Galaxy Note 4, LG G3, Xperia Z3, iPhone 6-6 Plus, Htc One M8 | Sizce Yeni Kral Kim?

Sizce son dönemin en iyi telefonu hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    266

Bu konuyu okuyanlar

Ritchie

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Htc nin arayüzü daha iyi ama arka kamera 4 mp, batarya olarak z3c, ekran htc m8, z3c su toz gecirmez, arada ekran boyutu farkı da var, zevkine hangisi uyuyorsa, ikiside alınır, aradaki fiyat fatkıda az buz değil yalnız, mesela htc alacagın parayla, 1 adet z3c +dock+ kulaklık alabilirsin

tachinardi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu 3 cihazı da kullanmış birisi olarak(HTC one m8,sony,lg) söylüyorum en iyisi Lg.Yok AMD'ymiş yok GPU'ymuş yok 2,5 ghz'miş falan filan.Teori pratik bir olmaz.Htc'nin en önemli üstünlüğü resimleri hızlı çekmesi ve ön kamera megapikseli(benim bir işime yaramadı sizin ne işinize yarar bilmem,z3'ün üstünlüğü htc gibi metal kaplama ve arka kamera 20 megapiksel;ama ben pek bir fark göremedim,gelelim lg'ye bana göre bunların içindeki en hızlısı genel kullanımda,en önemlsid uygulamalarda ve menüsü diğerlerine kıyasla uzayda,yalnız ön kamera hariç(htc ile).LG'nin kasası metal olsaydı en az 2500 yada 3000 TL olurdu,bu kadar,gerisine siz kara verin:)

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Arkadaşlar bu 3 cihazı da kullanmış birisi olarak(HTC one m8,sony,lg) söylüyorum en iyisi Lg.Yok AMD'ymiş yok GPU'ymuş yok 2,5 ghz'miş falan filan.Teori pratik bir olmaz.Htc'nin en önemli üstünlüğü resimleri hızlı çekmesi ve ön kamera megapikseli(benim bir işime yaramadı sizin ne işinize yarar bilmem,z3'ün üstünlüğü htc gibi metal kaplama ve arka kamera 20 megapiksel;ama ben pek bir fark göremedim,gelelim lg'ye bana göre bunların içindeki en hızlısı genel kullanımda,en önemlsid uygulamalarda ve menüsü diğerlerine kıyasla uzayda,yalnız ön kamera hariç(htc ile).LG'nin kasası metal olsaydı en az 2500 yada 3000 TL olurdu,bu kadar,gerisine siz kara verin:)
Bilgisiz olduğun çok belli. Gereksiz yorumlamalar sarf etmişsin. Söylediklerinin hiçbir mantığı yok maalesef.
Böyle şeyler söyleyerek insanları manipüle etmeye çalışma lütfen.

zobolop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisiz olduğun çok belli. Gereksiz yorumlamalar sarf etmişsin. Söylediklerinin hiçbir mantığı yok maalesef.
Böyle şeyler söyleyerek insanları manipüle etmeye çalışma lütfen.

[MENTION=416984]CorvoAttano[/MENTION] bence fazlasıyla haklı yapılan yorumda hiçbir mantık yok.
kendi seçimime gelirsek ben iphone kullanmam hiçbir kuvvette kullandıramaz ve 6S te yine aynı donanım seviyeleriyle giderse çok uzun sürmez iphone a karşı düşmanlığım 4s ten sonrasında başladı ios 7 ile alevlendi diyebilirim diğer markaları hiç saymıyorum çünkü onlar telefon piyasasında sadece ufak tefek ortalığı kızıştırmaya yönelik aletler. Gelelim SAMSUNG'a note 4 der tek geçerim 64 bit işletim sistemi 3GB Ram 32 Gb dahili hafıza ve ARTTIRILABİLİR :) QHD ekran yarım saatte 0 dan %50ye ulaşan 9V şarjı daha neler neler saymakla bitmez ayrıca GAMEPAD, GEAR S ve tabiki GEAR VR ile harmanlarsanız tadından yenmez sadece tek başınada yeter herşeye ama bunlar tuzu biberi :) çok uzattım ama son olarak iphone kullanıcılarının tek söyleyebildikleri hız konusuydu buda artık galatasarayın "bizim uefa kupamız var" geyiğine dönüşmesine az kaldı :) http://www.youtube.com/watch?v=GVkaY-F6Zhsc buyrun izleyin :) saygılarımla

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Şu saydıkların içinde en hzlısı iphone serisi

YBahadir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
@CorvoAttano bence fazlasıyla haklı yapılan yorumda hiçbir mantık yok.
kendi seçimime gelirsek ben iphone kullanmam hiçbir kuvvette kullandıramaz ve 6S te yine aynı donanım seviyeleriyle giderse çok uzun sürmez iphone a karşı düşmanlığım 4s ten sonrasında başladı ios 7 ile alevlendi diyebilirim diğer markaları hiç saymıyorum çünkü onlar telefon piyasasında sadece ufak tefek ortalığı kızıştırmaya yönelik aletler. Gelelim SAMSUNG'a note 4 der tek geçerim 64 bit işletim sistemi 3GB Ram 32 Gb dahili hafıza ve ARTTIRILABİLİR :) QHD ekran yarım saatte 0 dan %50ye ulaşan 9V şarjı daha neler neler saymakla bitmez ayrıca GAMEPAD, GEAR S ve tabiki GEAR VR ile harmanlarsanız tadından yenmez sadece tek başınada yeter herşeye ama bunlar tuzu biberi :) çok uzattım ama son olarak iphone kullanıcılarının tek söyleyebildikleri hız konusuydu buda artık galatasarayın "bizim uefa kupamız var" geyiğine dönüşmesine az kaldı :) http://www.youtube.com/watch?v=GVkaY-F6Zhsc buyrun izleyin :) saygılarımla

1- Galaxy Note 4 64bit değil 32 bit.. (64bit özelliği Samsung tarafından kapatılmış ve hiç açılmayabileceği konuşuluyor. Samsung'dan bir açıklama bekleniyor bu sıralar)
2- O videodaki Galaxy Note 4 1080p çalışıyor, 2K değil. 2K uygulama ve oyunlar geldikçe tekrar bir durum değerlendirmesi yapılır. ;)

SBJKN1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yılbaşında M8 almaya karar verdim. Umarım pişman olmam.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
1- Galaxy Note 4 64bit değil 32 bit.. (64bit özelliği Samsung tarafından kapatılmış ve hiç açılmayabileceği konuşuluyor. Samsung'dan bir açıklama bekleniyor bu sıralar)
2- O videodaki Galaxy Note 4 1080p çalışıyor, 2K değil. 2K uygulama ve oyunlar geldikçe tekrar bir durum değerlendirmesi yapılır. ;)
Yanlış biliyorsun 2k da çalışıyor fakat görüntü 2 k olmadıkça uygulamalar en fazla kaç destekliyorsa onu kullanıyor. Touchwhiz 2k da çalışıyor.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Satış rakamlarına bakarsak hangisinin KRAL olduğu ortada açıkcası. iPhone 6 & Plus'ın satışları listedeki diğer telefonlardan fazla. Note 4'de Samsung'un elinde patladı beklenen satışı yaşıyamadı başka bahara artık.

Touch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütün telefonlar bir birinden farklı ancak değişim bakımından iphone 6 plus ve g3 bir adım daha önde.

YBahadir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yanlış biliyorsun 2k da çalışıyor fakat görüntü 2 k olmadıkça uygulamalar en fazla kaç destekliyorsa onu kullanıyor. Touchwhiz 2k da çalışıyor.

Ben de uygulamaları kastettim zaten. Arayüzü değil. Arayüzü de sorunsuz çalıştırsın artık bir zahmet zaten. Gerçi LG G3 onu da yapamıyordu ben kullanırken. 2 hafta dayanabilmiştim. :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ben de uygulamaları kastettim zaten. Arayüzü değil. Arayüzü de sorunsuz çalıştırsın artık bir zahmet zaten. Gerçi LG G3 onu da yapamıyordu ben kullanırken. 2 hafta dayanabilmiştim. :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Note 4 kullanıyorum parlak kısımdaki çizikler dışında gayet memnunum telefonumdan :D

cederete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kral kullandığındır.
turkiyede bir gerçek samsung tutulmuştur vede çok satmıştır bu onun kral olduğu anlamı olsa olsa çöplüğün kral ı yapar.
iphone kral mıdır bence kral dır bu güne kadar 5 6 tane modelle gelip kendi ismine has islemcisiyle en verimli performansı alıp halen dünya genelinde en satışları varsa ve en önemlisi satış sonrası desteği onu kral yapmaya yeter bence ama fiyat performans onu krallığını ciddi şekilde sallıyor.
htc içinde f.prfrmas kabuğunu kıramayan kral denebilir.
sony de yıllardır bir marka fan boyluğu devam etmekte sony e has ekran ve kamara üstünlüğü malesef japonların elinde değil artık.
lg de samsung da aslında aynı cizgi deler zaten aynı ülkenin şirketleri lg daha hoş tasarımlarla gelsede samsung un hep gerisinde kaldı son cihazı g3 fiyat.prfrmnsda bence onu tartışmasız kral yapar.
eski bir lg kullanıcısıydım birdaha hayatta almam diyordum ama g3 ün tasarım mı performans mı yoksa fiyat performansımı beni cezbetti benim yeni kralım oldu.
bence hepside kral cihazlar elinizdeki kral dır.
burda belirtmeden geçemiyeceğim sadece samsung bunu yapan türkiye ye has işlemciyle gelen not4 gerçekten kasa olarak tasarım güzel fakatiçindeki işlemci not3 le birebir aynı 1.9 ve 1.3 ve64 bit degil bildiğim kadarıyla 32 bit. 64 ü destekiliyo e bütün cihazlar destekliyor yani son çıkan iyidir mantığı edge si neden gelmiyor türkiye ye veya bu elinizdeki cihazların bir çok özelliği ülkemizde yok adamlar 5G ye geçecek bizimki 3G yi çekmiyor şimdi benim elimde bir çok özelliği olan LTE li 4G li 4kvideo çözünürlüğünde bir cihaz var vay anasına ne mutlu bana kral benim....

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
kral kullandığındır.
turkiyede bir gerçek samsung tutulmuştur vede çok satmıştır bu onun kral olduğu anlamı olsa olsa çöplüğün kral ı yapar.
iphone kral mıdır bence kral dır bu güne kadar 5 6 tane modelle gelip kendi ismine has islemcisiyle en verimli performansı alıp halen dünya genelinde en satışları varsa ve en önemlisi satış sonrası desteği onu kral yapmaya yeter bence ama fiyat performans onu krallığını ciddi şekilde sallıyor.
sony de yıllardır bir marka fan boyluğu devam etmekte sony e has ekran ve kamara üstünlüğü malesef japonların elinde değil artık.
lg de samsung da aslında aynı cizgi deler zaten aynı ülkenin şirketleri lg daha hoş tasarımlarla gelsede samsung un hep gerisinde kaldı son cihazı g3 fiyat.prfrmnsda bence onu tartışmasız kral yapar.
eski bir lg kullanıcısıydım birdaha hayatta almam diyordum ama g3 ün tasarım mı performans mı yoksa fiyat performansımı beni cezbetti benim yeni kralım oldu.
burda belirtmeden geçemiyeceğim sadece samsung bunu yapan türkiye ye has işlemciyle gelen not4 gerçekten kasa olarak tasarım güzel fakatiçindeki işlemci not3 le birebir aynı 1.9 ve 1.3 ve64 bit degil bildiğim kadarıyla 32 bit. 64 ü destekiliyo e bütün cihazlar destekliyor yani son çıkan iyidir mantığı edge si neden gelmiyor türkiye ye veya bu elinizdeki cihazların bir çok özelliği ülkemizde yok adamlar 5G ye geçecek bizimki 3G yi çekmiyor şimdi benim elimde bir çok özelliği olan LTE li 4G li 4kvideo çözünürlüğünde bir cihaz var vay anasına ne mutlu bana kral benim....
Htc için performans kabuğunu kıramayan diyorsan kimse senin değersiz ve boş eleştirini sallamaz.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
kral kullandığındır.
Note 4 de kullanılan exynos işlemci ile Note 3 teki aynı değil
Note4 de kullanılan işlemcide 64 bit mimarisi var
Note 3 de ise 32 bit

YBahadir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Note 4 de kullanılan exynos işlemci ile Note 3 teki aynı değil
Note4 de kullanılan işlemcide 64 bit mimarisi var
Note 3 de ise 32 bit

Note4 işlemcisi 64 bit destekliyor ama Samsung tarafından kapatılmış. Muhtemelen de Snapdragon 805 li modellere haksızlık olmasın diye de hiç açılmayacak. Samsung hala bu konuda bir açıklama yapmadı.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Note4 işlemcisi 64 bit destekliyor ama Samsung tarafından kapatılmış. Muhtemelen de Snapdragon 805 li modellere haksızlık olmasın diye de hiç açılmayacak. Samsung hala bu konuda bir açıklama yapmadı.

Ben Exynos icin geldi yine tipini... diyince kimse takmiyordu.

Arkadas ozetlemis olayi.

Exynos 3. Dunya (Ezik) ulkelerde malzeme degerlendirilmesi amaciyla sunulan parcalarin islemci kismi.

Su an Snap 805 ve Exy. Surumdeki kameralarin bile farkli oldugu dedikodusu dolasiyor onun da cikar yakinda foyasi.

Bize diklenip Snap. 805 Exy. Yanindan gecemez diyen arkadaslari gorelim simdi.

O kilit asla acilmaz.Belki kernelle acilir.Yani Samsung asla acmaz.

Acmayi dusunse bile hala Samsung'un eline muhtac kaliyorsunuz.

Musterisiyle dalga gecip bundan haz duyan sayili sirketlerden birisin SamEsung.

Senden kurtulsak artik diyorum.

Su an 64 bit olayi cok takilmasa bile uygulama bazinda ve guncelleme bazinda Samsung cok buyuk aci cektirecek kullanicilarina o kesin iste.

S7 cikinca cikacak olan guncellemeyi Snapdragon alacak.Exynos icin stabil olmadi diyip iptal edecekler.

Bu da gunumuz mantigi.Belki Samsung artik cihazlarini sadece 1-2 guncelleme ile yari yolda birakir.

S → 2.2 → 2.3
S II → 2.3 → 4.0 → 4.1
NOTE → 2.3 → 4.0 → 4.1
S III → 4.0 → 4.1 → 4.3
NOTE II → 4.1 → 4.3 → 4.4
S IV → 4.2 → 4.3 → 4.4
NOTE 3 → 4.3 → 4.4
S V → 4.4
NOTE 4 → 4.4

Su an Note 3'un altindaki tum amirallerin son guncellemeleri donmalarla kasmalarla geciyor.

Note 3 de bile ara sira sorunlar olusabiliyor o ayri.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Ben Exynos icin geldi yine tipini... diyince kimse takmiyordu.

Arkadas ozetlemis olayi.

Exynos 3. Dunya (Ezik) ulkelerde malzeme degerlendirilmesi amaciyla sunulan parcalarin islemci kismi.

Su an Snap 805 ve Exy. Surumdeki kameralarin bile farkli oldugu dedikodusu dolasiyor onun da cikar yakinda foyasi.

Bize diklenip Snap. 805 Exy. Yanindan gecemez diyen arkadaslari gorelim simdi.

O kilit asla acilmaz.Belki kernelle acilir.Yani Samsung asla acmaz.

Acmayi dusunse bile hala Samsung'un eline muhtac kaliyorsunuz.

Musterisiyle dalga gecip bundan haz duyan sayili sirketlerden birisin SamEsung.

Senden kurtulsak artik diyorum.

Su an 64 bit olayi cok takilmamasa bile uygulama bazinda ve guncelleme bazinda Samsung cok buyuk aci cektirecek kullanicilarina o kesin iste.

S7 cikinca cikacak olan guncellemeyi Snapdragon alacak.Exynos icin stabil olmadi diyip iptal edecekler.
Katılıyorum. Çok güzel özetledin.

M.Sogut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence hepsi her özellik bakımından kullanıcılara rahat rahat yeten cihazlar. bi tık üstte veya altta hiç farkı yok. hepsi güzel kameralarla güzel donanımlarla ve işlemcilerle çevrilmiş son derece stabil sorunsuz cihazlar. o yüzden ben hepsini değerlendirerek lg g3 de karar kılıp onu aldım. bence aralarında en şık duran olduğu için. bence hepsi rahat rahat alınabilecek ve uzun süre kullanıcılarını üzmeyecek telefon. benim gibi biriyseniz eğer sadece gidip görüntülerine ve elinizde nasıl duracağına daha önemlisi cüzdanınızı ne kadar etkileyeceğine bakmanızdır :)

MrScae

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone 6 ve 6Plusa teknik özilliklerine bakarak değerlendiren arkadaşlar birazcık araştırsın İphonenin işletim sisteminin mantığını bir öğrensin 2 gb ram iphone için bir devrim çünkü zaten rami fazla kullanmayan iphone için bu ram jet etkisi yaratır. Bence android ios un çalışma mantığını aralarındaki farkları bir araştırın ve öyle yorum yapın. Ben bu note3 kullanıcısı olarak söylüyorum.

cederete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Htc için performans kabuğunu kıramayan diyorsan kimse senin değersiz ve boş eleştirini sallamaz.

galiba anlayamamışın htc kullanıyosun anlaşılan süper tellefon bir zaman bende kullandım amiral gemisi değildi ama kalite hissi veren sense si olağan üstü stabil çalışan bir cihaz demek istediğim rakipleriyle aynı cizgide hatta rakamsal olarak 1 tık altında değerlerle gelip fiyat olarak ciddi farkla üsteyse o bakımdan onu kral yapmaz demek istedim dikkat edersen iphone içinde benzerini söyledim.

diğer eleştirim not4 içinde sanırım pinterest arkadaş gayet güzel açıklamış bende bunu kast ediyorum saten

3310

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kral kullandığındır.
Hacı ben de G3 kullanıyorum ama arayüzde bile kasılmalar oluyor. Birkaç kez formatlamak zorunda kaldım. Bilmiyorum hata mı ettim almakla. Umarım güncellemeyle düzelir.

Kalahur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu tamamen satın alabilsek iPhone diycem ama çok kısıtlama var biz Türkler kısıtlamaya fazla gelemiyoruz :D

dtyoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 3 yıldır 4s kullanıyorum. Stabil mi evet IOS 8 yayınlanıncaya kadar. Cihaz kasacak diye IOS 8 yüklemedim ama bu seferde uygulamalar güncellenince kullanım esnasında kendi kendine uygulama kapanıyor veya donuyor. Yani diyor ki IOS 8 i yükle ancak okuduğum bloglar ve forumlar da IOS 8 4s'i kasıyor mesela facebook 5sn.de açılıyor, safari bilmem kaç sn sonra açılıyor falan filan. Ayrıca telefon takılıp kendi kendine kapanır da oldu.
Sonuç: İphonlerda stabilite aynı androidlerde olduğu gibi 2,5-3 yıl kadar sonrası beni değiş diyor
Samsunga gelince BADA işletim sistemli Wave 2 almıştım o zaman iphone 4'le kıyaslanan bir telefondu sonuç 3 yılın sonunda iphone 4 hala kullanımdayken wave 2 çöp oldu neden samsung müşteri desteğini kesti BADA'ya da ondan. peki benim suçum neydi Samsunga güvenmek mi?
Benim bu yazılardan anladığım şey şu artık firmalar müşterileri akıllı telefonlarını değişsin diye 3 hadi bilemedin 4 yıl sonra kasacak telefonlar üretiyor olmadı yazılımları güncelleyerek telefonların kasılmasını sağlıyorlar. Peki biz onların para tuzağına düşelim mi. Malesef evet çünkü bu teefonlar artık sadece telefon değil iş hayatımızı da düzenleyen gereçler. Oyun oynamak isteyen tablet alsın. Onun dışında İphone 6+ ve note 4 aşağı yukarı aynı sadece ben kalem özelliği dolayısıyla note 4 'e daha yakınım. Dİğer androidlere gelince ucuz olsun dersen LG G3 yoksa hepsi aşağı yukarı birbirnin aynı ama androidler arasında kalem özelliği sebebiyle note 4 sanki biraz önde gibi.
Ancak iphone 6 için söyliyeyim artık telefonlar hem tablet hem telefon durum böyle olunca gelecek telefonları phablet sınıfıdır. Bu süreçte 6 bir süre sonra çöp olur 6+ üzerinden iphone satışları devam eder ve bir süre sonra uygulama ve yazılım desteği 6+'a yönelir.

UZun lafın kısası:
1. 6+ veya Note 4
2. LG G3
3. HTC
4. SOny
5. 6 plus varken 6ya para kaptırma :clap:

gurcu87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alacaksan android telefon alacaksin, ben HTC kullandigim icin HTC secenegini sectim tabikide, ama android telefondan baskasi ise yaramaz bence :D