Gelin LTE Hızını Tartışalım

Bu konuyu okuyanlar

ogizade

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Merhaba dostlar yaklaşık 3-3,5 ay önce ülkecek 4,5G hızına geçiş yaptık , bazılarımız hariç tabi gelin internet hızımızı , şikayetlerimizi , iyi yönlerini tartışalım.

1-LTE desteğini kullanıyormusunuz ?
2-Operatörünüzün LTE desteğinden memnunmusunuz ?
3- LTE Desteğini kullanırken operatör tarafından size sunulan internet paketiniz yetiyormu ?
4- Şikayetleriniz neler ?
5- Daha farklı olabilirmi ?

Bunları sordum saçma gelebilir ama tartışalım , o zaman ilk ben cevaplıyorum.
1- Evet LTE desteğini vodafone operatörü tarafından kullanıyorum
2- Genelde şehir merkezine uzakta olduğumdan dolayı yaklaşık 150-200km'den bahsediyorum şehir merkezine bu mesafede bile gayet iyi çekim güçü ve 4g hızı var.
3- Operatör tarafından verilen yani paketimde bulunan 6Gb internet paketim yetiyor hatta ay sonuna 1gb veya 500mb arası artıyor bile.
4- 3G kullanıyorken şikayetim gerçekten fazlaydı yukarda da dediğim gibi heme hemen haftanın 4-5 günü şehir merkezine uzakğım internette gezinirken veya maillere bakarken bir hayli yavaşdı , LTE şebekesini kullanırken şuanlık yani 3-3,5 aydan belli hiçbir şikayetim yok.
5- Aslında bu soru bizimde ne istediğimize bağlı daha farklı olurmuydu evet olabilirdi daha hızlı olabilirdi ama daha fazla interneti mobil telefonumuzda ne kadar verimli kullanıcaz dimi :D

...Sizlerde yorumlarınızı yazarsanız sevinirim ,İyi forumlar.

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
1-Evet Vodafone tarafından kullanıyorum
2-Şehir merkezinde kullanıyorum bir avrupada ki kadar hız yok ama yeterli
3-4GB paketim vardı yetiyor.
4-LTE ye geçince internet kuvvetli oluyor telefon çekim gücü düşüyor anlayamadım onu 1 çizgi çekerken lte yazıyor :D
5-Daha farklı olabilir ama altyapı yetersiz daha çok ekmek yemesi lazım :)

ogizade

Asistan
Reaksiyon puanı
25
1-Evet Vodafone tarafından kullanıyorum
2-Şehir merkezinde kullanıyorum bir avrupada ki kadar hız yok ama yeterli
3-4GB paketim vardı yetiyor.
4-LTE ye geçince internet kuvvetli oluyor telefon çekim gücü düşüyor anlayamadım onu 1 çizgi çekerken lte yazıyor :D
5-Daha farklı olabilir ama altyapı yetersiz daha çok ekmek yemesi lazım :)
2. ve 5. seçeneklerde çok haklısın. Bu bilgileri benimle paylaştığın için teşekkür ederim dostum. :D 4bucakG ile iyi günler dilerim sana :D

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
1- Kullanıyorum. Turkcell hızı sonuna kadar veriyor.
2- Lte desteğini sonuna kadar veriyor Turkcell.
3- 30 Lira'ya 6 Gb net veriyor Turkcell.
4- Şikayetim yok.
5- Daha iyisi olamaz.

S

SDN Anonim 494645

SDN Okuru
Kadıköy / Moda gibi merkezi bir yerde bile LTE çekmiyorsa ne yapayım? 3G kullanıyorum, sim kartımı bile değiştirme gereği duymadım. Memnunum.

AhmettAli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1-Kullanıyorum.
2-Vodafone kullanıyorum gayet memnunum
3-3G de UC browser ve diğer sosyal medyaları kullanarak 1GB bir ayda yetiyor hatta artıyordu ama 4G ve edge tarayıcıyla 1GB değil 4GB ancak kurtarır.
4-Şikayetim paketlerin fiyatları hala yüksek.
5-Paket fiyatları daha iyi olabilir.

Bora çınar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
LTE hızından çok sınırsız tarife çıkarma zamanı geldi de geçiyor bile :D

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Evet kullanıyoruz, operatörüm turkcell.

Hızdan memnunum ancak şöyle ki ben hiç 346 mpbs'leri göremedim.

Bu gidişlede göremeyeceğim, aldığım en yüksel hız Ankara kızılayın göbeğinde 98mpbs.

Yetiyormu kısmını düşünürsek, fazla bile :)

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Hani Türkcell'in bilmem kaç taşıyıcılı 3g'si, Amerikanın en hızlı 4g'sinden hızlıydı. Daha geçen seneki reklam, 2015 yılı. Ne olduda 4g'ye geçildi? Sırf birilerinin menfaati için, birilerinin cebine para girmesi için. Biz daha 4g'ye geçmeden adamlar 5g'yi tanıttı. :D

WilliamWallace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
1-Hayır kullanmıyorum
2- Farkında bile değilim
3- Hiç bir zaman LTE'de kullanmadım cihazımı o yüzden bilmiyorum ?
4- Şikayetim LTE'den değil yurtdışında ki gibi 2G bant genişliğinin daha yüksek olması
5- Mümkünse batarya ömrüyle eş güdümlü olsun..

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Arkadaşın da dediği gibi şebeke modunu ne zaman LTE yapsam telin çekim gücü 2 dişe iniyor. 3G'ye alıyorum tam diş. Şimdilik 3G ile devam sanırım. (Türk Telekom)

ogizade

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Arkadaşlar konuma katıldığınız için teşekkür ederim , inşallah ilerleyen zamanlarda şikayetlerinizden kurtulursunuz.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
CB 5g ye geçelim direk demişti 2 sene alt yapı hazırlayıp,ama yok para çıkarcıları CB'yi zorladı sen bilmezsin bu işleri diye. 4g dersek ismine avrupa senelerdir 4g de biz geri kalmış oluruz yine insanlar isyan eder yani biz en iyisi 4.5g diyelim dediler. Bekle 2 sene 3 g de sonra 5g ye geç ilklerden ol ama çıkar işte her şey.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
1. Evet, çektiği yerlerde telefon otomatik bağlandığı için kullanıyorum.
2. Çektiği yerlerde evet, çekmediği yerlerde 3.5G, 4.5G'yi aratmıyor. Hatta bazı bölgelerde 3.5G daha hızlı. 25 - 40 Mbps arası hızlar alıyorum 3.5G ile. O sebeple LTE olmasa da internet hizmetinden memnunum.
3. Yetiyor, fazla bile geliyor.
4. Şikayetim yok. Bana yetiyor.
5. Elbette daha iyisi her zaman olabilir.

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
1- Evet sürekli mobil veri kullanıyorum wifi olmadığı için.
2-Turkcell'in LTE servisinden oldukça memnunum . İZMİR/KARŞIYAKA
3-Hız kısıtlaması olmaksızın sınırsız kullanıyorum memnunum.
4- İstasyonlar agırlıktan dolayı kararsız sanırım. Ara sıra 3G bağlantısına atıyor kendi kendine.
5- Olabilir fakat 100+Mbps Download 50+Mbps Upload alıyorum . İşimi yeteri kadar görüyor.

egemeric99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba dostlar yaklaşık 3-3,5 ay önce ülkecek 4,5G hızına geçiş yaptık , bazılarımız hariç tabi gelin internet hızımızı , şikayetlerimizi , iyi yönlerini tartışalım.

1-LTE desteğini kullanıyormusunuz ?
2-Operatörünüzün LTE desteğinden memnunmusunuz ?
3- LTE Desteğini kullanırken operatör tarafından size sunulan internet paketiniz yetiyormu ?
4- Şikayetleriniz neler ?
5- Daha farklı olabilirmi ?

Bunları sordum saçma gelebilir ama tartışalım , o zaman ilk ben cevaplıyorum.
1- Evet LTE desteğini vodafone operatörü tarafından kullanıyorum
2- Genelde şehir merkezine uzakta olduğumdan dolayı yaklaşık 150-200km'den bahsediyorum şehir merkezine bu mesafede bile gayet iyi çekim güçü ve 4g hızı var.
3- Operatör tarafından verilen yani paketimde bulunan 6Gb internet paketim yetiyor hatta ay sonuna 1gb veya 500mb arası artıyor bile.
4- 3G kullanıyorken şikayetim gerçekten fazlaydı yukarda da dediğim gibi heme hemen haftanın 4-5 günü şehir merkezine uzakğım internette gezinirken veya maillere bakarken bir hayli yavaşdı , LTE şebekesini kullanırken şuanlık yani 3-3,5 aydan belli hiçbir şikayetim yok.
5- Aslında bu soru bizimde ne istediğimize bağlı daha farklı olurmuydu evet olabilirdi daha hızlı olabilirdi ama daha fazla interneti mobil telefonumuzda ne kadar verimli kullanıcaz dimi :D

...Sizlerde yorumlarınızı yazarsanız sevinirim ,İyi forumlar.
1- Evet kullanıyorum (vodafone)
2-Baz istasyonun dıbinde olduğumda en fazla 60 mbit alabiliyorum . 2 çızgi çektiği zaman 10-20 mbit alabiliyorum(diğer operatorlere göre kötü) Ama vodafonun çekim yeri çok fazla 5bin kişi nüfüslu yerde diğer hiçbir oparatör 4g çekmezken vodafone 40 mbit 4g verebiliyor
3-3gbyt bana çok yetmiyor 3g dede yetmiyodu zaten
4-şikayetim 4g nin az çektiği yerde(2 çizgi) hızın 3g ile aynı olması (diğer oparatorlerde bu durum pek fazla yok)
5- Kalabalık yerlerde internet hızı düşük kalabalık yerlerde daha iyi altyapının olması lazım
ayrıca telefon 3g deyken daha fazla ısınıp daha fazla şarz yiyodu ama şaşırtıcı bir şekilde 4g de da az isınma ve şarzım daha yavaş bitiyor (hareket halinde değilsem). hareket halindeyken 3g ye göre telefon daha fazla ısınıyor)

Son düzenleme:

C0nTRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1- Kullanıyorum. Turkcell hızı sonuna kadar veriyor.
2- Lte desteğini sonuna kadar veriyor Turkcell.
3- 30 Lira'ya 6 Gb net veriyor Turkcell.
4- Şikayetim yok.
5- Daha iyisi olamaz.
30 Lira'ya 6 Gb dediğiniz hangi tarife yada paket acaba ?

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Gençler ben 2G kullanıyorum, whatsapptı, ekşi sözlüktü falan çatır çatır yetiyor bana. Siz ne yapıyorsunuz da hızlı olsun diye kasıyorsunuz? Hani arada bir İnternette dolaşırken 4G'yi açıyorum o da 10 dakika sürmüyor.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
=》Vodafone TR

1. Hayır kullanmıyorum, çevremdekilere de kullanmaması yönünde baskı kuruyorum. Bu paketler kullanıcı odaklı şekilde düzenlenene kadar da aynı tavrıma devam edeceğim.

2. Hayır memnun değilim 3G ile benzer sonuçlar veriyor hatta 3G daha stabil gözümde şu an. Gerek pil performansı gerek de kota kullanımı. Yeni teknoloji hayatımızı daha çok kolaylaştırması gerekirken zorlaştırdığının farkında bile değiliz.

3. Ben 3G ile 2GB İnterneti 10 günde bitiriyorum sanmıyorum LTE'NİN bana yeteceğini.

4. Hız olarak 3G ile farkı yok ama pil ve kota düşmanı. Zaten Note 5 gibi bir pil düşmanı cihaza sahibim. Bir de hemencecik biten pile katkıda mı bulunayım 4G ile daha çabuk bitsin diye. Anlamıyorum insanlar neden bu kadar aşırı derecede sahipleniyor 4Gyi. Oturduğum yerden kaynaklanmadığına da eminim.

5. Evet olabilir bol kotalı tarifelerde görebiliriz farkı daha iyi. Zaten hız umrumda değil 4Gnin doğası bana ters. Hala 1 GB tarifeleri gördükçe gözlerim yaşarıyor istemsizce.

Son düzenleme:

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
=》Vodafone TR

1. Hayır kullanmıyorum, çevremdekilere de kullanmaması yönünde baskı kuruyorum. Bu paketler kullanıcı odaklı şekilde düzenlenene kadar da aynı tavrıma devam edeceğim.

2. Hayır memnun değilim 3G ile benzer sonuçlar veriyor hatta 3G daha stabil gözümde şu an. Gerek pil performansı gerek de kota kullanımı. Yeni teknoloji hayatımızı daha çok kolaylaştırması gerekirken zorlaştırdığının farkında bile değiliz.

3. Ben 3G ile 2GB İnterneti 10 günde bitiriyorum sanmıyorum LTE'NİN bana yeteceğini.

4. Hız olarak 3G ile farkı yok ama pil ve kota düşmanı. Zaten Note 5 gibi bir pil düşmanı cihaza sahibim. Bir de hemencecik biten pile katkıda mı bulunayım 4G ile daha çabuk bitsin diye. Anlamıyorum insanlar neden bu kadar aşırı derecede sahipleniyor 4Gyi. Oturduğum yerden kaynaklanmadığına da eminim.

5. Evet olabilir bol kotalı tarifelerde görebiliriz farkı daha iyi. Zaten hız umrumda değil 4Gnin doğası bana ters. Hala 1 GB tarifeleri gördükçe gözlerim yaşarıyor istemsizce.
TT faturalıya geç. 8GB tarife 29TL. Hem de Vodafone'dan iyidir.
Bu arada 25 yaş altı için geceleri de +3GB internet hediye. Şuan piyasadaki en avantajlı tarife. Eğer yaşadığın bölgede TT güzelse düşünmeye pek gerek yok gibi.

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Benim cihaz iphone 4. 4g hizina erisemedigim için çektiği yerde 3g çekmediği yerde e ne bulursam onla giriyorum

ogizade

Asistan
Reaksiyon puanı
25
TT faturalıya geç. 8GB tarife 29TL. Hem de Vodafone'dan iyidir.
Bu arada 25 yaş altı için geceleri de +3GB internet hediye. Şuan piyasadaki en avantajlı tarife. Eğer yaşadığın bölgede TT güzelse düşünmeye pek gerek yok gibi.
Dostum TT iyi diyorsun fakat ben TT kullanirken sehir icinde bir problem yasaniyorum ornek vereyim yazliga,yaylaya veya sehirden uzak ilcelere gittiğimde sifir cekiyor o yuzden vodafoneye gectim operatör catir cutur cekiyor sifir sikinti.

ogizade

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Gençler ben 2G kullanıyorum, whatsapptı, ekşi sözlüktü falan çatır çatır yetiyor bana. Siz ne yapıyorsunuz da hızlı olsun diye kasıyorsunuz? Hani arada bir İnternette dolaşırken 4G'yi açıyorum o da 10 dakika sürmüyor.
Dostum 3G kullanirsin anlarim da 2G nedir sende biraz yenilikci ol

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Dostum TT iyi diyorsun fakat ben TT kullanirken sehir icinde bir problem yasaniyorum ornek vereyim yazliga,yaylaya veya sehirden uzak ilcelere gittiğimde sifir cekiyor o yuzden vodafoneye gectim operatör catir cutur cekiyor sifir sikinti.
Bizim köyde de Vodafone yok. Onu ne yapalım?

DerAppleist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
turkcell 2g'de whatsappten resim yollanan bir dünyada, diğerleri çok kullanışlı gelmiyor

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Dostum 3G kullanirsin anlarim da 2G nedir sende biraz yenilikci ol
Sırf yenilikçilik ayağına telefonun zaten zor dayanan şarjına mı mermi sıkayım? Tam sinyal veren bir 2G yaklaşık 200 KB/sn bir hız veriyor, o da çoğu akıllı telefonun günlük kullanımına yeterli.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Sırf yenilikçilik ayağına telefonun zaten zor dayanan şarjına mı mermi sıkayım? Tam sinyal veren bir 2G yaklaşık 200 KB/sn bir hız veriyor, o da çoğu akıllı telefonun günlük kullanımına yeterli.
Hangi op?

Son mesajlar