Galaxy S3 Jelly Bean sorunları Ana Başlık

S

SDN Okuru

SDN Okuru
özür dilerim daha önce mesajlarımı aramalrımı konaşarka yapıyordum şimdi bu özelliğin olmadığını görüyorum nedendir genelmidir bana özelmidir....

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Aramayi google arama uygulamasi uzerinden yapabilirsin

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
S3'e yayınlanan JB'nin aceleye geldiği ve bir çok hata barındırdığı kabul edilmiş durumda yurtdışında.
Bir süre beklemekte fayda var.

(Lütfen hata almayanlar bana olmadı demesinler bu yazdığıma karşılık. Hata var demek herkeste oluyor demek değildir.)

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Çok önemli bilgi vermem gerek. bu konudaki ilk mesaj konusu olan sorunun çözümü:
Widget olan kamera ışık kısa yolu (ışık asistanı) nı kaldırıp yaparsanız eğer sorun çözülmüş olacak

coyvivsmg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Jb güncelledikten sonra telefonu ilk açtığımda rehbere ve arama bölümüne hızlı bi şekilde giriyordu ama telefona oyun uygulama ws yükledikten sonra rehber ve arama kısmında feci kasmaya başladı forumda arkadaşların yoğun olarak 4.1.1 güncelledikten sonra sıfırlayın uyarıları üzerine şimdi telefonu wipe ledim şuan google playden zaten otomatik olarak eski uygulamalarımı yüklüor bakalım bu sefer değişen bişey olacakmı..

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
güncelemeden sonra kies ile bağlantı kuramayan var mı ? şuan da telefonu kiese bağlayamıyorum bilgi alınamadı hatası veriyor

Kardeşim en üstte görüyosun 4.1.1 Jellybean Türkiye için. Burdan indirip yükleyebilirsin. Yükledikten sonra yapım numarası değişebilir o önemli değil.
burdaki dosyayı indirdik sonra kurulumunu nasıl yapacağım ekstra bir kurulum aracı falan gerekli mi ? ayrıca garantiden çıkma tarzı olaylara sebebiyet verir mi ?

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Garantiden çıkmaz. Burada anlatılanların aynısını yapıcaksın. Yanlız 'PDA' kısmına 'CF-Root' dosyasını değil kendi indirdiğin romu dosyasını seçeceksin bu kadar kardeşim

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Rehberi hazırlayan kimse yasal bir uyarı eklemesini tavsiye ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sallayın bakalım sallayın elemanın ilk başlığında belirttiği donma test romlarındaydı orjinal romlarda yok bide telefona rom yükledikten sonra formatlamazsın takıntı yaşarsınız kısacası temiz kurulum sorunsuz telefondur

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Bende yukledim, aslinda onceki surumle arasinda cok fazla fark yok, en azindan gorsellik acisindan. Herhangi bir programi acip kapatirken effect koymuslar. Kullanisli olan bir kac ozelligi kaldirmislar, bunun yaninda bazi kullanisli ozellikler koymuslar. Su ana kadar hata almadim acikcasi ama netice itibari ile thekillingroad arkadasin dedigi gibi biraz aceleye gelmis gibi.

Arka planda ne gibi iyilestirmeler var bilemiyorum tabi ama kabaca bakinca bu guncelleme olmasada olurmus gibi geliyor insana.

coyvivsmg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benm telefon ayrica Jelibondan sora feci isinmaya basladi sandwicte hic isinmio gibi biseydi oyun falan oynarken telefon elimde yanacak die tedirgin edicek kadar isinior arkadasinda dedigi gibi gelmeseymiste olurmus sanki..

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bende jb ile ram sorunu yaşıyorum bu konuda bi bilgi verebilicek bi arkadaşımız varmı acaba

gazozkapagi37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar az önce ilginç bir şey geldi başıma. Telefon sessiz modundayken arkadaşım aradı ve daha önce hiç duymadığım ve telefonda da olmayan bir melodi çalmaya başladı. Neyse dedim ve açtım telefonu, arkadaşımla konuşurken de o melodi hep çaldı. Konuşma sesiyle melodi sesi karışık olarak geldi hep. Aramayı kapattıktan sonra melodi kesildi, daha sonra denemek için annemin telefonundan kendimi çaldırdım, yine aynı melodi çalmaya başladı daha arama ekranda gözükmeden. Aramayı meşgule verdim ama melodi çalmaya devam etti, telefonu sessize aldığım halde yine çalmaya devam etti. En sonunda telefonu açıp kapadım da şu an normal hale geri geldi. Ama böyle bir hata neden kaynaklanmış olabilir. Bu arada telefonda JB yüklü.

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bende jb ile ram sorunu yaşıyorum bu konuda bi bilgi verebilicek bi arkadaşımız varmı acaba
Kendi sorumu cvblıyayım ram konusunda benim gibi sorun yaşayan arkadaşlar çözüm:ayarlar, uygulama yöneticisi, çalışanlar kısmından luzumsuz gördüklerinizi kapatın ram ciddi olarak rahatlıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kendi sorumu cvblıyayım ram konusunda benim gibi sorun yaşayan arkadaşlar çözüm:ayarlar, uygulama yöneticisi, çalışanlar kısmından luzumsuz gördüklerinizi kapatın ram ciddi olarak rahatlıyor

her zaman aynı şey yapılmaz kı onlar sonradan yıne acılıyor her hangı programı durdurmaya zorluyom bellı bır saat sonra bakıyom yıne aynı sey

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
her zaman aynı şey yapılmaz kı onlar sonradan yıne acılıyor her hangı programı durdurmaya zorluyom bellı bır saat sonra bakıyom yıne aynı sey
yaklaşık 12 saat oldu ama daha açılmadı sen o programı kullanmadıkça açılmıyor mail vs gibi şeyler benim kullandıgım uygulamalar diil şuan gayette iyi ram durumu

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Herkese merhaba;

Geçen cumartesi istanbul bilişimden Galaxy S3 aldım. Mevcut yazılımı 4.0.4. ancak yazılım güncellemesi denetlemesi yaptığım zaman yeni yazılım olmadığını söylüyor. SDN okuduğum bir habere göre imeilere göre parti parti yolluyorlarmış. Sizce yakın zamanda otomatik olarak gelir mi?

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Herkese merhaba;

Geçen cumartesi istanbul bilişimden Galaxy S3 aldım. Mevcut yazılımı 4.0.4. ancak yazılım güncellemesi denetlemesi yaptığım zaman yeni yazılım olmadığını söylüyor. SDN okuduğum bir habere göre imeilere göre parti parti yolluyorlarmış. Sizce yakın zamanda otomatik olarak gelir mi?

bende de öyle diyodu sürekli , bekledim bi süre belki güncelleme gelir diye ama gelmedi bi türlü o yüzden kiesten güncelle direk telefonu bağladın mı güncelleme mevcut diyo zaten ben öyle yükledim şu an 4.1.1

mehmetfurkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende de öyle diyodu sürekli , bekledim bi süre belki güncelleme gelir diye ama gelmedi bi türlü o yüzden kiesten güncelle direk telefonu bağladın mı güncelleme mevcut diyo zaten ben öyle yükledim şu an 4.1.1
Yahu kardeşim, bende bekliyorum halen gelmedi. Seninde söylediğin gibi kiesten yapayım dedim olmadı. %100 oldu sonra öylece kaldı dondu. Kapattım yeniden açtım artık kies tanımamaya başladı cihazı. Mecbur WİFİ den bekliyorum güncellemeyi :)

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7

Cevabın için teşekkür ederim. Biraz önce KIES kurdum ve telefonumu bağladım. Ancak şöyle bir uyarı çıktı.

Cihazınız, Kies aracılığıyla yazılım yükseltmesini desteklemiyor.
- Geçerli üretici yazılımı sürümü: PDS:LE9 / Phone:Le8 / CSC:LE9 /FTM)

Bu durumda ne yapmam gerekir?

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Biraz önce formunda gördüğüm *#272*imei no# fonksiyonu ile sistemi TUR olarak ayarladım ancak telefonun formatlanması dışında değişen birşey olmadı :)

scofield3599

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim google chrome falan internetim yavasladi ICS'ye gore. Mesajlasirken falan da klavye de ayni sekilde.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben sunu anlamiyorum; JB'de su anda ufak tefek de olsa sorunlar var ve siz hala guncelleme niye gelmedi diye dert yaniyorsunuz. Yeni surum uyarisi gelmiyorsa birakin dokunmayin cihaza. Belki henuz beta asamasindalar ve aciklari iyice giderip ondan sonra guncelleme uyarisi verecek.

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Ben sunu anlamiyorum; JB'de su anda ufak tefek de olsa sorunlar var ve siz hala guncelleme niye gelmedi diye dert yaniyorsunuz. Yeni surum uyarisi gelmiyorsa birakin dokunmayin cihaza. Belki henuz beta asamasindalar ve aciklari iyice giderip ondan sonra guncelleme uyarisi verecek.

Haklısın ancak başka S3 kullanan arkadaşlarıma güncelleme otomatik olarak gelmesine şaşırıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Haklısın ancak başka S3 kullanan arkadaşlarıma güncelleme otomatik olarak gelmesine şaşırıyorum.

Sevgili arkadaşım bunda şaşırılacak bişi yok. Zira ortada bazı sorunlar var. Hadi diyelim yükledin ve aynı problemleri sen de yaşamaya başladın. Daha mı iyi oldu?... ben ve benim gibi arkadaşları düşündüğüm için uyarı mahiyetinde yazarak acele etmeye gerek yok dedim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s3 ü 1 hafta önce aldım türkiye samsung garantili ve 2 kez güncelleme geldi 19 mb ve 25 mb olarak ama bende kies bağlantı sorunu yaşıyorum. programla alakalı bir şey sanırım.

rlxonatie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

http://forum.donanimhaber.com/m_67871245/mpage_1/f_/key_//tm.htm#GALAXY S3 4.1.1 KİES İLE YÜKLEDİM WİPE RESET FALAN HİÇ ATMADIM telEFON ETRAFINDA KIRMIZI ÇİZGİLER ÇIKIYOR
biraz araştırdım wipe(bilmiyorum) at deniyor sonra telefon en başa döner diyor anlamadım ama telefonun tüm kenarlarında kırmızı çizgi çıkıyor örnegın mesaj yazmaya bastıgımda nasıl düzeltebiliriz telefon 100yüz türk malıdır garantilidir cihaza hiç müdahale yoktur güncelleme hariç .

http://forum.donanimhaber.com/m_67871245/mpage_1/f_/key_//tm.htm#GALAXY S3 4.1.1 KİES İLE YÜKLEDİM WİPE RESET FALAN HİÇ ATMADIM telEFON ETRAFINDA KIRMIZI ÇİZGİLER ÇIKIYOR
biraz araştırdım wipe(bilmiyorum) at deniyor sonra telefon en başa döner diyor anlamadım ama telefonun tüm kenarlarında kırmızı çizgi çıkıyor örnegın mesaj yazmaya bastıgımda nasıl düzeltebiliriz telefon 100yüz türk malıdır garantilidir cihaza hiç müdahale yoktur güncelleme hariç .

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bence o cihaza servis yolu gozukuyor

vetteron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

GALAXY S3 4.1.1 KİES İLE YÜKLEDİM WİPE RESET FALAN HİÇ ATMADIM telEFON ETRAFINDA KIRMIZI ÇİZGİLER ÇIKIYOR

GALAXY S3 4.1.1 KİES İLE YÜKLEDİM WİPE RESET FALAN HİÇ ATMADIM telEFON ETRAFINDA KIRMIZI ÇİZGİLER ÇIKIYOR

Ayarlar -->Geliştirici Secenekleri --> Sınırlı Mod (tiki kaldır)