Geforce GTX765M mi GT750M mi? arkadaşlar

darturrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geforce GTX765M mi GT750M mi? arkadaşlar

darturrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler hangisi cevap atın

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
gtx 765m.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Bu devirde 128 bit alınır mı ya...
>>En az 256 lıklara bak bence...

darturrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk olarak X takısı bu takı onu gaming serisi olduğunu gösterir. 2. olarak numaraları 765 750 den büyük olduğu için daha üst sınıf karttır.

İçiniz rahat etmediyse bakabilirsiniz.

GT 750M --> http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-750M.90245.0.html

GTX 765m --> http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-765M.92907.0.html

Karşılatırma : http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-765M-vs-GeForce-GT-750M

teşekkür ettim birader

- - - Mesaj Güncellendi - - -

işte, maddi imkanlar :)

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550

Bunlar mobil kartlar. Laptop alacak , laptoplarda 256 bitlik bir karta sahip olmak istiyorsanız 5000 TL yi gözden çıkarmanız gerekli.

grcngnc

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Mobil işlemcilerden bahsediyor arkadaş bu kartların olduğu laptoplar bile 3000 4000 lira 256 bit laptop fiyatlarından haberin varmı ?

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Mobil olduğunu biliyorum arkadaşlar...
>>İleriye yönelik düşünüp 256 bitliğini tercih etmekte yarar var...
>>Parası Türkiye sınırlarında böyle olabilir fakat yurt dışından da getirtilebileceğini unutmayın..

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550

Msi'ı alın.

>>Mobil olduğunu biliyorum arkadaşlar...
>>İleriye yönelik düşünüp 256 bitliğini tercih etmekte yarar var...
>>Parası Türkiye sınırlarında böyle olabilir fakat yurt dışından da getirtilebileceğini unutmayın..

Yurt dışında 2200 USD civarı.

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
X'li seriler her zaman normallerinden daha performanslıdır. GTX>GT ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
konu hala güncel mi bilmiyorum ama yinede merak edenleri bilgilendireyim asus gayet iyi bir cihaz aslında işlemcisi i7 4700mq 16 gb da bellek var ama ekran kartı ne kadar gt750m yani geçtigimiz senelerin en iyi mobil graphic cardı gtx560 ile gtx680 den sonra en iyi ekran kartı olsada artık oyuncu segmentini tatmin edicek bir kart degil malum bf4 cod:ghost crysis3 çıktı mertlik bozuldu :) yani senin anlıycagın gt serisi buraya kadarmış dedi eger gt serisine bi hiper güncelleme gelmezse 192bit-256bit-384bite yükselmesi söz konusu olmazsa nvidia büyük ihtimalle düşük segment bilgisayarların haricinde bundan sonra gt serisi kullanmaz malum türkiye piyasası vergiler tavan dolar fiyatları tavan eger çok oyun oynamayı düşünmüyorsan veya abi ben lowdada oynarım farketmez diyosan ve iş (autocad,3dmax vb.) programlar kullanıcaksan asusu alabilirsin 3 sene güncelligini korur bu aralar moda tekrar masaüstüne geçti amd nin r9 serisi ekran kartlarını duyurmasıyla birlikte ama ben oyunlarımı ultranın altında oynamam diyosan masaüstü şart zaten bu aralar dolar düştükten sonra 2.000 lira gibi komik bi rakama düzenlenen sponsorların verdigi oyun turnuvalarında kullanılan özel çok gelişmiş bi bilgisayar toplayabilirsin ha bu arada lafım amd ye intel düşünüyosan haswel oldugu için ve markadan dolayı extreme serileri 1.800 lira civarı yani sadece işlemciye 1.800 lira verirsin yazık olur tavsiyem amd fx x8 8350 4 ghz 16mb ön bellek 32 nm işlemci am3+ soket masaüstü düşün derim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Konu güncelliğini yitirmiş galiba ama yinede yazayım.

Öncelikle her zaman GTX serisi GT serisinden daha iyidir.
Şöyle söyliyim, ben ASUS N550JV-CN127H kullanıyorum. Bu bilgisayar Nvdia Geforce GT 750M (4 GB) oyunlarda pek sıkıntı çıkarmıyor. Battlefield 3 'ü Orta grafikte sorunsuz oynatıyor. Ama yüksek veya Ultra yapınca birazcık FPS düşüklüğü yani kasma oluyor.

Arkadaşımda ASUS 'un Republic of Gamers bilgisayarlarından aldı. (Tam modelini hatırlamıyorum) Onun bilgisayarı Nvdia Geforce GTX (3 GB) ekran kartı kullanıyor. Battlefield 3 'ü Ultra grafikte ve Anti-Aliasing x16 iken bile hiç sorunsuz oynatıyor.

Önce bu bilgisayarı aldığıma biraz pişman oldum ama sonra vazgeçtim çünkü ben çok fazla oyun oynayan birisi değilim ve Republic of Gamers lar adından da anlaşılacağı gibi oyun bilgisayarı ve ayrıca bilgisayar adete bir jet uçağı (Tasarım olarak), Ağırlığı da neredeyse Masaüstü bilgisayar kasası kadar. :)

Özetlersek GTX daima GT den daha iyidir.

Ama ASUS N550JV-CN127H bu bilgisayarda gayet güzel bir bilgisayardır. Dediğim gibi oyunları da sorunsuz açar sadece grafikleri Ultra yapmassan sorun çıkmaz. (Zaten nedense Ultra grafikte oyun oynamak iyi değilmiş göz açısından) :)
Genelde oyunları Yüksek (Ultra değil) grafikte oynuyorum sorun çıkmıyor. (Crysis 1, Crysis 2, Crysis 3, Battlefield 3 gibi)

- Yunus Emre Uzun :)

TafLan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim bildigim kadarıyla msi nin Turkiye teknik servisinde bi sıkıntı vardı (su an var mı yokmu bilmiyorum.

Diyeceğim o ki bilgisayar veya elektronik eşya alacagınız zaman teknik servislerinde özelliklerini, kalitelerini araştırın. Bilgisayar seçimini ona göre yapın

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
GTX765M tabiki

nvidia kartlarında soldan ikinci rakam ekran kartının gücünü simgeler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Uzunca bir araştırmadan sonra MONSTER® Q47MS-16GC1 15.6" aldım kampanyası vardı gayet te memnunum tavsiye ederim fiyat/performans açısından şu anda piyasanın en uygunu diyebilirim.Müşteri hizmetlerinin de çok ilgili olması güzel bir ayrıcalık.