Galaxy Note 4, LG G3, Xperia Z3, iPhone 6-6 Plus, Htc One M8 | Sizce Yeni Kral Kim?

Sizce son dönemin en iyi telefonu hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    266

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Aldigima zerre kadar pisman degilim.

Her telefonda sorun olabilir ama, genelleme yaparak herkes pismanmis gibi konusmak dogru olmaz.

Iphone 6 alaninda derdi var note 4 alaninda.. sony z3 alaninda sorunlari var htc m8 alaninda.

Sendeki cihaz sorunlu diye benim cihazimda sorunlu olacak degil.
Seni anlıyorum. Herkes pişman demedim elbetteki. Tekrar söylüyorum teknoloji her zaman şans işi.
Ayrıca M8 alanında hiçbir sorun yok.
Nasıl yok dersen Note4 ün yanında devede kulak kalır.

Ruberto

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ad450a9eebc00e6bacba52bcefea3835.jpg

Memory usage kısmında da görüldüğü gibi 1024 mb ram'in 12mb kadarını kullanıyor boşta. O yüzden ram'in 1gb olduğuna takılmanın pek bi mantığı yok. Diğer telefonlar da 3gb var da ne oluyor boşta 2gb dan fazla kullanıyor belki de. O Yüzden iPhone 6 yada 6 plus suan rakipsiz bence

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61

Memory usage kısmında da görüldüğü gibi 1024 mb ram'in 12mb kadarını kullanıyor boşta. O yüzden ram'in 1gb olduğuna takılmanın pek bi mantığı yok. Diğer telefonlar da 3gb var da ne oluyor boşta 2gb dan fazla kullanıyor belki de. O Yüzden iPhone 6 yada 6 plus suan rakipsiz bence
Gerçekten mükemmel bir Ram kullanımı var. Bu kadar olabileceğini hiç tahmin etmemiştim. Sanki arka planda hiçbir hizmet çalışmıyormuş gibi..
Android gerçekten tam bir Ram canavarı.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91

Ben pek inanamadım çünkü benim 5s'de boşta 650 ila 850mb boş ram var ama hiç 10-15 aldığını görmemiştim.

Sanırım iphone 6 ve üst modeller'de ram iyileştirmesi yapılmış yada program yanlış gosteriyor?

Bir program vardı battery doctor bilmem ney diye o programla ram temizliği yapılıyor ve şimdiye kadar gördüğüm en doğuru ram miktarını söyleyen program, o programı indirip kaç mb olduğunu bizimle paylaşırmısınız?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Gerçekten mükemmel bir Ram kullanımı var. Bu kadar olabileceğini hiç tahmin etmemiştim. Sanki arka planda hiçbir hizmet çalışmıyormuş gibi..

İos böyledir, benimde 5s'in 650 ila 850mb boşta ram'i var ve en az boşta 450mb falan kalmıştır diye düşünüyorum çünkü hiç bakmadım hatta o kadar bile kalmamıştır kullanma ihtiyacı duymuyor.

Gel gör ki herkesin ağızında 3gb ram 2,6ghz işlemci hah iphoneda kimmiş? o donanıma para verirmiyim diye yorum yapanlar var tabi şimdi onları haklı buluyorum çünkü bende zamanında ios konusunda cahilken böyle saçma bir yorum yapmıştım çok utandım gördükten sonra :mrgreen:

Ruberto

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dediğiniz programı kurdum ve boşta en fazla 732 mb gördüm.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Dediğiniz programı kurdum ve boşta en fazla 732 mb gördüm.

Demek ki ram konusunda bir iyileştirme yapılmamış, yapılmasınada gerek yok zaten 732 yeterde artar :)

Dediğim gibi bazı programlar doğurusunu göstermiyor yada çok gösteriyor daha fazla kullanıcı çekmek için vb.

umido

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende ankete katılamıyorum ama şahsi fikrim;
HTC M8
NOTE 4
İPHONE 6

Şeklinde olurdu HTC açık ara farkla seçerdim tabii. Samsung'a gelince S3 kullanıyorum yaklaşık 2,5 yıldır bu zamana kadar hiçbir şekilde beni yarı yolda bırakmadı saygım var bundan dolayı. Telefon alacak olsam ki alacağım HTC alırım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Performans olarak z3 g3 note 4 m8 6s derim ıphone alan akıllılar keklenmeye devam edebilir çok paraya az hizmet alıyorlar lafa gelince de gören der uzaylılardan gelmiş bu telefon :))))

farti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Androidde normal olarak çok fazla ram kullanma olur. Her cihazda bu durum farklılık gösterebiliyor Samsungda mesela 2gb tam anlamıyla kullanır bu biraz da doluluk ile alakalı mesela G7 var onda 2gb var ve 800 mgb kullanıyor taş çatlasa 1gb diyebilirim fazla üstüne çıkmıyor daha çok yazılımsal ve uygulama bazlı değişiyor bir şey farkettim daha fazla kullandımı daha hızlı işlem yapıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ankete katılamıyorum.(üye olmak bu sitede çok zor kaç sefer denedim olmadı) neyse benim tercihim NOTE 4. Daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu....

MiToS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani gerçekten yazmayayim diyorum ama şu iphone kullanıcılarını çirkef fenerbahçe taraftarına benzetiyorum (Tüm fenerbahçe ailesini katmıyorum yanlış anlaşılma olmasın.) Nasıl ki onlar biz sizi 6~0 derler başka hic bi halt ekleyemezler hah ! Sende bildigin onlardan olmuşsun.. git iphone sana yitelesin samsung taraftarı da degilim plastik yığını ama sen çok saçmalamışsin kapali kutunla sana mutluluklar...

İphone da bisey yok ki ram e ihtiyacı olsun doğru düzgün ana menü bile yok her yer menü

Bi durumun vahimligi bu kadar komik izah edilebilirdi :D :thumbup:

sebze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Z3 bence hak ettiği ilgiyi göremedi. Performans ve kullanım olarak oldukça tatminkar.

FthPls

Asistan
Reaksiyon puanı
0
M8 tam bi canavar.Zaten htc guncelleme konusunda en iyilerden yazilimda harika zaten ne kadarcik bataryayla neler yapiliyo bilen bilir.donanimda iyi.Tasarim biliyosun en iyi tasarim secildi.sonra iphone m7den baya tasarim caldi herneyse bence herturlu m8 ama iphone 6 plus da dusunebilirsiniz ben pek isinamadim ama kararim m8

dtyoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar İOS8.1.x kullanıyorum. Iphone 4S 'le beraber Çökmeler yaşanıyor. telefon yavaşladımı kesinlikle evet. Hatta bazen reset atmam bile gerekiyor. sahibinden.com uygulamasında açıklamalar sekmesinde yetersiz bellek uyarısı veriyor. 16gb hafızanın yaklaşık 4 gb kısmı zaten işletim sistemine ait gerisine de biraz uygulama yüklerseniz ve fotograflar falan bitiveriyor. Buyuk ihtimalle benim telefon o nedenle de kasıyor. Ama hala tatmin edebilir bir kullanım var. Benim gibi sabırsızsanız (telefonum uçsun kaçsın) diyorsanız 3 yılda bir telefon değiştirmek kaydıyla İOS yoksa hepsi aynı zamanla hepsi çöküyor. Ama şu bir gerçek İphonelarda fotograf kalitesi androidlere göre daha düşük. pikselden bahsetmiyorum. herhangi bir androidle yaptığınız çekim kalitesi (özellikle ışık yoğunluğu az örtamlarda) daha düşük.
Ama şu da bir gerçek nasıl nir amiral gemi ki bir yılda üstüne 3 tane kuma geldi Samsung note 4'ün. ya arkadaş demekki ürettiği telefona bu kadar güvenmiyor.
Bence geleceğin en iyi androidi Nexus olacak ki google kendi telefonuna desteği arttıracak. ama şu da bir gerçek android sistemi tablet ve telefona sıkıştı kaldı. Yani bilgisayarınızla eşitleme açısında windows phone'lar bile daha iyi.
Sırf bu sebeple IOS bir adım önde gibi.
Sonuç 64 gb Ipnoe 6+ çok pahalı o nedenle
Ya note 4 edge ya da htc derim.

kendal reis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabi ıphone single core de rakipsiz sayılır ama çok kısıtlayıcı özellik var alanların çoğu bunları umursamıyor ekseriyet sosyal medeya kullnıcısı basit ve tek çekirdekte iyi olması onu seri yapıyor arayüzününde kedine özgü olması onu bir adım daha ileri atıyo ama bence bu satışı ve parayı hak etmiyor.

haklısın ama ama bence m8 boş telefon kalın kamera vasat fakot note4 edge çok yenilikçi ve başarılı bir telfon ama bence burda z3 compact da olmalıydı burdaki telefonların hepsinden seri ama beim favorim z3 olurdu.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
tabi ıphone single core de rakipsiz sayılır ama çok kısıtlayıcı özellik var alanların çoğu bunları umursamıyor ekseriyet sosyal medeya kullnıcısı basit ve tek çekirdekte iyi olması onu seri yapıyor arayüzününde kedine özgü olması onu bir adım daha ileri atıyo ama bence bu satışı ve parayı hak etmiyor.

haklısın ama ama bence m8 boş telefon kalın kamera vasat fakot note4 edge çok yenilikçi ve başarılı bir telfon ama bence burda z3 compact da olmalıydı burdaki telefonların hepsinden seri ama beim favorim z3 olurdu.
Basitçe iPhone, ileri düzey kullanıcılar için değil, casual dediğimiz günlük kullanıcılar için üst segment bir cihaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Üst düzeyden kasıt nedir. Mesela ben bu telefonu bir iş telefonu olarak kullanıyorum. Bilhisayarımla eşleştirerek her işimi telefondan yapmaya çalışıyorum. Ama tabiki ios un kısıtlayıcı özellikleri canımı sıkmakla beraber kararlılığı beni üzmüyor ( du ) zaman geçtikçe çökmeler yaşanmaya başlayınca kesinlikle canımı sıkmaya başlıyor. Gr çok geleneksel bir telefon bence edge serisi yenilikçiliği ve kalemi ( ki bence iosta ki en büyük eksikliklerden biri ) ile önde. Tek sorun daha önce dediğim gibi üreticisi arkasında durmuyor telefonunun ha bire yeni model çıkartıp demode ediyor.

dtyoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üst düzeyden kasıt nedir. Mesela ben bu telefonu bir iş telefonu olarak kullanıyorum. Bilhisayarımla eşleştirerek her işimi telefondan yapmaya çalışıyorum. Ama tabiki ios un kısıtlayıcı özellikleri canımı sıkmakla beraber kararlılığı beni üzmüyor ( du ) zaman geçtikçe çökmeler yaşanmaya başlayınca kesinlikle canımı sıkmaya başlıyor. Gr çok geleneksel bir telefon bence edge serisi yenilikçiliği ve kalemi ( ki bence iosta ki en büyük eksikliklerden biri ) ile önde. Tek sorun daha önce dediğim gibi üreticisi arkasında durmuyor telefonunun ha bire yeni model çıkartıp demode ediyor.
Bu arada üstteki mesaj tarafından yazılmıştır heyecandan giriş yapmayı unuttum

kendal reis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence s6 edge kral olur ama şuan z3 compact, not4 edge ıphone 6 arasında gider, ıphone kısıtlayıcılığından kaybeder, z3 compact ve z3 kamera aryüzünü düzeltmeli amiral gemisine yakışmıyor ama yinede performans ve stabil olmasından z3 c ve note edge ki bence yenilikçi ve başarılı bir telefon olmasından iki reistir.

dtyoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence s6 edge kral olur ama şuan z3 compact, not4 edge ıphone 6 arasında gider, ıphone kısıtlayıcılığından kaybeder, z3 compact ve z3 kamera aryüzünü düzeltmeli amiral gemisine yakışmıyor ama yinede performans ve stabil olmasından z3 c ve note edge ki bence yenilikçi ve başarılı bir telefon olmasından iki reistir.
sorun su ki s6 amiral gemi degil aslinda "user" lar icin uretilen bir telefon note serisi esas iş telefonunolarak pazarlaniyor bakmayin s6 tanitiminda bu ayni zamanda bir is telefonudur habasi olusturduklarina. Tanitim sekli bile aslinda kullanicilar icin uretilen bir telefon ama isterseniz is telefonu olarak kullanabilirsiniz diyor

kendal reis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s6 edge ki özellikle ekran yeniliği ve buna bağlı olarak gelen ek uygulamalar, ısınmayan hızlı işlemcisi bence onun amiral gemi olması için fazlasıyla yeterli, bence 2k yerine bu piksel yoğunluğuna full hd olsa onu performansda uçururdu ama böylede bence lider ki z4 felan s810 ile gelecek ondan ısınma felan bide 2k ekran olması note 4 den pek farkı olmaz yani keşke full hd de s810 olsaydı mükemmel olurdu.Görmedim ama g flex2 hızlı bir telefondur bence s810 ve ddr 4 ram full hd burda g3 yerine o olabilirdi.

ByGöbek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu arada oy kullanamıyorum yeni üyeyim bu üyecik olayları falan ne bu konuda biri yardım ederse bu arada kral iphone 6 plus çünkü çoğu kişi oyun oynayacak ve bu oyunlar bu cihazlara göre stabile ediliyo ama androidde galaxy giooyada note 4e de aynı oyun hiç bi stabilite yok

Byceo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hepsi güzel lg3 dışında ama favorim htc one m8

murat25

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Hepsi güzel.Ama bir telefona o kadar da para verilmez.S6 2800 TL civarındaymış.insan o paraya ya evine bir tv alır.ya da evinin oturma grubunu yeniler.diğer modellerinde keza fiyatı öyle.en fazla 1000 tl vereceksin bir telefona.yüksek para vermek........