Fps Problemleri

berkesvn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hp'nin Gtx 1050 ekran kartlı laptopum var. İlk aldığımda cod, prey, witcher 3 gibi yüksek ekran kartı gereken çoğu oyunu oynadım. Yaklaşık 2 aydır da Rainbow Six Siege oynamaya başladım. En başlarda sabit 60 fps alıyordum. Oyuna gelen bir patchden sonra fps sorunu başladı. Oyunu açıp ilk maça girdiğimde fps 30-40 arası bazen frame droplar da gerçekleşiyor. Oyunu kapatıp bir daha açıp yeni oyuna girince fps 80'in üstüne bile çıkıyor. Geçen Prey girdiğimde de fps droplar yaşadım. Pazartesi konu açtım ve biri yardımcı oldu forumdan. Malwarebytes indirdim tarama yaptım bir sürü dosyayı sildi. Sonra düzeldi dedim. 1-2 saat geçti üzerinden yine fps sorunları başladı. Bugün bilgisayara format attım. Rainbow Six'i tekrar kurdum ve yine aynı sorunla karşılaştım.
Yardımcı olur musunuz lütfen?

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
@Görkem Say yardım eden sensin diye hatırlıyorum.
Hp'nin Gtx 1050 ekran kartlı laptopum var. İlk aldığımda cod, prey, witcher 3 gibi yüksek ekran kartı gereken çoğu oyunu oynadım. Yaklaşık 2 aydır da Rainbow Six Siege oynamaya başladım. En başlarda sabit 60 fps alıyordum. Bir patchden sonra fps sorunu başladı. Oyunu açıp ilk maça girdiğimde fps 30-40 arası bazen frame droplar da gerçekleşiyor. Oyunu kapatıp bir daha açıp yeni oyuna girince fps 80'in üstüne bile çıkıyor. Geçen Prey girdiğimde de fps droplar yaşadım. Pazartesi konu açtım ve biri yardımcı oldu forumdan. Malwarebytes indirdim tarama yaptım bir sürü dosyayı sildi. Sonra düzeldi dedim. 1-2 saat geçti üzerinden yine fps sorunları başladı. Bugün bilgisayara format attım. Rainbow Six'i tekrar kurdum ve yine aynı sorunla karşılaştım.
Yardımcı olur musunuz lütfen?
Ekran kartına gelen patchden bahsediyorsan eğer DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip sorun olmayan sürücülerden birini yükleyebilirsin. Belki sorun ekran kartı sürücüsündendir.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,238
Bütün bu uğraşlara rağmen sonuçta hep en son sürücüye gelinmiş oluyor o zaman denildiği gibi eski sürümlerden birine dönüp denemelisiniz.

berkesvn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Görkem Say yardım eden sensin diye hatırlıyorum.

Ekran kartına gelen patchden bahsediyorsan eğer DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip sorun olmayan sürücülerden birini yükleyebilirsin. Belki sorun ekran kartı sürücüsündendir.

Oyuna gelen bir patchden sonra bu olay oldu. Fps düşüşünü görünce diğer oyunlara girdim ve düşük fpsyle onlarda da karşılaştım