Fotoğrafçılığa heveslendim prof makinesi almak şart mıdır?

Bu konuyu okuyanlar

Sinanozkan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
yeni bir hobi olarak fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladım yavaştan ama şuanlık telfonla idare ediyorum prof makineye geçmek şart mıdır sizce?

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,781
Hayır şart değildir. Orta segment bir telefonun kamerasıyla çok güzel fotoğrafçılık yapabilirsiniz.

Sinanozkan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
21

ARX

Asistan
Reaksiyon puanı
265
Gerekmez. Biraz daha telefon kamerasıyla uğraşın sonra yetersiz gelirse o zaman alırsınız

Tollyver

Asistan
Reaksiyon puanı
151
fotoğrafçılığı öğrenmek, tekniklere alışmak için cep telefonunuzun "pro" modunda çekimler yapın. alıştıktan sonra yarı profesyonel makineye de geçebilirsiniz. kendinizi iyice geliştirdikten sonra profesyonel makinelere geçin derim.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
yeni bir hobi olarak fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladım yavaştan ama şuanlık telfonla idare ediyorum prof makineye geçmek şart mıdır sizce?
Yani şimdi telefonunla basla sonra makinasını alırsin sonra prof bişeyler alırsın bi ara fotoğraf makinesi bakarken proflarada bakmıştık çok pahalı cihazlar

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Telefon fotografciligi diye aratirsan artik boyle bir hobi dali var. Cok iyi seyler cekiyorlar insanlar. Elindeki seyin sinirlarini zorlamadan yeni bir sey almana gerek yok baslangicta. Kompozisyonlarinla tekniginle gozunle mukemmel bir fotografci olursan ve telefon seni geride tutuyorsa alirsin her zaman bir makine. Manuel modlarda cekim yap, pozlama fokuslama kendin ayarla, biraz teorisini oku, kompozisyon kurallarina bak. Cok eglencelidir fotograf hobisi. Dijital cag baslamadan once klasik filmli makineyle yapmistim.

Son mesajlar