Galaxy S i9000 vs Iphone ?

Bu konuyu okuyanlar

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Buradaki mesajlar üzerine dün gittim Galaxy S' i inceledim. iPhone a göre görüntüsü çok kaba geldi açıkcası, ayrıca uzaktan bakınca arka kapak vs.. hiçte ben burdayım, değerim bu kadardır diyen bir telefon değil.

Kamera da flash olması çok önemli bence, 5MP kamerası olan bir telefon alıyorsam, net olmasa dahi en azından gece çekim yapabilmek isterim.

Ekran gerçekten çok canlı, amoled olmasından kaynaklanıyordur. Gerçi çok fazla canlı geldi gözüme, abartılı gibi. Gerçek renklerinden ziyade parlatıyor gibi görüntüyü. Birde o büyüklükteki bir ekrandan daha yüksek çözünürlük beklemek daha iyi olurdu.

Android Market' e erişememek gerçekten çok kötü, ona kalıcı bir çözüm bulunması gerekli.

En çok hoşuma giden şey giriş kısmı oldu diyeyim, facebook u vs.. ekrana taşıyabilmek gerçekten güzel olmuş. iPhone da da isterim böyle bir giriş ekranı açıkcası :)

Tarafsız olarak yorum yaparsam iPhone daha fazla hoşuma gitti ikisinide elimde aldığımda. Ancak Galaxy S te tasarımı hariç çok çok iyi bir telefon diyebilirim. Android gerçekten iyi bir iş başarmış. iOS böyle devam ederse Android' in yakında iOS tan daha iyi bir sistem olabileceğini düşünüyorum. Stabilite olarak pek fazla incelemedim gerçi.

Android biraz daha fazla kurcalamaya zamanı olan kişiler için yapılmış gibi, iOS ise herşey hazır ve sabit olarak geliyor Android' e göre.

Blackberry torch a da baktım iki telefonun yanında hurda gibi geldi gözüme, menüleri çok yavaş, dokunmatiği güzel değil. Hiç tavsiye etmem.

kavrak

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
galaxy nin kulaklık ses çıkış ve kalitesi iphone4 kadar iyimi. aralarında fark varmı? bilen arkadaşlar bilgilendirebilrimi bizleri

head

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone nun yanında verdiği kulaklık yetersiz... başka kaliteli bi kulaklıkla ortalık toz duman..

metin06ank

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Glaxy S i aldım arkadaşlar :D:drool::drool::drool::drool:

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
hayırlı olsun :D

---------- Post added at 12:56 ---------- Previous post was at 12:55 ----------

galaxy nin kulaklık ses çıkış ve kalitesi iphone4 kadar iyimi. aralarında fark varmı? bilen arkadaşlar bilgilendirebilrimi bizleri

evet var samsung daha başarılı özellikle kablosuz kullanımda bariz fark yaratıyor :)

metin06ank

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hayırlı olsun :D

---------- Post added at 12:56 ---------- Previous post was at 12:55 ----------

evet var samsung daha başarılı özellikle kablosuz kullanımda bariz fark yaratıyor :)

bu kutu içinden bi kulaklık çıktı nasıl bi kulaklıksa kulağına oturması için beynine kadar sokuyosun :D anlamadım gitti yokmu bunun iphone gibi kulaklığı ben bi kulaklığını sevmedim ama ses kalitesi bas,tiz vs ipod touch 3g den daha iyi

head

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iphone ipod ipad in içnden çıkan kulaklıklar yeterli değil......

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ilk sayfada yazdığım gibi android'i seçmeniz çok doğru..
kies aracılığıyla android 2.2'ye geçmenizi şiddetle tavsiye ederim..
resmi bir kies güncellemesi yoksa www.samfirmware.com adresinden telefonunuza uygun orijinal son sürüm android'i bulabilirsiniz.. hayırlı olsun..

aem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Galaxy S'de 5.1 ses çıkışı var ama bence bunlar çok önemsiz çünkü müzik dinlerseniz kalan şarjla başka hiçbirşey yapamazsınız, ben 2 aydır kullanıyorum daha bir kere kulaklığını takmadım, herşey iyi güzelde şarj olayı8nı çözemediler...

metin06ank

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Buradaki mesajlar üzerine dün gittim Galaxy S' i inceledim. iPhone a göre görüntüsü çok kaba geldi açıkcası, ayrıca uzaktan bakınca arka kapak vs.. hiçte ben burdayım, değerim bu kadardır diyen bir telefon değil.

Kamera da flash olması çok önemli bence, 5MP kamerası olan bir telefon alıyorsam, net olmasa dahi en azından gece çekim yapabilmek isterim.

Ekran gerçekten çok canlı, amoled olmasından kaynaklanıyordur. Gerçi çok fazla canlı geldi gözüme, abartılı gibi. Gerçek renklerinden ziyade parlatıyor gibi görüntüyü. Birde o büyüklükteki bir ekrandan daha yüksek çözünürlük beklemek daha iyi olurdu.

Android Market' e erişememek gerçekten çok kötü, ona kalıcı bir çözüm bulunması gerekli.

En çok hoşuma giden şey giriş kısmı oldu diyeyim, facebook u vs.. ekrana taşıyabilmek gerçekten güzel olmuş. iPhone da da isterim böyle bir giriş ekranı açıkcası :)

Tarafsız olarak yorum yaparsam iPhone daha fazla hoşuma gitti ikisinide elimde aldığımda. Ancak Galaxy S te tasarımı hariç çok çok iyi bir telefon diyebilirim. Android gerçekten iyi bir iş başarmış. iOS böyle devam ederse Android' in yakında iOS tan daha iyi bir sistem olabileceğini düşünüyorum. Stabilite olarak pek fazla incelemedim gerçi.

Android biraz daha fazla kurcalamaya zamanı olan kişiler için yapılmış gibi, iOS ise herşey hazır ve sabit olarak geliyor Android' e göre.

Blackberry torch a da baktım iki telefonun yanında hurda gibi geldi gözüme, menüleri çok yavaş, dokunmatiği güzel değil. Hiç tavsiye etmem.

evet markete erişemiyordum fakat herşeyin bir çözümü var aslında tabi bu androidde ios da sorun olduğu zaman bekle babam bekle güncelleme çıkacakta belki o güncellemede çözülürde vs ben rom değiştirdim fıstık gibi kullanıyorum herşeyi ios gibi mekdanıs yemeği değil bu dürüm döner gibi :D

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Galaxy S'de 5.1 ses çıkışı var ama bence bunlar çok önemsiz çünkü müzik dinlerseniz kalan şarjla başka hiçbirşey yapamazsınız, ben 2 aydır kullanıyorum daha bir kere kulaklığını takmadım, herşey iyi güzelde şarj olayı8nı çözemediler...

okadar acımasız olma dostum ben 2 gün önce aydından istanbul a gittim otobüsle :D bu zaman zarfında 4 bölüm 720P how i met your mother yarım saat video çekimi 30 civarı fotoğraf bluetooth kulaklıkla 4 saat kadar müzik dinledim arka planda facebook twiter msn gmail hotmail servisleri açıktı 20 dk gibi belli aralıklarla gps kullandım istanbula indiğimde de 82 dk görüşme yaptım ve pil %18 idi :D bundan iyisi şamda kayısı :D yanımdaki eleman netbookla 4 saati göremedi :D

gerdanmaldini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
galaxy s harika iphone kullanan arkadaşlarımın tüm ilgisi şuan buna kaymış durumda

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Hem Samsung galaxy S hem iPhone 4 ü test etme olanağı buldum. Samsung, iPhone a fark attı. (uygulama açılışı, kişisel kullanım ayarlarındaki esneklik, pil ömrü açısından)

metin06ank

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hem Samsung galaxy S hem iPhone 4 ü test etme olanağı buldum. Samsung, iPhone a fark attı. (uygulama açılışı, kişisel kullanım ayarlarındaki esneklik, pil ömrü açısından)

evet pil süresi mükemmel super amoled ekranda cabası hem süper görüntü hem uzun pil ömrü sağlıyor :yes:

aboxzux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben de ikisi arasında kaldım desire hdye filan da baktım ama sanırım alacağım zaman galaxy s alıcam

theformul

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Birinde iphone 4 varsa iphone4 diyor
Galaxys varsa galaxys diyor
Bende telefon yok suanda :D ve benim görüşlerime göre iki telefonda parasının hkkını verir.(iphone 4 türkiyede aşırı pahalı :D )
İkiside memnun eder ikiside diğerini alsaydım dedirtmez iphne 4'de flaş var S'de yok S'de radyo var iphone4'de yok
S'de SAMOLED ekran var İphone4'de retina (bunlar hemen hemen aynı düzey ekranlar) kameraları hemen hemen aynı
hızları dokunmadtikleri aynı uygulama olarak applestore mükemmel bi market binlerce uygulama var S'de ise tr'den erişilemeyen
android market var ve bu markete bazı yöntemlerle erişebilnirse appstore kadar olmasada idare eder bi uygulama sayısı var tabiki.
Yani beyler siz x'i kullanıyorsunz die y'yi kötülemenize gerek yok sonucta piyasadaki en baba telefonları kullanıyorsunuz son olarak
galaxys' alıcm ben ama su tasarımı ahım şahım deil öğrenciyiz okdar da para veriyoruz bari birazda hava atalım dicem ama 500 liralık
teleofnlarla pek bi farkı yok tasarımın ama iphone olsa adını duyduğunuz anda 1-0 öndesiniz :)) ama tabiki sadece bunun için iphone almicam
bakalım görelim..

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Birinde iphone 4 varsa iphone4 diyor
Galaxys varsa galaxys diyor
Bende telefon yok suanda :D ve benim görüşlerime göre iki telefonda parasının hkkını verir.(iphone 4 türkiyede aşırı pahalı :D )
İkiside memnun eder ikiside diğerini alsaydım dedirtmez iphne 4'de flaş var S'de yok S'de radyo var iphone4'de yok
S'de SAMOLED ekran var İphone4'de retina (bunlar hemen hemen aynı düzey ekranlar) kameraları hemen hemen aynı
hızları dokunmadtikleri aynı uygulama olarak applestore mükemmel bi market binlerce uygulama var S'de ise tr'den erişilemeyen
android market var ve bu markete bazı yöntemlerle erişebilnirse appstore kadar olmasada idare eder bi uygulama sayısı var tabiki.
Yani beyler siz x'i kullanıyorsunz die y'yi kötülemenize gerek yok sonucta piyasadaki en baba telefonları kullanıyorsunuz son olarak
galaxys' alıcm ben ama su tasarımı ahım şahım deil öğrenciyiz okdar da para veriyoruz bari birazda hava atalım dicem ama 500 liralık
teleofnlarla pek bi farkı yok tasarımın ama iphone olsa adını duyduğunuz anda 1-0 öndesiniz :)) ama tabiki sadece bunun için iphone almicam
bakalım görelim..

Bende ikisi de yok ama iPhone u kötülüyorum. İkisini de test ettim Galaxy S apple ı geçti. Ayrıca apple ın isteği dışına çıkamıyorsun, samsung da öyle bir sorun yok. Yorumun garip geldi. İkisi de yokken ve denemeden bunu nasıl söylersin :)

theformul

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bende ikisi de yok ama iPhone u kötülüyorum. İkisini de test ettim Galaxy S apple ı geçti. Ayrıca apple ın isteği dışına çıkamıyorsun, samsung da öyle bir sorun yok. Yorumun garip geldi. İkisi de yokken ve denemeden bunu nasıl söylersin :)

Ben galaxyS alcam dememden de anlaşılacağı üzere bende galaxy'i daha iyi buldum. ve bu telefonların okadar çok incelemesini karşılaştırmasını okudum okadaş çok araştırdım ve arkadaşlarımda vb.kişilerde okadar çok denedim ki ezberledim artık :)

PlainLogic

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ben iphone 4 aldım açıkcası memnunum tavsiye edebilirim

head

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 4 ü 3 aydır kullanıyorum ÇOk beğeniyorum....

kavrak

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
yanlış tarafı seçtin dostum:)

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
iphone dan başkası yalan.

PlainLogic

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Bildiğim kadarıyla android markete türkiyeden erişilmiyor. Sadece bu bile android'li telefon seçmemek için geçerli bir sebep

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
kim demiş erişilmiyor diye :D çatır çatır erişiliyor hatta ufak bir yama sayesinde tüm dünya marketini kullanabiliyorsun ama applanet varken marketi kullanmak bana saçma geliyor :D

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
android markette 10 sene onceki cocuk oyunları gibi oyunlar ve cok basit programlar var. ios oyunlarının kalitesini tutacak elle tutulur bir oyun ve program yok. göremedim.
app store girin bakın ne kadar kaliteli oyunlar ve programlar var. telefon ozellıkleri ile karşılaşma yapmak yetersiz günümüzde, artık os una güvenen gelsin.
appstore daki yazılımların cracklıları nette mevcut cydia , ve ınstalous adlı yazılımlarla cok ugrasmadan kurabiliyorsunuz.

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
http://www.tasinabilirteknoloji.com/?p=764

1. ..ktan uygulamalar var denmiş. bilakis seçme uygulamalar elenip android platformuna dönüştürülüyor. ve sayısı sürekli hızlı bir şekilde artıyor. ve arkasında google var. google diyorum.
duydunuzmu google. hani şu google.

2. daha az fiyatlı ve daha başarımlı bir telefon.

3. os'una güvenen gelsin mi. önce adam gibi multitask olayını halledinde ondan sonra muhatap alalım os'unuzu. şakamısınız nesiniz.

4. angry birds var asfalt hd var psx emülatörler var quake 3 var simcity var RoboDefense var
SpeedForge 3D var Tank Reckon var. varda var. bu oyunlara çocuk oyunları kategorisine alıyorsanız haklısınız.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
android'in ücretsiz uygulamaları yeter.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
iphonunda ucretlı ama cracklı uygulamarı artar bile :)