FPS Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

suhab

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba 3 gün önce Dell İnspiron 3593 modelini aldım vatandan i5 10.nesil nvidia mx 230 2 gb ekran kartı ve 8gb ram mevcut ancak Lol , Pubg , Csgo oynamak istediğimde berbat bir FPS ile karşı karşıyayım bütün driverları güncelledim birçok video izledim ancak sorunu hala çözemedim sizin var mı bir tahmininiz öneriniz şimdiden teşekkürler.

suhab

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
almadan önce araştırdığımda istediğim oyunlarda 60 FPS veren bi kart 1 saat oyalandım orda ve bunu aldım 8 çekirdek vs.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
1)Lol de şu aralar sıkıntı yaşaman normal 2)Pubg 8 gb ram yetmez 3)CSGO Açması lazımdı bunu belki oyundan kaynaklı olabilir

suhab

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4 GB ramı olan arkadaşım 70 fps alabiliyor loldede aynı, Cs Go neden vermiyor bilmiyorum gidip iademi versem 14 gün dolmadan böyle olacak gibi değil hevesim kursağımda kaldı

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
4 GB ramı olan arkadaşım 70 fps alabiliyor loldede aynı, Cs Go neden vermiyor bilmiyorum gidip iademi versem 14 gün dolmadan böyle olacak gibi değil hevesim kursağımda kaldı
yani Pubg yazmana pek gerek yoktu ama bende bu aralar Lolde baya sıkıntı yaşyorum normalde 250 fps kadar aldığım bir oyun fakat CSGO kasması artık oyuna bağlı gibi düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

yani ben bi aralar bundan zayıf bi laptopdaydım orda bile csgo kasmadan oynaya biliyodum 4gb ram i5 8 nesil ekran kartıda baya bi zayıf amdr5 m330 2gb

suhab

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım Cs goyu yüklerken virüs tehdidi bulundu dedi ancak yüklemeye devam etti açtı oyunu acaba silip tekrar yüklerken virüs programını kapatsam düzelir mi , yarın arayıp iade isticem vatandan lol için şuan arkadaşlarım sorunsuz oynuyor anlam veremedim. Pubg 60 fps veriyor 5 dakika sonra 23 30 lara düşüyor

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,850
HD 5830 gibi bir kart ve bu sorunun farklı farklı çözümleri olabilir ilk başta oyun dll'lerini filan yükleyin.

Ekran Alıntısı.PNG

Bu programları kurabilirsin ve directx güncellemesi filan da yapabilirsin yaklaşık 100 mb directx.

suhab

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamamdır yarın yükleyip tekrar Bilgi veririm teşekkür ederim

suhab

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HD 5830 gibi bir kart ve bu sorunun farklı farklı çözümleri olabilir ilk başta oyun dll'lerini filan yükleyin.

Ekli dosyayı görüntüle 90611
Bu programları kurabilirsin ve directx güncellemesi filan da yapabilirsin yaklaşık 100 mb directx.
Hepsi kurulu olmasına rağmen sorun devam ediyor farklı bir çözüm yöntemi var mı?

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Hepsi kurulu olmasına rağmen sorun devam ediyor farklı bir çözüm yöntemi var mı?
ayarlarda bir değişiklik yap ben bir ara güzel oynardım fakat hiç bir şey yapmadığım halde oyun botlarla bile 5 fpse kadar düştü bende ayar deyiştirdim sonra yeniden önceki ayarlara geldim düzeldi

ayarlarda bir değişiklik yap ben bir ara güzel oynardım fakat hiç bir şey yapmadığım halde oyun botlarla bile 5 fpse kadar düştü bende ayar deyiştirdim sonra yeniden önceki ayarlara geldim düzeldi
sen bide steamden oyunu doğrula

Reaksiyon puanı
1
nvidia ayarlarından ayarlarını yapabilirsin belki orada en yüksek kalitededir en yüksek performansa al

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757
Sürücüleri güncelleiyip sistem kısmına gelin, görünümü falan sadeleştirin ve max performans moduna alın, işe yarayacaktır.

Son mesajlar