Haber Almanya, İsrail'in zulmüne daha fazla sessiz kalamadı! Saldırıları kınadılar

Bu konuyu okuyanlar

Lord Erenify

Imperial Lord
Katılım
11 Mart 2023
Mesajlar
1,123
Reaksiyon puanı
563
Puanları
113
Yaş
17
İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına destek veren Almanya'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Dışişleri Bakanlığı, yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin Batı Şeria'daki Filistinlilere yönelik şiddetini kınadı.

İsrail 24 gündür Gazze'yi aralıksız bombalarken diğer yandan da işgal ettiği Batı Şeria'daki Filistinlilere eziyet ediyor. Sık sık İsrail'e destek açıklaması yapan Almanya ise bu kez İsrail'in Batı Şeria'daki şiddetini kınadı.

GAZZE YERLE BİR EDİLDİ

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'e "Aksa Tufanı" adıyla kapsamlı operasyon başlatmıştı. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi'ne saldırı başlatmıştı. Okulları, evleri, camileri bombalayan İsrail son olarak da sivillerin sığındığı bir hastaneyi vurmuş ve yüzlerce insanı katletmişti. Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in saldırılarında Gazze'de 8 binden fazla insanın can verdiğini açıkladı.

ALMANYA'DAN "ÖNLEM ALIN" ÇAĞRISI

İsrail diğer yandan işgal ettiği Batı Şeria'da da Filistinlilere zulmediyor. Bölgede gerginlik sürerken Almanya Dışişleri Bakanlığı, her zaman koşulsuz destek verdiği İsrail'e çağrıda bulundu. Yapılan açıklamada, yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin Batı Şeria'daki Filistinlilere yönelik şiddeti kınandı. Bakanlık, saldırılar için İsrail hükümetini önlem almaya çağırdı.

Bakanlık Sözcüsü, "Filistinli ailelerin onlarca yıldır yaşadıkları yerde kalabilmeleri ve can ve mal korkusu nedeniyle atalarının evlerini terk etmek zorunda kalmamaları sağlanmalıdır" dedi.

BAŞBAKAN "ALMANYA'NIN YERİ, İSRAİL'İN YANIDIR" DEMİŞTİ

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Gazze saldırılarının ardından İsrail'i ziyaret etmişti. Burada Netanyahu ile ortak basın toplantısında konuşan Olaf Scholz, "Geçen hafta Federal Meclis'te de söylediğim gibi, zor zamanlarda Almanya'nın tek yeri vardır, o da İsrail'in yanıdır" demişti.

Kaynak: SonDakika - Almanya, İsrail'in zulmüne daha fazla sessiz kalamadı! Saldırıları kınadılar
 

Graffyavuz

Asistan
Katılım
22 Mart 2018
Mesajlar
263
Reaksiyon puanı
211
Puanları
43
BAŞBAKAN "ALMANYA'NIN YERİ, İSRAİL'İN YANIDIR" DEMİŞTİ
Niye o zaman yanındasın Olaf.
 

drjacob

Müdavim
Katılım
7 Mayıs 2013
Mesajlar
3,989
Çözümler
3
Reaksiyon puanı
696
Puanları
113
çok da güvenmiyorum Almanya'ya.
 

serj

chemicals
Katılım
27 Ağustos 2019
Mesajlar
1,725
Çözümler
3
Reaksiyon puanı
2,870
Puanları
113
Yaş
24
İsrail şimdiye kadar Filistin'le olan hiçbir savaşını kaybetmedi. Bunda da farklısı olmayacak. İsrail zaten İngiltere ve Amerika'dır diyebiliriz, bu yüzden bu savaşın onlar ne zaman isterse o zaman biteceğini söylemek yanlış olmaz. Olan masum insanlara, tek hataları orada doğmak olan çocuklara oluyor.
 
Üst