Forumda kaç tane kız var da...!

mei

Profesör
26 Mart 2009
1,856
36
228
yinede kadın kulağa hoş gelmiyor bana göre bayan denmeli

bayan diye bir cinsiyet yoktur ama bizim ülkemizde bu söz sana değil genel, kadın dendiği zaman kadınlığı yaşamış olarak algılandığı için bayan tercih ediliyor.

normalde kadın veya erkek'dir.

yumluanarsist

Rektör
11 Haziran 2009
12,009
280
0
Valla forumda kaç tane kız olduğunu değil de, kaç tane abaza olduğunu tartışsak? Hani sadece bu konudaki yorumuma bakıp bana küfredebilen abazalar var aramızda. Hangi gerizekalıysa o, şu an bunu okuyordur. Umarım üyelerden biri değildir. Çünkü yakalarsam fena yapacağım. Çünkü zaten eve geldiğimden beri sinir küpüyüm, hata yapana patlayacağım muhtemelen.

O şahıs bunu da okuyordur şimdi. İnsan olmaya davet ediyorum kendisini. Ayrıca yiyorsa gizlenmeden küfretmeye.

findukfaresi

Dekan
29 Mart 2008
7,298
73
0
bayan diye bir cinsiyet yoktur ama bizim ülkemizde bu söz sana değil genel, kadın dendiği zaman kadınlığı yaşamış olarak algılandığı için bayan tercih ediliyor.

normalde kadın veya erkek'dir.

bence de :)

bayan kelimesi bana daha çok erkek egemen yada muhafazakar kesimlerde kullanılan kadınların cinsiyetini dişiliğini şehvetini cinselliğini anneliğini bastıran aseksüel bir kelime olarak geliyor...

halbuki kadınlar da erkekler kadar cinsiyetine sahip çıkan,üreme organları olan,anne olabilen,cinselliği yaşayan sevişen ve bundan zevk alan bireylerdir.

o yüzden ben kadına bayan denmesine karşıyım.en azından erkeklere erkek denildiği yerde kadına bayan denmesine karşıyım

evowinds

Dekan
2 Kasım 2008
9,100
174
243
bayanlara bir tavsiye, modayla zayıflamayla ilgili ne biliyim feminem konular açın, sazanları pardon bayanları yakalarsınız.

erkeklerde yorum yazabilir diyeceksiniz ama şöyle söyleyeyim, erkeklerin yazışından tanırım ben :D
:mrgreen:

findukfaresi

Dekan
29 Mart 2008
7,298
73
0
erkeğin karşılığı kelime kadın değil midir? neden erkek kullanılan yerde kadın yerine bayan kullanıyorsunuz?

evowinds

Dekan
2 Kasım 2008
9,100
174
243
"Bayan" daha cazip geliyor. Şöyleki
Bayan: 1. Bay karşıtı, Genel hitap şekli. Sıfat.
2. Baymak fiilini icra eden. Niteleme sıfatı.
Bay-an her iki manaya da geliyor o halde neden "kadın" diyelim ki? :D :mrgreen:

korsan12

Doçent
15 Ocak 2008
506
3
18
bu forumun en sevdiğim tarafı şua bu konuda mevcut baştan sona yazılanları okuyun en başta ne yazıyordu şimi ne yazıyor bi konu açıldımı sağlıktan tut edebiyata kadar dil bilgisine dahi giriliyor :D

bu arada bişi kaçırmışım biyolojiye bilem girilmiş :D:D

TazzzY

Dekan
Emektar
12 Kasım 2008
7,353
275
263
bu forumun en sevdiğim tarafı şua bu konuda mevcut baştan sona yazılanları okuyun en başta ne yazıyordu şimi ne yazıyor bi konu açıldımı sağlıktan tut edebiyata kadar dil bilgisine dahi giriliyor :D

Katılıyorum konu ile yazılanlar hemen değişiyor :D:D

rohirrim

Profesör
21 Kasım 2008
1,359
11
0
Tekloji sitesinde kızların işi ne yaa:) Ne anlar kızlar teknolojiden...:D Anlayan bir kaç kız da zaten çikinnnnn :thumbdown:

Asil_haK

Asistan
26 Mayıs 2010
124
17
0
TDK dan alıntıdır:

KADIN:

Erişkin dişi insan, hatun, hatun kişi, zen:
"Yanlarında, kendileriyle ahbaplık edecek dostlar, hizmetlerine koşacak kadınlar veya erkekler görmek isterler."- A. Ş. Hisar.
2 .
sıfat Analık veya ev yönetimi bakımından gereken erdemleri olan.
3 . mecaz Hizmetçi bayan.
4 .
eskimiş Bayan.

kadun idi bayan idi kadun idi bayan idi ha uşağum ha:D