Fotoğraflarla Batı Gözüyle İslam

Bu konuyu okuyanlar

yaseta

Profesör
Reaksiyon puanı
63
ramadan1.jpg

ramadan4.jpg

ramadan6.jpg

ramadan11.jpg

ramadan15.jpg

ramadan19.jpg

ramadan23.jpg

ramadan24.jpg

ramadan35.jpg

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ilk camiye gittiğimde ben de alttan ikinci büyük resimdeki çocuk gibi önde kim olduğunu merak edip kalkmıştım sürekli de babam bir daha götürmediydi :) (/ki o yaşlardaydım) en güzel resim o bence. kaynak var mı belli yoksa sen mi seçtin ?

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Ya bu resimgörüntüleme ne kadar saçma olmuşşş. :S En üstteki görmek için altta inip çubuğu nasıl sağa çektiricem :S:S:S

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
İşine Geldikleri Resimleri Çekmişler Sanki İslam'ı Kara Din Olarak Göstermek için Ellerinden Geleni Yapıyolar!

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Bu da fotoğraflarla doğu gözüyle Hıristiyanlık.

Nuns.jpg

18628.jpg

images

images

images

erkek.jpg

interiorofchurch.jpg

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
belli bir kaynak var mı kişisel bir başlık mı?

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
ramadan6.jpg

ramadan11.jpg

bu 2 Resim Veya Benzeri Resimler Fransız Bir Dergide "Kara Din İslam" Yazısında da Var Canlarım !

Bilgi Sahibi Olmadan Yorum Yapmasaydınız Düzgünce Cevabını Alırdınız !?

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bu 2 Resim Veya Benzeri Resimler Fransız Bir Dergide "Kara Din İslam" Yazısında da Var Canlarım !

dergi öyle söylüyor diye sen resimlere bakınca onu mu alıyorsun ? sanat her bakanın kişisel görüşünü yansıtır. başka bir dergide yaşasın islam başlığının altında okusan ne güzel resimler derdin.

BigBangTheory

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ramadan6.jpg

ramadan11.jpg

olabilir.ama şu fotoğraflarla islamı karalamak nasıl bir düşüncenin ürünü olabilirki.yani fotoğraflarda negatif hiçbirşey yok.google görsellerde "Kara Din İslam" diye arattımda bunlardan birisine rastlamadım.Derginin ismi veya sitesini verebilirmisin bir bakalım ?

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Tepkinin Sebebini Anlamadım ya neyse . Ben Resimler Çirkin Demiyorum , Resimler için Şöyle Böyle Demiyorum

Başlıkla Eşit Anlamda Bir Cümle Kurdum Nesinden Müzdaribsin Arkadaşım ?

Başlık 'Batı Gözüyle İslam'
Cevabım: "İslam'ı Kara Din Göstermek için Ellerinden Geleni Yapıyolar"

Yok Ben Fotoğraflarıda Başlığıda Verdiğin Cevabıda Anlamadım Veya Okumadan Cevap Yazdım Dersen !? anlarım ....

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
olabilir.ama şu fotoğraflarla islamı karalamak nasıl bir düşüncenin ürünü olabilirki.yani fotoğraflarda negatif hiçbirşey yok.google görsellerde "Kara Din İslam" diye arattımda bunlardan birisine rastlamadım.Derginin ismi veya sitesini verebilirmisin bir bakalım ?

Kara Din İslam'ın Fransızcasını Biliyorsan O Şekil Arat . Benim Bahsettiğim Dergi Mecmua Halindeydi İnternet Ortamında Değil . Orda Yaşayan bir Dostum Getirmiş Ordan Anlatıyordu!

Bakış Açınız Bu Kadarsa Ben Daha Cevap Yazmim !

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Tepkinin Sebebini Anlamadım ya neyse . Ben Resimler Çirkin Demiyorum , Resimler için Şöyle Böyle Demiyorum

Başlıkla Eşit Anlamda Bir Cümle Kurdum Nesinden Müzdaribsin Arkadaşım ?

Başlık 'Batı Gözüyle İslam'
Cevabım: "İslam'ı Kara Din Göstermek için Ellerinden Geleni Yapıyolar"

Yok Ben Fotoğraflarıda Başlığıda Verdiğin Cevabıda Anlamadım Veya Okumadan Cevap Yazdım Dersen !? anlarım ....

valla ben senin tepkinin sebebini anlayamadım asıl. bir dergi almış bu resimleri islam aleyhtarı kullanmış falan diyorsun. eee??? batı keşke bu gözle görse islam'ı. bir altta da arkadaşımız doğu gözüyle hristiyanlık demiş. orada da doğu hristiyanlığı böyle gösteriyor işte diyebiliyor musun? havadan nem kapar olduk.

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Batının gözüne çok meraklıyız.Maçlardan sonra bile avrupa bizim maç için ne dedi diye merak ederiz.Batının gözüne hayran olduğumuz gibi dötüne de hayranlığımız var..Anlayacağınız Atatürk ün dediği gibi batının yararlı uygulamalarını değil de gözünü ve dötünü örnek alıyoruz.

Hem müslümanları sömür hem müslüman kanı akıt hem de müslümanlar teröör eylemi yapınca İslam dini kara dindir diye lanse et..Hadi ordan hadi ordan!!!

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
valla ben senin tepkinin sebebini anlayamadım asıl. bir dergi almış bu resimleri islam aleyhtarı kullanmış falan diyorsun. eee??? batı keşke bu gözle görse islam'ı. bir altta da arkadaşımız doğu gözüyle hristiyanlık demiş. orada da doğu hristiyanlığı böyle gösteriyor işte diyebiliyor musun? havadan nem kapar olduk.

Sana Bu Son Cevabım olsun Cümlelerin Çok Basit Yani Karşılıklı Bişeyler Yazacak Durum Değil .!

O Yazdığım Tamamen Benim Fikrimdir Saygı Duymayı Deneyebilirsin .Ve Konuyuda Resimleride Kötülemedim , Dediğim gibi Başlıkla Alakalı Bir Mesaj yazdım Benim Fotoğraflardan Anladığım Anlam Buydu Belki . !Herkes Aynı Gözle Bakmaz Demi

Kal Sağlıcakla Canım Kardeşim

Son Cümlene Cevabımda : Bunu Hristiyan Olursam O Zaman Düşünürüm !? :)

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Sana Bu Son Cevabım olsun Cümlelerin Çok Basit Yani Karşılıklı Bişeyler Yazacak Durum Değil .!

Benim Fikrimdir Saygı Duymayı Denebilirsin . Dediğim gibi Başlıkla Alakalı Bir Mesaj yazdım Benim Fotoğraflardan Anladığım Anlam Buydu Belki . !Herkes Aynı Gözle Bakmaz Demi

Kal Sağlıcakla Canım Kardeşim

Son Cümlene Cevabımda : Bunu Hristiyan Olursam O Zaman Düşünürüm !? :)

kimin basit olduğunu bu cümleyle gayet açıklamış oldun. senin dünya görüşünü de din görüşünü deöğrenmiş olduk :) müslümanı müslümanken hristiyanı hristiyanken değil, tüm insanları dini, fikri, vicdanı ne olursa olsun adil görmektir asıl olan. sen böyleyken adamların öyle olması hiç garip gelmedi bana aynı fikrin ürünlersiniz. senin gibi entel olmaya çalışmadan ben basitçe söylediğim için sana basit geldiyse şeref duyarım. sen süsler bir cevap yazarsın istersen.

ttm

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Ya bu resimgörüntüleme ne kadar saçma olmuşşş. :S En üstteki görmek için altta inip çubuğu nasıl sağa çektiricem :S:S:S
Resimdeki işaretli yeri kapatırsanız resimleri daha iyi görebilirsiniz.

buraykapat.jpg

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Fotoğraflar çok bariz bir şekilde İslam dini aleyhtarlığını pekiştirmek için büyük bir özenle seçilmiş: 3 fotoğraf kadının İslam’daki yerini simgelemek için;4 fotoğraf biraz gönül bulandırmak için;5 fotoğraf kadının İslam dünyasında camide bile yalnız olduğunu/yalnızlaştırıldığını vurgulamak için; 6 resim kadının erklerin bir nevi kölesi görüntüsünü pekiştirmek için; son resim ise her halde çokçukların bile ibadet ederek nasıl yorgun düştüğü anlatmak için kullanılmış. İlk resme anlam vermek zor, diğer resimlerde aşağı yukarı aynı mesajı gütmekte.

Sonuç olarak söz konusu “batı gözüyle İslam’sa” resimlerin iyi bir amaca hizmet etmediğini anlamak hiçte zor değil.

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
bence gayet hoş resimler hiçe gocunacak bişy yok yüzü sakallı eli semada nurlu insanlardan gucunmam.. ayrıca papazlar ne iş birde onları ceksinler
biz papazın birine gidip papaz efendi komsumun karısını götürdüm diyip sonrada oh rahatladım arındım diyip çıkmıyorz dimi....
carsaflı kadınların örtünme seklide o olabilir sonuçta örtünmeyi kalıplar içine sokmanın anlamıda yok bence ...bi kız eteğinin boyunu ayarlamakta özgürse bir erkek sakal seklini belirlemekte özgürse bir kadında örtünmenin sınırlarını kendince cizmede özgürdür..... biz onların papazlarına kardinallerine hahamlarına bişy diyomuyuz

BigBangTheory

Asistan
Reaksiyon puanı
3
başlıktaki "Batı" kelimesi tamamen güzelim fotoğrafların önüne geçmiş bulunmakta.1 kez olsun arkasında bir şey aramayın da bu güzel fotoların tadını çıkarın.

Son resimdeki çocuk ne kadar da masum :turned:

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
başlıktaki "Batı" kelimesi tamamen güzelim fotoğrafların önüne geçmiş bulunmakta.1 kez olsun arkasında bir şey aramayın da bu güzel fotoların tadını çıkarın.

Son resimdeki çocuk ne kadar da masum :turned:

işte bu BAZİNGAA! :)

yaseta

Profesör
Reaksiyon puanı
63
arkadaslar konu ıslam, konuyu ne hakaret ne de bır mesaj olsun dıye actım. amac sadece ıslamı fıgurlerın sanat olarak yansıtılması. ıyı seyırler

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
arkadaslar konu ıslam, konuyu ne hakaret ne de bır mesaj olsun dıye actım. amac sadece ıslamı fıgurlerın sanat olarak yansıtılması. ıyı seyırler

eline sağlık. biz de onu anlatmaya çalıştık ama illa senaryolar çizmeye çalışanlar oluyor. paylaşımlarını bekliyorum, özellikle fotoğraf konusunda.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:mad:batı dinsizleri bunu hep yapmıştır islamı müslümanı karalamak için çirçef yollara baş vurmuştur cehennemde yanacaklar bi bilseler bunu yaparlarmı acaba

Son mesajlar