Bu konuyu okuyanlar

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Hoşbulduk ?. Denedim ama olmadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada telefonun arka tarafı beklediğimden daha koyu renkte çıktı.Kılıfı da takınca iyice karardı. ? Ama yinede güzel tasarımı var.
Herhangi bir güç tasarrufu modu veya kısıtlama mevcut mu ?
Varsa kapatın, bu gibi kısıtlamalar bazı sensörlerin vb. kısıtlanmasına sebep olur.

Evet, görsellerdeki gibi çok aydınlık ve parlak değil. Bence böyle daha hoş duruyor, fazla parlamasını istemem.
Kılıf koyu, o yüzden kararıyor biraz. :)

WindowseXPerience

Namı diğer vindovs ikspi :)
Reaksiyon puanı
197
Ayarlar Pil kısmında Akıllı Güç Tüketimi Koruması açık. Bir de SIM kart takılı değil daha ondan olabilir mi?

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Realme 7 Pro Android 11 güncellemesini almış.
Bu kadar hızlı olacağını beklemiyordum.
Hayırlı olsun.

WindowseXPerience

Reaksiyon puanı
197
Telefonda Samsung telefonlarda olan Güvenli Klasör'e benzer Özel Alan var ama uygulama eklenmiyor ve pek detaylı değil. Uygulama ekleme olsaymış daha iyi olabilirmiş.
Bir de galeri kısmını pek sevmedim. Her açılışta tüm fotoğrafları göstermesi ve albümleri gizleyememe olması kötü olmuş. Android 11'de belki düzeltirler.

Son düzenleme:

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Telefonda Samsung telefonlarda olan Güvenli Klasör'e benzer Özel Alan var ama uygulama eklenmiyor ve pek detaylı değil. Uygulama ekleme olsaymış daha iyi olabilirmiş.
Bir de galeri kısmını pek sevmedim. Her açılışta tüm fotoğrafları göstermesi ve albümleri gizleyememe olması kötü olmuş. Android 11'de belki düzeltirler.
Fotoğrafları Özel Kasa'ya ekleyerek gizleyebilirsiniz.

orionbingol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Realme 7 pro ile ben de buradayım arkadaşlar. Hayatımdaki bu kadar hızlı şarj olan başka bir telefon görmedim :)

Gece kamerası performansı muazzam. Orta segmentin kralı bence !

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Realme Community'de son saatlerde birçok gönderi paylaşılmış. Sanırım erken erişim programındaki kullanıcılara Realme UI 2.0/Android 11 güncellemesi gelmiş.

Düzenleme: Kaynak eklendi.

Son düzenleme:

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Yeni bir güncelleme geldi. Bir sonraki güncelleme Android 11 olacak. :)
Güncelleme sonrası gördüğüm yenilikleri mesajı düzenleyerek ekeleyeceğim.
Screenshot_2020-12-29-15-08-42-70.jpg

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Realme 7 ve Realme 7 Pro'ya Android 11 güncellemesi geldi mi? Kullanıcılar bilgi verebilir mi?

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Realme Community'de birçok Realme 6 Pro kullanıcısı Realme UI 2.0 Beta Sürümü'nde batarya performansının düştüğünü belirtmiş. Gerçek olup olmadığını bilmiyorum ancak bazı kullanıcıların paylaştıkları ekran görüntülerinde ekran süresi 4 saatin altındaydı.

Realme'nin yazılım güncellemeleriyle batarya performansını iyileştireceğine eminim.

WindowseXPerience

Reaksiyon puanı
197
Telefonu alalı neredeyse 2 ay olacak. Genel olarak memnunum ama bir kaç sıkıntı mevcut. Telefon mobil verideyken çok ısınıyor, abartmıyorum bazen patlıyacak diye korkuyorum. Ses kısma açma tuşunda sıkıntı var gibi, müzik dinlerken tek tek basınca ses açılıp kapanıyor.ekran süresini 2 dk ayarlamama rağmen her yeniden başlattığımda ekran süresi 10 saniyeye düşüyor.Galerinin düzeltilmesi gerekiyor. Benim eyyorlamam bu kadar. Gündüz pek fotoğraf çekemedim ama gece çektiklerimi ekleyeyim.
Edit : Yüklemeye çalıştım ama sunucu için dosya boyutu büyük hatası verdi. Bunu nasıl halledebiliriz?

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Telefon mobil verideyken çok ısınıyor, abartmıyorum bazen patlıyacak diye korkuyorum.
Bunun sebebi bulunduğunuz bölgede sinyalin zayıf olması olabilir. Bildiğim kadarıyla Kablosuz Ağ'da sinyaller daha kolay alınıyor. Sebebini araştırabilirsiniz.

Ses kısma açma tuşunda sıkıntı var gibi, müzik dinlerken tek tek basınca ses açılıp kapanıyor.
Sorunu tam olarak anlayamadım.

ekran süresini 2 dk ayarlamama rağmen her yeniden başlattığımda ekran süresi 10 saniyeye düşüyor.
Herhangi bir güç tasarrufu modu açarsanız otomatik ekran kapatma süresi değişir. Ayrıca "Telefon Yöneticisi" adlı uygulamadan "Tek Dokunmayla Optimizasyon" yaparsanız ekran zaman aşımı optimize edilir.

Galerinin düzeltilmesi gerekiyor.
"Fotoğraflar" uygulaması açılır açılmaz tüm fotoğrafların gözükmesinden mi bahsediyorsunuz?

Edit : Yüklemeye çalıştım ama sunucu için dosya boyutu büyük hatası verdi. Bunu nasıl halledebiliriz?
Boyut sınırı var.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

WindowseXPerience

Reaksiyon puanı
197
Bunun sebebi bulunduğunuz bölgede sinyalin zayıf olması olabilir. Bildiğim kadarıyla Kablosuz Ağ'da sinyaller daha kolay alınıyor. Sebebini araştırabilirsiniz.
Hattım Bimcell, evdeyken 3G'yi zor görüyor, genelde tek diş ya da 2 diş çekiyor, bundan olabilir dediğiniz gibi. (Şehrin merkezinde oturuyorum bu arada.)

Sorunu tam olarak anlayamadım.
Müzik dinlerken tuşlarda takılma oluyor gibi. Basılı tutmak yerine tek tek basmak gerekiyor.

"Fotoğraflar" uygulaması açılır açılmaz tüm fotoğrafların gözükmesinden mi bahsediyorsunuz?
Evet.

Boyut sınırı var.
Boyutu nasıl düşürebiliriz, bir kaç uygulama var ama logo basıyor ya da düzenleme sınırı var. Drive'a ya da Yandex Disk'e atıp yüklesem sıkıntı olur mu?
Umarım yardımcı olabilmişimdir. :)
Teşekkür ederim. ?