General Mobile Discovery Kullananlar Kulübü

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
q7710.png
[/URL][/IMG]

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
25 dakika asphalt 7 oynadım yaklaşık 1000 adet fotoğraf çektim seri çekim yaparak ve ekranı elimden geldiğince açık tutmaya çalıştım yani 1gün 4 saatin 18 saati beklemede kaldıysa geri kalan on saatte sürekli elimdeydi diyebilirim kısaca fikrimi söylemek gerekirse diğer android telefonlar kadar sizi 1 gün boyunca idare edecektir 1800 mah olmasına rağmen pil 2100 mah kadar verim veriyor şu an bir resim daha paylaşabilirim ama kafa karıştırıcı olabilir %62 de 2g 18s 39d hiç dokunmadım telefonu açtım bu şekilde bıraktım şarj durumu budur ama dediğim gibi kafa karıştırmasın

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hep cebinde durmuş :D ekran %8 diyor :))

hep cebimde duran hali bu arkadaşım...insanlar merak ediyor bende onların merak ettiklerini kendi deneyimlediklerimle gidermeye çalışıyorum fakat bu forumda sürekli bu tarz şeyler yaşanıyor kimse kimseyi dinlemeden konuya girip bir cümle bişey yazıp çıkıyor önce anlamaya çalışın sonra bu tarz yorum yapın süper moderatöre yakışmıyor böyle şeyler.

ahmtozdmr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dün Darty'den sipariş verdim.Bugün elime aldım. Geldiğinde şarjı %35'ti 1 saat açık kaldı kurcaladım 5 dk görüşme yarım saat nette gezindim 3g ile, 15-20 sms, 15-20 fotoğraf çektim.Şuan %14 ancak bunlarla batarya verimi konusunda sağlıklı bir bilgi almak güç en az 1 aya kadar belli olur tam performansı.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
25 dakika asphalt 7 oynadım yaklaşık 1000 adet fotoğraf çektim seri çekim yaparak ve ekranı elimden geldiğince açık tutmaya çalıştım yani 1gün 4 saatin 18 saati beklemede kaldıysa geri kalan on saatte sürekli elimdeydi diyebilirim kısaca fikrimi söylemek gerekirse diğer android telefonlar kadar sizi 1 gün boyunca idare edecektir 1800 mah olmasına rağmen pil 2100 mah kadar verim veriyor şu an bir resim daha paylaşabilirim ama kafa karıştırıcı olabilir %62 de 2g 18s 39d hiç dokunmadım telefonu açtım bu şekilde bıraktım şarj durumu budur ama dediğim gibi kafa karıştırmasın

hep cebimde duran hali bu arkadaşım...insanlar merak ediyor bende onların merak ettiklerini kendi deneyimlediklerimle gidermeye çalışıyorum fakat bu forumda sürekli bu tarz şeyler yaşanıyor kimse kimseyi dinlemeden konuya girip bir cümle bişey yazıp çıkıyor önce anlamaya çalışın sonra bu tarz yorum yapın süper moderatöre yakışmıyor böyle şeyler.

Bak şimdi. İlk resmi koyduğunda açıklama yazmamışsın. Ben de doğal olarak %8 ekran ile yorumu koydum ki ekranın sadece %8 yemesi hiçte 8 saat elinde ekranı açık kalmış bir telefon gibi durmuyor. Lütfen bir gün de şarjının bitmesine yakın, hem bu grafiği hem de ekranı tıklayınca kaç saat açık kaldığını yazar o ekranı koy görelim. Gerçekten bu süreçte ekranı 8 saat açık tutabiliyorsa o kadar pille helal olsun derim. Ama yine dediğim gibi pek inanılır bir şey değil, çünkü ben hem ekranı 8 saat açık tutabilen hem de 28 saat açık kalan androidli bir telefon bilmiyorum günümüzde. 2600ma olan s4 bile, sadece wi-fi açık, ekran parlaklığı hep düşük ve güç tasarrufu modundayken bile ekranı 5-6 açık tutmaya müsade ediyor...

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bak şimdi. İlk resmi koyduğunda açıklama yazmamışsın. Ben de doğal olarak %8 ekran ile yorumu koydum ki ekranın sadece %8 yemesi hiçte 8 saat elinde ekranı açık kalmış bir telefon gibi durmuyor. Lütfen bir gün de şarjının bitmesine yakın, hem bu grafiği hem de ekranı tıklayınca kaç saat açık kaldığını yazar o ekranı koy görelim. Gerçekten bu süreçte ekranı 8 saat açık tutabiliyorsa o kadar pille helal olsun derim. Ama yine dediğim gibi pek inanılır bir şey değil, çünkü ben hem ekranı 8 saat açık tutabilen hem de 28 saat açık kalan androidli bir telefon bilmiyorum günümüzde. 2600ma olan s4 bile, sadece wi-fi açık, ekran parlaklığı hep düşük ve güç tasarrufu modundayken bile ekranı 5-6 açık tutmaya müsade ediyor...

Ekranin tahmini açik kalma süresi 2 saattir,10 saat boyunca sürekli telefonun ekranini açik tutabilme olanagim yok işim gücüm var,benim telefon kullanma tarzim da ekrani açik tutmak üzerine degil daha çok mesajlaşma telefonla konuşma vs. gibi şeyler ayrica ekrani elimden geldigince açik tutmaya çaliştim derken de sürekli tuşunu açip menü geçişi vs. gibi şeyler yapmakti ki zaten oyun oynadigimi ve fotograf çektigimi de belirttim vermiş oldugum bilgilerden sonra da ekledim ve dedim ki diger android telefonlar kadar idare eder sizi,yani ne fazlasini bekleyin ne de eksigini sizin üslubunuz hoş degil bana nasil kullandin bilgi verir misin diyen arkadaşin üslubuna bakin bir de sizin direk 'cebinden çikarmamiş' üslubunuza,nereden biliyorsun böyle bir bilgin var mi ki bunu söylüyorsun ben de bu foruma 2008 den beri üyeyim mesaj sayimin az olmasi da işte böyle tavirlar yüzündendir ne zaman bişey yazsam biri çikip dalga geçercesine bişey söyleyip geçiyor sonra da ben söylediklerimi izah etmek zorunda kaliyorum bu tarz bir mesaji tekrar yazmayacagimi belirtip bundan sonra emege ve paylaşima saygi duymanizi istiyorum inanip inanmamak size kalmiştir ama paylaşanin paylaştigini yargilayip kafaniza göre hüküm koyarsaniz o zaman kimse paylaşmaz saygilar...

portios

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yanlis senn kardesim discovery de çift çekirdekli gpu var

powervr sgx544 mü yazıyor özelliklerinde ; yoksa powervr sgx 544 mp2 mi? Eğer mp2 ibaresi olsaydı çift çekirdekli olurdu.
örnek: sgs4 de 3 çekirdekli gpu şu şekilde tanımlanır ; powervr sgx 544 mp3...

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
bugün bir telefoncuda gördüm.şöyle bir elime aldım açmadan biraz baktım telefona.epey ince ve ele gayet güzel oturan bir telefon.ekranıda güzel geldi bana.bende takipteyim alabilirim belkide bu telefondan.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Telefonu bende almak üzere bekliyorum,
Her yerde stoklar sıfırın altında, ön sipariş alıyorlar.

Beklediğim iyi olmuş gerçekten uzun zamandır böyle f/p ürünü arıyordum.
Umarım pişman olmam...

Benim için oyun vs den ziyade en önemli noktası Wifi Hotspot kullanım performansı idi..
Yapılan kullanıcı testlerinde daha üst seviye cihazlardan bile iyi olduğu görünüyor.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Telefon fiyatına göre iyi ancak kamera yeri çok kötü konumlandırılmış yani telefon o yöne düştü mü gitti alt tarafa da denk gelse bu sefer hoparlör gider bide ben bir inceleme izledim adam tema değiştirirken bile kasıyor yada widget eklerken bile kasıyor bana sorarsanız ne olursa olsun çift çekirdek1.4ghz saat hızından daha düşük işlemcili ve 1 gb ram altında android telefon almayın çünkü hakikaten kasıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ne kasması ya 1 ay oldu alalı cihazı mükemmel sorun yok şu-ana kadar bu arada sarjı 4 gün gittiği oldu wifi açıkken bile :)

Reaksiyon puanı
2,146
Beyler burakgon isimli kullanıcı custom rom çalışmasını bitirmiş, DH ye bi göz atın derim.

Bu telefonu kullanmıyorum bile niye bu kadar ilgiliyim anlamadım. :D

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Teslim tarihi 18.07.2013 olan bir çok site tarihleri 20 ve 22 olarak revize etti..
Hatta bazı yerler Ağustos ayından önce teslimat olmaz diyorlar...

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Metro Market'te satışa sunuldu. Almak isteyenler bakabilir.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Metro Market'te satışa sunuldu. Almak isteyenler bakabilir.

Metro Marketler vergi mükellefi olanlara üyelik sistemi ile satış yapıyordu önceden.
Sistem hala aynı mı ?

Bide internet sitelerinde cihazı bulamadım ? :)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Metro Marketler vergi mükellefi olanlara üyelik sistemi ile satış yapıyordu önceden.
Sistem hala aynı mı ?

Bide internet sitelerinde cihazı bulamadım ? :)

Eskiden yapmıyorlardı ancak şimdi yapıyorar. Konya'da durum böyle en azından.

Dün gelen insert'te gördüm ben de. Sitesinde yok gerçekten. Konya'ya özel olabilir belki de.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Eskiden yapmıyorlardı ancak şimdi yapıyorar. Konya'da durum böyle en azından.

Dün gelen insert'te gördüm ben de. Sitesinde yok gerçekten. Konya'ya özel olabilir belki de.

Şimdi sitelerini inceledim hala Metrokart üyeleri -yani vergi mükellefi olup kayıt yaptıranlar- alışveriş yapabilir diyor.
Aslında başka tanıdık birinin Metrokartı ile çok rahat gidilebiliyor, biz önceden öyle alışveriş yapardık.
Konya'ya o cihaz gelmişse bile çoktan tüketmişlerdir hocam..
Cihazın taliplisi çok.. :)

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
dün bi kac yerde gördüm. ölü pikselden şikayet eden çok bu cihaz için. alınmadan iyice araştırılmalı

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Galaxy Wonder'a bile 750 TL bayıldıktan sonra bu cihaz küfür gibi geliyor. :D Ama bu fiyata çok çok iyi gibi, ne tür sıkıntılar oluşur bilemeyeceğim gerçi.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Full HD çeken bir kamerası var. 4 çekirdeği var, IPS ve kocaman ekranı var. Gerisi zaten var. Fiyatı inanılmaz ucuz.

DİKKAT: "Bir yorumda deniliyor ki: eğer avea hat kullanıyorsanız almamanız gereken telefon.zira avea hatlarda 3g çekim problemi var telefonun ama vodafone ve turkcell'de yok."

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
An itibari ile bütün bilindik siteler cihazın teslim tarihini 01.08.2013 tarihi olarak revize etti.

Metro Marketlerde katalogda gözüküyor ama stokları yok, 29.07.2013 de stoklarına 5 adet girecekmiş, şaka gibi.. :)

01.08 den önce teslimat yaparım diyen hiç bir yere inanmayın arkadaşlar, bilgi dağıtımı bizzat yapan Telpa'dan geliyor.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
An itibari ile bütün bilindik siteler cihazın teslim tarihini 01.08.2013 tarihi olarak revize etti.

Metro Marketlerde katalogda gözüküyor ama stokları yok, 29.07.2013 de stoklarına 5 adet girecekmiş, şaka gibi.. :)

01.08 den önce teslimat yaparım diyen hiç bir yere inanmayın arkadaşlar, bilgi dağıtımı bizzat yapan Telpa'dan geliyor.

Vay arkadaş, adamlar resmen yok satıyor. :)

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Ben neyi almak istesem böyle oluyor zaten. :)

ben en son böyle ucuz diye düşünerek tablet almıştım. Donanım olarak 2-3 katı fiyat olan cihazlarla aynı gözüküyordu. Sonra anladım ki ucuz etin yahnisi oluyor. Onun için uzak duruyorum. :) Ama daha yeni telefon almış olmasaydım heralde ben de tadına bakmak isterdim. :)

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
@keyloger benimde aynen tereddütlerim var..
Ama cihaza çok aşırı yüklenmiyeceğim için benim beklentilerimi karşılar diye düşünüyorum.
Bakalım nasip diyelim.

Eğer Ağustos 15 e kadar cihazı temin edemezsem tercihimi değiştireceğim zaten. :)

Bu arada @DangeRWoLL kardeşim cihaz için DH de senin bir yorumunu okudum, bir kere donma yaptı pilini çıkarıp taktım düzeldi demişsin..

Tekrar aynı sorun nüksetti mi ?

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
ben en son böyle ucuz diye düşünerek tablet almıştım. Donanım olarak 2-3 katı fiyat olan cihazlarla aynı gözüküyordu. Sonra anladım ki ucuz etin yahnisi oluyor. Onun için uzak duruyorum. :) Ama daha yeni telefon almış olmasaydım heralde ben de tadına bakmak isterdim. :)
cihazınızın ne acaba?