Genç Ekibimizin % 100 Türk Yapımı Oyunu : "Bakkal Simülator" !

Bu konuyu okuyanlar

EmrePiristine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle merhabalar,

Ben Emre Piriştine şu anda 14 yaşındayım ve lise 1 öğrencisiyim. Yaklaşık 4 yıldır yazılımla uğraşmaktayım. Daha çok C# kullanarak Unity üzerinde çalışmalarda bulunmaktayım. Instagram'da da ilk Türkçe Unity sayfası olarak @unity3d_tr sayfamı inceleyebilirsiniz.

2019 yılının Aralık ayının sonlarına doğru bizim Discord serverimizde uzun zamandır sohbet ettiğimiz birkaç arkadaşımızla birlikte bir ekip kurmaya karar verdik. Bu karar sonrası kendimize bir server açıp proje konusunda tartışmaya başladık. Şu anda ekibimizde 1 yazılımcı, 2 grafiker ve 1 genel tester olarak 4 kişiyle birlikte çalışıyoruz. Ekibimizde en büyük 17, en küçük 14 olmak üzere bir yaş ortalamamız bulunmakta, başlıkta "genç ekibimiz" dememin sebebi de bundan kaynaklanıyor. Ekibizin en büyük amacı ülkemizdeki oyun sektörünü elimizden geldiği kadarıyla geliştirmek ve oyun piyasasını güçlendirmek.

Oyun projemiz zaten isminden de anlaşılacağı gibi bir simülasyon oyunu: "Bakkal Simulator". Bu oyunu yapmaya karar verdiğimizde hemen görev dağılımlarımızı yapıp çalışmalara başladık. Oyun ilerlerken aynı zamanda youtube ve instagram ( @echogamescompany ) gibi platformlarda da aktif olup kitle toplamak temel amaçlarımız arasında. Şu anda oyunda çok iyi bir yol katettik ve baya ilerlemiş bir durumdayız. Hatta oyunu tahmini olarak Şubat ayı içerisinde çıkarmayı planlıyoruz. Aşağıda da aklınızda oyunumuz hakkında somut düşüncelere sahip olmanız adına birkaç fotoğraf paylaşacağım.

Ekip Logo Animasyonu :

Oyun Afişi :

Oyunun Pazarından Bir Görüntü :

Not : Destekleriniz bizim için önemlidir, fikir ve görüşlerinizi bize bildirirseniz bizi çok mutlu edersiniz.

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Oyununuzu beğendim. Başarılarınızın devamını dilerim.

Bende Unity ile oyun yapıyordum fakat Google Play 25$ Steam'de o tarz bişe istiyor diye biliyorum oyüzden yapmaktan vazgeçmiştim :)

Oyunlarımı paylaşabileceğim yer söyleyebilirseniz iyi olur :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Steam Greenlight'a koymayı düşünüyordum fakat kaldırılmış oyüzden nereye koyucağımı bilmiyorum yoksa yaptığım survival oyunu var :)

EmrePiristine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Oyununuzu beğendim. Başarılarınızın devamını dilerim.

Bende Unity ile oyun yapıyordum fakat Google Play 25$ Steam'de o tarz bişe istiyor diye biliyorum oyüzden yapmaktan vazgeçmiştim :)

Oyunlarımı paylaşabileceğim yer söyleyebilirseniz iyi olur :)

Beğenmenize çok sevindik. Oyunumuzu Android tabanlı olarak Google Play'de çıkarmayı planlıyoruz. Daha sonrasında ilgi görürsek Steam gibi platformlarda da paylaşacağız. Google Play tek seferlik 25$ ücret alırken, Steam her oyun başına 100$ ücret almaktadır.
Artık Steam'de GreenLight sistemi yerine SteamWorks Partner Programı adı altında oyunlarınızı yayınlayabilirsiniz.

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Çok teşekkür ederim aklıma fikir gelmiyordu oyun yapma fikri bende kasiyer simülatör yapmayı düşünmeye başladım :) Başladıktan 2 hafta sonra bırakırım kesin (sıkılıyorum tek başıma yapıyorum) oyüzden yinede bi girişirim yapmaya.

EmrePiristine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Sistem gereksinimleri nedir?