Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alanur Erdemir

Müdavim
Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
19,152
görevler yapılmadığı için gelen özellikler de geri kaldırılıyor.
Hangi görevler yapılmıyor? Görevden kastınız nedir? Özel başlığın kaldırılması ile alakasını anlayamadım maalesef.

Yapmam gerekeni yapıyorum, bence siz de görüyorsunuzdur
"Yapmam gerekeni yapıyorum" derken neyi yaptığınızı anlamadım, üye olarak uymanız gereken kurallara uymanız hakkında bu yorumu yaptıysanız zaten yapmak zorundasınız.

Fjord

Asistan
Reaksiyon puanı
1,379
Tek sıkıntı özel başlık olmamalı bana kalırsa. Forumun hâline bakar mısınız lütfen? Destek isteyen tek tük insan var, onlara da genellikle bir dönüş sağlanamıyor. Bilgi paylaşımı adı altında kopyala-yapıştır haber başlıklarının içinde kaybolup gidiyorlar. Özel başlığı kullananlar da forumun aktif olan sayılı insanları zaten, gerektiği takdirde cezalandırma yapılabilirdi.

Alanur Erdemir

Müdavim
Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
19,152
Destek isteyen tek tük insan var, onlara da genellikle bir dönüş sağlanamıyor.
Geldiğimden beri destek bekleyen herkese konu/DM/PM fark etmeksizin yardım ettim. Genelde 1 saat içerisinde geri-dönüş yapılır ve sorun çözülür. Eğer ki konu açan teknik problem yaşayanlardan bahsediyorsanız bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok.
Özel başlığı kullananlar da forumun aktif olan sayılı insanları zaten, gerektiği takdirde cezalandırma yapılabilirdi.
Reklam hesaplarının suistimal etmesi ve karmaşaya yol açması sebebi ile bu karar verildi.

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,390
Hangi görevler yapılmıyor? Görevden kastınız nedir? Özel başlığın kaldırılması ile alakasını açıklayınız.

"Yapmam gerekeni yapıyorum" derken neyi yaptığınızı anlamadım, üye olarak uymanız gereken kurallara uymanız hakkında bu yorumu yaptıysanız zaten yapmak zorundasınız.
4 Aralık 2017 den bu güne yapmam gerekeni yapmaya çalışıyorum, özel başlıkla alakalandırmadım.
Yanlış anlamışsınız, 2017 den bu güne yapmam gerekenleri fazlasıyla biliyorum. Söylediğim gibi her şeyi bilmiyoruz. Onu da görev alan arkadaşların fark ettiğinde üyelere bilgi vermesi gerekir diye düşünüyorum.
Çokta imalı konuşmaya gerek yok diye de düşünüyorum. Bu foruma yeni üye de değilim biliyorsunuz.
Ki 2022 den öncesine ait bir tane bile ceza puanım yok, sorunun benden kaynaklandığını sanmıyorum.

Son düzenleme:

Alanur Erdemir

Müdavim
Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
19,152
Sürüm kısmına Hakkı Alkan ve Tolga Cem bakıyor, yakın zamanda geçeceğiz. Bir müddet böyle maalesef, yaşadığınız sorunlar için tekrardan özür diler, anlayışınız için ise teşekkür ederiz.

Alanur Erdemir

Müdavim
Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
19,152
Yazım kuralları için otomatik düzeltme tuşu yapılabilir mi?

Başka forumda bu özellik vardı bizede gelmeli diye düşünüyorum.
O eklenti ile yapılabilen bir şey, yazabilecek birisini bulmak, maaliyetini hesaplamak ve zaman vermek vs gerekiyor.

Creative

Rektör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
17,398
Kullanmalarına gerek yok. Bizim kendi dilimizi öğrenmeleri gerekli.

Kullanmış olduğumuz bir tane dil var, onu da doğru düzgün kullanmaları elzemdir.

Kendilerini alıştırmaları için yazım kurallarını denetleyen eklentiler kullanabilirler.

Etkili bir eklenti istiyorsanız Microsoft'un aşağıda vermiş olduğumu kullanabilirler.

Graveworm

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,170
Sevgili modlar;

Önceden de dediğim gibi ben imla kurallarına gayet dikkat ederim fakat bir mesajım Yahya tarafından düzenlenmiş. Neyi düzenledi, neyi yanlış yaptım nasıl öğrenebilirim ? Hem bir daha yanlış yapmamak adına hem de yine gereksiz tartışmalardan kaçınmak adına... @Yahya Furkan bir açıklama getirirsen sevinirim.

Yani kim neden neyi düzelttiyse karşı tarafa bildirse de bir daha aynı hatalar yapılmasa...

Son düzenleme:

Alanur Erdemir

Müdavim
Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
19,152
Sevgili modlar;

Önceden de dediğim gibi ben imla kurallarına gayet dikkat ederim fakat bir mesajım Yahya tarafından düzenlenmiş. Neyi düzenledi, neyi yanlış yaptı nasıl öğrenebilirim ? Hem bir daha yanlış yapmamak adına hem de yine gereksiz tartışmalardan kaçınmak adına... @Yahya Furkan bir açıklama getirirsen sevinirim.

Yani kim neden neyi düzelttiyse karşı tarafa bildirse de bir daha aynı hatalar yapılmasa...
Hangi mesajdan bahsediyorsunuz?

Graveworm

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,170

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    47.2 KB · Görüntüleme: 44
  • 2.png
    2.png
    6 KB · Görüntüleme: 45

Alanur Erdemir

Müdavim
Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
19,152
Screenshot_20240428_224205_Chrome.jpg

Orjinal hâli ve değiştirildikten sornaki hâli. İmla hatası yok evet, yine de mesajınız değiştirildiği için size bilgilendirme için bildirim atılmış.

Graveworm

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,170
Ekli dosyayı görüntüle 189424
Orjinal hâli ve değiştirildikten sornaki hâli.

Bu arkadaşın ya da sizin dil bilgisi bildiğinizden ne kadar eminiz ? İlk virgüle lafım yok, sabah 5'i geçerken yazılmış bir mesaj neticede. Fakat ikinci virgül nedir ? Cümlenin devamı zaten o. Aman neyse ya :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Demek istediğim bu da bir şekilde bildirilirse iyi olur. Hayırlı akşamlar...

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,535
Bu arkadaşın ya da sizin dil bilgisi bildiğinizden ne kadar eminiz ? İlk virgüle lafım yok, sabah 5'i geçerken yazılmış bir mesaj neticede. Fakat ikinci virgül nedir ? Cümlenin devamı zaten o. Aman neyse ya :D
Günde kaç tane mesaj düzenlediğimi tahmin bile edemezsiniz. Sizin de bir kaç mesajınızdan fazlasını uyarısız düzenledim. Ben de insanım, gözümden kaçmış, kusura bakmayın. Hatayı düzelteceğim. Başka merak ettiğiniz mesaj varsa, onun da eski ve yeni halini atabilirim.

Graveworm

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,170
Günde kaç tane mesaj düzenlediğimi tahmin bile edemezsiniz. Sizin de bir kaç mesajınızdan fazlasını uyarısız düzenledim. Ben de insanım, gözümden kaçmış, kusura bakmayın. Hatayı düzelteceğim. Başka merak ettiğiniz mesaj varsa, onun da eski ve yeni halini atabilirim.

Hatayı düzeltmene bir şey demiyorum hocam yanlış anladın. Ya da ben yanlış anlattım. Neyi hatalı onun da belirtilmesini istiyorum. Bildirim geldi "İmla kurallarına dikkat edin" diyor ve ismin yazıyor. Hangi imla hatası ? Nerede yapmışım ? Mesela o mesajda 1 tane var imla hatası, ki ne cümlenin akışını bozuyor o imlalar ne de yanlış anlamaya sebep oluyor... Neyse artık takmamaya karar verdim zaten. Fazla yazmama kararı da aldım. Yüksek güvenlikli hapishane gibi olmuş burası. Forum dediğin biraz serbestlik ister. Major hatalardan bahsetmiyorum.

Hayırlı akşamlar...

Reaksiyon puanı
188
Bir keresinde profil mesajıma "Bu sivrisinekler yüzünden sabah 5 uyandım *** " yazdığım için 2 hafta ban yedim.Başka mesajlara bakıyorum,bu tarz şeyler yazmışlar ama hiç ceza almamışlar ilginç.

Son düzenleme:

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,535
Hatayı düzeltmene bir şey demiyorum hocam yanlış anladın. Ya da ben yanlış anlattım. Neyi hatalı onun da belirtilmesini istiyorum. Bildirim geldi "İmla kurallarına dikkat edin" diyor ve ismin yazıyor. Hangi imla hatası ? Nerede yapmışım ? Mesela o mesajda 1 tane var imla hatası, ki ne cümlenin akışını bozuyor o imlalar ne de yanlış anlamaya sebep oluyor... Neyse artık takmamaya karar verdim zaten. Fazla yazmama kararı da aldım. Yüksek güvenlikli hapishane gibi olmuş burası. Forum dediğin biraz serbestlik ister. Major hatalardan bahsetmiyorum.

Hayırlı akşamlar...
Dediğim gibi, ben de hata yapabiliyorum.

Baştaki hatayı düzeltmişim. Sonrasında da (2. virgülü attığım yerde) bir hata daha var zannetmişim. Bildirimin sebebi de bu. Hatalı düzeltme için özür diliyorum.

Yüksek güvenlikli hapishane gibi olmuş burası. Forum dediğin biraz serbestlik ister.
Kural ihlali yaparak imla kurallarına uymayan üye ne ceza puanı alıyor, ne de başka bir şey. Sadece dikkat edin diye bildirim alıyor. Bu durumda bildirimden rahatsız olunmaması lazım, bana göre.

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,227
Yahya arkadaşımın art niyeti olmadığına eminim, dil bilgisi de kuvvetlidir ancak bazen özne olmamasına rağmen kelimeleri virgül ile vurgulayabiliyor, bu da mesajın estetiğini, akıcılığını bozabiliyor. Bir de İngilizce klavye kullanmak forum kurallarına aykırı değil.

Son düzenleyen moderatör:

Graveworm

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,170
Yahya arkadasimin art niyeti olmadigina eminim, dil bilgisi de kuvvetlidir ancak bazenleri ozne olmamasina ragmen kelimeleri virgul ile vurgulayabiliyor, bu da mesajin estetigini, akiciligini bozabiliyor. Bir de Ingilizce klavye kullanmak forum kurallarina aykiri degil.

Bakalım bu mesaj ne zaman düzeltilecek :)

Yahya arkadasimin art niyeti olmadigina eminim, dil bilgisi de kuvvetlidir ancak bazenleri ozne olmamasina ragmen kelimeleri virgul ile vurgulayabiliyor, bu da mesajin estetigini, akiciligini bozabiliyor. Bir de Ingilizce klavye kullanmak forum kurallarina aykiri degil.

Eklemeyi unuttum; tabi ki bu konuda bir art niyet olduğunu ben de düşünmüyorum. Benim sinirlendiğim olay mesela bildirim geldi ya imladan dolayı, sadece nerede hata olduğu da yazsa. Onu demek istedim. Art niyet falan yok adam işini yapıyor neticede, yaparken bir tane de kendisi hata yapmış hiç sıkıntı yok hepimiz insanız.

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,535
Teşekkür ediyorum. Haklısınız hocam.

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,390

Eklemeyi unuttum; tabi ki bu konuda bir art niyet olduğunu ben de düşünmüyorum. Benim sinirlendiğim olay mesela bildirim geldi ya imladan dolayı, sadece nerede hata olduğu da yazsa. Onu demek istedim. Art niyet falan yok adam işini yapıyor neticede, yaparken bir tane de kendisi hata yapmış hiç sıkıntı yok hepimiz insanız.
Tatlıya bağlanmasına çok sevindim, @Yahya Furkan işini yapıyor sonuçta. Özür dilemiş sizden. Düzeltme yaparken hata yapmasına sebep olmuş. İnsanız hatalarımız olacak elbette.

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,535
40 sayfaya yakın gezdim, hata yaptığım sadece 2-3 mesaj bulabildim. Hadi 10 diyelim. Foruma gelen neredeyse tüm mesajların benim elimden geçtiğini düşünürsek, bu hatamın normal olduğunu düşünüyorum. Yine de özür diliyorum.

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,390
40 sayfaya yakın gezdim, hata yaptığım sadece 2-3 mesaj bulabildim. Hadi 10 diyelim. Foruma gelen neredeyse tüm mesajların benim elimden geçtiğini düşünürsek, bu hatamın normal olduğunu düşünüyorum. Yine de özür diliyorum.
Elbette hocam, size hak veriyorum. Sizin yerinizde kim olsa, benzer bir hata ile karşı karşıya kalabilirdi.
Hatasız, kul olmaz. Seviliyorsunuz hocam. :)

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,535

Hocam, bildirim ile yanlışları da belirtemeyiz. Çok fazla mesaj olduğunu ve neredeyse hepsinde birkaç taneden fazla imla hatası olduğunu da göz önünde bulundurarak söylüyorum. Eğer bilmek istediğiniz bir mesaj olursa, benimle özel mesaj başlatabilirsiniz.

Elbette hocam, size hak veriyorum. Sizin yerinizde kim olsa, benzer bir hata ile karşı karşıya kalabilirdi.
Hatasız, kul olmaz. Seviliyorsunuz hocam. :)
Siz de aynı şekilde hocam :), teşekkür ederim.

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,390
Tek bir diyeceğim söz var. Lütfen! Üyeler ve forum yöneticileri arasında sakin, huzurlu bir muhabbet ortamı olsun. Ben dahil herkes buna ehemmiyet göstersin.
Bu konuda, hem fikiriz hocam. :)

Ama bir durum var, raporlama sistemi hakkında. Bir sürü rapor düşüyor biliyoruz, ancak bazı raporlamalar da. Konu içeriğine bakılıp biraz konu hakkında, fikir sahibi olduktan sonra gereken işlem yapılsa. Bir çok kişi gereksiz ceza yemekten kurtulacak. Bu sağlandığında üyelerin forumdan soğumasının da önüne geçilmiş olur. "Üyeler ve forum yöneticileri arasında sakin, huzurlu bir muhabbet ortamı olsun." isteniyor ise, gerekli adımların da atılmış olması gerekir. Diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,227
Teşekkür ediyorum. Haklısınız hocam.
Hocam Ingilizce klavye ile yazdigim 2 mesaji daha duzenlemissin ve birisine “Imla kurallarina dikkat ediniz” diye geri donut gondermissin. Ingilizce klavye kullanmanin imla kurallari ile zerre ilgisi yok, Ingilizce klavye kullanmak, aykiri bir durum degil. Mudahele edilmemeli, mesaji giren uyeye kalmali.

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,390
Hocam Ingilizce klavye ile yazdigim 2 mesaji daha duzenlemissin ve birisine “Imla kurallarina dikkat ediniz” diye geri donut gondermissin. Ingilizce klavye kullanmanin imla kurallari ile zerre ilgisi yok, Ingilizce klavye kullanmak, aykiri bir durum degil. Mudahele edilmemeli, mesaji giren uyeye kalmali.
Hocam, birçok yorumunuzda maalesef, yazım hatası bulunmakta. "diye geri donut gondermissin" örneklemek gerekirse. @Yahya Furkan yapılması gerekeni yapıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...