Forumda LAN Bağlantısı Etkin!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Local Area Network Connection değil ki benim derdim? Benim derdim "lan" kelimesiyle aslında.

Zamanında mesajımın birinde "lan" dediğim için ceza almıştım. Dün ise üyelerden biri neredeyse her konuya (Ben 2 tanesini gördüm.) "lan" yazdı ve ben bu mesajlardan birini 2 kere şikayet ettim. O sırada forumda süper olan (!) moderatörler de vardı ama ciddiye alınmadı.

Neyse, dedim. Başka bir konuda yine aynı şahsın mesajını gördüm. Bu sefer yine "lan" demişti ve bu mesajı bir moderatör arkadaşı alıntılayıp cevap yazmıştı. Ama hiçbir uyarı ya da düzeltme yok. Yani moderatör de onaylamış bu "lan" işini.

Bunu görünce iyice sinirlendim. Neden mi? Birincisi, bu forumda hep bir şey söylendiğinde "Vay efendim neden öyle dedin? E madem başkası da dedi, şikayet edin." diyor yöneticiler. Hatta çok klasik bir lafları vardır: "Şikayet butonunu kullanın." Hatta bunu sıkça tekrarlayan emubaltaci, dünkü şikayet raporlarını görmemezlikten gelmiş olsa gerek.

Bahsettiğim mesajlar, TuningMert isimli üyeye ait. 2 kere şikayet ettiğim mesaj: http://forum.shiftdelete.net/konu-disi/151967-inci-sozlukten-eksi-sozluke-saldiri-3.html#post1351430

İkinci mesajı: http://forum.shiftdelete.net/muzik/152026-eurovisionda-bugun-final-heyecani-4.html#post1351587

Bu ikinci mesajı keyloger isimli moderatör de alıntılıyor ve hiçbir uyarıda bulunmuyor.

Yeri gelmişken, geçen gün Linux bölümüne dadanan dengesizin biriyle dalga geçtiğim için ceza puanı aldım ve mesajım silindi. Bunu yapan da yine sevgili keyloger'dı, kendisi "arkadaşlarına torpil geçemeyeceğini, bu yüzden de herkese karşı adil olması gerektiğini" imâ eden sözler söylemişti ama zaten bizim de kendisinden torpil isteğimiz olmamıştı hiç -her ne kadar saçma bir karar vermiş olsa da. Ve o konuyu da hiç açmadım ama şimdi açayım hazır yazıyorken. Bu dengesiz dediğim şahıs, kingofarthur, Linux bölümüne gelip spam mesajlar halinde konu açıyor. Konuları kilitlenmediği gibi, biz tepkimizi gösterdiğimizde de ceza yiyoruz. Açtığı konu, daha önceden bin kere açtığı gibi "Linux dağıtımı yaptım, bunu nasıl CD'ye yazdırırım?" sorusunu temel alıyordu. Benim konuya yazdığım mesaj aynen şöyleydi:

Nero'yu kurup "LFS kalıbı yazdır" seçeneğini kullan.
Bu yüzden aldığım ceza ve ceza metni de şu:

Merhaba Jeaquares,

SDN forumlarında bir ceza aldınız.

Nedeni: Diğer Üyelere Hakaret Etmek
-------
Gençler, tamam bu sorulardan sıkılmış olabilirsiniz, cevap vermek istemiyor olabilirsiniz ama lütfen dalga geçmeyin!..
-------

Bu ceza ceza puanınızı 5 puan artırdı ve bu size belli bir süre kısıtlı erişim cezası verilmesine neden olabilir.

Gönderdiğiniz ileti:
http://forum.shiftdelete.net/linux/1...ml#post1344055
Alıntı:
Nero'yu kurup "LFS kalıbı yazdır" seçeneğini kullan.
Saygılarımızla,
SDN
Benim mesajımdaki LFS, bir Linux dağıtımı. Yani mesajımda açıkça dalga geçtim. Ama bahsedilen konuya bakarsanız konu hala açık. Konunun altına kim ne yazdıysa hepsi silindi çünkü keyloger bazı yazdıklarımı kaldıramadı.

Sevgili SDN yönetimi;

Aldığınız moderatörlere elimden geldiğince saygılı olmaya çalışıyorum ve eminim birçok kişi de bu doğrultuda çaba gösteriyordur.

Ama aldığınız moderatörler işlerini yapmıyorlarsa; torpil geçiyorlarmış gibi, bizimle dalga geçiyorlarmış gibi hareketlerde bulunuyorlarsa orada dur derim ben. Burada yazdıklarım TuningMert isimli üyenin yazılarındaki argonun düzeltilmemesi, keyloger isimli moderatörün adil (!) davranışlarını ve adil (!) kararlarını açıklamak adına yazılmıştır. Bilmiyorum ne kadar açıklayıcı olabildiğimi. Muhtemelen bu konunun altına da saçma sapan yorumlar gelecektir, özellikle TuningMert'ten birkaç bomba yorum bekliyorum.

Mesajım sert mi oldu? Pardon! Slipknot dinliyorum da sabah sabah. :) Onun etkisidir. Yerseniz tabi.

Umarım artık adam gibi moderatörler ve üyeler olur bu forumda. Siz buna ne isim verirsiniz, bilemiyorum. Ama ben buna resmen ayrımcılık, adam kayırma vb şeyleri uygun görebiliyorum.

Bu arada benim bu 2 kişiyle de şahsi bir problemim yok. Ha şu var, TuningMert bana gıcık kapıyor sanırım ama neden, bilmiyorum. Yalnız keyloger benim arkadaşım. Bu yaptıklarından sonra... Fazla kişisele kaçmamak için bazı şeyleri söylemiyorum ama o silinen mesajlarımda yazıyordu yazması gerekenler. Kendisi neyi imâ ettiğimi biliyor. Benim gibi düşünenler elbette vardır, kimse salak değil. O yüzden konusunu bile açmıyorum bunun. Umarım herkes kendisine dönüp de bir kere bakar.

Ve umarım bu konudan sonra o "lan"lı mesajlar da düzenlenir artık. Yani çığrınmam mı gerekiyordu, bilemiyorum.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Biraz Fazla Agresifsin Merve :) O Kadarda büyütülcek Bişey Değil

Ama Çifte Standart Varsa Düzeltilmeli

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Jea, müzik bölümü senin de bildiğin gibi benim alanımın dışında, oranın sorumluluğu bana ait değil, orada alıntı yaptığım mesajda da uyarıda bulundum, benim yapabileceğim başka birşey yok.

Linux bölümünde ki diğer üyelere olan alaycı tavrına izin veremem. Adam sormuş düzgün cevap veren biri çıkana kadar o konu orada düzgün bir şekilde durmalı benim görevim bu. Senin veya başka bir üyenin kirletmesine izin veremem!

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bana ait olan müzik bölümünde yazdığı argo kelime silinmiştir..

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Bana ait olan müzik bölümünde yazdığı argo kelime silinmiştir..

İlgin için teşekkürler spybot.

@keyloger, saçmalıyorsun. Başka hiçbir şey diyemiyorum şu mesajına. Önceki konularını kilitlediğin adam aynı şeyi sorunca neden kilitlemiyorsun? Ne değişti o günden bugüne? Sen önce buna cevap ver.

Ayrıca uyarıda filan bulunmadın mesajında. Sadece "İnci muhabbetini uzatmasak?" gibi bir ifaden var orada, o kadar. Açıkça uyaramıyorsun, değil mi? Çünkü bazılarını kibarca uyarırsın, bazılarını ise sertçe. Çifte standart, orta yolu bulamadın ki hiç.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
İlgin için teşekkürler spybot.

@keyloger, saçmalıyorsun. Başka hiçbir şey diyemiyorum şu mesajına. Önceki konularını kilitlediğin adam aynı şeyi sorunca neden kilitlemiyorsun? Ne değişti o günden bugüne? Sen önce buna cevap ver.

Ayrıca uyarıda filan bulunmadın mesajında. Sadece "İnci muhabbetini uzatmasak?" gibi bir ifaden var orada, o kadar. Açıkça uyaramıyorsun, değil mi? Çünkü bazılarını kibarca uyarırsın, bazılarını ise sertçe. Çifte standart, orta yolu bulamadın ki hiç.

Önceki konulardan binlerce vardı ortalıkta. Ama bir dağıtımı cd'ye yazdırması için gerekli bir konu görebiliyor musun? Madem çok genel geçer bir soru defalarca soruldu diyorsun, o zaman neden düzgün cevap vermek yerine üye ile alay eder bir tavır takınıyorsun?

Ben uyarımın gayet açık olduğunu düşünüyorum o konuda, gördüğün üzerine sayın üyelerimiz uyarıyı dikkate alarak tekrardan benzer birşey yazmadılar. Ortada çifte standart yok sadece daha önceden uyarılmasına rağmen tekrar edenler ve etmeyenler var. Herkesi uyarmak benim görevim, daha önceden uyarılmış insanlaraysa tekrarladığında ceza puanı vermek yine benim görevim.

Gerekli açıklamayı yaptığımı düşünerek, konunun uzatılması anlamsız. İyi forumlar...

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Önceki konulardan binlerce vardı ortalıkta. Ama bir dağıtımı cd'ye yazdırması için gerekli bir konu görebiliyor musun? Madem çok genel geçer bir soru defalarca soruldu diyorsun, o zaman neden düzgün cevap vermek yerine üye ile alay eder bir tavır takınıyorsun?

Ben uyarımın gayet açık olduğunu düşünüyorum o konuda, gördüğün üzerine sayın üyelerimiz uyarıyı dikkate alarak tekrardan benzer birşey yazmadılar. Ortada çifte standart yok sadece daha önceden uyarılmasına rağmen tekrar edenler ve etmeyenler var. Herkesi uyarmak benim görevim, daha önceden uyarılmış insanlaraysa tekrarladığında ceza puanı vermek yine benim görevim.

Gerekli açıklamayı yaptığımı düşünerek, konunun uzatılması anlamsız. İyi forumlar...

Bence de anlamsız. Çünkü söylediklerin bahanelerden ileriye geçemiyor.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Bence de anlamsız. Çünkü söylediklerin bahanelerden ileriye geçemiyor.

Ne bahanesi Merve? Amacın nedir? Sana hiç ceza vermeyelim mi?

Dün akşam mesajları raporladığını gördüm, bu sebeple konuda uyarıda bulundum. Daha ne yapmamı bekliyorsun?

Bu sıkıntın sana ceza puanı vermemden kaynaklanıyor ve forumda böyle konular açıyorsan, kusura bakma her hata yaptığında vermek zorundayım. Bu üyeyle muhabbetim var onu uyarmayayım, buna ceza vermeyeyim gibi bir lüksüm yok.

Verdiğim uyarıları ve cezaları kendi profilinden sen görebileceğin gibi diğer üyelerde görebiliyor. Yanlış bir uyarı verdiysem söyle, yanlış yaptın de. Zaten öyle birşey yapsam, sakin durmaz bir konu açardın. Keyloger şurada bana can sıkıntısından ceza verdi diyerek.

Senin dediğin gibi "Çifte Standart" davranıyor olsak, bu konuyu kimse görmeden siler, üstüne de seni banlardım. Bunun yapılabilirliğinin sen de farkındasın. Ama gönlün kırılmasın, aramız açılmasın diyerek tekrar tekrar açıklama da bulunuyorum.

Herhangi bir sorun, bölümün sorumlu olan moderatoru online olmadığı için 3saat 5 saat çözülmeyebilir. Bunun üzerinden benim sana ceza verdiğim konuya gelip, neden bana ceza verildi demen ne kadar hoş bir durum?

İyi pazarlar...

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Ne bahanesi Merve? Amacın nedir? Sana hiç ceza vermeyelim mi?

Dün akşam mesajları raporladığını gördüm, bu sebeple konuda uyarıda bulundum. Daha ne yapmamı bekliyorsun?

Bu sıkıntın sana ceza puanı vermemden kaynaklanıyor ve forumda böyle konular açıyorsan, kusura bakma her hata yaptığında vermek zorundayım. Bu üyeyle muhabbetim var onu uyarmayayım, buna ceza vermeyeyim gibi bir lüksüm yok.

Verdiğim uyarıları ve cezaları kendi profilinden sen görebileceğin gibi diğer üyelerde görebiliyor. Yanlış bir uyarı verdiysem söyle, yanlış yaptın de. Zaten öyle birşey yapsam, sakin durmaz bir konu açardın. Keyloger şurada bana can sıkıntısından ceza verdi diyerek.

Senin dediğin gibi "Çifte Standart" davranıyor olsak, bu konuyu kimse görmeden siler, üstüne de seni banlardım. Bunun yapılabilirliğinin sen de farkındasın. Ama gönlün kırılmasın, aramız açılmasın diyerek tekrar tekrar açıklama da bulunuyorum.

Herhangi bir sorun, bölümün sorumlu olan moderatoru online olmadığı için 3saat 5 saat çözülmeyebilir. Bunun üzerinden benim sana ceza verdiğim konuya gelip, neden bana ceza verildi demen ne kadar hoş bir durum?

İyi pazarlar...

Ben neden bana ceza verildiğini sorgulamadım. Ayrı konu açmamıştım o zaman o mevzu için ama bana göre haksızsın ve yeri gelmişken bu konuyu da açtım. Buna hakkım var, değil mi?

Sana sadece uyarmadığın için burada bir şeyler söyleme ihtiyacı hissettim. Uyardığını söyleme boşuna, insanlar mesajları görebiliyor.

Forumda böyle konular açtığımdan bahsediyorsun, kaç kere nerede dile getirdim ben bu durumu?! Olayın üzerinden kaç gün geçti, dün o olanlar olmasa bugün burada adın bile geçmeyecekti. Ve haklı olduğun için sesimi çıkarmadım değil, sesimi çıkarsam da bir şey elde edemeyeceğimi bildiğim için sesimi çıkarmadım o olayın üzerine. Ama dün olanları görünce dayanamadım. Sen en basit şeyde benim mesajımı silebiliyorsun, ya zaten o konunun saçmalığına girmiyorum bile. Orada sonuna kadar haklıydım ve sen hala o herifi bu forumda tutabiliyorsun, onca şikayete rağmen, helal olsun!

Açıklama yapma kısmına gelelim. Bahsedilen şahsa (kingofarthur) zilyon kez trilyon kez açıklama yapanlardan biri de benim. Ama en sonunda patlayıp da kişisel hakarete girmeden karşımdakini eleştiriyorsam, onunla dalga geçiyorsam bundan neden suçlu çıkan ben oluyorum? BUNU ÖNCEDEN BİNLERCE KEZ YAPTIK BİR DE! Ve yine o mesajları silmedin, o konular açık ama o gün kafana mı esti, ne oldu da silin, bilmiyorum.

Lan meselesinde de hala haklıyım. Bu konuda da söyleyecek bir şeyinin olmaması lazım. O mesajlar silinmedi diye sana isyan etmiyorum ben. Uyarmadığın için isyan ediyorum ve bunda da haklıyım.

Doğru kararlar verememeye başladın. Bunu söylediğimde neden suçlu oluyorum?

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Şu inci muhabbetini daha fazla uzatmasak daha güzel olacak sanki. :)

Bu arada ispanya'yı seyircilerden biri rahatsız etmiş bu sebeple yeniden söylüyorlarmış. :S

Sen bu mesajı uyarı olarak görmüyor olabilirsin belki, ama bu mesajdan sonra gördüğün gibi aynı konu tekrar dönmedi. Benim düşünceme göre başarılı bir uyarı olmuş, sen ne düşünürsen düşün. Hatta tam tersine daha doğru kararlar verdiğim, daha tarafsız yaklaştığımı düşünüyorum. :)

İstediğin mesajlar düzenlendi, bende istediğin cevapları verdim. :)

KİLİT!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...