Forum.donanimhaber.com

qqttt

Öğrenci
13 Mart 2010
4
0
0
Niye yaptığı apaçık ortada.Üye online sayısının çokluğunu gösterip,daha çok üye çekmek için.Zaten karışık,birde marifetmiş gibi onuda açık tutuyorlar iyice site karışıyor...

donanımhaberin üye çekmek gibi bir niyeti yok..zaten üye olurken de gsm telefon numarası onayı gerekiyor..

ANNE

Profesör
Cezalı
5 Eylül 2009
1,657
75
0
donanımhaberin üye çekmek gibi bir niyeti yok..zaten üye olurken de gsm telefon numarası onayı gerekiyor..

Peki ya, üye çekmek gibi bir dertleri yoksa ve bu kadar tanınmışlığa rağmen o listeyi neden açık tutarlar. Açıklayabilir misiniz?

Sonuçta reklam verenlerin hiçbiri o listeye bakıp reklamda vermiyor. Çünkü; donanımhaber.com bilinen bir portaldır. Alexa'da verileri bulunuyor. Çok daha farklı istatistiklere bakılarak reklam verildiğini düşünüyorum.

- O zaman bu absürd şeyi neden açık tutarlar?

- Neden foruma rss hizmeti vermezler?

Ben bulamadım. Tarayıcımdaki rss ikonu aktif halede geçmiyor. Eğer bu hizmet veriliyorsa öğrenmek isterim.

Saygılar.

Naaa

Profesör
15 Mart 2008
2,220
3
0
sana cevap yazmadı kimse diye o site kötü mü oldu hemen yani..
hey alllahım..

trojka

Öğrenci
1 Ekim 2008
6
0
0
Karışık diyen arkadaşlar, o minik alt alt başlıklar da bile onlarca konu ve paylaşım var. Hepsinin bir arada olduğunu hayal etsenize, n'olurdu acaba? Donanimhaber incelemeleri zamanında gazetelerce bile alıntılanıp haber olarak kullanılmış incelemelerdir. Ben ısrarla karışık bir şey göremiyorum, ki siz çok profesyonel forum kullanıcıları nasıl tarayıcılar kullanıyorsunuz ki reklamları engelleyemiyorsunuz?

Yazdığı cevap da dahi reklam olduğunu iddia eden arkadaşa ise, 4 yıldır öyle bir şeyle karşılaşmadım, forumtr ile karıştırıyor olmayasın?

---------- saat 14:30 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:23 eklenmişti ----------

Ve dağınıklık, karışıklık, yöneticilerin hızı v.s gibi konularda dh ile sdn'nin yarıştırılmasına bir anlam veremedim. Aynı mı ki bu forumların kapasiteleri, yoğunlukları, siz bunların diğer konularda eşit olmasını bekliyorsunuz ?

ANNE

Profesör
Cezalı
5 Eylül 2009
1,657
75
0
Karışık diyen arkadaşlar, o minik alt alt başlıklar da bile onlarca konu ve paylaşım var. Hepsinin bir arada olduğunu hayal etsenize, n'olurdu acaba? Donanimhaber incelemeleri zamanında gazetelerce bile alıntılanıp haber olarak kullanılmış incelemelerdir. Ben ısrarla karışık bir şey göremiyorum, ki siz çok profesyonel forum kullanıcıları nasıl tarayıcılar kullanıyorsunuz ki reklamları engelleyemiyorsunuz?

Yazdığı cevap da dahi reklam olduğunu iddia eden arkadaşa ise, 4 yıldır öyle bir şeyle karşılaşmadım, forumtr ile karıştırıyor olmayasın?

5. sayfada bulunan bu yorumumun cevabını öğrenmek isterim. Herhangi bir farklı niyetimde yoktur. Sadece öğrenme amaçlı soruyorum.

Cevabınızı bekleyeceğim.

Saygılar.

İlgili yorumum

RocKhan

Doçent
4 Mayıs 2009
977
15
18
siz çok profesyonel forum kullanıcıları nasıl tarayıcılar kullanıyorsunuz ki reklamları engelleyemiyorsunuz?

Bana karşı yazmadığınızı biliyorum fakat sizden alıntı yaparak cevap vermek istedim, engellenen reklamlar olmasına rağmen engellenemeyenler'de var.

Bence forum içerisinde bu tür reklamlara hiç gerek yok, ha onlardan DH para kazanıyor diyeceksiniz.

O zaman DH bu reklamları vermek yerine donanım satan bir site açsın (hepsiburada tarzı) eminim buradaki reklamlardan kazandığından daha çok para kazanır.

Resimde görüldüğü gibi her konuya girişde reklam dolu.

2r23cwk.jpg

trojka

Öğrenci
1 Ekim 2008
6
0
0
5. sayfada bulunan bu yorumumun cevabını öğrenmek isterim. Herhangi bir farklı niyetimde yoktur. Sadece öğrenme amaçlı soruyorum.

Cevabınızı bekleyeceğim.

Saygılar.

İlgili yorumum

Forumdan herhangi bir yetkili değilim ancak o listenin herhangi bir yavaşlamaya sebep olduğunu düşünmüyorum ben. Gerçekten sorun yaratsaydı dh yönetimi çoktan kaldırırdı diye düşünüyorum.

---------- saat 17:18 eklendi ---------- önceki mesaj saat 17:15 eklenmişti ----------

Bana karşı yazmadığınızı biliyorum fakat sizden alıntı yaparak cevap vermek istedim, engellenen reklamlar olmasına rağmen engellenemeyenler'de var.

Bence forum içerisinde bu tür reklamlara hiç gerek yok, ha onlardan DH para kazanıyor diyeceksiniz.

O zaman DH bu reklamları vermek yerine donanım satan bir site açsın (hepsiburada tarzı) eminim buradaki reklamlardan kazandığından daha çok para kazanır.

Resimde görüldüğü gibi her konuya girişde reklam dolu.

2r23cwk.jpg

Evet haklısınız, foruma sürekli girince insan varlığını unutuyor sanırım onların. Tekrar dikkat ettim ve evet gerçekten kötü görünüyor. Her ne kadar bazen işe yarayan şeyler, dh uslübuyla sıcak fırsat, de olsalar abartılı duruyor.

ANNE

Profesör
Cezalı
5 Eylül 2009
1,657
75
0
Forumdan herhangi bir yetkili değilim ancak o listenin herhangi bir yavaşlamaya sebep olduğunu düşünmüyorum ben. Gerçekten sorun yaratsaydı dh yönetimi çoktan kaldırırdı diye düşünüyorum.

Yavaşlıktan ziyade görüntü çirkinliğine sebep olmuyor mu?

Ayrıca forumun rss hizmetini hâla bulabilmiş değilim?

trojka

Öğrenci
1 Ekim 2008
6
0
0
Yavaşlıktan ziyade görüntü çirkinliğine sebep olmuyor mu?

Ayrıca forumun rss hizmetini hâla bulabilmiş değilim?

Arada işime yaradığı için o şekilde düşünmedim hiç.

Forumun rss hizmet yok diye biliyorum ben de. Ancak yazdığınız mesaja cevap verildiyse direk görebiliyorsunuz.

---------- saat 18:53 eklendi ---------- önceki mesaj saat 18:52 eklenmişti ----------

çok vurdum duymaz cevaplar yaaaa

Yazdığı bir konuya cevap alamadı diye bu başlığı açıp, donanımhaberi kötü ilan eden nedir peki ?

freewill

Dekan
8 Temmuz 2008
7,637
61
228
bir aralar meşhurdu forumda konuyu okumadan yorum yapanlar diye fanatiklik boyutunu okadar abartmışlar ki daha siteye girmeden site hakkında yorum yapanlar var işte yaşı ufak olanların yaptıkları bu dengesiz dengesiz mesajlar yazılmış hem burda hemde dh de görünen köy klavuz istemez ordaki arkadaşlarda görüyor bazı şeyleri dile getirmişler ama çakma fanatikler bu yorumları görmemezlikten gelmişler :D her 2 site çok başarılı bence sdn incelemerde zayıf kalıyor fakat teknoloji haberlerinde daha başarılıyken dh incelemelerde çok başarılı ama güncel teknolojik bilgiler konusunda kısır kalıyor :) tabi ne söylesek boş millet bildiğini yazacak gene :D

yasin04

Doçent
30 Mart 2009
594
3
0

Forumun rss hizmet yok diye biliyorum ben de. Ancak yazdığınız mesaja cevap verildiyse direk görebiliyorsunuz.

---------- saat 18:53 eklendi ---------- önceki mesaj saat 18:52 eklenmişti ----------

Yazdığı bir konuya cevap alamadı diye bu başlığı açıp, donanımhaberi kötü ilan eden nedir peki ?

beni yanlışmı anladın yoksa banamı öyle geliyoo ben donanımhaberdeki sdn başlığına burada yanıt veriyorum

Serkannd

Profesör
12 Aralık 2007
2,157
10
218
DH içerik ve kullanıcı sayısı bakımından daha büyük olabilir. Ama bu önümüzdeki senelerde de bu şekilde olacağı anlamına gelmez.. Birde DH ile SDN arasında 2 sene var sanırım bu bence çok önemli bir etken.. Sonuç olarak her iki sitede hızla büyüyor fakat SDN'nin ivmesi daha büyük gibi görünüyor yanılıyor muyum?

ANNE

Profesör
Cezalı
5 Eylül 2009
1,657
75
0

Yeni açılan bir konudan muhakkak haberdar olmam gerekiyor? Yoksa tek tek kategorileri gezip dolaşmak zorunda kalırım? Bu da imkansız bir şey...

Rss hizmetinin olmaması büyük bir eksikliktir? Şuan yeni açılan bir foruma bile anında rss bildirim hizmeti ekleniyor. Donanımhaber.com gibi köklü bir forumun nasıl rss hizmeti olamaz, anlam verebilmek mümkün değil...

Donanımhaber.com'da açılan bu konu başlığında çok cesur yorumlar yapılmış. Onları tebrik ederim. Çoğunluk eleştiri getiriyor. SDN'deki arkadaşların aynı duygularını paylaşıyorlar. Bir iki üyenin yorumuna bakarak değerlendirme yapmak doğru değil.

Demek ki, o forumdaki arkadaşların eleştirileri ile SDN'deki arkadaşlarımızın istekleri örtüşüyor? Burada yönetimin bu konulara duyarsız olmasından kaynaklandığını düşünüyorum? SDN forumunda üye ile yönetim arasında sıkı bir ilişki vardır. Sorunlar ciddiye alınıp, çözüm üretiliyor.

Ancak donanımhaber.com'daki bu yorumlara bakıldığında yönetimlerinin SDN gibi davranmadığı anlaşılabiliyor.

Ayrıca, sizin orada mesajınızı gördüm, rss hizmetini neden vermediklerini sorabilir misiniz? Yönetimin cevabını merak ediyorum.

Saygılar.

trojka

Öğrenci
1 Ekim 2008
6
0
0
beni yanlışmı anladın yoksa banamı öyle geliyoo ben donanımhaberdeki sdn başlığına burada yanıt veriyorum

Ben de genel mantığın çok farksız olmadığını söylüyorum zaten.

---------- saat 20:05 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:57 eklenmişti ----------

Yeni açılan bir konudan muhakkak haberdar olmam gerekiyor? Yoksa tek tek kategorileri gezip dolaşmak zorunda kalırım? Bu da imkansız bir şey...

Rss hizmetinin olmaması büyük bir eksikliktir? Şuan yeni açılan bir foruma bile anında rss bildirim hizmeti ekleniyor. Donanımhaber.com gibi köklü bir forumun nasıl rss hizmeti olamaz, anlam verebilmek mümkün değil...

Donanımhaber.com'da açılan bu konu başlığında çok cesur yorumlar yapılmış. Onları tebrik ederim. Çoğunluk eleştiri getiriyor. SDN'deki arkadaşların aynı duygularını paylaşıyorlar. Bir iki üyenin yorumuna bakarak değerlendirme yapmak doğru değil.

Demek ki, o forumdaki arkadaşların eleştirileri ile SDN'deki arkadaşlarımızın istekleri örtüşüyor? Burada yönetimin bu konulara duyarsız olmasından kaynaklandığını düşünüyorum? SDN forumunda üye ile yönetim arasında sıkı bir ilişki vardır. Sorunlar ciddiye alınıp, çözüm üretiliyor.

Ancak donanımhaber.com'daki bu yorumlara bakıldığında yönetimlerinin SDN gibi davranmadığı anlaşılabiliyor.

Ayrıca, sizin orada mesajınızı gördüm, rss hizmetini neden vermediklerini sorabilir misiniz? Yönetimin cevabını merak ediyorum.

Saygılar.

Rss hizmetliyle ilgili isteğinizi tam olarak anlayamadım. Eğer bunu tüm forum için düşünüyorsanız hiç bir işe yaramayacağına zaten ben kefilim. Yok eğer bunu belirli bölümlere özel düşünüyorsanız, forumun adam akıllı bölümleri zaten takip edilebilecek bir hızda. Gerekliliğinin kullanmadığım için tam olarak farkında değilim sanırım.

REDKAYA

Öğrenci
18 Temmuz 2009
37
0
0
Merhaba,
Öncelikle şunu belirteyim 2007 yılından beri DH üyesiyim SDN ye de swf paylaşım yayımlıyabiliyorum ve birkaç konuya mesaj yazabilmek için üye olmuştum.

SDN kaliteli bir oluşum evet haber konusund beğeniyorum özellikle haber7 desteği de var tabi, ama şu varki gerek forum gerek video inceleme olsun DH ile kıyaslanamaz bile buda bir gerçek.

SAYGILAR

---------- saat 03:05 eklendi ---------- önceki mesaj saat 03:01 eklenmişti ----------

SDN ye ne zaman soru sorsam bir cevap geliyor . Bu forumu farklı kılanda bu zaten :)

Sade Görünüm + Hızlı Cevap + İlkeli Yönetim + Yeniliklere açık = SDN

D:H sitesinin nasıl bir site olduğunu çözemedim ben açıkçası konu açıyorum konuyu br daha bulamıyorum :D

Kullanıcı sayısı ve akıcı cevaplar ve ziyaret sayısının cevap sayısının fazla olduğundan olmasın sakın?
Böyle kişisel birşey için koca forumu kötülemen doğru değil

---------- saat 03:13 eklendi ---------- önceki mesaj saat 03:05 eklenmişti ----------

8 yaşından 15 yaşına kadar bütün veletlerin post kasmakla uğraştığı aptal saptal konuların açıldığı türkiyenin en büyük ve en salak saçma sitesi

Seviyen SDN ye yakışmıyor. Emeğe saygınız olsun biraz. Eleştirmek ayrı karalamak hakaret etmek ayrı. SDN gibi bir forumda nasıl barındırıyorlar seni hayret.
Takılmaya devam et arkadaşım DH türkiyenin en iyi donanım sitesidir bunuda bilmiyorsun belli

---------- saat 03:43 eklendi ---------- önceki mesaj saat 03:13 eklenmişti ----------

DH içerik ve kullanıcı sayısı bakımından daha büyük olabilir. Ama bu önümüzdeki senelerde de bu şekilde olacağı anlamına gelmez.. Birde DH ile SDN arasında 2 sene var sanırım bu bence çok önemli bir etken.. Sonuç olarak her iki sitede hızla büyüyor fakat SDN'nin ivmesi daha büyük gibi görünüyor yanılıyor muyum?

Evet ivme büyük SDN dediğim gibi kaliteli bir site ama DH ile kıyaslanamaz bile.
Fanatik filanda değilim sonuçta burda mesaj sayım az olabilir ama SDN'den de çok yararlı bilgiler öğrendim gerek teknoloji haberleri gerek forumundan ama DH hem video inceleme ve forum konusunda en iyisi, teknoloji haberleri konusunda zayıf ve aktif kullanıcıların artık alıştıgı şu konu içindeki reklamlar can sıkıcı gelebiliyor yeni kullanıcılara.
Ayrıca forum anasayfasındaki reklamları ise eklenti kullanarak engelliyorz.
Evet reklam konusunda haklı olabilirsiniz ama DH hakkında yargısız infaz yapıp siteye ancak bir kaç kez girmiş arkadaşlar ilk izlenimlerinden dolayı karalamamalı siteyi.

ANNE

Profesör
Cezalı
5 Eylül 2009
1,657
75
0
Rss hizmetliyle ilgili isteğinizi tam olarak anlayamadım. Eğer bunu tüm forum için düşünüyorsanız hiç bir işe yaramayacağına zaten ben kefilim. Yok eğer bunu belirli bölümlere özel düşünüyorsanız, forumun adam akıllı bölümleri zaten takip edilebilecek bir hızda. Gerekliliğinin kullanmadığım için tam olarak farkında değilim sanırım.

Bakın SDN'de her kategori için ayrı rss beslemesi var. Ayrıca forumun geneli içinde rss beslemesi mevcuttur.

Anladığım kadarıyla rss bildirimlerini kullanmayan birisisiniz. Bu sebeple ne gibi yarar sağladığını işlemleri nasıl hızlandırdığına dair tecrübe sahibi olmayabilirsiniz.

Ama şunu söyleyeyim, rss bir forumu ve siteyi takip edebilmenin en kolay ve hızlı yoludur. Sitenin anasayfasını ve forumunu hiç ziyaret etmeden ne gibi yeni konuların açıldığından haberdar oluyorum.

Eğer ilgi duyduğum bir konu mevcutsa, o zaman forumu ziyaret ediyorum.

Kısacası; donanımhaber.com her kategori için ayrı rss bildirim hizmeti vermelidir. Ayrıca forum geneli içinde vermesi gerekiyor.

Yani; bu bir web sitesi v forum için bir standarttır.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
4 Haziran 2008
11,527
2,285
293
Donanım haber iyi buna lafımız yok ama eksikleri var...

freewill

Dekan
8 Temmuz 2008
7,637
61
228

2 senemi :confused1: dh 2000 yılından beri mi ne var benim bildiğim :blink: hatta öncesi bile var diye hatırlıyorum :blink:

tarumoloji

Profesör
12 Mayıs 2009
1,255
44
228
Çok yararını görmüşümdür; google ile arama yaparken sık sık burası karşıma çıkar genelde ihtiyacım olan bilgiyi bulmuşumdur; gerisi boş.