Cs go fps sorunu

Bu konuyu okuyanlar

BombaLIAtom16

Öğrenci
Hocam pil bölümünde en yüksek performansın seçili olduğuna emin olun. Eğer FPS değişmediyse Core-Temp ile işlemcinizin sıcaklık değerlerini paylaşın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemcinizin kendini o şekilde sabitlemesi normal değil. Sıcaklık değerlerine bakar mısınız?
55 derece ekran kartı işlemci 57 altta fan var laptoptan oynuyorum

Uchiha Sasuke

Profesör
ayarlar düşükte 4.3 çözünürlük
i7-10510U kullandığınızı varsayarsak turbo frekansı 4.9 GHz yani sizin pratikte 4.5 4.6 GHz değerinde çalışan bir işlemciniz olması gerekir. Tabi Yüksek performans seçiliyse.
Güç tasarrufunda çalıştığında kendini çalışmamak için zorlar. Masaüstünde 0.5 0.8 GHz de takılır.
Dengeli modda da 1.5 GHz civarlarında seyreder.

1.png

Sizin sorun büyük ihtimal performans yapılandırmanızda eksikler var. Güç seçeneklerinde olduğu gibi.
Eğer steam veya cs kaynaklı sorun olduğunu düşünüyorsan.
Steami tamamen kapat. (Saatin ordan)
Cmd (komut istemi) yönetici çalıştır.
Konumu değiştirmediyseniz aşağıdaki kodu yapıştırıp enter basın. Servisi onaracaktır.
"C:\Program Files (x86)\Steam\bin\SteamService.exe" /repair
Sonrasında steami açıp kütüphaneden cs ye sağ tıkla özellikler de Yerel dosyalar sekmesinden Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula de.

BombaLIAtom16

Öğrenci
ekran kartı 56 derce işlemci 58

ben hala fotoğraf atamadım ama yüksek performansta pil ve güç ayarı

Uchiha Sasuke

Profesör
i7-10510U kullandığınızı varsayarsak turbo frekansı 4.9 GHz yani sizin pratikte 4.5 4.6 GHz değerinde çalışan bir işlemciniz olması gerekir. Tabi Yüksek performans seçiliyse.
Güç tasarrufunda çalıştığında kendini çalışmamak için zorlar. Masaüstünde 0.5 0.8 GHz de takılır.
Dengeli modda da 1.5 GHz civarlarında seyreder.

Ekli dosyayı görüntüle 124224

Sizin sorun büyük ihtimal performans yapılandırmanızda eksikler var. Güç seçeneklerinde olduğu gibi.
Eğer steam veya cs kaynaklı sorun olduğunu düşünüyorsan.
Steami tamamen kapat. (Saatin ordan)
Cmd (komut istemi) yönetici çalıştır.
Konumu değiştirmediyseniz aşağıdaki kodu yapıştırıp enter basın. Servisi onaracaktır.
"C:\Program Files (x86)\Steam\bin\SteamService.exe" /repair
Sonrasında steami açıp kütüphaneden cs ye sağ tıkla özellikler de Yerel dosyalar sekmesinden Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula de.
Bu adım eksikse diğerlerini de kontrol etmekte fayda var.
Özellikle ekran kartı driverı güncellendiğinde özel kurulum yapıldıysa ayarlar sıfırlanır.
(Nvidia denetim masasındaki ayarlar.)
Bu videoda gözden geçirmeniz gereken yerler olabilir bırakıyorum.

Diyecek bir şey bilmiyorum hocam işlemciniz kendi gücünü kullanmıyor çünkü. En yüksek performansta bu kadar düşük sıcaklıklar ve bu kadar düşükte çalışması normal değil. i5 8250U kullanıyorum internette gezerken bile 2.50 GHz seviyelerinde geziyor siz oyun oynarken 1.20 GHz.
Büyük ihtimal işlemcisi dengeli modda. Görev yöneticisi öne geçtiği gibi işlemci frekansı hemen aşağıda gözükmesi normal. Yüksek performansta olmaması aşikar. Oyunlarda yine 3 ghzlere çıkıyordur.

Castaft

Doçent
Bu adım eksikse diğerlerini de kontrol etmekte fayda var.
Özellikle ekran kartı driverı güncellendiğinde özel kurulum yapıldıysa ayarlar sıfırlanır.
(Nvidia denetim masasındaki ayarlar.)

Büyük ihtimal işlemcisi dengeli modda. Görev yöneticisi öne geçtiği gibi işlemci frekansı hemen aşağıda gözükmesi normal. Yüksek performansta olmaması aşikar. Oyunlarda yine 3 ghzlere çıkıyordur.
Hocam CS:GO arkada %25 civarlarında CPU kullanıyor kendimden biliyorum. Yani 1.20 GHz olması CS altta olsa bile normal değil en az 2.50 seviyelerinde olması gerekiyor.

SDN Son Haberler

Son mesajlar