Galaxy s2 almayı düşünüyorum

Bu konuyu okuyanlar

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
hocam valla denedim note 2. ben öyle iri yarı bi adam değilim. çok sırıtıyor bende kulağa fln götürünce:D görüntü kirliği oluyor. s3 daha bi iri o açıdan fakat nexus4 de iyi ya. kafam çok karıştı. nexus alıcam gibi

Nexus al o zaman.

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Nexus 4 al tereddütlerin varsa bana danış bizzat memnunum :)
nexus 4 ün arka kapağı açılmıyormuş. bi de microsim gerekmiş. bi de ham android kullanıyormuş. arayüzü çok sade ve biraz farklı duruyor. biraz bu konuda bilgilendirir misin ?

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
S3 üm var cok memnunum s3 almani tavsiye ederim nexus da neymis diceksin :)

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
nexus 4 ün arka kapağı açılmıyormuş. bi de microsim gerekmiş. bi de ham android kullanıyormuş. arayüzü çok sade ve biraz farklı duruyor. biraz bu konuda bilgilendirir misin ?

Arka kapağın açılmaması doğru ama bu iyi birşey çünkü, arka kapağın sık sık açılması durumunda telefon tabiri caizse laçka olur.
Microsim de artık bütün operatörler ücretsiz dağıtıyor.
Ham android derken neyi kastettin bilmiyor ama telefon bütün testlerde Note 2 yi solluyor; ilk 4.2.0 la kutusundan çıkmıştı ve hata ve buglar vardı ve 4.2.1 le bir nebze de olsun google mühendisleri hataları düzeltmişlerdi;son aldığı güncellemesi ile tamamen hatasız bir android e sahip oldu.
Arayüz olarak da AOSP kullanıyor bu google mühendislerinin geliştirdiği arayüz, s3 deki gibi bütün ramı tüketen bir arayüz değil. Ve de çoğu geliştirici ROM larında AOSP kullanıyor çünkü en stabil arayüz aosp dir.

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Arka kapağın açılmaması doğru ama bu iyi birşey çünkü, arka kapağın sık sık açılması durumunda telefon tabiri caizse laçka olur.
Microsim de artık bütün operatörler ücretsiz dağıtıyor.
Ham android derken neyi kastettin bilmiyor ama telefon bütün testlerde Note 2 yi solluyor; ilk 4.2.0 la kutusundan çıkmıştı ve hata ve buglar vardı ve 4.2.1 le bir nebze de olsun google mühendisleri hataları düzeltmişlerdi;son aldığı güncellemesi ile tamamen hatasız bir android e sahip oldu.
Arayüz olarak da AOSP kullanıyor bu google mühendislerinin geliştirdiği arayüz, s3 deki gibi bütün ramı tüketen bir arayüz değil. Ve de çoğu geliştirici ROM larında AOSP kullanıyor çünkü en stabil arayüz aosp dir.
telefonu bugün aldım.2 gün içinde kargo ile gelir. inş umdugum gibi bi telefon olur. son olarak. pc suite programını bulamadım lg nin sitesinden. güncellemeler vs için nereden bulabilirim?

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
telefonu bugün aldım.2 gün içinde kargo ile gelir. inş umdugum gibi bi telefon olur. son olarak. pc suite programını bulamadım lg nin sitesinden. güncellemeler vs için nereden bulabilirim?
Öncelikle hayırlı olsun,
Nexus cihazları güncellemeyi direkt telefona alır yani PC suite hiçbir nexus cihazlarında kullanılmıyor çünkü android güncellemesi direkt google dan aldığı için bu tip programlara ihtiyaç kalmıyor.
Sen güncellemeleri denetlemek istersen de ayarlar:telefon hakkında:sistem güncellemelerine girip güncellemeleri denetleyebilirsin. Bunun dişinda güzel seçim olmuş memnun kalacağına inanıyorum.

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Öncelikle hayırlı olsun,
Nexus cihazları güncellemeyi direkt telefona alır yani PC suite hiçbir nexus cihazlarında kullanılmıyor çünkü android güncellemesi direkt google dan aldığı için bu tip programlara ihtiyaç kalmıyor.
Sen güncellemeleri denetlemek istersen de ayarlar:telefon hakkında:sistem güncellemelerine girip güncellemeleri denetleyebilirsin. Bunun dişinda güzel seçim olmuş memnun kalacağına inanıyorum.
sabrın ve anlayışın için teşekkür ederim. güzel seçim oldugunu inanıyorum bende. iyi günler kardeşim :)

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ozellikleri tabiki sen nexusu sirf ram icin aldin s3 u tam arastirdinmi akilli bekleme ozelligi vs bir bilgin var mi oyun performansinda s3 ustelik cok iyi ve nova 3 gibi bir oyunuda rahat oynatmasi iyi nexusda novayi oynayabilirmisin sence ? Hersey ram ile bitseydi :) hic gormedinmi cogu kisinin ellerinde s3 yada mini var.en iyi telefon su anda.yanlis karar verdin bence ben oyle dusunuyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Damacana plastiği :D:D:D

:) s3 un arka kapaginin plastik olmasi iyi birsey telefonun ustune oturdun diyelim kirilmayabilir arka kapagi esnektir.ne kadar bukersen buk.

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
çok oyun meraklısı değilim. şuan elimdeki telefon nokia 6300.:D s3 ile nexus 4 ü çok araştırdım. youtube dan izledim. ileri vadeli olarak düşündüğümde. nexus iyi bi tercih. işimi fazlasıyla görüşücek:)

Toredo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayırlı olsun arkadaşım :D nexus 4 alman senin için daha iyi çünkü uzun vadede geniş bir güncelleme desteği var arkasında

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ozellikleri tabiki sen nexusu sirf ram icin aldin s3 u tam arastirdinmi akilli bekleme ozelligi vs bir bilgin var mi oyun performansinda s3 ustelik cok iyi ve nova 3 gibi bir oyunuda rahat oynatmasi iyi nexusda novayi oynayabilirmisin sence ? Hersey ram ile bitseydi :) hic gormedinmi cogu kisinin ellerinde s3 yada mini var.en iyi telefon su anda.yanlis karar verdin bence ben oyle dusunuyorum.

:) s3 un arka kapaginin plastik olmasi iyi birsey telefonun ustune oturdun diyelim kirilmayabilir arka kapagi esnektir.ne kadar bukersen buk.
Sizin s3 daha şimdiden real racing 3 te kasıyor.
Ayrıca ben nexus da hem nova 3 hem FIFA 12 hem de modern combat 4 oynadım hem de hepsini multitask ile yaptım yani hepsini aynı anda oynadım; s3 de 1.4 ghz işlemci var 1 GB RAM var,nexus da 1.5 ghz işlemci + 2 GB RAM ve adreno 320 GPU yla xperia z yi bile geride bıraktı ;)

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sizin s3 daha şimdiden real racing 3 te kasıyor.
Ayrıca ben nexus da hem nova 3 hem FIFA 12 hem de modern combat 4 oynadım hem de hepsini multitask ile yaptım yani hepsini aynı anda oynadım; s3 de 1.4 ghz işlemci var 1 GB RAM var,nexus da 1.5 ghz işlemci + 2 GB RAM ve adreno 320 GPU yla xperia z yi bile geride bıraktı ;)

Real racing bende neden kasma yapmadi ? Dandik s3 unuz varmis demek.ayni anda s3 dede acarsin bende yapiyorum onu merak etme :) 1.5 ghz 1.4 ghz fark yok kardesim ona bakilirsa s3 cift cekirdekli.ram olayina gelince s3 un kendisinde zaten 16 gb lik bir alan var bu bakimdan ha 1 ha 2 gb. Xperia z zaten tam bi hayal kirikligi cunku oyunlarda performansi kotu ayiktinmi ;) ayrica bana nexusun iyi bi ozelligini soyle s3 gibi akilli bekleme ozelligi s beam s voice vs.

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Real racing bende neden kasma yapmadi ? Dandik s3 unuz varmis demek.ayni anda s3 dede acarsin bende yapiyorum onu merak etme :) 1.5 ghz 1.4 ghz fark yok kardesim ona bakilirsa s3 cift cekirdekli.ram olayina gelince s3 un kendisinde zaten 16 gb lik bir alan var bu bakimdan ha 1 ha 2 gb. Xperia z zaten tam bi hayal kirikligi cunku oyunlarda performansi kotu ayiktinmi ;) ayrica bana nexusun iyi bi ozelligini soyle s3 gibi akilli bekleme ozelligi s beam s voice vs.
Valla arkadasin telefonundan girdik FPS çok düşüktü.
Güzel birkaç özelliğini de söyleyeyim:
kilit ekranına widget ekleme
FPS hızı yani menüler arasi geçişte iPhone u sollamış tek telefon.
Photo Swere (360° panorama)
Swype aosp klavye
SoundFx
Android Bean ve daha birçok nexus a has özellik...

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Önce siz üslubunuzu düzeltin sonra eleştiri veya övgü yapın ''ayıktın mı ;) ? ''

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
widget ekleme s3 dede mevcut zaten + olarak s3 ünde menüler arası geçişi gayet hızlı.
photo swere sanırsam bir program google play store da bulmak mümkün onuda geç :)
o dediğin aosp klavye ve soundfx play store da indirime zaten mevcut onlarıda geçtik.
android bean dediğin herhalde jelly bean oluyor.onuda s3 e yükleyebiliyorsun zaten
bana başka birşeyler söyle telefonun kendinde olan kendine has sadece kendisinde olan bir özellik söyle.

Önce siz üslubunuzu düzeltin sonra eleştiri veya övgü yapın ''ayıktın mı ;) ? ''

ayıktın mı kelimesinde ben düzeltilecek birşey göremiyorum ayıktın mı kelimesi yani anladın mı vs anlamlarına gelir. :)

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşım sen rahat ol hiç sıkıntı yapma, Nexus 4, şu an senin görebileceğin bütün oyunları akıcı bir şekilde oynatır.

Hele bir de Rom yüklemesi falan yaparsan.. Aboov :D

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
kardeşim ben şahsen şuan s2 kullanıyorum ve gayet memnunum hiç bir problem görmedim kullanımıda kolay dokunmatiğide kesinlikle tavsiye ederim

hllksck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende s2 var s3 te alabılırdım ancak s3 kuzenımde vardı telefonun tııpı felan hosuma gıtmedı s2 aldım senınde s2 almanı tavsıye ederım cok memnunum ben

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Belki çoğu kişi için önemsiz bi ayrıntı olsada benim için radyo önemli sabah giderken akşam gelirken işe olmazsa olmaz gibi benim için :D Radyosu olsa hiç düşünmeden nexsus alıcam fakat gerçekten çok kararsız bırakıyo beni radyo olayı
geçen ay alıcaktım sırf S3 deki radyo Nexsus un donanımı ve google desteği fffffff hala kararsızım alamadım açıkçası bu yüzden :D

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Belki çoğu kişi için önemsiz bi ayrıntı olsada benim için radyo önemli sabah giderken akşam gelirken işe olmazsa olmaz gibi benim için :D Radyosu olsa hiç düşünmeden nexsus alıcam fakat gerçekten çok kararsız bırakıyo beni radyo olayı
geçen ay alıcaktım sırf S3 deki radyo Nexsus un donanımı ve google desteği fffffff hala kararsızım alamadım açıkçası bu yüzden :D
Kendi istediğin şeyi dinlemek varken niye bir başkasının istediği şeyi dinlemek istiyorsun? :D

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Kendi istediğin şeyi dinlemek varken niye bir başkasının istediği şeyi dinlemek istiyorsun? :D

yok usta ya şarkı dinlediğimden değil nihat sırdarı dinliyorum :D tam benim işe gidiş geliş saatlerime programları denk geliyo minimum 1:30 saat de yol da gidiyorum 1:30 da geliş iyi oluyo :D

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
yok usta ya şarkı dinlediğimden değil nihat sırdarı dinliyorum :D tam benim işe gidiş geliş saatlerime programları denk geliyo minimum 1:30 saat de yol da gidiyorum 1:30 da geliş iyi oluyo :D
Ha o zaman ayrı. :) İnternet üzeri dinle derdim ama kota dayanmaz. :)

emre2535

Asistan
Reaksiyon puanı
4
merhaba ben 15 gün önce 2. el s2 aldım ilk önce bende one x, s3, nexus 4, 4s arasında düşündüm ama sonrasında s2 almaya karar verdim ve 15 gündür beni hiç pişman etmedi kies e ilk bağladığımda 4.1.2 ye güncelledi ve cihaz süper oldu tabi ki saydığım cihazlardan üstün demiyorum ama benim işimi fazlasıyla görüyor internet gayet hızlı her yüklediğim oyunu kasmadan oynayabiliyorum kamerası güzel menüde geçişlerde takılmalar yok. bence hala güzel cihaz...