Galaxy S3 ile ilgili sorun?

By Fixed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu doğru yere açmışımdır umarım :)

Telefonum GALAXY S3. Telefonun müzik sesi seviyesinden hiç memnun değildim bu yüzden telefona ROOT attım ve Siyah Kernel yükledim ses ayarlarını yaptım ve gerçekten mükemmel oldu. Siyah Kernel yüklerken Stock Rom'daki kerneli silmem gerektiğini ve öyle Siyah Kernel'i yüklemem gerektiğini okudum daha temiz bi kurulum olması için. Ama ben telefonda olan kerneli silmeden direk Siyah Kernel'i yükledim. Voltage ayarları da yaptım internetten araştırıp.

Şimdi şarjım eskisine nazaran daha az dayanıyor. Bazen, şarj tam dolduktan sonra telefonu şarjdan çekince fazla kurcalamadan pil yüzde olarak çok çabuk %96-97 seviyelerine iniyor hatta bazen şarjdan çekiyorum telefonu hiç daha tuş kılıdını bıle açmadan %98 sevıyelerıne ınıyor. Eskiden böyle değildi.

Sorunun neyden dolayı olduğunu bilmiyorum. Bu yüzden root'u kaldırıp, Siyah Kernel'i silmek istiyorum ve tekrardan android 4.1.2 kuracağım. İlk önce nasıl başlamalıyım? Siyah Kernel'i nasıl silmeliyim, sonra root'u nasıl kaldıracağım?

By Fixed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siyah Kernel'i silmeyecek miyim peki? Flashlamak gibi bir şey de okumuştum bir yerde yanlış da anlamış olabilirim.

Reaksiyon puanı
2,146
Silmene gerek yok Stock Firmware yükleyince yerine stock kernel yükleyecek zaten. Ya da Stock kerneli bi yerden bulup cwmden flashla.

By Fixed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamamdır dostum anladım. Birde şarj niye bu kadar çabuk tükeniyor bir fikrin var mı?

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Voltage ile ilgili olabilir ama bu kadar hızlı inemez istediğini yap. Battery Calibration yaz çıkar. Pil kalibrasyionu yapman gerek.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Pil kalibrasyonu, pılı öldürüyor dıye okudum çoğu yerde
Alakası yok :) Bende her yerde insanların yaratabildiğine dair şeyler okuyorum. Ama bir tanesi bile gerçek değil. Bu arada bu nedir herkesin ağzına takılmış yaratmak yaratmak shiftdelete'de bile çoğu başlık altında yaratmak sözcüğü geçiyor. Bir kez daha yazayım büyük puntoyla "Yaratmak" ALLAH'a mahsustur !!!

By Fixed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alakası yok :) Bende her yerde insanların yaratabildiğine dair şeyler okuyorum. Ama bir tanesi bile gerçek değil. Bu arada bu nedir herkesin ağzına takılmış yaratmak yaratmak shiftdelete'de bile çoğu başlık altında yaratmak sözcüğü geçiyor. Bir kez daha yazayım büyük puntoyla "Yaratmak" ALLAH'a mahsustur !!!

Ben sizi tam olarak anlayamadım ama büyük puntoyla yazdığınıza katılıyorum. Cevap verdiğiniz için de sağolun.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Ben sizi tam olarak anlayamadım ama büyük puntoyla yazdığınıza katılıyorum. Cevap verdiğiniz için de sağolun.
Bir şey olmaz yani dediğim gibi. İstediğiniz kadar kalibre edebilirsiniz :) Ama her gün 150 defa kalibre ederseniz sorun olabilir :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Diğer yazdıklarımda içimdekileri haykırışım :)

By Fixed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar önce wıpe yaptım sonra yenıden stock rom kurdum. Kernel temızleyıcıyle stock kernelı sılıp sonra sıyah kernel yüklemek ıstıyorum ama kernel temızleme yaparken CWM'de 'E: signature verification failed' hatası alıyorum ve yükleme başlıyor ama yarıda kalıyor. ne yapmam gerek?

S

SDN Okuru

SDN Okuru

Konu ile dini nasıl bağdaştırabiliyorsun ? Hayret verici. :)

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Konu ile dini nasıl bağdaştırabiliyorsun ? Hayret verici. :)
Hayır. Konu ile alakası yokki :) Bir anda sinirlendim bu "yaratmak" kelimesini insanlar kendileri yapabiliyormuş gibi yazıp duruyorlar. Bende bir an aklıma geldiği için o şekilde yazdım örneğide.

endiresli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hay ağzınıza sağlık.... medya böyle asi kelimeleri özellikle topluma enjekte ediyor. ben televizyon seyrederken herkelimesini çok iyi analiz ederim, maksadını anlamaya çalışırım.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Hay ağzınıza sağlık.... medya böyle asi kelimeleri özellikle topluma enjekte ediyor. ben televizyon seyrederken herkelimesini çok iyi analiz ederim, maksadını anlamaya çalışırım.
Aynen. Kim Milyoner Olmak İster'i izliyorum geçenlerde. Bir kız çıktı 1 milyon TL'yi gören tek kişi. 15 dakika içinde 250'ye yakın yarattım, yarattı kelimesini kullandı. Değiştirdim kanalı dayanamadım. Hayır başka kelime yokmuş gibi kullanılmakta. Üretmek, ürettim, yaptı, yapıldı, yani bu şekilde kullanılabilir. "Yaratıcılık" diye bir kavram var "Ben çok yaratıcıyım" sen nereye yaratıcısın. Bunun yerine çok daha kolay bir şekilde "Ben çok üretkenim." denilebilir. Ama sanki tek şey o. ALLAH yaratır sadece. Biz neyiz mahlukat sadece, Allah'ın yaratmış olduğu şeyleri birleştiririz, işleriz yaparız. Yanlış anlamda kullanıyorlar. Yarattım = ben buldum değil "ben bunu yoktan var ettim" demektir. Yaratmak ortada hiçbir şey bulunmaksızın bir anda ortaya çıkarmaktır. Ama herkesin ağzında sakız olmuş kelime. Nereye gidiyor bu millet. Allah ıslah etsin böyle insanları. Ve o kız kaybetti yarışmayı. İyi oldu.

Reaksiyon puanı
2,146
recoveryin cwm mi stock mu?
odinle de yükleyebilirsin, onun dosyası ayrı ama

By Fixed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
recoveryin cwm mi stock mu?
odinle de yükleyebilirsin, onun dosyası ayrı ama

şimdi anladım sanırım :D Recovery stock'tur heralde recovery'nin değiştiğini bilmiyordum. Ben cwm'nin recovery ile aynı yer diye anlamıştım :D Recovery nasıl değişiyor peki?

Reaksiyon puanı
2,146
Tamamdır. Çok sağol yardımın için :)

Stock recovery Stock rom kullanırken kendini geri yükleyebiliyormuş. Telefonu bi kere açıp kapattıktan sonra CWM yerinde duruyor mu bi kontrol et. Eğer Stock Recovery kendini tekrar yüklediyse şu adımları yapman gerekliymiş.

Stock Recovery being reflashed after a reboot?
There is an auto recovery restore system on stock roms that will reflash the Stock Recovery on a Stock Rom. If the restore files are renamed then CWM Recovery should not be overwritten after a reboot.

You need to be rooted and then delete or rename the following files:
Quote:
/system/recovery-from-boot.p
/system/etc/install-recovery.sh

You can then flash recovery without it being overwritten.

By Fixed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Stock recovery Stock rom kullanırken kendini geri yükleyebiliyormuş. Telefonu bi kere açıp kapattıktan sonra CWM yerinde duruyor mu bi kontrol et. Eğer Stock Recovery kendini tekrar yüklediyse şu adımları yapman gerekliymiş.

Stock Recovery being reflashed after a reboot?
There is an auto recovery restore system on stock roms that will reflash the Stock Recovery on a Stock Rom. If the restore files are renamed then CWM Recovery should not be overwritten after a reboot.

You need to be rooted and then delete or rename the following files:
Quote:
/system/recovery-from-boot.p
/system/etc/install-recovery.sh

You can then flash recovery without it being overwritten.

Dediğini yaptım ama şuan bir sıkıntı yok. Sağol ilgilendiğin için :) Bu arada stock yerine custom yüklemeli miyim? ve yüklemeliysem hangisini önerirsin?