Outlook 2016 14 günlük maillerin otomatik silinmesi

Bu konuyu okuyanlar

alipinar0964

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi çalışmalar arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Yaklaşık 20 gündür uğraştığım ve araştırdığım ama çözümünü bulamadığım bir sorunumvar. Şöyle ki:
İşyerinde kurumsal olarak tek bir mail adresimiz var ve çalışanlar olarak hepimiz aynı adresi kullanıyoruz. Bilgisayarlara ocak-şubat gibi outlook kurulumu yaptım.Yaklaşık olarak 6-7 ay hiç sorun yaşamadan kullandık. Temmuzdan sonra mailler silinmeye başladı. Ben çalışan arkadaşların yanlışlıkla sildiklerini düşünüyordum. (Bu arada çalışanların çoğu bilgisayar bilgisi az) Bu arada unutmadan outlook kurumulu IMAP olarak yapıldı. Dolayısı ile herhangi bir kişi posta sildiğinde bu değişiklik herkeste olmakta. 20 gün önce 14 günlük maillerin otomatik silindiğini fark ettim. Hatta saat de dikkate alarak 14 gün hesaplanıyor. İlk olarak bütün bilgisayarlardan outlook hesaplarını sildim. Şu an herkes tarayıcı üzerinden girmekte. Hesaplar silinince maillerin otomatik silinmesi engellendi. Bugün sadece benim bilgisayarda tekrar outlook kurulumu yaptım. Tekrar silince tekrar kaldırdım.
Daha önce kullandığımız POP3 hesap kurulumunda 14 günlük mailleri sil gibi bir ifade vardı. Ama IMAP kurulumunda yok. (Tekrar POP3'e dönme şanşımız maalesef yok) Outlookta ayar olarak düzeltebileceğim bakmadığım yer kalmadı. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim. Benim istediğim mailler silinmesin. Ben de iki veya üçer aylık arşiv alayım. Otomaik silinme server ayarlarında değil. Çünkü outlook hesabı silince mail silinmesi olmadı. Ne zaman outlook kurduk o zaman silinme oluyor.
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

ahmunt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
11.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

soruyu doğru anladıysam cevap kesin doğru. :) :) :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

eğer 4 numara aktif değilse mailler silinmez.

Son düzenleme: