Galaxy S i9000 vs Iphone ?

Bu konuyu okuyanlar

metin06ank

Asistan
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaşlar yeni bir tel almayı düşünüyorum

iphone 4 mü almalıyım yoksa galaxy s mi ?

veya o fiyatlara alınabilecek daha iyi aletler varmı ?:huh:

ARKADAŞLAR KAZANAN BELLİ OLDU !

GİTTİM KENDİME KARİZMATİK BİR GALAXY S ALDIM :mrgreen:

şimdi size bir sorum daha var kılıf ve ekran koruyucu önerilerinizi alayım :D

eeeeeeeeeeeeeeeeeee ilk izlenimlerimi söyleyeyim

ben manyak bi İOS kullanıcısıyım ipod touch 3g var ve android ile karşılaştırma yaptığım zaman

şuanda 2.1 android var güncelleme yapmadım daha

IOS 4.2 VS Android 2.1 karışılaştırması Android Ezdi geçti

android orama elleme şuramı sıkma oramı ısırma demiyor pata küte girebiliyorsunuz

ama iş IOS a geldiğinde !!! :angry:

bi hava bi tafra sanki kendini bişi sanar gibi :D bildiğiniz artiz yani :D:D:D::D:D

güzel bir benzetme oldu :D:D

bakalım bide güncelleştirme yapalım ne olacak :D

CODON

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Glaxy S al.Belki Türkiye gelince Windows Phone 7 li bir telefon alabilirsin...

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ben android kullanıcısı olarak androidi öneriyorum hatta seçeneklerin arasında olmayan HTC Desire HD'yi daha da öneriyorum

nihat21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
son zamanlar pda lar için yapılan klasik tartışmalardan birisi olmuş gibi herkesin kullanım amacı ve görüşü farklı olduğu için incelemere ve özelliklere bakıp ona göre almanızı öneririm.Bende iphone 4 alacam ama daha 3 ay var :D

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
galaxy s i9000 diyorum. yaklaşık 2 aydır kullanıyorum çok memnunum :)

cundi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum, ben fanatik bir iphone kullanıcısı idim. Ancak Samsung i9000'i görünce bütün fikirlerim değişti. Son derece etkileyici ve güzel bir cihaz. Zaten ekranı yeter. Alalı 1 ay oldu ve artık Iphone'u aramıyorum. Samsung'u şiddetle tavsiye ederim.

metin06ank

Asistan
Reaksiyon puanı
1
teşekkürler arkadaşlar yarın gidip galaxy s alıyorum ankarada alabileceğim bir yer biliyormusunuz ?

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
iPhone 4 bence. i9000 yakında unutulur gider... iPhone sürekli olarak güncelliğini koruyor.

Samsung da flash yok. Gece çekim yapmak imkansız. App store daki uygulamalar çok fazla, jailbreak yaparsan hele tadından yenmez :)

metin06ank

Asistan
Reaksiyon puanı
1
windows mobile gibi ios 1 kopyası bir sistem kullanmak istemiyorum

shakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
android demek gelecek demek samsung demek sadece marka demek app storede jailbreak diyorsun ,e android marketin jailbreka ihtiyaci yok benlerde uygulama emrine amade sahsen 1 adroid isletim sistemi 10 ios sistemi kadar gücclüdür ve mantiklidir ,bir kere iphonede kullanici ara yüzü diye bir dalga yok en ufak islemleri bile elli tusla yapiyorsun ,örnegin bir sarki yükliyecen handy bunda itunes varmi diyecen :) bu arada unutulanlar sadece eskilerdir ,icinide 2g almak isteyen biri varmi ,ben samsung filan demiyorum android olsun camurdan olsun ,hele htc tarafindan olursa tadindan yenmez ,ben hodri meydan diyorum, sunun artilarinizi iphone 4 dün

head

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 4 den başkası yalan..
çözünürlük
resim kalitesi
uygulamaları ile bütün cep telefonlarını iphone ezip geçiyor--------

---------- Post added at 13:09 ---------- Previous post was at 13:08 ----------

android demek gelecek demek samsung demek sadece marka demek app storede jailbreak diyorsun ,e android marketin jailbreka ihtiyaci yok benlerde uygulama emrine amade sahsen 1 adroid isletim sistemi 10 ios sistemi kadar gücclüdür ve mantiklidir ,bir kere iphonede kullanici ara yüzü diye bir dalga yok en ufak islemleri bile elli tusla yapiyorsun ,örnegin bir sarki yükliyecen handy bunda itunes varmi diyecen :) bu arada unutulanlar sadece eskilerdir ,icinide 2g almak isteyen biri varmi ,ben samsung filan demiyorum android olsun camurdan olsun ,hele htc tarafindan olursa tadindan yenmez ,ben hodri meydan diyorum, sunun artilarinizi iphone 4 dün

üsküdarda sabah oldu be kardeş...

itünes olmadan flim clip mp3 herseyi indirebiliyorsun

---------- Post added at 13:13 ---------- Previous post was at 13:09 ----------

bana ekran çözünürlüğü en iyi....
ivmeölçer olan
2 uygulamayıda aynı anda kullanabililen başka bir ürün söyle

metin06ank

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende şu anda 32gb ipod touch 3g var oyüzden ios kullanıyorum iphone alıpta elimde 2 tane aynı üründen olacak en güzeli ipodda ios galaxy de android kullanmak benim için .D

srdrvrl

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Samasung Galaxy S tabiki. 1 ay içinde falan Türkiyede 2.2 güncellemesi sunulması bekleniyor ve bu da flash kullanabileceğin anlamına geliyor.

Galaxy S i rahatlıkla kişileştirebilirsin. Aynı zamanda iphone gibi bedava yazılım yüklemek için kırıp garanti dışı bırakmana da gerek yok. Android Market şu anda olmasada kesinlikle gelecektir. Galaxy S te aynı zamanda wifi dan dosya yayınıyla rahatlıkla dosya atıp paylaşabilirsin. Ve birçok rahat kullanım özelliği var.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
iphone alanların ne için aldığı belli "millet bana baksın" ama herkesi elinde olan şeye de kimse bakmaz. ha uygulama olayında ve malzeme kalitesinde iphone iyidir fakat saçma sapan şeylerde o kadar paraya dahil. ona göre tercihinizi yapın. Desire HD öneririm bende.

çağlar522

Doçent
Reaksiyon puanı
5
ipone 4 acayip bir ciyaz bunu eline alınca anlarsın tam bir mühendislik harikası o incelik o zerafet ve binlerce kaliteli uygulama.androidde iyidir ama ipone bir başka...

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Samasung Galaxy S tabiki. 1 ay içinde falan Türkiyede 2.2 güncellemesi sunulması bekleniyor ve bu da flash kullanabileceğin anlamına geliyor.

Galaxy S i rahatlıkla kişileştirebilirsin. Aynı zamanda iphone gibi bedava yazılım yüklemek için kırıp garanti dışı bırakmana da gerek yok. Android Market şu anda olmasada kesinlikle gelecektir. Galaxy S te aynı zamanda wifi dan dosya yayınıyla rahatlıkla dosya atıp paylaşabilirsin. Ve birçok rahat kullanım özelliği var.

2.2 zaten şu anda kullanılabiliyor turkcell romlu olmak üzere hemde :) eski bir 3gs kullanıcısı olarak k zaten bir çok arkadaşımız biliyor :D samsung galaxy s i9000 aldığıma pişmanyım diye sorarsanız kesinlikle hayır. Pil süresi olsun kişiselleştirilebilmesi ve mükemmel bir internet deneyimi sunmasını hiç bir şeye değişmem. iphone de güzel ama olaya bir de şöyle düşünün iphone hazır yemek gibidir hazır birmenu vardır ona mahkumsunuzdur ama android ev yemekleri gibidir kendi zevkinize göre ayarlarsınız :) yani tartışmak gereksiz kimi insan vardır hazırı sever kimi vardır uğraşmak daha çok hoşuna gider misal ben :D neyse bir tane kendi cihazımdan foto koyayım :D

fbg4zs.jpg

head

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu anda en iyi ürün iphone.....

karşılastırma istiyorlar neden lerini yazında cvp verelim...

çözünürlük nedir..
resim kalitesi nedir.
uygulamalar nasıl
multitouch varmı:p
kaç saat pil ömrü konuşma süresi var...
söyleyinde samsung un yada htc nin farkını görelim....

---------- Post added at 16:55 ---------- Previous post was at 16:54 ----------

bu arada herhangi bi uygulamayı kullnamadan sırf mesüye baksanız diyerleri bariz çin işi

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
tam bir fanatik konuşması :D yahu sanki apple babanızın firması da bu kadar sahipleniyorsunuz :D resim kalitesinden memnunum örnek aşağıda var :) pi ömrü konusunda kesin bir rakam vermek güç ama yolculuk boyunca misal 4' 54" 720P film izleyebildim 7 saate yakın kesintisiz görüşme yapabiliyorsunuz amoled ekran sayesinde pil tüketimi çok düşük yaklaşık 8-9 saat boyunca wifi üzeriden internete girebilirsin. iphone da olduğu gibi kablosuz kulaklık kullanırken ses vasat değil ve 3gs ye göre ses inanılmaz iyi :) ve bluetooth komutlarına yanıt veriyor cihaz :D Video formatı ayırmıyor okadar video attımaçmamazlık yapmadı cihaz :) ps3 üzerinden kablosuz olarak telefonumun içeriğine ulaşabiliyorum müzik video ve fotoğraflarıma bakabiliyorum hatta samsung tv de dlna özelliği sayesinde cihazın ekran görüntüsü tv de görebilir ve telefonu media center olarak kullanabilirsiniz :) herhangi bir görüntü cihazına bağlayabilirsiniz cihazını projeksiyon cihazı ve kablolu ve kablosuz olmak üzere tüm standart video cihazlarına destek veriyor. büyük ekranı sayesinde web sitelerini neredeyse eksiksiz görüntüleyebiliyorsunuz. (yani 3" lik bir ekrana 1280 çözünürlük konsa bile insan gözününde belli boyutlardaki nesneleri görebildiğini unutmamak lazım :D ) En güzel yanı webde gezerken pc de ne görüyorsanız o çıkıyor iphone kamera olarak flsh var ama tarayıcı olarak yok :D android de flash var hemde adobe lisansıyla :D html 5 e de destek veriyor bu arada :D eğer pil yetmiyor diyorsanız 2. bir batarya alıp DEĞİŞTİREBİLİYORSUNUZ :D her ne kadar menu iphone benziyor deseniz de aslında ilgisi yok touch wiz olayı anlatılmaz kullanıır :D 2 prmağınızın hareketiyle telefonun tm menusune ulaşabilirsiniz misal yani sayfa sayfa neyin nerde olduğunu arayıp durmazsınız haa klasörlemede var :D ayrıca sabit duvar kağıtlarından bıktıysanız hareketli olanlar var :D ya da ben facebook twiter güncellemelerimi programa girmeden ana ekranda görmek istiyorum derseniz sorun değil oda var :D parmağınızın tek bir hareketiyle telefonun donanım özelliklerini açıp kapatabilirsiniz yani ayarlar sekmesinde vakit kaybetmezsiniz ya da bunun için 3.parti yazılım kurarak cihazı hantallaştırmazsınız :D 3.parti yazılıa gerek kalmadan chazı bir acess point e çevirebilirsiniz hatta internet olmayan bir yerde 3g modeme bile gerek duymazsınız :D güneş altında tüh ekranda birşey göremiyorum derdiniz olmaz :D zaten ekran hakkında konuşmaya gerek yok siyahlar tam siyah renkler capcanlı :D sağlığınızı düşünür Sar değeri 0,24 tür :D 1 lerde dolaşmaz :D eşsiz bir klavye kullanımı sunar size swype anlatılmaz yaşanır :D müzik video için itunes gibi yazılımlara muhtaç değilsiniz ya da alternatif yazılımlarla uğraşma zorun kalmazsınız :D Jb için bekleyip durmazsınız çünkü yapmanız gerek root yetkisi vermektir sadece :D belli bir sınırınız yoktur isteiğiniz kadar geliştirebilirsiniz hatta 3. parti yazılımlarla program bile yazabilir derleyebilirsiniz. uygulamalara gelirsek maalesef android markette applestore daki gibi 10bin tane osuruk sesi çıkaran uygulamalar yok ya da parmak izinizi görebildiğinizi iddia eden yazılımlar ya da kırmızı amacı bile olmayan butonlara basmak gibi derlenmiş yazılımlar yok :) video kaydına değinecek olursak zaten bir çok sitede samsungun bu konuda daha başarılı olduğu görülmüştür youtubeyi açın binlerce video var zaten :D fotoğraf kaliteside bence yeterli en azından af kamera :) flasha değinmeye gerek yok xenon led gibi flash olacağına olmasın daha iyi zaten kamerası için bir telefona para vermem canon eos 550d var beni fotoğraf standardım bu :) Bu da çekilen bir resim cihaz Samsung Galaxy S i9000 fotoğrafta zerre rütuş yoktur ham veridir zaten kordinatları bile vardır :D

ipqf43.jpg

head

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
resim kalitesinde iphone 4 daha iyi.. resim koymussun ama bende bi resim koyarım örümcek ağı içeren..

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_galaxy_s_vs_apple_iphone_4-review-500p4.php buraya bakmanı öneririm kendimizi kandırmaya gerek yok bence :) samsungtakamera kompakt cihazlar gibi özelleşirilebiliyor ve fotoğrafı nasıl görmek istiyor o şekilde çekebiliyorsun ama iphone da bu kadar özgür değilsin :) hani hiç iphone kullanmamış olsam neyse ama 1 seneden fazla kullandım :) ve dediğim gibi hiç bir zaman bir telefonda kamera aramam :) ama burada samsungun üstünlüğünüde görmezden gelemem :)

head

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben o sitede yada bu sitede yayınlanmış alıntı linkler le uğraşmam... bizzat kendim test ettim iphone 4 samsung galaxy i... arasında renkler olsun çözünürlük olsun aypon üstün geldi.
gözümemi sanamı inanayım..

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
galaxy s harbi guzel tlf iphone halt etmis onun yaninda.