Galaxy s4 fotoğraf çekimleri gelin tartişalim

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Sanırım benim fotoğrafın iyi olmasından anladığım ile bir çoğumuzun anladığı farklı. :)

Bu arada hata olmuş sanırım ufak bir el sürçmesi. SGS3'ün fotoğraf kalitesi asla iPhone5 kadar iyi değil, hiç alaka yok. :)

Yukarıdaki kıyaslara da gelince, ben yine iPhone5 ile çekilenleri daha gerçeğe yakın buldum.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
50 milyon Satıldıgına göre herkes sağlam bulmuş ki almış , Poşetten yapılmış gibi yorumlar yapılıyor .

Madem Damacana diyorsun , Eline 1 tane 5-10kg luk damacana al , binanın en yüksek katına çık yere at damacanaya bişey olursa Söylersin ;) ayrıca Samsung çok sağlam telefon tek eksiği var oda samsungun suçu değil

( GORİLLA GLASS 2 ) bu firmadan dolayı s3 düştügünde sert temaslarda ön cam kırılıyordu. Bu da bu cam üreticisinin amatörlüğü ki gorilla glass kullanan bütün markalarda bu sorun var, Hiç ben arka polikarbonat bölümün kırıldıgını parçalandıgını (genel olarak) duymadım hep ön camda sorun vardır buda gorilla glass 3 le çözülmüştür
[video=youtube;elKxgsrJFhw]http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw[/video] S2 gayet dayanıklı :)

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ama sony kimsenin yapamadığını yapıp su geçirmez telefon yaptı böyle bir cihazı tasarlamak aylar almıştır işlemcide gecikmesi gayet normal ve olsun o kadar.
İlk su geçirmez cihaz değil Xperia Z lakin S4 Pro da eski değil. Zaten ne kadar kullanıldı ki eskisin? :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sanırım benim fotoğrafın iyi olmasından anladığım ile bir çoğumuzun anladığı farklı. :)

Bu arada hata olmuş sanırım ufak bir el sürçmesi. SGS3'ün fotoğraf kalitesi asla iPhone5 kadar iyi değil, hiç alaka yok. :)

Yukarıdaki kıyaslara da gelince, ben yine iPhone5 ile çekilenleri daha gerçeğe yakın buldum.

Aynısını ben de düşündüm. iPhone, S4'ten iyi iş çıkarmış. Ancak One'a eziliyor.

50 milyon Satıldıgına göre herkes sağlam bulmuş ki almış , Poşetten yapılmış gibi yorumlar yapılıyor .

Madem Damacana diyorsun , Eline 1 tane 5-10kg luk damacana al , binanın en yüksek katına çık yere at damacanaya bişey olursa Söylersin ;) ayrıca Samsung çok sağlam telefon tek eksiği var oda samsungun suçu değil

( GORİLLA GLASS 2 ) bu firmadan dolayı s3 düştügünde sert temaslarda ön cam kırılıyordu. Bu da bu cam üreticisinin amatörlüğü ki gorilla glass kullanan bütün markalarda bu sorun var, Hiç ben arka polikarbonat bölümün kırıldıgını parçalandıgını (genel olarak) duymadım hep ön camda sorun vardır buda gorilla glass 3 le çözülmüştür

Arka bölümde parçalanacak ne var zaten? Ben cihaz dayanıksız falan demiyorum, Çin malı oyuncak kalitesinde bir his veriyor.

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
İlk su geçirmez cihaz değil Xperia Z lakin S4 Pro da eski değil. Zaten ne kadar kullanıldı ki eskisin? :)

Arka bölümde parçalanacak ne var zaten? Ben cihaz dayanıksız falan demiyorum, Çin malı oyuncak kalitesinde bir his veriyor.
Haklısın daha kullanmadan eskittiler cihazı
Sahi Türkiye ye geldi mi?

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1

Dipnot, tarzım değil bunu söylemek ama, son alıntı yaptığın kişiseyle fazla uğraşma derim. :)
One'a gelince, eksisiyle artısıyla bir kenara koymak lazım zaten. Yeni bir teknoloji, tamamen farklı bir "yaklaşım". Fotoğrafçılıkla ilgilenen herhangi biri için zaten mpixel lafının can sıkıcılığı meşhurdur, tam da olması gereken zamanda güzel bir hamle yaptılar, sonuçları göreceğiz artık. :)

Samsung'un fotoğraftaki tarzı hep aynı oldu. Sony'nin kompakt dijitallerde yaptığının çok ötesine gittiler, tarz meselesi diyelim kimsenin kalbini kırmamak için. Ama benim asla tercih edeceğim bir fotoğraflama tarzı değil.

Bir de herhangi bir ürünün X milyon satması iyi olduğunu göstermez. Kötüdür de demiyorum, ama bir telefonun satış rakamıyla yorumda bulunmak, hele de bugünün pazarlama dünyasında telefon gibi bir ürünü satış rakamıyla bir sıfata büründürmek, pek doğru değil. iPhone4 S3'ten fazla sattı, daha iyi olduğu için mi? Yarın HTC S4'ten iyi bir telefon yapsa daha fazla satacağını mı zannediyorsunuz? İkisinin de cevabı hayır. :)

Chief Engineer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Banada gayet güzel çekiyor gibi geldi. Renkler daha canlı duruyor gibi.

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Dipnot, tarzım değil bunu söylemek ama, son alıntı yaptığın kişiseyle fazla uğraşma derim. :)
One'a gelince, eksisiyle artısıyla bir kenara koymak lazım zaten. Yeni bir teknoloji, tamamen farklı bir "yaklaşım". Fotoğrafçılıkla ilgilenen herhangi biri için zaten mpixel lafının can sıkıcılığı meşhurdur, tam da olması gereken zamanda güzel bir hamle yaptılar, sonuçları göreceğiz artık. :)

Samsung'un fotoğraftaki tarzı hep aynı oldu. Sony'nin kompakt dijitallerde yaptığının çok ötesine gittiler, tarz meselesi diyelim kimsenin kalbini kırmamak için. Ama benim asla tercih edeceğim bir fotoğraflama tarzı değil.

Bir de herhangi bir ürünün X milyon satması iyi olduğunu göstermez. Kötüdür de demiyorum, ama bir telefonun satış rakamıyla yorumda bulunmak, hele de bugünün pazarlama dünyasında telefon gibi bir ürünü satış rakamıyla bir sıfata büründürmek, pek doğru değil. iPhone4 S3'ten fazla sattı, daha iyi olduğu için mi? Yarın HTC S4'ten iyi bir telefon yapsa daha fazla satacağını mı zannediyorsunuz? İkisinin de cevabı hayır. :)

Tavsiyene uyarım üstad :) Fikirlerimiz neredeyse paralel, o yüzden aynen öyle diyerek tekrar yazma gereği duymuyorum :) He bana sorulursa şu anda piyasanın tartışmasız amiral gemisi One, çoğu insan burada fanboyluk yapıyor. Ben Motorola kullanıcısı ve hayranıyım denebilir ama doğruyu görmek kimse için zor değil. Samsung'un artık her halükarda alıcısı olan bir grup var. Üstelik cihazları bedava alıyormuş gibi de savunuyorlar :) Belki de bu yüzden S3 ile S4 bu kadar benzer, bunu bilemeyiz.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Tavsiyene uyarım üstad :) Fikirlerimiz neredeyse paralel, o yüzden aynen öyle diyerek tekrar yazma gereği duymuyorum :) He bana sorulursa şu anda piyasanın tartışmasız amiral gemisi One, çoğu insan burada fanboyluk yapıyor. Ben Motorola kullanıcısı ve hayranıyım denebilir ama doğruyu görmek kimse için zor değil. Samsung'un artık her halükarda alıcısı olan bir grup var. Üstelik cihazları bedava alıyormuş gibi de savunuyorlar :) Belki de bu yüzden S3 ile S4 bu kadar benzer, bunu bilemeyiz.

Türkiye'de herşeyin kitlesi biraz... "kalitesiz", çok fazla bulaşmak istediğim bir konu değil ama, insanlarda hakkaten garip bir hal var. En iyisi bendeki mantığı her zaman vardı, hala var. Ben 10 yıl öncesindeki toplumu da biliyorum, Türkiye'nin en büyük otomobil sitesinde moderatörlük yaptım uzun süre, orada da Honda-BMW-Peugeot vs. kavgaları bitmezdi.. :)

S3 ile S4'ün bu kadar benzer olması Samsung'un çoğu hamlesinde olduğu gibi Apple'ın başarılı olduğu taktikleri kullanmasından kaynaklanıyor en çok. Görsel bilinirlik yaratmanın önemli olduğuna kanaat getirdiler ve buna yöneldiler, ben şaşırmadım açıkçası S4'ü gördüğümde. Telefona verilen isim konusu da aynı şekilde değil mi? Samsung'un var mı önceden 1-2-3-.. diye devam ettirdiği bir model? HTC bir kara TyTN ve HD ile bunu yapmıştı, ama onlar da ürünün teknolojik gelişimini baz alan isimlendirmelere meraklı olduklarından ürünün alakası kesilince ismi değiştirdiler. Şimdi X de gitti iyice risk. One 2 diye telefon olmaz ki. :))

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Türkiye'de herşeyin kitlesi biraz... "kalitesiz", çok fazla bulaşmak istediğim bir konu değil ama, insanlarda hakkaten garip bir hal var. En iyisi bendeki mantığı her zaman vardı, hala var. Ben 10 yıl öncesindeki toplumu da biliyorum, Türkiye'nin en büyük otomobil sitesinde moderatörlük yaptım uzun süre, orada da Honda-BMW-Peugeot vs. kavgaları bitmezdi.. :)

S3 ile S4'ün bu kadar benzer olması Samsung'un çoğu hamlesinde olduğu gibi Apple'ın başarılı olduğu taktikleri kullanmasından kaynaklanıyor en çok. Görsel bilinirlik yaratmanın önemli olduğuna kanaat getirdiler ve buna yöneldiler, ben şaşırmadım açıkçası S4'ü gördüğümde. Telefona verilen isim konusu da aynı şekilde değil mi? Samsung'un var mı önceden 1-2-3-.. diye devam ettirdiği bir model? HTC bir kara TyTN ve HD ile bunu yapmıştı, ama onlar da ürünün teknolojik gelişimini baz alan isimlendirmelere meraklı olduklarından ürünün alakası kesilince ismi değiştirdiler. Şimdi X de gitti iyice risk. One 2 diye telefon olmaz ki. :))

S3 ile S4'ün benzerliği hususunda Samsung'un Apple'ı taklit ettiğini ben de başka bir konuda söylemiştim. İnanılmaz tepki çekmiştim. Özellikle bir arkadaş "daha büyük cihaz" kelime grubunu "daha büyük ekran" şeklinde yorumlayıp baya itiraz etmişti. Samsung'un Apple'ı değil Apple'ın Samsung'u taklit ettiğini büyük ekranın tuttuğunu görünce cihazının ekranını büyüttüğünü söylemişti. Açıklama yapınca da "Kıvırma" gibisinden tabirler kullandı. Neyse umarım anlamıştır ne dediğimi.

S4'ün özellikleri sanırım Ocak sonu gibi sızmıştı, yanlış hatırlıyor olabilirim. Tasarım daha yakın zamanda sızdı. Üstelik garip bir şekilde bu yıl ne sızsa gerçek oluyordu ki bir baktım burada insanlar garipleşmiş; Olmaz öyle şey, Samsung kesin bir sürpriz yapar vs vs. Sonra söylendiği gibi çıkınca yine aynı insanlar bu cihaz mükemmel, şöyle iyi böyle iyi dedi. Sızan özellikler de biraz daha iyiydi hani :) (Abartıyorum sadece işlemcisi 0.2 Ghz hızlıydı.)

Malesef çok fazla insan azıcık bilgilerle kendini çok biliyor zannediyor. Halbuki bilen insan bilmediğinin farkında olmalı. Kamera konusundan anlamam ama gördüğüm örnekler içinde en kaliteli olanlar One'a ait olduğu için onun kamerasını en iyi olarak söylüyorum. Tüm bilgim bundan ibaret ama donanım konusunda konuşmaktan çekinmem. İnsanların ne bildiğinin farkında olması lazım. Adam var gidiyor her konuda uzman uzman yorumlar yapıyor. Ya harbiden çok ciddi yetişmiş ya da çok ciddi kendini beğenmiş. :)

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
S4 Pro'ya çok eski CPU denilen topraklardayız.
Niye? One'da Krait 300 var diye.. :)

Şimdi önümdeki sunumu bitirmem sürecek bir saat, sonra da biraz uyusam fena olmaz. Sabah zombi gibi çıkmayalım insanların karşısına, hafta başında yormayalım insanları. :)

İyi geceler.

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Çalışmaya dalmışım. :)

Adreno 320 ara ara yetersiz kalıyor belki Full HD'de ama gayet başarılı yine de kendi görüşüm. En azından Butterfly'da gayet iyi olduğunu duydum.

İyi geceler.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
Fotoğraflar çok ufak, üzerinde tartışılacak bişey yok.

Kaldı ki S3 ün kamerası iyiydi iPhone 5 gibiydi.
Şahsen S4 ün çok bariz iyi olmasını beklerdim.

hönk ip5 in kamerasıyla s3 ün kamerasını bir tutarsınız satmamdaki en büyük etkendi :) özellikle düşük ışıklı ortamda resmen berbattı :) konuya gelecek olursak fotoğrafların büyük boyutlu hali olsa daha iyi olur :)

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
hönk ip5 in kamerasıyla s3 ün kamerasını bir tutarsınız satmamdaki en büyük etkendi :) özellikle düşük ışıklı ortamda resmen berbattı :) konuya gelecek olursak fotoğrafların büyük boyutlu hali olsa daha iyi olur :)

İki cihazı elime alıp hiç test etmedim.
DSLR fotoğraf makinesi kullanıcısıyım. İkimizin fotoğraf anlayışı farklı olabilir.

Cep telefonuna göre bence S3 ün fotoğraf kalitesi iyiydi. Sanırım iPhone 5 biraz daha başarılıymış.
İlgilendiğim bir mevzu değil.
1- Benim cebimdeki iPhone 4S benim cebimde olmayan iPhone 5 den de, S3 den de S4 den de daha iyi fotoğraf çeker.
2- Benim fotoğraf makinem hepsinin ağzını burnunu kırar :D

bsekerciler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
50 milyon satıldı diye o ürün çok kaliteli mi oldu? biz kimseye aptal filan demedik konuyu saptırmayın. S3 ün yada S4 ün donanımsal özelliklerine kötü de demedik. Biz Plastik kasasını tartıştık sadece.

Yalnız kasanın plastik olması telefonun %30 esneyebilmesini ve darbe emebilmesini sağlıyor. Alüminyum kasalar yapıca daha sert olduğundan darbelere karşı daha dayanıksız ve daha iletken olurlar. Kaldı ki plastik dediğiniz madde de basit bir plastik değil "polikarbon". Sağlamlığı ve esnekliğiyle ünlüdür ve "nükleer santrallerde" de kullanılan bir maddedir.

RedQueen

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Maceramızı biliyorsun :)

iPhone 5 daha gerçek rengin dışına çıkıyor bence. S4 daha iyi çekiyor gibi sanki.

Ben herşeyini hazır edip su geçirmezliğini dış kaplamasını bir tek Çipsetini bırakırdım ces 2013
ü beklerdim alt tarafı chipset takacaklar çok büyük bişe değil yani Sony bilerek yaptı :) Daha snapdragon 700 ve 800 ün oldugunu varsayarsak Xperia z çok güzel telefon ama ara ürün diyorum ben

Snapdragon 700 diye birşey yok bilgisizsin madem çok konuşma.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
lumia920 ile kapştırılsaydı daha iyi olurdu

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
İki cihazı elime alıp hiç test etmedim.
DSLR fotoğraf makinesi kullanıcısıyım. İkimizin fotoğraf anlayışı farklı olabilir.

Cep telefonuna göre bence S3 ün fotoğraf kalitesi iyiydi. Sanırım iPhone 5 biraz daha başarılıymış.
İlgilendiğim bir mevzu değil.
1- Benim cebimdeki iPhone 4S benim cebimde olmayan iPhone 5 den de, S3 den de S4 den de daha iyi fotoğraf çeker.
2- Benim fotoğraf makinem hepsinin ağzını burnunu kırar :D

sorunda bu zaten kullamadan yorum yapman :) bende senelerdir dslr kullanıcısıyım yani fotoğraftan anlarım :) fotoğraf bölümünde çektiğim bazı kareler oradan da kontrol edebilirsin :) s3 ün düşük ışıklı ortamlar çöl etkisi fotoğraf çektiğini kimse inkar etmiyor zaten ip5 pozlama değerini arttıtdığı için düşük iso da daha kaliteli ve daha ışıklı fotoğraf çekebiliyor dslr kullanıcısı olarak bunu bilmen gerekir diye düşünüyorum :)

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
sorunda bu zaten kullamadan yorum yapman :) bende senelerdir dslr kullanıcısıyım yani fotoğraftan anlarım :) fotoğraf bölümünde çektiğim bazı kareler oradan da kontrol edebilirsin :) s3 ün düşük ışıklı ortamlar çöl etkisi fotoğraf çektiğini kimse inkar etmiyor zaten ip5 pozlama değerini arttıtdığı için düşük iso da daha kaliteli ve daha ışıklı fotoğraf çekebiliyor dslr kullanıcısı olarak bunu bilmen gerekir diye düşünüyorum :)

İşte genelde benim ile fotoğrafçılar arasındaki fark budur.
Fotoğrafçı adam olayın tekniğine bakmaz, fotoğrafa kompozisyona bakar.
Ben bakamam çünkü bende öyle bir göz yok. Ben olayın sadece ve sadece tekniği ile ilgilenirim.
Cep telefonunda olayın tekniği olmadığından (benim taraımdan kontrol edilemeyen) o sebepten ben sadece çıkan sonuca bakıyorum.
iPhone 4S iyi bir fotoğraf çeken kamera.
Muhtemelen S3 daha da iyidir.
Muhtemelen S4 daha da iyi olacak.

Ben yok iphone düşük iso da daha iyi sonuç veriyor, yok S4 ün F2.2 diyaframlı lensi var falan boş şeylerle uğraşmam.
Fotoğraf çeksin bakalım iyi mi? iyi gibi görünüyor, yeterli yani.

Şimdi sende maden SLR kullanıcısısın. Şimdi SLR ile fotoğraf çekip onun kalitesine alışınca sence de cep telefonlarının "otomatik" fotoğraflarını karşılaştırmak saçma değil mi?
Hakkında 3 tane mesaj yazmaya gerekecek konu bile değil bence :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
İşte genelde benim ile fotoğrafçılar arasındaki fark budur.
Fotoğrafçı adam olayın tekniğine bakmaz, fotoğrafa kompozisyona bakar.
Ben bakamam çünkü bende öyle bir göz yok. Ben olayın sadece ve sadece tekniği ile ilgilenirim.
Cep telefonunda olayın tekniği olmadığından (benim taraımdan kontrol edilemeyen) o sebepten ben sadece çıkan sonuca bakıyorum.
iPhone 4S iyi bir fotoğraf çeken kamera.
Muhtemelen S3 daha da iyidir.
Muhtemelen S4 daha da iyi olacak.

Ben yok iphone düşük iso da daha iyi sonuç veriyor, yok S4 ün F2.2 diyaframlı lensi var falan boş şeylerle uğraşmam.
Fotoğraf çeksin bakalım iyi mi? iyi gibi görünüyor, yeterli yani.

Şimdi sende maden SLR kullanıcısısın. Şimdi SLR ile fotoğraf çekip onun kalitesine alışınca sence de cep telefonlarının "otomatik" fotoğraflarını karşılaştırmak saçma değil mi?
Hakkında 3 tane mesaj yazmaya gerekecek konu bile değil bence :D

yau iyide benimde sana anlatmak istediğim şey o aslında hemen hemen aynı şeyleri söylüyoruz ama sen cihazları kullanmadığın için anlamıyorsun beni :D bak şöyle diyeyim dslr kullanan bir çok kişi cihazı otomatikte kullanmaz dediğin gibi kompozisyona anlam katmak için farklı değerlerle tabiri caizse ışığı kendisine göre kontrol ederek kafasındaki portreyi yakalamak ister s3 ile bu yapılamıyor çünkü sensör zayıflığı ve tamamen otomatik olması sebebiyle çok sıkıntı veriyordu ama ip5 kamerası manuel kullanılabiliyor uzun pozlamadan tut iso ayarlarına kadar müdehale etmeni sağlıyor :) tabi dslr cihaz kadar özgür olamıyorsun ama dslr cihaz her zaman yanında taşıma gibi bir lüksü olmayanlar için oldukça ideal :) umarım sefer iyi kötü derdimi anlatabilmişimdir :D

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Valla bu konuda uzman değilim, benim gözümle en iyi fotoları Xperia Z çekmiş.

Ama Xperia Z için örnekler biraz daha fazla olsa daha iyi olurdu.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
yau iyide benimde sana anlatmak istediğim şey o aslında hemen hemen aynı şeyleri söylüyoruz ama sen cihazları kullanmadığın için anlamıyorsun beni :D bak şöyle diyeyim dslr kullanan bir çok kişi cihazı otomatikte kullanmaz dediğin gibi kompozisyona anlam katmak için farklı değerlerle tabiri caizse ışığı kendisine göre kontrol ederek kafasındaki portreyi yakalamak ister s3 ile bu yapılamıyor çünkü sensör zayıflığı ve tamamen otomatik olması sebebiyle çok sıkıntı veriyordu ama ip5 kamerası manuel kullanılabiliyor uzun pozlamadan tut iso ayarlarına kadar müdehale etmeni sağlıyor :) tabi dslr cihaz kadar özgür olamıyorsun ama dslr cihaz her zaman yanında taşıma gibi bir lüksü olmayanlar için oldukça ideal :) umarım sefer iyi kötü derdimi anlatabilmişimdir :D

iP5 de manuel fotoğraf modu olduğunu bilmiyordum.
iP5 hatta çok kullandım ama dikkatimi çekmedi. Herhalde ekstra bir yazılım ile oluyor o.

DSLR kullananları yanlış tanıyorsun, zibilmilyon tane kullanıcı otomatikte kullanıyor :D
Forumlarda ne kullanıcılar var bazen soruları okurken bir yandan gülmekten gözlerim yaşıyor, diğer yandan bu adamın eline kamera veren ebeveyinin parasını elin japonuna bir hiç uğruna harcamasına üzülüyorum.

SLR ile cep telefonlarını bence kıyaslama işine hiç girmeyelim. Girmek bile mantıksız.
SLR kullanıcısısın o makinelerde sensör dışında zerre miktar önemki olan bir parça yok biliyorsun.
Bir D800 veya orta formak kamera düşün içinde kibrit kutusu büyüklüğünde sensör var.
Bir iPhone 5 değil 55 düşün, içinde bir kibritin ucundaki kükürt kadar sensör var.
Mevcut teknoloji ile cep telefonu firmalarının yapamadığı olay o büyük sensörleri telefonlara empoze edemiyorlar. Yada en azından şimdi 5-10 seneye ne olur Allah bilir.

Kimi insnalar o telefonda carl zeiss var kralını cebinden çıkarır diyor gülüp geçiyorum sadece.

Dediğin gibi ikimizde aynı şeyleri bahsediyoruz. Boşuna bu kadar uzun cümle kurduk 2 kıçı kırık telefon için :D

RedQueen

Asistan
Reaksiyon puanı
2

S4 sizce nasıl ? Objektif yorum yapın lütfen.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
S4 sizce nasıl ? Objektif yorum yapın lütfen.

valla çıkmadan bir şey söylemek güç yalnız bazı yerler malesef s3 te kullanılan sönsörden bahsetmiş umarım geliştirmişlerdir. Kesinlikle fanboyluk gibi bir sıkıntım ve takıntım yok zaten iyi kötü beni takip edenler bilir 3 yılımı androide verdim 2 seneye yakındır 2 ios kullandım zaten hiç biri de babamın malı değil savunayım hele yüklü miktar para veriyorsam :D neyse çıksın görelim s4 hakkında konuşmak için erken sayılır her ne kadar bazen plasitk telefon diye dalga geçsekte misal objektif düşünürsek özellikle sağlık açısından daha düşük sar değerine sahip olacağı için aleminyum ve metal kasalara göre oldukça başarılı darbelere karşı biraz daha dayanıklı kötü tarafı kesinlikle kaliteli ürün malzemesi hissi vermemesi kolay çizilmesi. neyse dediğim çıksın görelim :)

Corleone25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sadece bır kamera ıcın telefon alınmaz.Iphone 5'ın orda olmaması gerekıyordu.Sony Xperıa Z ıle Samsung Galaxy s4 her acıdan bırbırlerıne rakıpler Iphone 5 bu ıkı cıhaz arasına gıremez.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bizim burada 800 kagittan piyasaya sürülmüs S4. Biz de Xperia Z aliriz o zaman :p

leonfrt

Doçent
Reaksiyon puanı
1
xperia z tartışılmaz bence ikisinde de daha iyi

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Xperia Z'de hep mat bir film kameranın önünde unutulmuş gibi bir fotoğraf çekme olayı var sevmediğim ama bakarsanız gayet de iyi renk tonu var ve renkleri bir birine karıştırmıyor. Örneğin beyazları parlatmıyor. Yine de kamera konusunda One piyasanın lideri.

Xperia Z-808 PureView-iPhone 5-Note II kamera örnekleri için:

http://www.phonearena.com/news/Came...e-5-vs-Note-II-appear-macro-low-light_id39325

Üstüne de alın size iPhone 5 ile HTC One kıyaslaması. Telefondan beklenilmeyecek bir performansı var maşallah yeni cihazımın. :) Özellikle baştaki kadının fotoğrafı günlük kullanıla ilgli net bilgi veriyor. :)

http://www.phonearena.com/news/HTC-...h-Apple-iPhone-5-more-samples-surface_id40089