazarak paylaşınız(örnek iletişim sayfamda mevcuttur).Bu neye yarar ne fark eder diyecek olursanız bir takım botlar internet üzerindeki aktif mail adreslerini toplamakta ve o maillere reklama yönelik mesajlar atmaktadır sürekli.Bu önlemle de azaltırsınız gereksiz mesajları.

Kaynak: Gereksiz Maillerden/Spamdan Nasıl Kurtulabilirsiniz? | Hayalcin

Son mesajlar