Format sonrası yavaşlama

Bu konuyu okuyanlar

Adem1124

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Iyi günler dilerim. Acer aspire v3 571g in tel i7 işlemcili diz ustu bilgisayarımda win8 64 bit isletim sistemi yüklü iken bataryası şarj olmuyor uyarısı verdi. Win 8 -64 bit ile format attim ancak duzelmedi. Sonra win xp 32 ile format attim. Batarya şarj olmaya başladı ve sorun bitti. Bu işlemin ardından yeniden win8 64 bite döndüm. Sorun yoktu. Yaklaşık 6 ay sonra yine aynı sorun oldu. Işlemleri tekrarladım ve düzeldi. Yine 6 ay kadar sonra aynı sıkıntı başladı. Bu sefer format attigimda bilgisayar aşırı yavaşladı. Isınarak kapanma sorunları, ilk açılışta 10 dk kadar bekleme, önceden açılan oyunların kasılarak oynamama gibi sorunlar başladı. Tekrar düzelmiyor bilgisayar. Tamir için götürdüm çözüm bulamadılar. Sorunumun kaynağı hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba. Şimdiden teşekkürler.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Win 8 -64 bit ile format attim ancak duzelmedi. Sonra win xp 32 ile format attim. Batarya şarj olmaya başladı ve sorun bitti.
İşletim sisteminin bataryanın şarj olmasına etkisi nasıl oluyor?
Mesela cihazı kapattığında da şarj olmuyor muydu? :)

Adem1124

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet ataryayi çıkarıp taksam, bilgisayar açık veya kapalı fark etmiyor

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Cihazın donanımında hiç parça yenilemesi yaptın mı? Sanırım en az 7-8 senelik bir cihaz. Bataryalar uzun ömürlü olmuyor.
HDD ve RAM'i testten geçirip kontrol edebilirsin.

Adem1124

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cihazın donanımında hiç parça yenilemesi yaptın mı? Sanırım en az 7-8 senelik bir cihaz. Bataryalar uzun ömürlü olmuyor.
Evet bilgisayar hemen hemen o kadar önce alındı. Ram ve hdd yi test ettiler sorun çıkmadı. Batarya başta bozuk değildi. Ama 1 yıldır kullanılmadığı için artık ömrü tükenmiştir sanırım. Bilgiler için sağolun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Parca yenilemesi yapmadım.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Madem bilgisayar ısınarak kapanıyor o zaman bilgisayar açılır açılmaz Core Temp, HWMonitor gibi bir program ile işlemci, ekran kartı sıcaklıklarını bir gözlemleyin.

Ağ desteği ile güvenli modda bilgisayarı başlatın, sistem yine yavaş bir şekilde mi başlatılıyor, gözlemleyin.

Adem1124

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Madem bilgisayar ısınarak kapanıyor o zaman bilgisayar açılır açılmaz Core Temp, HWMonitor gibi bir program ile işlemci, ekran kartı sıcaklıklarını bir gözlemleyin.

Ağ desteği ile güvenli modda bilgisayarı başlatın, sistem yine yavaş bir şekilde mi başlatılıyor, gözlemleyin.
Akşam deneyeyim

Son mesajlar