Forum.donanimhaber.com

MegaWolt

Profesör
29 Mayıs 2007
3,522
42
228
DH, Türkiye'nin en büyük forumuna sahip teknolojik haber sitesidir. Dünyada da sayılı ve saygın siteler arasındadır.

Dünkü çocukların lafıyla değişecek site değildir. Beğenmeyen varsa uyduruk forumlara takılsın.

mucahid

Doçent
11 Mart 2009
673
12
0
Donanım haber sdn ye göre çok eski bir site şimdi kalkıp kötülemek olmaz. bu kötü o kötü demekde doğru olmaz. insan hep bir foruma bağlı olmaz. düzensizlik aslında yok sadece öznel düşünceleriniz ön planda birden fazla forum sitesine takılırsanız forum sitelerinin mantığını anlarsınız. yanlış anlamayın sdn yi kötülemiyom ama sadece sdn gibi sade ve kolay anlaşılır bir foruma takılırsanız. dh gibi forum sitelerini anlamazsınız. sorun sizdende kaynaklanıyor birazda. söynecek çok şey var ama polemiğe girmicem:) ben burda o iyi bu kötü demek istemiyorum adil davranmak istiyorum:)

orcnd

Dekan
13 Ekim 2008
6,394
255
243
bir forumun gerçek kaynakları kullanıcılarıdır. dh forumunda ciddi yazarlar var bu yazarlar ellerine sazlarını aldıklarında forum hemen belli ediyor kendini. ayrıca rehber hazırlama geleneği de hala sürdürülmekte. birçok konuda hazırlanmış çok detaylı rehberler var. bunlar amatör ellerden bile çıkmış olca ciddi işlevseller.

özetle dh forum teknik açıdan berbat olsa da içerik açısından sdn'nin çok önünde umarım sdn kısa sürede dh'yi yakalar

REDFOKS

Rektör
Emektar
31 Ocak 2009
18,034
201
243
bir çok kişi farklı düşüne bilir ama bence DH ye üye olmaya bile değmez..

drmxmyt

Öğrenci
26 Nisan 2010
14
0
0
Otomobil bölümü iyi. Fakat toplam forum üyelerinde bakıldığında yarısından fazlası(ben dahil) konu dışında takılıyor. konu dışı nedir; makara-geyik, hep apaçi muhabbeti açılıyor. her kounun altına alakasız mesajlar. kendini ilah sanan forum yöneticileri.. sdn de pek aktif olmasamda gördüğüm kadarıyla oradan kat be kat seviyeli bir forum burası. değerini bilin forumun.

eddiebg

Asistan
17 Mart 2008
345
4
0
Teknik ve Donanim arsivi olarak DH gibi bir forum yok su an SDN de evet cok yardimci haberler ve makaleler görüyoruz ama isin teknik boyutunda DHdeki üyeler ve bilgi arsivi kesinlikle kat ve kat fazla. Oradaki forum sadece konudisi bölümünden ibaret degil. Her bir bölüm ayri forum gibi zaten. Iki siteninde yeri ayri.

utku-k

Doçent
12 Ağustos 2007
973
13
0
Donanım Haber'de teknik açıdan bilgili adam sayısı buraya göre çok daha fazla ama site harbiden vasat ya. Dolaşırken adam yoruluyor orada. SDN'nin forum sistemini, altyapısını al, Donanım Haber'e kur, bomba olur.

damnedeyes

Öğrenci
9 Ekim 2008
53
2
0
kim ne derse desin dh türkiyenin bir numaralı teknoloji sitesidir.ben hakkı beyede soyledim daha once dh teknoloji sdn muhabbet forumu bunu sdn'i kotulemek için soylemiyorum ziyareci yapısı içerik bu yonde. bana gore oradakilerin teknik kapasitesi ile burası bir değil.örnek bir ürün incelemesinde yorumlara bakın orada cihazın teknik yonu hakkında yorumlar yapılır burada ucuz, pahalı, değmez vs mesaj yazmış olmak için yazan çok kişi var.ben sdn'i hergün takip ederim haberleri okurum ama foruma nadiren ugrarım.

Ugurcan377

Öğrenci
2 Mayıs 2010
91
2
0
Donanım haber konu dışı ve oyun bölümünü at çok sağlam bir sitedir.Çok bilgili ve seviyeli insanlar olmasına rağmen çocuk ve seviyesiz insan sayısı da bir o kadar fazladır.Her hangi bir ürün almadan önce mutlaka bir arama yaparım.Hatta şu an kullandığım bilgisayarı ilk orda görmüştüm.Ama adminler ve moderatörler resmen uyuyor.Konu kilitleyip ve ceza verip nedene qw yazmak nedir ya.Konu dışı bölümünü resmen kendi haline bırakmışlar.Hayır faydalı şeyler de var ama oranın çoğu asosyallerden oluştuğu için her gün en az 25 tane karşı cinsle ilgili mesaj görürsün,Tipim,boyum nasıl soruları popülerdir.Ne yiyeyim,nereye gideyim,ne alayim.Şuram ağrıyor diyenlerden tut ödevini yaptırmaya çalışanlara peste gol yedim şeklinde bile konu gördüm.40 yılda bir düzgün makale yada inceleme tarzı bir şeye rastlıyorum ona da çok uzun bu kim okuyacak tarzı mesajlar atıyorlar.:hammer::hammer::hammer::hammer: o çekiçle kafalarına vurmak lazım o tiplerin.Oraya atılan mesajların post getirmemesi düzgün bir uygulama ancak düzgün modlar olsa tadından yenmez.
Biraz nerde çokluk orda b...... şeklinde bir yer orası

penguin

Profesör
11 Haziran 2009
3,494
201
243
DH'nin en eski üyelerinden biriyimdir. Neredeyse ilk kurulduğu günden beri takip eder, forumlara katılırım. Ancak şunu söylemem gerek ki, ilk zamanlardaki seviyeli tartışmalar maalesef yok. Bunu tabii ki forum, forum konuları ve yorumları açısından söylüyorum. Sanırım üye yaş ortalamasının bir hayli düşük olmasının da buna katkısı var. Sürekli bir şekilde birbirini küçük düşürmeye, iğnelemeye ve tartışma çıkarmaya çalışan tipler var. Adeta bu durumu kendilerine meslek edinmişler. Her neyse, yine de DH'nin donanım inceleme haberlerini takip etmekten mutluyuz.

yavuz_4106

Dekan
17 Aralık 2008
6,118
51
228
Arkadaş DH'yi telefon felan al-sat işlemleri için kullanıyordu.. kötü-eksik bir site değil...
SDN ile karşılaştırılması da anlamsız...

omegama

Asistan
22 Aralık 2008
129
0
16
Reklam aldıkları şirketleri eleştiren mesajları silen bir site ülkenin en iyi teknoloji forumu olsa ne yazar?

the grudge

Profesör
17 Eylül 2008
1,145
49
228
41
DH forumunda imzamdaki grafik gözükmüyor gerçi buradada gözükmüyor orada en azından link olarak gözüküyordu... burada neden hiç gözükmüyor mesajlarda gözükmüyor...

MegaWolt

Profesör
29 Mayıs 2007
3,522
42
228
Donanım Haber'de teknik açıdan bilgili adam sayısı buraya göre çok daha fazla ama site harbiden vasat ya. Dolaşırken adam yoruluyor orada. SDN'nin forum sistemini, altyapısını al, Donanım Haber'e kur, bomba olur.

neresi vasat ben anlamadım.
çok daha kullanışlı bir foruma sahip DH.
benim için en kullanışlı en pratik sitelerden birisidir DH.

halepce

Öğrenci
17 Şubat 2009
17
0
0
DH, Türkiye'nin en büyük forumuna sahip teknolojik haber sitesidir. Dünyada da sayılı ve saygın siteler arasındadır.

Dünkü çocukların lafıyla değişecek site değildir. Beğenmeyen varsa uyduruk forumlara takılsın.
Arkadaşa katılıyorum. Ben SDN yi DH'nin önerilen siteler bölümünden keşfetmiştim. Güzel bir site SDN ancak DH ile kıyaslama yapılması (Yapanlar için söylüyorum) Çook saçma. DH üye sayısının fazlalığı ve Modlarının yetersiz kalması nedeni ile kendi içinde ya da rakip olan bir sitede (donanım siteleri) eleştirilebilir. Ancak başka bir sitede hele de rakip olamayacak bir sitede eleştirilmesi garip geliyor bana. Sonuçta yapıcı eleştiriler her zaman iyidir. Ülkemizde bu konuda büyük eksiklikler var Donanım teknik bilgisi çok önemlidir ve DH bu konuda ülkenin en iyi sitesidir. Zaman zaman benimde yanıt alamadığım sorular olmuştur orada ancak her zamana herkes herşeyi bilecek diye bir kaide yok. Sizin sorunuza muhatap olacak kişiler sorunuzu görmemişlerdir mutlaka. Cevap yok diye kızıyorsunuz ama en azından bilmeyenler bir şeyler saçmalamamışlar değil mi?

**osk@r78**

Asistan
1 Ocak 2010
322
3
0
Sdn ve dh ye eş zamanlarda üye olmuş biri olarak 2 siteninde kendine göre güzellikleri olduğunu söyleyebilirim.Ben genelde dh de otomobil bölümüne katılıyorum ve bence gerçekten çok yararlı bilgiler içeriyor.İlk başta kullanım olarak karışık gelebilir ama alıştıktan sonra bir problem yok.Kötüleyenlere şaşırıyorum çünkü gerçekten önemli bilgiler var.Ben açıkçası çok faydalı bilgiler edindim.Ayrıca o kadar çok alt bölüm varki ne ararsan bulabileceğin cinsten.Sonuçta 2 sitede de tüm gün takılan biri olarak bu sitenin kötülenmesini anlamsız buldum.Beğeni sonuçta görecelidr.Beğenirsin beğenmezsin o ayrı bir şey ama kötülemek doğru değil.Ben 2 forumuda seviyorum açıkçası..

emre85

Öğrenci
10 Ekim 2009
66
0
0
İnternet kullanımının yaygınlaşması, forum kullanıcılarının yaş ortalamasını çok düşürdü. Bunun getirdiği bazı seviyesizlikleri en çok Dh'de görebilirsiniz. Çoğu zaman, muhatap olduğunuz kişinin 12-13 yaşında çocuk çıkması yüksek ihtimal oluyor.

AbsoluteZero

Öğrenci
31 Ağustos 2006
10
1
0
Ben DH'de overclock-soğutma modifikasyon ve donanım genel-işlemci/anakart/ekran kartı bölümlerine hergün girerim ve yazarım. Shiftdelete.net'te overclock bölümü olmadığı için foruma girmiyorum. Haberleri shiftdelete.net'ten takip ediyorum, forum olarak donanımhaberi kullanıyorum. Umarım buradada bir overclock-soğutma ve modifikasyon bölümü açılırda foruma girip kurcalayacamayı sevebileceğim bir bölüm olur.

ufukcoskun

Dekan
28 Kasım 2008
6,467
104
243
Ben DH'de overclock-soğutma modifikasyon ve donanım genel-işlemci/anakart/ekran kartı bölümlerine hergün girerim ve yazarım. Shiftdelete.net'te overclock bölümü olmadığı için foruma girmiyorum. Haberleri shiftdelete.net'ten takip ediyorum, forum olarak donanımhaberi kullanıyorum. Umarım buradada bir overclock-soğutma ve modifikasyon bölümü açılırda foruma girip kurcalayacamayı sevebileceğim bir bölüm olur.

Siz gelin, bilgilendirici konular açın , sonrasında illaki bölüm açılması olur.

ufukcoskun

Dekan
28 Kasım 2008
6,467
104
243
DH'a gelince, her ne kadar çocuklar üye oldu dense de hala on numara sitedir benim için. Hangi forumda 14-15 yaşında çocuklar yokki, burada da var. Nefret etmeyi gerektiren bir site olduğunu düşünmüyorum, yararlarına bakınca kötü yanlarını görmeye bile değmez.

k4y4

Profesör
16 Ağustos 2008
1,357
34
228
Çok karışık bir forum olduğu için mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum ...

bjk_ozan

Öğrenci
29 Haziran 2007
94
2
0
dün gece yedikleri inci sözlük saldırısına destek vermediğim halde sadece tebrik ettim ve sınırsız banladılar. sadece inciyi tebrik ettim çünkü dün gece konu dışını saat 00.30 dan sabah 12.30 a kadar kapattılar bunun nedeni inci bende tebrik ettim. hemen banladılar. yöneticiler herkese farklı davranıyolar onun dışında donanım bölümleri gerçekten süper leon-x isimli üyesi donanımdan fevkalede anlıyor. ama bundan sonra oraya girmem sadece tebrik mesajı verdim

crazymafya

Asistan
8 Temmuz 2007
291
0
0
Hat zayıflaması değerlerimi yazıp soru sormaya kalkışıyorum benden sonra 20 kişi daha değerlerini yazıyor. ..... bilsem söylerim derdinizi, ben de bilmiyorum ki sormuşum değil mi? Hiçbirinin de baytarı gelmiyor tabi.