Geceye Bir Şarkı Bırak

Bu konuyu okuyanlar

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129

ALTTAKI ANLATIM ALINTIDIR,BUNCA ZAHMETE GIRIP YAZAN O ARKADAŞA BURDAN TŞK EDERİM
saygi deger dinleyenler arzu uzerine yine medinem ve acer gelin turkusunu sizlere soyleyicegim. acer gelin biliyorsunuz benim başimda gecen bir aşk seruveninin hikayesi, 1977 yilinda egitim enstutusunden mezun oldum ogretmen olarak goreve başladim. okulu bitirdikten sonra anam dedi ki; kulagi cinliyasica "oglum dedi allah'a şukur devlet sana beş on kuruş para veriyo seni dedi evereyim sagikan" dedi. ana dedim şu askerligimi de edim gelim ondan sonra eversen olmaz mi dedim "yok oglum dedi belki olur mulurum bir gelin yuzu görim" dedi. ee atadir kirilmaz peki ana dedim. yaliniz halina gore hasan aga derler buldugun kiz bana uygun cagrak olsun dedim. anam fukara sevinmiş tabii hemen fistanini mustanini geydi, nere gidiyon ana dedimidi "oglum sana kiz ariyacam" dedi. bizim gavur dagini dipten başa gezer. oglen uzeriydi dudun dibinde oturdum birde cay demledim iciyordum "ahmeet" dedi anam hii dedim "oglum" dedi "sana bir kiz buldum gozun aydin" kimimiş ana dedim, oglum dedi filan koyde dedi davşan eminenin kizi dedi. yani kaynanam olcak kizin ii anasinin lakabi davşan emine olur. ana dedim Allah yazmişsa bişey diyemem yaliniz ayi mu kurt mu deyi bir laf var nasil olsa ben yaşiycam şu kizi gidim bir gorim dedim. oglum oyle guzel beşirikli ki dedi bana birde iş belleti dedi oya oruyor dedi. ben hemen ustumu başimi geydim saci mucu taradim bir piskillandimki kiz gormeye gitmek kolay degil arabya bindim vardim. selamun aleykum aleykum selam hoş beşten sonra; yaliniz benim gelecegimi kiz duyuyor annem soylemiş benim piskillanmam suslenmem kizin yaninda sifir kalir. koy yerinde o kadar cilayi boyayi nerde buldun ocagi batmiyasica, vallahi şoyle parmaginla yuzunu bir cizsen 640lik fiat traktorun karda yorurde izi kalir ya ayni oyle olur. birde koy yerinde tokalaşmak moda oldu kiznan oglan bena hoş geldin diye tokalaştik ama Allah sizi inandirsin bir sesi var iki beygirin kişnemesini yan yana getir o kalinliga ulaşmaz.Allah'in yarattigina cirkin denilmez ya mubarekte bir burun var patlicandan uzun, birde son model amerikan kot pantolu geymiş ayagina. tirnaklarini sormaya hic gerek yok eger yazida tarlada elinize gecse dort sene capa yuretmezsiniz evvelallah. ben dondum geldim anam "neyttin oglum" dedi "hayirli gunler inşallah hayirli habernen geldin" vallahi ana dedim aşiklarin bir adedi var her şeyi sazinan soyler bende dedim senin şu acer gelinini yani yeni gelinini sazimla soyleyim begenip begenmedigimi de dinle dedim, anama şoyle dedim.

dokunmayin hec hatira
goren selavat getire
burnu tam yarim metire
anamin acer gelini

sanmak lafin oldu meger
utansa boynunu neger
amerikan kotu giyer
anamin acer gelini
siktirmali pontil giyer
anamin acer gelini

guneş dogar bizi yakar
sular hendeginen akar