İphone 6s plus vs samsung galaxy s7

Bu konuyu okuyanlar

kemaldemirel1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir şey diyceğim galaxy s7 ile 6s arasında kalmış birisiyim fikirlerimi öne sürmek istiyorum
İphone 4s kullanan biri olarak ios sistemini çok akıcı stabil bi sistem buluyorum fakat çok sıkıcı bir sistem ama birkere arayüzde takılma yaşamadım
Şimdi iphone 6s ile s7 i kıyasladığımda s7 daha yeni bir cihaz
Tek tek kıyaslıycak olursak
Tasarım:öznel birşey bu konuda bişey diyemem ikiside gayet başarılı
Batarya:s7 bu konuda çok daha başarılı
Ekran:şimdi s7 2k kullanıyor ve bence bu gereksiz çünkü performansa negatif etkisi var ve amoled bazen çok abartı renkler sunuyor bazen güzel olurken bazen insanı rahatsız ediyor.iphonede ise hd ips lcd ekran var ve hiçte kötü bi ekran değil hatta gayette beğeniyorum iphone 4sin ekranı bile güzel kardeşimde g3 var onun ekranda 2k ama subway surfers açtım benim ekran daha keskindi nedenini anlayamadım
Ama genel diceksek s7 başarılı ekranda ama dezavantajlarıda var
Performans:apple a9 çok başarılı bir işlemci grafik performansında özellikle galaxy s7 daha güçlü bir işlemci ile gelsede 6s hem ios sistemi hemde ekran çözünürlüğünden dolayı daha akıcı ve hızlı bir telefon.ve galaxy s6 alırken kimse kasmıcsk diyordu ama arada tekliyor ne olursa olsun bu android cihazlara hep bi fazla ram çıkınca eski model azda olsa arada takılabilir ram tüketebiliyor
Performansda 6s diyorum
Kamera:galaxy s7 ve 6s ikiside 12 mp fakat s7 f1.7 ile düşük ışıkta daha net fotoğraflar sunuyor ama samsungun kameralarının şu yönünü sevmiyorum sizin çektiğimiz resimle gördüğünüz aynı değil ortam ışığı beyazsa rengi çok açmak için düşük ışıkta sarı yapıyor resimlerin doğallığıds çok bozuluyor iphone 6s ise daha doğal renkler sunuyor bazen düşük ışıkta ben 6s fotoğraflarını beğeniyorum daha doğal oluyor ama genel olarak düşük ışıkta s7 daha net foto çekiyor
Ön kameraya gelcek olursak s7 çok keskin görümtü sunuyor ama 6s daha fazla detay sunuyor bazen bu samsung yüzü hafif gerçek dışı gösteriyor tolga cem küçülyılmazda aynısını dile getirdi.
Fakat s7 genel olarak renkleri çok güzel sunuyor bazen 6s cozurtabiliyor
Kararsız kaldım kamerada ben selfie çekmeye seven birisiyim ve beni çok ikilemde bıraktı bu kriterler
Güncelleme: bu konuda apple ın ağır bir üstünlüğü var güncelleme çıkıncs cihaz tüm dünyaya yayılıyor direk fakat samsungda marshmallow çıkalı bir yıl oldu cihazlara daha yeni geldi marshmallow bu konuda 6s diyorum.
Fiyat(2.el değeri):burda her türlü iphone 6s diyorum çünkü 2. El sattığınızda samsung kadar bir düşüş olmuyor ve cihazı satmak istediğinizde çok zarar etmiyorsunuz fakat galaxy s7de öyle değil
Arkadaşlar benim izlenimlerim bunlar bu iki telefon arasında kararsız kaldım yanlış bir bilgim varsa beni düzeltebilirmisimiz ve seçimimde yardımcı olabilirmisiniz

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Bence s7 alın ama bir değişiklik yapın.S7'nin sizi üzeceğini pek düşünmüyorum.Belki android'i daha çok seversiniz belli mi olur.Bence s7'ye bir bakın.

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
IOS Üzerinden devam etmeni tavsiye ederim neden olarak soracaksan eğer, Samsung neredeyse artık haftada bir telefon çıkarmaya başladı fazlasıyla telefon üretiyor bu da telefonun eski model listesine almasını hızlandırıyor. Eğer Android alamayı düşünüyoru diyorsan Nexus almanı tavsiye ederim Saf android onda var, Samsung almandan 1 1.5 sene sonra pişman olacaksın. Ben bunu çok iyi anladım Samsung'da S3 , Note3 , Note4 kullandım hiç hor kullanmadığım halde Swarm watsapp facebook instagram internet bunlar harici kullanmama rağmen telefon 1 yıl veya 1.5 yıl içersinde pert oluyor. Kasmalar donmalar ısınmalar oluyor. Ios üzerinden devam etmeni tavsiye ederim. Güvenirlik, Güncellemelerin sağlamlığı ve hız konusunda Ios bende S7 Edge mi alsam yoksa 6S Plus mı diye kararsızdım Iphone 5 kullanıcısıyım bende ve tercihimi 6S Plus veya Iphone 7'yi bekleme tarafında oldu.

kemaldemirel1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bugün bir teknoloji mağazasında ikisini inceleme fırsatım oldu samsungun ekranı çok güzel canlı falan ama böyle boğuyo insanı fazla canlı oysaki 6s plus çok güzeldi fakat galaxy s7nin ön kamerasını çok beğendim 6splus ön kamera bakma fırsatım olmadı.

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Bugün bir teknoloji mağazasında ikisini inceleme fırsatım oldu samsungun ekranı çok güzel canlı falan ama böyle boğuyo insanı fazla canlı oysaki 6s plus çok güzeldi fakat galaxy s7nin ön kamerasını çok beğendim 6splus ön kamera bakma fırsatım olmadı.
Iphone 64 GB patlat bir tane kafan rahatlasın :)

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Samsung eskiden di o yok s3 s4 zamaniydi gecti o kasmalar note 5 kullaniyorum memnunum forumumuza gelirsen samsungtan dolu memnun olan insanda var burdaki tercihin ios mu android mi olmali
Cunku iki cihazda seni 3 sene uzmez
He sonra siser falan diyorsan sismez
Ki appleda da 3 sene bir cihaz artik dayanmiyor cunku firmalar guncellemeylede telefonu oldurebiliyor.
Ikiside 3 sene seni uzmez haberin olsun

Fanboys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Değişiklik = Samsung senin için bana göre. Bence bu değişiklik =Samsung denklemin sen bir çöpe attı ve Değişiklik=HTC 10 'u bekle Ama başka tavsiye istemiyorsan sana önerim s7 ama güncelleme ömrü kısa samsungların onun için çok kullanamazsın.

eren kocaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir şey diyceğim galaxy s7 ile 6s arasında kalmış birisiyim fikirlerimi öne sürmek istiyorum
İphone 4s kullanan biri olarak ios sistemini çok akıcı stabil bi sistem buluyorum fakat çok sıkıcı bir sistem ama birkere arayüzde takılma yaşamadım
Şimdi iphone 6s ile s7 i kıyasladığımda s7 daha yeni bir cihaz
Tek tek kıyaslıycak olursak
Tasarım:öznel birşey bu konuda bişey diyemem ikiside gayet başarılı
Batarya:s7 bu konuda çok daha başarılı
Ekran:şimdi s7 2k kullanıyor ve bence bu gereksiz çünkü performansa negatif etkisi var ve amoled bazen çok abartı renkler sunuyor bazen güzel olurken bazen insanı rahatsız ediyor.iphonede ise hd ips lcd ekran var ve hiçte kötü bi ekran değil hatta gayette beğeniyorum iphone 4sin ekranı bile güzel kardeşimde g3 var onun ekranda 2k ama subway surfers açtım benim ekran daha keskindi nedenini anlayamadım
Ama genel diceksek s7 başarılı ekranda ama dezavantajlarıda var
Performans:apple a9 çok başarılı bir işlemci grafik performansında özellikle galaxy s7 daha güçlü bir işlemci ile gelsede 6s hem ios sistemi hemde ekran çözünürlüğünden dolayı daha akıcı ve hızlı bir telefon.ve galaxy s6 alırken kimse kasmıcsk diyordu ama arada tekliyor ne olursa olsun bu android cihazlara hep bi fazla ram çıkınca eski model azda olsa arada takılabilir ram tüketebiliyor
Performansda 6s diyorum
Kamera:galaxy s7 ve 6s ikiside 12 mp fakat s7 f1.7 ile düşük ışıkta daha net fotoğraflar sunuyor ama samsungun kameralarının şu yönünü sevmiyorum sizin çektiğimiz resimle gördüğünüz aynı değil ortam ışığı beyazsa rengi çok açmak için düşük ışıkta sarı yapıyor resimlerin doğallığıds çok bozuluyor iphone 6s ise daha doğal renkler sunuyor bazen düşük ışıkta ben 6s fotoğraflarını beğeniyorum daha doğal oluyor ama genel olarak düşük ışıkta s7 daha net foto çekiyor
Ön kameraya gelcek olursak s7 çok keskin görümtü sunuyor ama 6s daha fazla detay sunuyor bazen bu samsung yüzü hafif gerçek dışı gösteriyor tolga cem küçülyılmazda aynısını dile getirdi.
Fakat s7 genel olarak renkleri çok güzel sunuyor bazen 6s cozurtabiliyor
Kararsız kaldım kamerada ben selfie çekmeye seven birisiyim ve beni çok ikilemde bıraktı bu kriterler
Güncelleme: bu konuda apple ın ağır bir üstünlüğü var güncelleme çıkıncs cihaz tüm dünyaya yayılıyor direk fakat samsungda marshmallow çıkalı bir yıl oldu cihazlara daha yeni geldi marshmallow bu konuda 6s diyorum.
Fiyat(2.el değeri):burda her türlü iphone 6s diyorum çünkü 2. El sattığınızda samsung kadar bir düşüş olmuyor ve cihazı satmak istediğinizde çok zarar etmiyorsunuz fakat galaxy s7de öyle değil
Arkadaşlar benim izlenimlerim bunlar bu iki telefon arasında kararsız kaldım yanlış bir bilgim varsa beni düzeltebilirmisimiz ve seçimimde yardımcı olabilirmisiniz
S7 tokatlar harika bir telefon s7 al mutlaka