Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,099
Hocam, bir çok yorumunuz da maalesef, yazım hatası bulunmakta. "diye geri donut gondermissin" örneklemek gerekirse. @Yahya Furkan yapılması gerekeni yapıyor.
Dostum, o yazim hatasi degil. Ingilizce klavye kullaniyorum ancak sen bunu yazarken 2 tane yazim hatasi yapmissin, “bircok” bitisik yazilir ve ayni sekilde baglac olan de da eki de ayri yazilir.

SPECİAL FORCES

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,913
Dostum, o yazim hatasi degil. Ingilizce klavye kullaniyorum.
Hocam, bende İngilizce klavye kullanıyorum. Yorumlarımın birçoğu kullanmış olduğum telefon ile yapıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum, o yazim hatasi degil. Ingilizce klavye kullaniyorum ancak sen bunu yazarken 2 tane yazim hatasi yapmissin, “bircok” bitisik yazilir ve ayni sekilde baglac olan de da eki de ayri yazilir.
Canım, hatasız kul olmaz. @Yahya Furkan düzeltir.

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,227

Bu olay sacmalik bu arada. Ben de Ingilizce klavye kullaniyorum ve benim de mesajlarim yazim kurallari sebebiyle duzenlenmis. Bu bir yazim yanlisi degil. Turkce kurallarinin kati sekilde uygulandigi diger forumlarda bile boyle bir sey yok. Ingilizce klavyenin bu yazim kurali mevzusundan ayrilmasi lazim. Her mesajimda duzeltmekle ugrasamam.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,367
Yönetimin kurallar konusunda yanlışlıkları ve hataları olduğu aşikâr. Gerekli özeni ve eğitimi aldıklarını düşünmüyorum.

Ver yetkiyi gör etkiyi olmuş biraz.

Alanur Erdemir

vampir
Admin
Reaksiyon puanı
19,117
İngilizce klavye kullanımı yasak değil, benim de 5-6 mesaj gerisine bakarsanız İng klavye kullandığımı görebilirsiniz. @Yahya Furkan'a bu durumu ayrı olarak bildirmemiştim lakin yine de düzenlenmesi biraz tepki toplamış haklı olarak. Alsında şu yönden baktığınızda gayet iyi niyetli ve burası için çabaladığını görebilirsiniz; yasak olmamasına rağmen yine de Türkçe karakterler ile mesajlar editlenmiş, sonuçta zararı olmayan bir durum, bu saatten sonra ise editlenmez. İlginiz için teşekkür ederim.

Yönetimin kurallar konusunda yanlışlıkları ve hataları olduğu aşikâr.

Bizlerle paylaşabilirsiniz bu hataları/yanlışlıkları.

Gerekli özeni ve eğitimi aldıklarını düşünmüyorum.

Bu konu hakkında görüşlerinizi almak istiyorum.

Ek olarak şunu da belirtmek isterim ki sizlerin de yapamadığını bizler de yapamıyoruz, elimizde sihirli bir çomak yok, bazı şeyleri SDN Ofis'e bildirmeniz gerekiyor çünkü biz yetersiz kalıyoruz ve yetkimiz yok.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,367
Ek olarak şunu da belirtmek isterim ki sizlerin de yapamadığını bizler de yapamıyoruz, elimizde sihirli bir çomak yok, bazı şeyleri SDN Ofis'e bildirmeniz gerekiyor çünkü biz yetersiz kalıyoruz ve yetkimiz yok.
Canım kardeşim eğer bir site yönetimi yapılacaksa tamamen sorumluluğu alacaksın.

Her yaptığın ve yapacağın işi bir üst makama iletirsen sistemde eksiklikler ve gecikmeler yaşanır.

Bir sitenin yönetimi tam yetki ile olmalıdır. Burada senin hatan demiyorum. Onların hatası ve ayıbı bu tamamen.

Ya sorumluluğu vermeyeceksin ya da oturup kendileri ilgilenecekler.

Şimdi düşün ki bir ortada sorun var; bu sorunu ilk önce gidip aktaracaksın ve o adamın görmesini bekleyeceksin ve sonrasında o adam ne zaman keyfi gelirse sana cevap verdikten sonra sen müsait olduğun bir zamana kadar işlem yapacaksın. Bu zaman zarfında ne olacak tabii ki doğal olarak belirttiğim gibi gecikmeler yaşanacak.

Bence Tolga ile görüş ve tam yetki iste. Sana naçizane bir tavsiye.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,227
İngilizce klavye kullanımı yasak değil, benim de 5-6 mesaj gerisine bakarsanız İng klavye kullandığımı görebilirsiniz. @Yahya Furkan'a bu durumu ayrı olarak bildirmemiştim lakin yine de düzenlenmesi biraz tepki toplamış haklı olarak. Alsında şu yönden baktığınızda gayet iyi niyetli ve burası için çabaladığını görebilirsiniz; yasak olmamasına rağmen yine de Türkçe karakterler ile mesajlar editlenmiş, sonuçta zararı olmayan bir durum, bu saatten sonra ise editlenmez. İlginiz için teşekkür ederim.

Kotu niyet aramadim acikcasi zaten tek seferlik bir yanlis anlasilma olduysa fazla buyutulecek mevzu da degil sadece bunun imla kurallarina uymaya dikkat ediniz olarak belirtilmesi garibime gitti. Hal boyle olunca sanki Ingilizce klavyede yazmak imla hatasiymis da o yuzden duzeltilmis gibi algilandi.

Son düzenleme:

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
3,266
Kotu niyet aramadim acikcasi zaten tek seferlik bir yanlis anlasilma olduysa fazla buyutulecek mevzu da degil sadece bunun imla kurallarina uymaya dikkat ediniz olarak belirtilmesi garibime gitti. Hal boyle olunca sakin Ingilizce klavyede yazmak imla hatasiymis da o yuzden duzeltilmis gibi algilandi.
Herkese aynı bildirimi attığımdan dolayı, kusura bakmayın. Bildirimlerin içeriklerine dikkat edeceğim.

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,871
Karar böyle maalesef, özel başlıkların düzeni bozduğuna ve belirli kullanıcılar tarafından suistimal edildiğine dair bilgilendirme yapıldı.
500-1000 mesaj üstüne açmak? Gayet güzel özellikti, neden problem çözme odaklı değil de yok etme odaklı gidilmiş anlamadım.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
584

İşin özü; bu cümle/kelime/yanlış düzeltme avı çok saçma yerlere gitmeye başladı ve insanları cidden gerginliğe itiyor farkındaysanız. Mesela sizin bu attığınız mesajda 3 tane yanlış var merakla bekliyorum ne zaman düzelteceksiniz ya düzeltecekler diye. İnsanları bu kadar sıkboğaz ederseniz geri teper. Eski bir forum yönetici olarak benden size tavsiye;

1. Bir an önce eski sisteme dönülsün, çok saçma hatalar olmadığı sürece yazım hataları fazla irdelenmesin.
  2. İnanıyorum ki burada yetki verdiğiniz kişiler TDK'da görevli değil ya da Türkçe öğretmeni değil. Onlar da hata yapıyor ve bu olaylar olduğu sürece kullanıcıların tepkisine yol açacak.
  3. Şu ana sayfada bulunan video kısmına acile bir çözüm bulunmalı bence. Gerekiyorsa oylama falan yapılmalı. Neticede burası bir forum, Hakkı beyin ya da herhangi birisinin keyfine göre değil, kullanıcının rahat kullanabilmesine göre tasarlanmalı. En mantıklı çözüm bana göre ufak bir chatbox yapılmalı. İnsanlar 1 mesajlık soruları için gereksiz konu açmaktan kurtulur, modlara da kolaylık olur...
Lütfen dediklerimi kulak arkası yapmayınız...

Hocam, bildirim ile yanlışları da belirtemeyiz. Çok fazla mesaj olduğunu ve neredeyse hepsinde birkaç taneden fazla imla hatası olduğunu da göz önünde bulundurarak söylüyorum. Eğer bilmek istediğiniz bir mesaj olursa, benimle özel mesaj başlatabilirsiniz.

Siz de aynı şekilde hocam :), teşekkür ederim.

Cevap için teşekkürler. Daha iyi anladım olayı. Nedense öyle ufak bir kod yazılır gibi gelmişti bana. Olmuyormuş demek ki :)

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
3,266
İşin özü; bu cümle/kelime/yanlış düzeltme avı çok saçma yerlere gitmeye başladı ve insanları cidden gerginliğe itiyor farkındaysanız. Mesela sizin bu attığınız mesajda 3 tane yanlış var merakla bekliyorum ne zaman düzelteceksiniz ya düzeltecekler diye. İnsanları bu kadar sıkboğaz ederseniz geri teper. Eski bir forum yönetici olarak benden size tavsiye;

1. Bir an önce eski sisteme dönülsün, çok saçma hatalar olmadığı sürece yazım hataları fazla irdelenmesin.
  2. İnanıyorum ki burada yetki verdiğiniz kişiler TDK'da görevli değil ya da Türkçe öğretmeni değil. Onlar da hata yapıyor ve bu olaylar olduğu sürece kullanıcıların tepkisine yol açacak.
  3. Şu ana sayfada bulunan video kısmına acile bir çözüm bulunmalı bence. Gerekiyorsa oylama falan yapılmalı. Neticede burası bir forum, Hakkı beyin ya da herhangi birisinin keyfine göre değil, kullanıcının rahat kullanabilmesine göre tasarlanmalı. En mantıklı çözüm bana göre ufak bir chatbox yapılmalı. İnsanlar 1 mesajlık soruları için gereksiz konu açmaktan kurtulur, modlara da kolaylık olur...
Lütfen dediklerimi kulak arkası yapmayınız...

Cevap için teşekkürler. Daha iyi anladım olayı. Nedense öyle ufak bir kod yazılır gibi gelmişti bana. Olmuyormuş demek ki :)
Türkçe bilmek için öğretmen olmaya gerek yok. Hata yaparsak, bir özel mesaja düzeltiriz, özürümüzü dileriz. Kullanıcıya giden bildirimlerin de bir zararı yok, sonuçta.

Burayı daha düzenli bir hale getirmek için çabalıyoruz. Üyelerin de ufak hatalarımı anlayışla karşılamalarını rica ediyorum. :)

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,606
Hocam, değiştir seçeneğini farklı bir noktaya alabilme şansınız nedir? Bildirimlere bakmak isterken, yanlışlıkla koyu temadan çıkıyorum.
Az önce açmış olduğum bir öneri konusu var eğer ki uygulanırsa sorununuz çözülmüş olur.

SPECİAL FORCES

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,913

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
584
Az önce açmış olduğum bir öneri konusu var eğer ki uygulanırsa sorununuz çözülmüş olur.

Hay sen çok yaşa. Yemin ediyorum o video kısmı inanılmaz soğuttu beni siteden. Çok mantıksız geliyor. Önceden de dediğim gibi SDN takip edenler Youtube'da hem sub olmuşlardır hem de bildirimi açmışlardır. Ben Youtube'da takip etmiyorum mesela hiç bir içeriklerini, fakat bu siteye her girdiğimde karşıma çıkıyor.

Ayrıca illa orası kullanılacaksa önceden de dediğim gibi ufak bir Chatbox hem gereksiz konu açılmasının önüne geçer, hem insanlar daha güzel kaynaşabilir...

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,176
Çok fazla takıntı yapıyorsunuz, oluruna bırakın, dikensiz gül olmaz, sorunsuzda forum olmaz,
herkesin gönlünden ,aklından geçeni yapmaya kalkarsanız ,sonunda duvara toslarsınız.

Ranga Guru resme bakmış ve şöyle demiş: “Sen artık büyük bir ressamsın. Resmini halk değerlendirsin. Bu resmi al, şehrin kalabalık bir meydanına as. Yanına da bir kırmızı kalem ile şu yazıyı bırak: “Lütfen beğenmediğiniz yerlere çarpı koyunuz.”

Öğrenci söyleneni yapmış ve birkaç gün sonra resme bakmaya gittiğinde görmüş ki, emeğini ve yüreğini ortaya koyarak yaptığı tablo, kırmızı çarpılarla doldurulmuş. Öğrenci buna çok üzülmüş. Tabloyu almış ve hocasına götürmüş.

Ranga Guru, öğrencisine üzülmemesini söylemiş ve aynı resmi yeniden yapıp yanına da yağlı boya ve fırça ile birlikte şu yazıyı bırakmasını söylemiş: “Lütfen beğenmediğiniz yerleri düzeltiniz.”

Öğrenci birkaç gün sonra gidip bakmış, tabloya kimse dokunmamış. Bu duruma çok sevinerek durumu hocasına anlatmış. Ranga Guru şöyle demiş: “Sen ilk seferde belki de hayatında hiç resim yapamayan insanlara fırsat verdin ve acımasız eleştiriler ile karşılaştın. Bu duruma çok üzüldün. İkinci sefer ise hataların düzeltilmesini istedin. Oysa kimse konuyu düzeltmeye cesaret edemedi. Çarpı koymak, beğenmemek, karalamak, kolaydır. İnsanoğlu başkalarında kusur aramada pek aceleci ve pek acımasızdır

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
717
Şu mesaj yazdığımız yere imla kuralları için seçenekler gelsin.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
3,266
Mekanın sahibi geri geldiiiiiiiii... Selam ne yapıyorsunuz gençler? :D

Alanur son mesajından hiçbir şey anlamadım. Mesajlar yerine başlık ve konu içeriği düzenlenecektir ne demek?
Hoş geldiniz. İmla hatası olan mesajlar, editörler tarafından düzeltiliyordu. Artık, sadece konu başlığı ve içeriği düzenlenecek.

Alanur Erdemir

vampir
Admin
Reaksiyon puanı
19,117
Alanur son mesajından hiçbir şey anlamadım. Mesajlar yerine başlık ve konu içeriği düzenlenecektir ne demek?
İmla kurallarına uygun yazma kuralı getirildi, bu kural doğrultusunda mesajlar düzenleniyordu, üyelerden aldığımız geridönüşler neticesinde artık sadece başlık ve konu içeriği düzenleniyor. Hoş geldin Caner abi. :)