Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Bu konuyu okuyanlar

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Merhaba, öncelikle hesabım üzerinden yasağı kaldırdığınız için teşekkür ediyorum. Saat 17.50 itibari ile açılması gerekiyordu ama açılmadı. Andromeda olarak hesap açtım kabul edilmedi. (amaçım ulaşmaktı). Bize ulaşın bölümümden yazdım. Ben yazarken açılmış.

4 yıldır forum kullanıcısıyım ilk yasağımızı almış olduk. Forumun kuralları var ve bazen istemeden de olsa hatalı kural dışı yazıyor olabiliriz.

Siyaset bölümü yerine gündem bölümüne konu açtım. Ama siyasetle gündem içi içe. Burada siyasi propaganda için bulunmuyorum. Öyle olsa burda değil twetterda takılırdım. Ama siyasi propaganda yapanlar var burada. Burada herkesin düşüncesi farklı olabilir. Moderatörlerde bizden farklı düşünüyor olabilirler. Ama moderatörler gibi düşünmek zorunda değilim. Onlarda insanları yönlendirmemelidir. Az da olsa ortalarda durmalı tarafsız davranmalıdırlar.

Diyecesiniz iki günden bişey olmaz. Benim asıl demek istediğim yanlışım varsa ceza verin ama sizin gibi düşünmediğim için olmasın.

Aşağıda gündem bölümüne açılmış ama tamamen siyaset olan bir kaç konu var.
İyi forumlar dilerim.

Gündem bölümünde açılmış. Daha önce diyanet tarafından yalanlanmış algı haberi

Gündem diye açılmış tam bir algı haberi. Konuyla alakalı tam video Internette var.

Gündem bölümünde açılmış Şuanda siyasetin bir numaralı gümdemi

Böyle bir gündem yok. Tamamen siyaset

Son düzenleme:

Metin_Aslantürk

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Üstte içerik ekibine ait konuları inceledim. Lakin siyaset ile alakası yok. Bütün forumlarda güncel yada gündem bölümüne açılmış konular araştırabilirsin. Yukarıda bahsettiniz konular.

Yasak kalkma durumu ise onu sistem otomatik kaldırıyor. Gece 12 de sıfırlanıyor bazen. Ertesinde güne girdiğini gece 24.00 da bazen kalkıyor..bazen de tam dakikasında kalkıyor.

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
563
Ben bir tane öneri konusu açmıştım ama geri dönüş alamadım hiç. Bundan dolayı konumun görülmüş olduğunu düşünmemekteyim:
Öncelikle bence görmek istemediğimiz kategorileri yok sayma özelliği çok lazım bana.
Örneğin: X kişisi A kategorisindeki konulara katlanamıyor. Kendi isteğiyle ayarlasın ve o kategorideki konuları görmesin ve o kategoriye girmeye çalışırsa da ayarı kaldırma ile ilgili bir mesaj gelsin. A kategorisinde konu açan herkesi X kişisinin engellemesi gibi bir şey yapması da mümkün değil zaten.

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,045
Merhaba, öncelikle hesabım üzerinden yasağı kaldırdığınız için teşekkür ediyorum. Saat 17.50 itibari ile açılması gerekiyordu ama açılmadı. Andromeda olarak hesap açtım kabul edilmedi. (amaçım ulaşmaktı). Bize ulaşın bölümümden yazdım. Ben yazarken açılmış.

4 yıldır forum kullanıcısıyım ilk yasağımızı almış olduk. Forumun kuralları var ve bazen istemeden de olsa hatalı kural dışı yazıyor olabiliriz.

Siyaset bölümü yerine gündem bölümüne konu açtım. Ama siyasetle gündem içi içe. Burada siyasi propaganda için bulunmuyorum. Öyle olsa burda değil twetterda takılırdım. Ama siyasi propaganda yapanlar var burada. Burada herkesin düşüncesi farklı olabilir. Moderatörlerde bizden farklı düşünüyor olabilirler. Ama moderatörler gibi düşünmek zorunda değilim. Onlarda insanları yönlendirmemelidir. Az da olsa ortalarda durmalı tarafsız davranmalıdırlar.

Diyecesiniz iki günden bişey olmaz. Benim asıl demek istediğim yanlışım varsa ceza verin ama sizin gibi düşünmediğim için olmasın.

İyi forumlar dilerim.

Gündem diye açılmış tam bir algı haberi. Konuyla alakalı tam video Internette var.

Rica ediyorum siyasete kayan veya siyaset içeren konuları raporlayın ve gerekeni yapalım.

Metin_Aslantürk

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Anladığım kadarıyla forumda iki yöneticinin ağırlığı var.

Creative ve dora

Karar mercii bu iki yönetici gibi gözüküyor. Tecrübeli ve Tepe yönetimi bu iki yönetici Dora ve Creative gibi gözüküyor.

Merkez yöneticiler Creative ve Dora gibi gözüküyor. Anladığım kadarıyla bu iki yöneticiye ulaştığınızda sorunlar hemen çözülür gibime geliyor.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415

İyi forumlar dilerim.

İşte o kural size bize. Özellikle içerik ekibinin açtığı çoğu konu siyasi ve bu konuların bir kısmını Gündem bölümüne açıyorlar. ???

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Selamlar;

Çok düzenli Siyaset bölümüne bakmıyorum ama bu bölümdeki konu ve mesajlara daha titizlik gösterilmeli.

Mesela şu konu. (Özellikle son sayfalara doğru) Argo ve sokak ağzı ile yapılmış karşılıklı atışmalar var.

@Creative
@Dora
@Mustafa Deliktaş
@Muhammed Utku Cabir

Lütfen bilginize, iyi çalışmalar.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Konuyu görüntüleyen üyelerden bazılarının kullanıcı adı gri renkli. Çoğunluğu da (ben dahil) mavi renkli.
Bu gri ve mavi renk ne anlama geliyor?

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
@ConfickerBelasi nın attığı emeojileri spam olarak algılayan bir sistem var mı? Bana bildirim gelmesin. Bıktım artık! ConfickerBelasi'nın emojilerini nasıl engelleyebiliriz?

Yok sayma (bloklama) yapmak istemiyorum. Sadece emojileri yok saysam yeter.

Millete boş boş kızgın emoji atıp duruyor.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
@ConfickerBelasi nın attığı emeojileri spam olarak algılayan bir sistem var mı? Bana bildirim gelmesin. Bıktım artık! ConfickerBelasi'nın emojilerini nasıl engelleyebiliriz?

Tertemiz bende kurtulmuştum kendisinden de, bir şekilde postlarıma emoji atarak gene psikolojik baskı yapıyor.

Sayın yönetim; yoksaydığımız kişilerin emojilerini de visible: off yapar mısınız lütfen. Düşüncelerinden arındığımız kişinin laubali surat ifadelerinden de arınalım.

Teşekkürler.

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Reisliğin manasını bilerek kullanırsan hoş olur, yoksa şuan görüldüğü gibi içi boş.
Burası görüş öneri başlığı. "Yoksay" özelliğinin getiriliş nedeni eksik olduğu için fizibilite öneriyoruz. Burada milletle ikili dialoğa girmek çok uygun olmaz.

Bende mesajımda arkadaşa ' Öneri ' sunuyorum kızdırma arkadaşları diyerek..

Son düzenleyen moderatör:

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321

Merhaba, söz konusu arkadaşımızın göndermiş olduğu emojiler hakkında forum kurallarımıza ait bir ibare yoktur.

Buna istinaden böyle bir kısıtlama vb. hiç bir üyemize uygulamak istemeyiz. Bu tamamen ayrımcılığa girmez mi?

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Merhaba, söz konusu arkadaşımızın göndermiş olduğu emojiler hakkında forum kurallarımıza ait bir ibare yoktur.

Buna istinaden böyle bir kısıtlama vb. hiç bir üyemize uygulamak istemeyiz. Bu tamamen ayrımcılığa girmez mi?
Gıcıklığına her şeye kızgın emoji atıyor ama. Bunun bir yaptırımı olmalı bence.

Bu konuda çok şikayet var. Hatta ConfickerBelasi'nın kızgın emojileri ile ilgili konu bile açılmıştı.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Bu konudan bende şikayetçiyim. Her gün rahat 30-40 bildirim geliyor direk tüm mesajlara kızgır surat atılıyor. ARkadaşın yaşı kaçtır bilmiyorum ama çok çocuksu bir davranış gibi geliyor. Olmadı şahsen ben komple engelleyecem sadece emojileri kapatma özellği yoksa.
( Genel olarak fikirlerin düşüncelerin özgürce söylenmesi ve çarpışmasının her olayın konuşulması gerekildiğini düşünüyorum ama hiçbir mesaja doğru dürüst cevap yaamayıp sadece kendisi gibi düşünmeyelere kızgın surat atılıyor uzlaşma olmayınca mecbur öyle yapacam gibi. )
Mesaj otomatik birleştirildi:

Not: Yoksaydım gitti

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Söylediğim gibi hiç bir üyemize baskı ile yaptırım uygulayamayız. Teşekkürler.

İyide yoksaydığımda hiçbir postunu görmüyorum. Attığı emojiyi de görmeyeyim istiyorum?

Emoji yapmasını kesin demedik ki ?

Son düzenleyen moderatör:

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Siyaset bölümünde tansiyon yükseltici gereksiz konular açılmaya başlandı :D Ve bu konular genelde aynı gündem maddesinden oluşuyor. :D

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Asistan yerine başka bir rütbe olsa daha iyi olur

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Siyaset bölümünde tansiyon yükseltici gereksiz konular açılmaya başlandı :D Ve bu konular genelde aynı gündem maddesinden oluşuyor. :D

takım tutar gibi parti tutan üyeler konuda tartışma çıkartmasa hiç bir şekilde tansiyon yükselmeyecek :)

Reaksiyon puanı
16,118
Ekran Görüntüsü 2020-08-07 15-08-18.png

:rage: :rage:?? kızgın atarım yazamıyorum ki ban var.
siyaset bölümü kapatılsın kimseye :mad: atmayım.

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Merhaba,
An itibari ile bir haftalık cezam bitti. Bu süre zarfında yine SDNForum'u kullandım tabii.
Forumdan uzak kaldığım ve bir şeyler yazamadığım bu konu hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak isterim.
Birinci ve en önemlisi ''UYARI'' yapılmaması. Kurallara uymadım önce bir uyarı alayım ben belki farkında değilim
veya düzeltme şansı yada savunma hakkı verilmesi lazım.
Ceza aldınız hadi güle güle mantığı çok yanlış. Hesabıma giriyorum. Bana gelen ban sebebini bile cezam bittikten sonra bakabiliyorum.
Bildirimlere bakamıyorum.
Ceza alan kişi hiç bir şekilde yazı yazamasın ama onun dışında forumda takılabilmeli. Misafir olarak değil.
Uçuşan üyeler kısmında daha ayrıntılı ceza açıklaması yazılmalı.
Şu üye şu kural ihlalinden sonra 3 gün uzaklaştırıldı gibi. Yok bilmem hangi gezegene
uçuruldu gibi şeyler yanlış. Çoğu ceza açıklamaları eksik.
Ben bir hafta yokum kendimi ifade edemiyorum. Misafirlerin konu açtığı bölümü gördüm yazdım. Orada ki kural diyor ki: Üyeliğiniz varsa ana hesabınız silinir diyor.
Son olarak iletişim bölümünde ki ''BİZE ULAŞIN'' kısmı yalan. Belirli aralıklarla üç defa yazdım bir tanesi bir bir ay oldu yollayalı hala cevap bekliyorum.(Gerçi gerek kalmadı)
Forum bizim değil mi. İstediğimizi yaparız da derseniz orasını bilemem. Bunlar dışında forumu seviyorum.
Benim naçizane fikrim bu yönde.
Teşekkür ederim.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Merhaba,
An itibari ile bir haftalık cezam bitti. Bu süre zarfında yine SDNForum'u kullandım tabii.
Forumdan uzak kaldığım ve bir şeyler yazamadığım bu konu hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak isterim.
Birinci ve en önemlisi ''UYARI'' yapılmaması. Kurallara uymadım önce bir uyarı alayım ben belki farkında değilim
veya düzeltme şansı yada savunma hakkı verilmesi lazım.
Ceza aldınız hadi güle güle mantığı çok yanlış. Hesabıma giriyorum. Bana gelen ban sebebini bile cezam bittikten sonra bakabiliyorum.
Bildirimlere bakamıyorum.
Ceza alan kişi hiç bir şekilde yazı yazamasın ama onun dışında forumda takılabilmeli. Misafir olarak değil.
Uçuşan üyeler kısmında daha ayrıntılı ceza açıklaması yazılmalı.
Şu üye şu kural ihlalinden sonra 3 gün uzaklaştırıldı gibi. Yok bilmem hangi gezegene
uçuruldu gibi şeyler yanlış. Çoğu ceza açıklamaları eksik.
Ben bir hafta yokum kendimi ifade edemiyorum. Misafirlerin konu açtığı bölümü gördüm yazdım. Orada ki kural diyor ki: Üyeliğiniz varsa ana hesabınız silinir diyor.
Son olarak iletişim bölümünde ki ''BİZE ULAŞIN'' kısmı yalan. Belirli aralıklarla üç defa yazdım bir tanesi bir bir ay oldu yollayalı hala cevap bekliyorum.(Gerçi gerek kalmadı)
Forum bizim değil mi. İstediğimizi yaparız da derseniz orasını bilemem. Bunlar dışında forumu seviyorum.
Benim naçizane fikrim bu yönde.
Teşekkür ederim.

Açıkçası söylediklerine noktasına virgülüne katılıyorum.

Zaten forumda adam akıllı cevap yazan konu açan ve aktif üye sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Ama bazı moderatörler onlarıda küstürme ve forumdan uzaklaştırma çabasında gibi. Adamların 2-3K üstü mesajı olmuş kimseye küfür etmezler hakaret etmezler. ÇAT 15 gün uçurduk 1 Ay uçurduk. Gerekçe ney konuya alakasız mesaj yazmış. ( Belki kendince alakalı buna kim karar veriyor =? Veya çok alakasız ile sil gitsin. ) Veya siyaset dışında siyasi söylem yapmış sil mesajı uyarı at konuyu siyaset bölümünü al flan ama olmaz ÇATT 1 hafta ban. Uçuşan üyelerdede adam akıllı açıklama yok dediğin gibi Uçurduk gitti. Alenen Hakaret eden üyeler tabii ki ceza alsın ama kime göre neye göre olan söylemler yüzünden uzun süreli cezalar verilmesi banada yanlış geliyor.